2022 World Championship Other: Transfers 2022 > 2023

Memorial Angel Lozano-Valladolid - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Gonzalez Segurado Jorge Gomur-Cantabria Infinita 03:45:40
02 Hernaiz Vicente Vigo-Rias Baixas + 00
03 Muñoz Francisco EOLO-KOMETA U23 + 00
04 Dominguez David EOLO-KOMETA U23 + 00
05 Cavia Sanz Daniel Eiser-Hirumet + 00
06 Bayona Steven Previley-Coforma + 00
07 Ivanov Viacheslav Team MP Group + 00
08 Martin Tom Brocar-Ale + 07
09 Lopez de Abetxuko Andoni Caja Rural-Alea + 09
10 Silva Thomas Previley-Coforma + 09
11 Barandiaran Ibarguren Iker Eiser-Hirumet + 09
12 Alvarez Rodriguez Rodrigo Gomur-Cantabria Infinita + 09
13 Gomiz Alejandro Super Froiz + 09
14 Cantera Carrasco Arturo Escribano Sport Team + 09
15 Bennassar Francesc Drone Hopper-Gsport + 09
16 Jimenez Durán Sergio Brocar-Ale + 09
17 Llaneras Pau Arabay Team + 09
18 Serrano Javier EOLO-KOMETA U23 + 09
19 Coterillo González Angel Gomur-Cantabria Infinita + 09
20 Ibanez Javier Caja Rural-Alea + 09
21 Gorm Christian Team Smartdry + 09
22 Sutton Louis Brocar-Ale + 09
23 Riera Nicolau Miguel Controlpack-Badia + 09
24 Malaver Elkin Previley-Coforma + 09
25 Polanco Steven Manuel Ulevel-Safir Fruits + 09
26 Cabedo Hernandez Marc Ulevel-Safir Fruits + 09
27 Peñuela Francisco Drone Hopper-Gsport + 09
28 Darder Sergi Drone Hopper-Gsport + 09
29 Molina Igor Previley-Coforma + 09
30 Gilabert Arnau EOLO-KOMETA U23 + 09
31 Murla Andreu Valverde Team-Ricardo Fuentes + 09
32 Kovacs David Telcom-On Clima-Osés Const + 09
33 Tortosa Noves Adriá Team MP Group + 09
34 Amonarriz Ander Telcom-On Clima-Osés Const + 09
35 Ochando Escudero Gabriel Globaliai-Zamora Enamora + 09
36 Lopez Joseba Caja Rural-Alea + 09
37 Gandia Ribera Jordi Drone Hopper-Gsport + 09
38 Towers Lucas Previley-Coforma + 09
39 Torrent Ortiz Pau Globaliai-Zamora Enamora + 09
40 Flauzino Luis Henrique Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español + 09
41 Martin Muriel Daniel Telcom-On Clima-Osés Const + 09
42 Fito Ricard La Tova - Huesca La Magia + 09
43 Segovia Escribano Yago Gomur-Cantabria Infinita + 09
44 Santos Monje Fernando Escribano Sport Team + 09
45 Piquero Sanchez Alejandro Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español + 09
46 Uriarte Belzunegi Diego Lizarte + 09
47 Hornblow Keegan Team Smartdry + 09
48 Rey Martin Vigo-Rias Baixas + 09
49 Gonzalez Asier Pablo Vigo-Rias Baixas + 09
50 Diaz Pujol Ivan Arabay Team + 09
51 Bugarin Ledo Aitor Lasal Cocinas-Louriña + 09
52 Fagundez Antonio Eric Aluminios Cortizo + 09
53 Rujano Jeison Aluminios Cortizo + 09
54 Muñoz Moreno Javier Valverde Team-Ricardo Fuentes + 09
55 Rosero Nixon Lizarte + 09
56 Fernandez Mario Globaliai-Zamora Enamora + 09
57 Bastida Natividad Raul Telcom-On Clima-Osés Const + 09
58 Geerlings Martinez Sergio Valverde Team-Ricardo Fuentes + 09
59 Westley Dylan Lizarte + 09
60 Rodriguez Diaz Adrian Felipe Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español + 09
61 Mulet Acosta Pol Team MP Group + 09
62 Chumil Sergio Aluminios Cortizo + 09
63 Nieto Sanchez Antonio Lizarte + 09
64 Barbero Martinez Antonio Globaliai-Zamora Enamora + 09
65 Navarrete Hernandez Marcos Vigo-Rias Baixas + 09
66 Castresana Martinez Pablo Lizarte + 09
67 Juan Castellano Miguel Manuela Fundacion Elite + 09
68 Pietrobon Andrea EOLO-KOMETA U23 + 09
69 Lopez Marin Pedro Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español + 09
70 Martin-Lázaro Gutierrez Diego Super Froiz + 09
71 Fernandez Ramon EOLO-KOMETA U23 + 24
72 Torrella Teruel Alvaro Drone Hopper-Gsport + 24
73 Ramirez Cristobal Previley-Coforma + 24
74 Lovera Moreira Alejandro Tomas Ulevel-Safir Fruits + 24
75 Rota Rus Oscar La Tova - Huesca La Magia + 24
76 Fleming Riley Team Smartdry + 24
77 Ganzabal Bilbao Ander Eiser-Hirumet + 28
78 Polo Ortuño Alvaro Manuela Fundacion Elite + 41
79 Palomeque Fernandez Ivan Valverde Team-Ricardo Fuentes + 52
80 Faura Asensio Jose Luis Valverde Team-Ricardo Fuentes + 52
81 Tomas Josep Brocar-Ale + 52
82 Ginés Quilez Sergio Drone Hopper-Gsport + 01:35
83 Urbano Carmelo Super Froiz + 01:35
84 Monroy Ceballos Pedro Luis Super Froiz + 01:35
85 Ara Perez Pablo Vigo-Rias Baixas + 01:48
86 Trueba Cagigas Sergio Gomur-Cantabria Infinita + 01:48
87 Errazquin Inaki Aluminios Cortizo + 01:52
88 Mellado Tamayo Daniel Aluminios Cortizo + 02:42
89 Painter Samuel La Tova - Huesca La Magia + 03:01
90 Moya Cano Miguel Drone Hopper-Gsport + 03:04
91 Albiach Melado Adrian Ulevel-Safir Fruits + 03:09
92 Cerviño Pueyo Iker Telcom-On Clima-Osés Const + 03:09
93 Franco Alejandro Gomur-Cantabria Infinita + 03:09
94 Benganif Seddik Ulevel-Safir Fruits + 03:09
95 Criado de Frutos Daniel Lizarte + 03:27
96 Galvez Lopez Jorge Globaliai-Zamora Enamora + 04:09
97 Conesa Joan Controlpack-Badia + 04:09
98 Leite Joao Vigo-Rias Baixas + 04:09
99 Marques Miguel Lasal Cocinas-Louriña + 04:09
100 Fajardo Toledo Adrian Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español + 04:09
101 Ruiz De Arcaute Diego Caja Rural-Alea + 04:11
102 Watson Matt Brocar-Ale + 04:11
103 Gonzalo Diego La Tova - Huesca La Magia + 04:35
104 Aznar Unai Lizarte + 04:43
105 Guzman Velazquez Ismael Globaliai-Zamora Enamora + 04:46
106 Garcia Campo Sergio Gomur-Cantabria Infinita + 04:47
107 Mendoza David Globaliai-Zamora Enamora + 05:06
DNF Calderon Sebastian Aluminios Cortizo
DNF Souto Fernandez Pedro Aluminios Cortizo
DNF Amengual Sergi Arabay Team
DNF Curto Pellicer Edgar Arabay Team
DNF Ledesma Estevez Roberto Arabay Team
DNF Llul Ruiz Sergio Arabay Team
DNF Nicolau Mora Joan Arabay Team
DNF Cano Alvaro Bicic.Carlos-Uevel-Pecafer
DNF Craviotto Villegas Raul Bicic.Carlos-Uevel-Pecafer
DNF De Vries Erik-Anton Bicic.Carlos-Uevel-Pecafer
DNF Garcia Sanchez Jose Antonio Bicic.Carlos-Uevel-Pecafer
DNF Lobosco Marcos Bicic.Carlos-Uevel-Pecafer
DNF López Sacristán Mario Bicic.Carlos-Uevel-Pecafer
DNF Ortega Hugo Bicic.Carlos-Uevel-Pecafer
DNF Hervas Garcia Pol Brocar-Ale
DNF Sagrado Perez Alvaro Brocar-Ale
DNF Erdozia Jon Caja Rural-Alea
DNF Garcia Pablo Caja Rural-Alea
DNF Losarcos Adrian Caja Rural-Alea
DNF Araque Jonathan Controlpack-Badia
DNF Carmona Raul Controlpack-Badia
DNF Espuis Jaume Controlpack-Badia
DNF Garcia Garcia Alvaro Controlpack-Badia
DNF Parada Edgar Controlpack-Badia
DNF Apodaka Eneko Eiser-Hirumet
DNF Houlihan Ben Eiser-Hirumet
DNF Moreno Eder Eiser-Hirumet
DNF Muniz Oier Eiser-Hirumet
DNF Gonzalez Antonio EOLO-KOMETA U23
DNF Bañeros Cantos Javier Escribano Sport Team
DNF Childs Lance Escribano Sport Team
DNF Garcia Rocafull Victor Escribano Sport Team
DNF Pardo Joel Escribano Sport Team
DNF Sanchez Javier Escribano Sport Team
DNF Calahorra Custardoy Quique La Tova - Huesca La Magia
DNF Gomez Laiseca Unai La Tova - Huesca La Magia
DNF Miranda Alexis La Tova - Huesca La Magia
DNF Dias Fernandez Ivan Lasal Cocinas-Louriña
DNF Fenoll Fernandez Hugo Lasal Cocinas-Louriña
DNF Guio Arevalo Victor Lasal Cocinas-Louriña
DNF Lorenzo Pereira Yago Lasal Cocinas-Louriña
DNF Villarino Sanchez Mario Lasal Cocinas-Louriña
DNF Camargo Breinner Manuela Fundacion Elite
DNF Rodriguez Mingorance Ignacio Manuela Fundacion Elite
DNF Rojas Vazquez Diego Manuela Fundacion Elite
DNF Sebastia Agustin Manuela Fundacion Elite
DNF Solera Miguel Manuela Fundacion Elite
DNF Molina Miguel Angel Previley-Coforma
DNF Cadavid Santiago Isaac Super Froiz
DNF Casalderrey Raul Super Froiz
DNF Fandino Ruben Super Froiz
DNF Bel Guillem Team MP Group
DNF Pazos Joan Team MP Group
DNF Saumell Aleix Team MP Group
DNF Shichkin Vlas Team MP Group
DNF Fernandez Abellan Mario Team Smartdry
DNF Parella Urban Oriol Team Smartdry
DNF Scott Ari Team Smartdry
DNF Tarres Mas Bernat Team Smartdry
DNF Diaz De Andres Ibon Telcom-On Clima-Osés Const
DNF Ruiz de Baluguera Eder Telcom-On Clima-Osés Const
DNF Anton Ortiz Miguel Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
DNF Piquero Sanchez Juan Francisco Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
DNF Biel Bolaño Aleix Ulevel-Safir Fruits
DNF Huertas Jason Ulevel-Safir Fruits
DNF Lopez Chipolini Francisco Valverde Team-Ricardo Fuentes
DNF Perez Diaz Alberto Valverde Team-Ricardo Fuentes
DNF Garcia Aragoneses Marcos Vigo-Rias Baixas

Information