Orlicka Lanskroun Juniors - 2022

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Koblizek Matyas Tufo Pardus Prostejov 02:10:17
02 Mraz Daniel Mapei Merida Kankovsky U19 + 00
03 Rubes Daniel Vyber Cyklokros + 00
04 Vrbik Juraj Západoslovenský kraj + 00
05 Niemi Tomas-Casimir CyS-Akademia Petra Sagana + 00
06 Kobr Robert Roman Kreuziger Cycling Academy Junior + 00
07 Faltynek Jan Cez Cyklo Team Tabor U19 + 00
08 Kerl Maximilian Vyber Cyklokros + 00
09 Kadlec Milan Team Dukla Praha Juniors + 00
10 Elbadri Jakub Team Dukla Praha Juniors + 00
11 Chyle Filip UCC - Sport Races + 00
12 Podaril Jan TJ Dukla Praha/TJ Sta + 00
13 Vysocan Daniel TJ Favorit Brno Juniors + 00
14 Kocur Franciszek UKS Avatar + 00
15 Martin Luca Junioren Schwalbe Team Sachsen + 00
16 Ceulemans Jarne WAC Team + 00
17 Greijus Paul WAC Team + 00
18 Cerny Patrik Vyber Cyklokros + 00
19 Garstenauer Sebastian Team Oberösterreich + 00
20 Sejstal Ondrej UCC - Sport Races + 00
21 Galovic Jakub CyS-Akademia Petra Sagana + 00
22 Bittman Adam Kovo Praha + 00
23 Oberlechner Luca Team Oberösterreich + 00
24 Monti Alberto Carlo UCC - Sport Races + 00
25 Safranek Ondrej Mix Team PS Cheb + 00
26 Percic Mark Lotus Cycling Team + 00
27 Silhavy Daniel Kovo Praha + 00
28 Zahalka Stepan Kulhavy/Forman/Brecla + 00
29 Novotny Ondrej Team Dukla Praha Juniors + 00
30 Novak Tomas TJ Favorit Brno Juniors + 00
31 Samec Filip Vyber Cyklokros + 00
32 Jordaens Ilias WAC Team + 00
33 Hrdlicka Adam Mapei Merida Kankovsky + 00
34 Vlk Josef UCC - Sport Races + 00
35 Pesek Adam Roman Kreuziger Cycling Academy Junior + 00
36 Rintisch Felix Landesverband Brandenburg + 00
37 Polak Matyas Lawi Junior Team + 00
38 Kobr Richard Roman Kreuziger Cycling Academy Junior + 00
39 Prochazka Ondrej Tufo Pardus Prostejov + 00
40 Kratochvil Vaclav Lawi Junior Team + 00
41 Kana Robin Kulhavy/Forman/Brecla + 00
42 Bittner Jan Mapei Merida Kankovsky U19 + 00
43 Telecky Stepan TJ Favorit Brno Juniors + 00
44 Pridal Tomas Mapei Merida Kankovsky U19 + 00
45 Filapek Marek UKS Avatar + 00
46 Mayer Jakub Kovo Praha + 00
47 Seeman Adam Vyber Cyklokros + 00
48 Kotschy Vit Roman Kreuziger Cycling Academy Junior + 00
49 Pokorny Ondrej Tufo Pardus Prostejov + 00
50 Gruszczynski Filip UKS Avatar + 00
51 Durik Matus MSK CK Ziar nad Hronom Mix + 00
52 Riska Richard MSK CK Ziar nad Hronom Mix + 00
53 Soukup Vojtech Tufo Pardus Prostejov + 00
54 Sejkot Adam Team Dukla Praha Juniors + 26
55 Mlejnek Daniel Team Dukla Praha Juniors + 26
56 Verhaegen Ruben WAC Team + 26
57 Kouba Daniel UCC - Sport Races + 26
58 Skladan Samuel Západoslovenský kraj + 26
59 Rehor Jan Roman Kreuziger Cycling Academy Junior + 32
60 Hak Jakub Kulhavy/Forman/Brecla + 32
61 Horyna Vlastimil Lawi Junior Team + 32
62 Sobota Gabriel Západoslovenský kraj + 32
63 Novak Filip Mix Team PS Cheb + 32
64 Cibula Matej MSK CK Ziar nad Hronom Mix + 32
65 Janicek Jakub TJ Favorit Brno Juniors + 32
66 Jackuliak Robert MSK CK Ziar nad Hronom Mix + 32
67 Hoppe Arne Landesverband Brandenburg + 32
68 Rutzler Felix - + 45
69 Marut Bartosz UKS Avatar + 01:01
70 Johne Thor Junioren Schwalbe Team Sachsen + 01:47
71 Hladik Petr Roman Kreuziger Cycling Academy Junior + 01:49
72 Vanicek Simon Kulhavy/Forman/Brecla + 02:11
73 Muron Matyas TJ Favorit Brno Juniors + 02:23
74 Padelek Viktor TJ Favorit Brno Juniors + 02:23
75 Janout Jan Cez Cyklo Team Tabor U19 + 02:26
76 Cirkva Vojtech Roman Kreuziger Cycling Academy Junior + 02:26
77 Karasek David Tufo Pardus Prostejov + 02:26
78 Droby Tomas Západoslovenský kraj + 03:22
79 Silhavy Ondrej Kovo Praha + 03:22
80 Wieland Fabian Západoslovenský kraj + 03:22
81 Vik Matej Team Dukla Praha Juniors + 03:22
82 Kuschla Silas WAC Team + 03:22
83 Valo Roman CyS-Akademia Petra Sagana + 03:22
84 Antal Alex MSK CK Ziar nad Hronom Mix + 03:22
85 Simecek David Mix Team PS Cheb + 03:22
86 Kral Krystof TJ Dukla Praha/TJ Sta + 03:22
87 Havel Matej Lawi Junior Team + 03:22
88 Hezina Jan TJ Dukla Praha/TJ Sta + 03:22
89 Tomasek Patrik Mix Team PS Cheb + 04:50
90 Zapletal Jan Mapei Merida Kankovsky + 04:50
91 Klicman Adam Mix Team PS Cheb + 04:50
92 Uytterhoeven Mike WAC Team + 04:57
93 Vavro Kristian TJ Favorit Brno Juniors + 04:57
94 Kraus Tomas Vyber Cyklokros + 05:21
95 Rafaj Martin Tufo Pardus Prostejov + 05:21
96 Bohac Vaclav TJ Dukla Praha/TJ Sta + 05:21
97 Poschacher Valentin Team Oberösterreich + 05:21
98 Stanic Dusan Lotus Cycling Team + 05:21
99 Czepl Alexander Team Oberösterreich + 05:21
100 Seeler Malte Landesverband Brandenburg + 05:21
101 Husicka Radim Kulhavy/Forman/Brecla + 05:21
102 Hodulik Tomas Západoslovenský kraj + 05:21
103 Kresak Krystof Cez Cyklo Team Tabor U19 + 05:21
104 Pridal Tobias Mapei Merida Kankovsky + 05:31
105 Seidl Vojtech Kulhavy/Forman/Brecla + 07:22
106 Rauschenbach Paul Junioren Schwalbe Team Sachsen + 07:25
107 Jankowski Jakub UKS Avatar + 07:25
108 Danko Jan UCC - Sport Races + 07:29
109 Horacek Jakub UCC - Sport Races + 07:29
110 Doppelbauer Moritz Team Oberösterreich + 07:29
111 Leben Tim Landesverband Brandenburg + 07:29
112 Cigic Parcetic Dario Lotus Cycling Team + 12:18
113 Jerabek Ondrej TJ Dukla Praha/TJ Sta + 12:18
114 Takacs Peter Lotus Cycling Team + 17:24
115 Hajduch Martin CyS-Akademia Petra Sagana + 22:23
116 Bosniatzki Marvin Junioren Schwalbe Team Sachsen + 22:23
117 Labuda Michal CyS-Akademia Petra Sagana + 22:23
118 Kanocz Martin Kulhavy/Forman/Brecla + 22:25
119 Börner Finley Junioren Schwalbe Team Sachsen + 22:42
DNS Stolic Mihajlo Lotus Cycling Team
DNF Twardoch Jeremiasz UKS Avatar
DNF Szulik Mikolaj UKS Avatar
DNF Svec Libor Cez Cyklo Team Tabor U19
DNF Maly Jakub Kovo Praha
DNF Strejcek Adam Kovo Praha
DNF Luca Jacob Junioren Schwalbe Team Sachsen
DNF Schwar Endric Landesverband Brandenburg

Information