Orlicka Lanskroun Juniors - 2022

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Kadlec Milan Team Dukla Praha Juniors 01:55:15
02 Gruszczynski Filip UKS Avatar + 00
03 Kobr Richard Roman Kreuziger Cycling Academy Junior + 53
04 Kral Krystof TJ Dukla Praha/TJ Sta + 53
05 Kobr Robert Roman Kreuziger Cycling Academy Junior + 53
06 Ceulemans Jarne WAC Team + 53
07 Kerl Maximilian Vyber Cyklokros + 53
08 Kocur Franciszek UKS Avatar + 53
09 Silhavy Ondrej Kovo Praha + 53
10 Zahalka Stepan Kulhavy/Forman/Brecla + 53
11 Cerny Patrik Vyber Cyklokros + 53
12 Niemi Tomas-Casimir CyS-Akademia Petra Sagana + 53
13 Elbadri Jakub Team Dukla Praha Juniors + 53
14 Faltynek Jan Cez Cyklo Team Tabor U19 + 53
15 Podaril Jan TJ Dukla Praha/TJ Sta + 53
16 Monti Alberto Carlo UCC - Sport Races + 53
17 Novotny Ondrej Team Dukla Praha Juniors + 53
18 Jordaens Ilias WAC Team + 53
19 Vlk Josef UCC - Sport Races + 53
20 Martin Luca Junioren Schwalbe Team Sachsen + 53
21 Rubes Daniel Vyber Cyklokros + 53
22 Bittner Jan Mapei Merida Kankovsky U19 + 53
23 Greijus Paul WAC Team + 53
24 Pesek Adam Roman Kreuziger Cycling Academy Junior + 53
25 Chyle Filip UCC - Sport Races + 53
26 Pokorny Ondrej Tufo Pardus Prostejov + 53
27 Rutzler Felix - + 53
28 Bittman Adam Kovo Praha + 53
29 Galovic Jakub CyS-Akademia Petra Sagana + 53
30 Seeman Adam Vyber Cyklokros + 53
31 Mlejnek Daniel Team Dukla Praha Juniors + 53
32 Hezina Jan TJ Dukla Praha/TJ Sta + 53
33 Sejstal Ondrej UCC - Sport Races + 53
34 Durik Matus MSK CK Ziar nad Hronom Mix + 53
35 Riska Richard MSK CK Ziar nad Hronom Mix + 53
36 Pridal Tomas Mapei Merida Kankovsky U19 + 53
37 Telecky Stepan TJ Favorit Brno Juniors + 53
38 Mraz Daniel Mapei Merida Kankovsky U19 + 53
39 Koblizek Matyas Tufo Pardus Prostejov + 01:51
40 Vrbik Juraj Západoslovenský kraj + 03:00
41 Marut Bartosz UKS Avatar + 03:17
42 Rintisch Felix Landesverband Brandenburg + 03:17
43 Hoppe Arne Landesverband Brandenburg + 03:17
44 Horyna Vlastimil Lawi Junior Team + 03:17
45 Hak Jakub Kulhavy/Forman/Brecla + 03:17
46 Soukup Vojtech Tufo Pardus Prostejov + 03:17
47 Seidl Vojtech Kulhavy/Forman/Brecla + 03:17
48 Seeler Malte Landesverband Brandenburg + 03:17
49 Prochazka Ondrej Tufo Pardus Prostejov + 03:17
50 Filapek Marek UKS Avatar + 03:17
51 Garstenauer Sebastian Team Oberösterreich + 03:17
52 Rehor Jan Roman Kreuziger Cycling Academy Junior + 03:17
53 Vanicek Simon Kulhavy/Forman/Brecla + 03:17
54 Mayer Jakub Kovo Praha + 03:17
55 Kraus Tomas Vyber Cyklokros + 03:17
56 Sejkot Adam Team Dukla Praha Juniors + 03:17
57 Oberlechner Luca Team Oberösterreich + 03:17
58 Novak Filip Mix Team PS Cheb + 03:17
59 Jackuliak Robert MSK CK Ziar nad Hronom Mix + 03:17
60 Cirkva Vojtech Roman Kreuziger Cycling Academy Junior + 03:17
61 Szulik Mikolaj UKS Avatar + 03:17
62 Vysocan Daniel TJ Favorit Brno Juniors + 03:17
63 Kouba Daniel UCC - Sport Races + 03:17
64 Skladan Samuel Západoslovenský kraj + 03:17
65 Kotschy Vit Roman Kreuziger Cycling Academy Junior + 03:17
66 Karasek David Tufo Pardus Prostejov + 03:30
67 Verhaegen Ruben WAC Team + 04:39
68 Bosniatzki Marvin Junioren Schwalbe Team Sachsen + 06:08
69 Percic Mark Lotus Cycling Team + 06:08
70 Rauschenbach Paul Junioren Schwalbe Team Sachsen + 06:08
71 Wieland Fabian Západoslovenský kraj + 06:08
72 Vik Matej Team Dukla Praha Juniors + 06:08
73 Samec Filip Vyber Cyklokros + 06:08
74 Kana Robin Kulhavy/Forman/Brecla + 06:08
75 Johne Thor Junioren Schwalbe Team Sachsen + 06:08
76 Silhavy Daniel Kovo Praha + 06:08
77 Kratochvil Vaclav Lawi Junior Team + 06:27
78 Vavro Kristian TJ Favorit Brno Juniors + 06:37
79 Simecek David Mix Team PS Cheb + 06:37
80 Jankowski Jakub UKS Avatar + 07:21
81 Maly Jakub Kovo Praha + 07:51
82 Safranek Ondrej Mix Team PS Cheb + 07:51
83 Cibula Matej MSK CK Ziar nad Hronom Mix + 07:51
84 Janicek Jakub TJ Favorit Brno Juniors + 07:51
85 Kuschla Silas WAC Team + 07:51
86 Janout Jan Cez Cyklo Team Tabor U19 + 07:51
87 Poschacher Valentin Team Oberösterreich + 07:58
88 Droby Tomas Západoslovenský kraj + 08:13
89 Muron Matyas TJ Favorit Brno Juniors + 08:48
90 Polak Matyas Lawi Junior Team + 08:48
91 Bohac Vaclav TJ Dukla Praha/TJ Sta + 08:48
92 Stanic Dusan Lotus Cycling Team + 08:48
93 Hladik Petr Roman Kreuziger Cycling Academy Junior + 08:48
94 Novak Tomas TJ Favorit Brno Juniors + 08:48
95 Doppelbauer Moritz Team Oberösterreich + 08:48
96 Tomasek Patrik Mix Team PS Cheb + 08:48
97 Czepl Alexander Team Oberösterreich + 08:48
98 Danko Jan UCC - Sport Races + 08:48
99 Strejcek Adam Kovo Praha + 08:48
100 Hodulik Tomas Západoslovenský kraj + 08:48
101 Padelek Viktor TJ Favorit Brno Juniors + 08:48
102 Kresak Krystof Cez Cyklo Team Tabor U19 + 09:02
103 Husicka Radim Kulhavy/Forman/Brecla + 09:27
104 Hrdlicka Adam Mapei Merida Kankovsky + 09:56
105 Valo Roman CyS-Akademia Petra Sagana + 10:34
106 Hajduch Martin CyS-Akademia Petra Sagana + 10:34
107 Luca Jacob Junioren Schwalbe Team Sachsen + 10:34
108 Horacek Jakub UCC - Sport Races + 10:34
109 Sobota Gabriel Západoslovenský kraj + 10:34
110 Rafaj Martin Tufo Pardus Prostejov + 10:34
111 Jerabek Ondrej TJ Dukla Praha/TJ Sta + 10:39
112 Leben Tim Landesverband Brandenburg + 10:39
113 Pridal Tobias Mapei Merida Kankovsky + 10:43
114 Twardoch Jeremiasz UKS Avatar + 12:16
115 Zapletal Jan Mapei Merida Kankovsky + 12:16
116 Svec Libor Cez Cyklo Team Tabor U19 + 12:16
117 Kanocz Martin Kulhavy/Forman/Brecla + 13:54
118 Stolic Mihajlo Lotus Cycling Team + 14:00
119 Klicman Adam Mix Team PS Cheb + 14:33
120 Uytterhoeven Mike WAC Team + 14:43
121 Schwar Endric Landesverband Brandenburg + 15:56
122 Antal Alex MSK CK Ziar nad Hronom Mix + 15:56
123 Cigic Parcetic Dario Lotus Cycling Team + 16:57
124 Takacs Peter Lotus Cycling Team + 16:57
125 Balog Laszlo Lotus Cycling Team + 16:57
126 Labuda Michal CyS-Akademia Petra Sagana + 16:57
127 Havel Matej Lawi Junior Team + 17:02
128 Börner Finley Junioren Schwalbe Team Sachsen + 20:54
DNF Majdanicz Marek Mapei Merida Kankovsky U19
DNF Stec Radovan Tufo Pardus Prostejov
DNF Melichar Josef Lawi Junior Team
DNF Capek Otakar Lawi Junior Team
DNF Antal Patrik MSK CK Ziar nad Hronom Mix
DNF Nolte Jannick Junioren Schwalbe Team Sachsen
DNF Reade Adam Mix Team PS Cheb
DNF Szanto Peter Lotus Cycling Team

Information