Orlicka Lanskroun Juniors - 2022

GC Points Mountain

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Gruszczynski Filip UKS Avatar 06:10:07
02 Kadlec Milan Team Dukla Praha Juniors + 08
03 Telecky Stepan TJ Favorit Brno Juniors + 01:11
04 Pridal Tomas Mapei Merida Kankovsky U19 + 01:21
05 Bittner Jan Mapei Merida Kankovsky U19 + 01:23
06 Ceulemans Jarne WAC Team + 01:27
07 Sejstal Ondrej UCC - Sport Races + 01:37
08 Kobr Richard Roman Kreuziger Cycling Academy Junior + 01:38
09 Elbadri Jakub Team Dukla Praha Juniors + 01:42
10 Riska Richard MSK CK Ziar nad Hronom Mix + 01:44
11 Pesek Adam Roman Kreuziger Cycling Academy Junior + 01:44
12 Monti Alberto Carlo UCC - Sport Races + 01:46
13 Faltynek Jan Cez Cyklo Team Tabor U19 + 01:48
14 Durik Matus MSK CK Ziar nad Hronom Mix + 01:49
15 Seeman Adam Vyber Cyklokros + 01:50
16 Zahalka Stepan Kulhavy/Forman/Brecla + 01:50
17 Kocur Franciszek UKS Avatar + 01:52
18 Rubes Daniel Vyber Cyklokros + 01:52
19 Chyle Filip UCC - Sport Races + 01:57
20 Koblizek Matyas Tufo Pardus Prostejov + 02:03
21 Pokorny Ondrej Tufo Pardus Prostejov + 02:07
22 Martin Luca Junioren Schwalbe Team Sachsen + 02:11
23 Niemi Tomas-Casimir CyS-Akademia Petra Sagana + 02:12
24 Vlk Josef UCC - Sport Races + 02:15
25 Mraz Daniel Mapei Merida Kankovsky U19 + 02:15
26 Novotny Ondrej Team Dukla Praha Juniors + 02:16
27 Kobr Robert Roman Kreuziger Cycling Academy Junior + 02:23
28 Cerny Patrik Vyber Cyklokros + 02:23
29 Kerl Maximilian Vyber Cyklokros + 02:24
30 Jordaens Ilias WAC Team + 02:24
31 Greijus Paul WAC Team + 02:28
32 Bittman Adam Kovo Praha + 02:39
33 Podaril Jan TJ Dukla Praha/TJ Sta + 02:44
34 Mlejnek Daniel Team Dukla Praha Juniors + 02:50
35 Galovic Jakub CyS-Akademia Petra Sagana + 02:54
36 Rutzler Felix - + 03:02
37 Oberlechner Luca Team Oberösterreich + 04:01
38 Vrbik Juraj Západoslovenský kraj + 04:39
39 Rintisch Felix Landesverband Brandenburg + 04:41
40 Prochazka Ondrej Tufo Pardus Prostejov + 04:44
41 Soukup Vojtech Tufo Pardus Prostejov + 05:03
42 Hoppe Arne Landesverband Brandenburg + 05:09
43 Filapek Marek UKS Avatar + 05:12
44 Mayer Jakub Kovo Praha + 05:14
45 Silhavy Ondrej Kovo Praha + 05:18
46 Kouba Daniel UCC - Sport Races + 05:37
47 Skladan Samuel Západoslovenský kraj + 05:45
48 Hak Jakub Kulhavy/Forman/Brecla + 05:47
49 Kral Krystof TJ Dukla Praha/TJ Sta + 05:48
50 Marut Bartosz UKS Avatar + 05:49
51 Cirkva Vojtech Roman Kreuziger Cycling Academy Junior + 06:55
52 Verhaegen Ruben WAC Team + 07:10
53 Samec Filip Vyber Cyklokros + 07:22
54 Silhavy Daniel Kovo Praha + 07:24
55 Kana Robin Kulhavy/Forman/Brecla + 07:54
56 Kotschy Vit Roman Kreuziger Cycling Academy Junior + 09:15
57 Percic Mark Lotus Cycling Team + 09:18
58 Vanicek Simon Kulhavy/Forman/Brecla + 09:34
59 Seeler Malte Landesverband Brandenburg + 09:47
60 Janicek Jakub TJ Favorit Brno Juniors + 10:10
61 Cibula Matej MSK CK Ziar nad Hronom Mix + 10:44
62 Hrdlicka Adam Mapei Merida Kankovsky + 11:18
63 Sejkot Adam Team Dukla Praha Juniors + 11:19
64 Safranek Ondrej Mix Team PS Cheb + 13:13
65 Rehor Jan Roman Kreuziger Cycling Academy Junior + 15:44
66 Garstenauer Sebastian Team Oberösterreich + 15:59
67 Kraus Tomas Vyber Cyklokros + 16:00
68 Vysocan Daniel TJ Favorit Brno Juniors + 16:05
69 Jankowski Jakub UKS Avatar + 16:17
70 Muron Matyas TJ Favorit Brno Juniors + 17:27
71 Seidl Vojtech Kulhavy/Forman/Brecla + 17:56
72 Hezina Jan TJ Dukla Praha/TJ Sta + 19:15
73 Karasek David Tufo Pardus Prostejov + 19:20
74 Vik Matej Team Dukla Praha Juniors + 20:07
75 Kratochvil Vaclav Lawi Junior Team + 20:55
76 Uytterhoeven Mike WAC Team + 20:58
77 Novak Tomas TJ Favorit Brno Juniors + 21:04
78 Johne Thor Junioren Schwalbe Team Sachsen + 21:29
79 Polak Matyas Lawi Junior Team + 22:03
80 Vavro Kristian TJ Favorit Brno Juniors + 22:17
81 Wieland Fabian Západoslovenský kraj + 22:34
82 Hladik Petr Roman Kreuziger Cycling Academy Junior + 22:37
83 Janout Jan Cez Cyklo Team Tabor U19 + 24:22
84 Droby Tomas Západoslovenský kraj + 25:02
85 Kuschla Silas WAC Team + 25:14
86 Sobota Gabriel Západoslovenský kraj + 25:19
87 Rauschenbach Paul Junioren Schwalbe Team Sachsen + 26:01
88 Poschacher Valentin Team Oberösterreich + 26:42
89 Bohac Vaclav TJ Dukla Praha/TJ Sta + 27:44
90 Tomasek Patrik Mix Team PS Cheb + 27:49
91 Valo Roman CyS-Akademia Petra Sagana + 27:58
92 Stanic Dusan Lotus Cycling Team + 27:59
93 Doppelbauer Moritz Team Oberösterreich + 28:04
94 Hodulik Tomas Západoslovenský kraj + 28:10
95 Danko Jan UCC - Sport Races + 28:14
96 Zapletal Jan Mapei Merida Kankovsky + 28:24
97 Rafaj Martin Tufo Pardus Prostejov + 28:48
98 Kresak Krystof Cez Cyklo Team Tabor U19 + 29:50
99 Pridal Tobias Mapei Merida Kankovsky + 30:00
100 Horacek Jakub UCC - Sport Races + 30:51
101 Jackuliak Robert MSK CK Ziar nad Hronom Mix + 33:20
102 Horyna Vlastimil Lawi Junior Team + 33:33
103 Havel Matej Lawi Junior Team + 33:34
104 Antal Alex MSK CK Ziar nad Hronom Mix + 34:17
105 Novak Filip Mix Team PS Cheb + 34:32
106 Leben Tim Landesverband Brandenburg + 34:38
107 Klicman Adam Mix Team PS Cheb + 37:13
108 Simecek David Mix Team PS Cheb + 39:31
109 Padelek Viktor TJ Favorit Brno Juniors + 40:48
110 Bosniatzki Marvin Junioren Schwalbe Team Sachsen + 41:01
111 Czepl Alexander Team Oberösterreich + 45:06
112 Husicka Radim Kulhavy/Forman/Brecla + 45:07
113 Cigic Parcetic Dario Lotus Cycling Team + 47:16
114 Jerabek Ondrej TJ Dukla Praha/TJ Sta + 53:49
115 Takacs Peter Lotus Cycling Team + 56:40
116 Kanocz Martin Kulhavy/Forman/Brecla + 01:01:52
117 Hajduch Martin CyS-Akademia Petra Sagana + 01:03:16
118 Labuda Michal CyS-Akademia Petra Sagana + 01:09:44
119 Balog Laszlo Lotus Cycling Team + 01:10:17
120 Börner Finley Junioren Schwalbe Team Sachsen + 01:14:24
DNF Maly Jakub Kovo Praha
DNF Strejcek Adam Kovo Praha
DNF Husicka Radim Kulhavy/Forman/Brecla
DNF Novak Filip Mix Team PS Cheb
DNF Reade Adam Mix Team PS Cheb
DNF Reade Adam Mix Team PS Cheb
DNF Simecek David Mix Team PS Cheb
DNF Antal Patrik MSK CK Ziar nad Hronom Mix
DNF Antal Patrik MSK CK Ziar nad Hronom Mix
DNF Jackuliak Robert MSK CK Ziar nad Hronom Mix
DNF Czepl Alexander Team Oberösterreich
DNF Jerabek Ondrej TJ Dukla Praha/TJ Sta
DNF Stec Radovan Tufo Pardus Prostejov
DNF Szulik Mikolaj UKS Avatar
DNF Szulik Mikolaj UKS Avatar
DNF Twardoch Jeremiasz UKS Avatar
DNF Twardoch Jeremiasz UKS Avatar
DNF Svec Libor Cez Cyklo Team Tabor U19
DNF Svec Libor Cez Cyklo Team Tabor U19
DNF Hajduch Martin CyS-Akademia Petra Sagana
DNF Labuda Michal CyS-Akademia Petra Sagana
DNF Börner Finley Junioren Schwalbe Team Sachsen
DNF Luca Jacob Junioren Schwalbe Team Sachsen
DNF Nolte Jannick Junioren Schwalbe Team Sachsen
DNF Schwar Endric Landesverband Brandenburg
DNF Capek Otakar Lawi Junior Team
DNF Capek Otakar Lawi Junior Team
DNF Horyna Vlastimil Lawi Junior Team
DNF Melichar Josef Lawi Junior Team
DNF Melichar Josef Lawi Junior Team
DNF Balog Laszlo Lotus Cycling Team
DNF Stolic Mihajlo Lotus Cycling Team
DNF Szanto Peter Lotus Cycling Team
DNF Szanto Peter Lotus Cycling Team
DNF Majdanicz Marek Mapei Merida Kankovsky U19
DNF Kuba Jakub Team Dukla Praha Juniors
DNF Padelek Viktor TJ Favorit Brno Juniors

Information