Orlicka Lanskroun Juniors - 2022

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Gruszczynski Filip UKS Avatar 11:49
02 Telecky Stepan TJ Favorit Brno Juniors + 10
03 Pridal Tomas Mapei Merida Kankovsky U19 + 21
04 Kadlec Milan Team Dukla Praha Juniors + 22
05 Bittner Jan Mapei Merida Kankovsky U19 + 25
06 Ceulemans Jarne WAC Team + 25
07 Koblizek Matyas Tufo Pardus Prostejov + 25
08 Muron Matyas TJ Favorit Brno Juniors + 33
09 Sejstal Ondrej UCC - Sport Races + 36
10 Oberlechner Luca Team Oberösterreich + 36
11 Elbadri Jakub Team Dukla Praha Juniors + 41
12 Riska Richard MSK CK Ziar nad Hronom Mix + 43
13 Pesek Adam Roman Kreuziger Cycling Academy Junior + 43
14 Monti Alberto Carlo UCC - Sport Races + 45
15 Faltynek Jan Cez Cyklo Team Tabor U19 + 47
16 Durik Matus MSK CK Ziar nad Hronom Mix + 47
17 Seeman Adam Vyber Cyklokros + 49
18 Zahalka Stepan Kulhavy/Forman/Brecla + 49
19 Kobr Richard Roman Kreuziger Cycling Academy Junior + 50
20 Kocur Franciszek UKS Avatar + 51
21 Majdanicz Marek Mapei Merida Kankovsky U19 + 53
22 Vysocan Daniel TJ Favorit Brno Juniors + 53
23 Horacek Jakub UCC - Sport Races + 54
24 Rubes Daniel Vyber Cyklokros + 55
25 Silhavy Ondrej Kovo Praha + 56
26 Chyle Filip UCC - Sport Races + 56
27 Seeler Malte Landesverband Brandenburg + 01:00
28 Cirkva Vojtech Roman Kreuziger Cycling Academy Junior + 01:04
29 Stec Radovan Tufo Pardus Prostejov + 01:04
30 Verhaegen Ruben WAC Team + 01:04
31 Hoppe Arne Landesverband Brandenburg + 01:04
32 Pokorny Ondrej Tufo Pardus Prostejov + 01:05
33 Samec Filip Vyber Cyklokros + 01:06
34 Vavro Kristian TJ Favorit Brno Juniors + 01:06
35 Vanicek Simon Kulhavy/Forman/Brecla + 01:07
36 Soukup Vojtech Tufo Pardus Prostejov + 01:07
37 Silhavy Daniel Kovo Praha + 01:08
38 Bittman Adam Kovo Praha + 01:08
39 Uytterhoeven Mike WAC Team + 01:10
40 Martin Luca Junioren Schwalbe Team Sachsen + 01:10
41 Niemi Tomas-Casimir CyS-Akademia Petra Sagana + 01:11
42 Kresak Krystof Cez Cyklo Team Tabor U19 + 01:11
43 Szulik Mikolaj UKS Avatar + 01:11
44 Doppelbauer Moritz Team Oberösterreich + 01:13
45 Zapletal Jan Mapei Merida Kankovsky + 01:13
46 Vlk Josef UCC - Sport Races + 01:14
47 Hladik Petr Roman Kreuziger Cycling Academy Junior + 01:14
48 Hrdlicka Adam Mapei Merida Kankovsky + 01:14
49 Novotny Ondrej Team Dukla Praha Juniors + 01:15
50 Havel Matej Lawi Junior Team + 01:16
51 Rutzler Felix - + 01:16
52 Rintisch Felix Landesverband Brandenburg + 01:16
53 Prochazka Ondrej Tufo Pardus Prostejov + 01:19
54 Rafaj Martin Tufo Pardus Prostejov + 01:20
55 Jackuliak Robert MSK CK Ziar nad Hronom Mix + 01:20
56 Mraz Daniel Mapei Merida Kankovsky U19 + 01:20
57 Polak Matyas Lawi Junior Team + 01:21
58 Rehor Jan Roman Kreuziger Cycling Academy Junior + 01:21
59 Simecek David Mix Team PS Cheb + 01:21
60 Kobr Robert Roman Kreuziger Cycling Academy Junior + 01:21
61 Cerny Patrik Vyber Cyklokros + 01:22
62 Kerl Maximilian Vyber Cyklokros + 01:23
63 Jordaens Ilias WAC Team + 01:23
64 Marut Bartosz UKS Avatar + 01:23
65 Jankowski Jakub UKS Avatar + 01:23
66 Mlejnek Daniel Team Dukla Praha Juniors + 01:23
67 Danko Jan UCC - Sport Races + 01:23
68 Padelek Viktor TJ Favorit Brno Juniors + 01:26
69 Greijus Paul WAC Team + 01:27
70 Kral Krystof TJ Dukla Praha/TJ Sta + 01:28
71 Nolte Jannick Junioren Schwalbe Team Sachsen + 01:29
72 Poschacher Valentin Team Oberösterreich + 01:29
73 Karasek David Tufo Pardus Prostejov + 01:31
74 Vrbik Juraj Západoslovenský kraj + 01:32
75 Cibula Matej MSK CK Ziar nad Hronom Mix + 01:32
76 Maly Jakub Kovo Praha + 01:32
77 Horyna Vlastimil Lawi Junior Team + 01:33
78 Seidl Vojtech Kulhavy/Forman/Brecla + 01:34
79 Stolic Mihajlo Lotus Cycling Team + 01:36
80 Kana Robin Kulhavy/Forman/Brecla + 01:38
81 Kotschy Vit Roman Kreuziger Cycling Academy Junior + 01:38
82 Klicman Adam Mix Team PS Cheb + 01:38
83 Kraus Tomas Vyber Cyklokros + 01:39
84 Janicek Jakub TJ Favorit Brno Juniors + 01:39
85 Skladan Samuel Západoslovenský kraj + 01:39
86 Vik Matej Team Dukla Praha Juniors + 01:40
87 Bohac Vaclav TJ Dukla Praha/TJ Sta + 01:40
88 Luca Jacob Junioren Schwalbe Team Sachsen + 01:41
89 Podaril Jan TJ Dukla Praha/TJ Sta + 01:43
90 Novak Tomas TJ Favorit Brno Juniors + 01:43
91 Kouba Daniel UCC - Sport Races + 01:46
92 Filapek Marek UKS Avatar + 01:47
93 Mayer Jakub Kovo Praha + 01:49
94 Strejcek Adam Kovo Praha + 01:50
95 Hak Jakub Kulhavy/Forman/Brecla + 01:50
96 Pridal Tobias Mapei Merida Kankovsky + 01:51
97 Sejkot Adam Team Dukla Praha Juniors + 01:52
98 Galovic Jakub CyS-Akademia Petra Sagana + 01:53
99 Schwar Endric Landesverband Brandenburg + 01:55
100 Percic Mark Lotus Cycling Team + 01:55
101 Stanic Dusan Lotus Cycling Team + 01:56
102 Bosniatzki Marvin Junioren Schwalbe Team Sachsen + 01:56
103 Janout Jan Cez Cyklo Team Tabor U19 + 02:04
104 Kuschla Silas WAC Team + 02:07
105 Hodulik Tomas Západoslovenský kraj + 02:07
106 Hajduch Martin CyS-Akademia Petra Sagana + 02:07
107 Valo Roman CyS-Akademia Petra Sagana + 02:07
108 Garstenauer Sebastian Team Oberösterreich + 02:08
109 Husicka Radim Kulhavy/Forman/Brecla + 02:08
110 Labuda Michal CyS-Akademia Petra Sagana + 02:13
111 Leben Tim Landesverband Brandenburg + 02:14
112 Tomasek Patrik Mix Team PS Cheb + 02:17
113 Sobota Gabriel Západoslovenský kraj + 02:19
114 Rauschenbach Paul Junioren Schwalbe Team Sachsen + 02:23
115 Svec Libor Cez Cyklo Team Tabor U19 + 02:24
116 Safranek Ondrej Mix Team PS Cheb + 02:24
117 Melichar Josef Lawi Junior Team + 02:24
118 Johne Thor Junioren Schwalbe Team Sachsen + 02:29
119 Wieland Fabian Západoslovenský kraj + 02:30
120 Novak Filip Mix Team PS Cheb + 02:32
121 Droby Tomas Západoslovenský kraj + 02:33
122 Kratochvil Vaclav Lawi Junior Team + 02:34
123 Balog Laszlo Lotus Cycling Team + 02:36
124 Börner Finley Junioren Schwalbe Team Sachsen + 02:37
125 Reade Adam Mix Team PS Cheb + 02:37
126 Twardoch Jeremiasz UKS Avatar + 02:37
127 Takacs Peter Lotus Cycling Team + 02:41
128 Jerabek Ondrej TJ Dukla Praha/TJ Sta + 02:41
129 Czepl Alexander Team Oberösterreich + 02:46
130 Cigic Parcetic Dario Lotus Cycling Team + 02:51
131 Kanocz Martin Kulhavy/Forman/Brecla + 02:51
132 Szanto Peter Lotus Cycling Team + 02:53
133 Hezina Jan TJ Dukla Praha/TJ Sta + 02:56
134 Antal Alex MSK CK Ziar nad Hronom Mix + 03:05
135 Capek Otakar Lawi Junior Team + 03:14
136 Antal Patrik MSK CK Ziar nad Hronom Mix + 03:21

Information