Orlicka Lanskroun Juniors - 2021

Stage

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Kevin Genzmer Stevens Junior Team Thüringen 01:52:57
02 Daniel Sporysch Roman Kreuziger Cycling Academy + 04
03 Matyas Fiala Cyklo Team Tabor + 04
04 Matyas Kopecky Acrog-Tormans BC U19 + 04
05 Milan Kadlec Team Dukla Praha Juniors + 04
06 Kenay De Moyer Acrog-Tormans BC U19 + 04
07 Adam Seeman Mix Team Stadion Louny + 04
08 David Cervicek Team Dukla Praha Juniors + 04
09 David Preyler National Team Austria + 04
10 Daniel Mraz Mapei Merida Kankovsky + 04
11 Jarne Ceulemans WAC Team + 04
12 Lukas Sokolik National Team Slovakia + 04
13 Richard Kobr Roman Kreuziger Cycling Academy + 04
14 Tomas-Casimir Niemi CyS-Akademia Petra Sagana + 04
15 Juraj Vrbik Vyber Slovenska U17 + 04
16 Yannick Van Gils WAC Team + 04
17 Robert Kobr Roman Kreuziger Cycling Academy + 04
18 Marek Majdanicz Vyber Slezska + 04
19 Jakub Havrlant Mapei Merida Kankovsky + 04
20 Pavel Novak Tufo-Pardus Prostejov Juniors + 04
21 Tomas Obdrzalek Mapei Merida Kankovsky + 04
22 Jakub Elbadri Team Dukla Praha Juniors + 04
23 Tomas Sivok National Team Slovakia + 04
24 Richard Leu Landesverband Brandenburg + 04
25 Daniel Silhavy Kovo Praha + 04
26 Aaron Dockx WAC Team + 04
27 Xander Verhaegen Acrog-Tormans BC U19 + 04
28 Matej Drapela Mapei Merida Kankovsky + 04
29 Ilias Jordaens WAC Team + 04
30 Filip Kulha TJ Favorit Brno Juniors + 04
31 Vincent Hilbert Junioren Schwalbe Team Sachsen + 04
32 Luca Martin Stevens Junior Team Thüringen + 04
33 Milan Kuypers WAC Team + 04
34 Bruno Kessler Junioren Schwalbe Team Sachsen + 04
35 Samuel Kovac National Team Slovakia + 04
36 Matej Stransky Brilon Racing Team + 04
37 Samuel Tuka National Team Slovakia + 04
38 Martin Barta Mix Team Stadion Louny + 04
39 Silas Kuschla WAC Team + 04
40 Tomas Dolezal Brilon Racing Team + 04
41 Jakob Purtscheller RC ARBÖ Felbermayr Wels + 04
42 Maximilian Weser Junioren Schwalbe Team Sachsen + 04
43 Moritz Hörandtner RC ARBÖ Felbermayr Wels + 04
45 Laurin Reichart Junioren Schwalbe Team Sachsen + 04
46 Filip Jech Team Dukla Praha Juniors + 04
47 Vaclav Dostal Cyklo Team Tabor + 04
48 Stepan Telecky TJ Favorit Brno Juniors + 04
49 Niels Driesen Acrog-Tormans BC U19 + 04
50 Petr Kovarcik Tufo-Pardus Prostejov Juniors + 04
51 Dominik Dunar Vyber Slovenska U17 + 04
52 Richard Riska Vyber Slovenska U17 + 04
53 Vojtech Cirkva Roman Kreuziger Cycling Academy + 04
54 Lukas Ungvarsky National Team Slovakia + 04
55 Yarno Van Herck Acrog-Tormans BC U19 + 04
56 Christian Haas National Team Slovakia + 04
57 Robin Kana Vyber Slezska + 04
58 Adam Sejkot Team Dukla Praha Juniors + 04
59 Josef Otta Roman Kreuziger Cycling Academy + 04
60 Vaclav Jezek Brilon Racing Team + 04
61 Antonin Honsa SCM Karlovarshkeho Kraje + 04
62 Matthias Schwarzbacher Vyber Slovenska U17 + 04
63 Miroslav Vlcek Roman Kreuziger Cycling Academy + 04
64 Tomas Pridal Mapei Merida Kankovsky + 04
65 Samuel Novak Vyber Slovenska U17 + 52
66 Sebastian Putz National Team Austria + 04
67 Jarno Grixa Stevens Junior Team Thüringen + 04
68 Matyas Striz Vyber Slezska + 04
69 Matus Durik Vyber Slovenska U17 + 54
70 Pavel Jindrich Mix Team Stadion Louny + 04
71 Jakub Janicek TJ Favorit Brno Juniors + 02:19
72 Luca Oberlechner RC ARBÖ Felbermayr Wels + 05:22
73 Stepan Siroky TJ Favorit Brno Juniors + 05:35
74 Ondrej Silhavy Kovo Praha + 07:09
75 Filip Samec Brilon Racing Team + 09:01
76 Martin Jurik National Team Slovakia + 09:06
77 Adam Hrdlicka Mapei Merida Kankovsky + 09:06
78 Jakub Galovic CyS-Akademia Petra Sagana + 09:06
79 Cian Hampton National Team Austria + 10:08
80 Ondrej Pokorny Tufo-Pardus Prostejov Juniors + 10:08
81 Ondrej Sejstal SCM Karlovarshkeho Kraje + 10:08
82 Adrian Latocha Landesverband Brandenburg + 10:08
83 Magnus Findeisen Junioren Schwalbe Team Sachsen + 10:08
84 Lui Bengelsdorf Landesverband Brandenburg + 10:13
85 Milan De Ceuster Acrog-Tormans BC U19 + 10:13
86 Simon Gottstein Vyber Slovenska U17 + 04
87 Marek Jelinek TJ Favorit Brno Juniors + 10:13
88 Radim Husicka Vyber Slezska + 10:19
89 Simon Gall RC ARBÖ Felbermayr Wels + 10:23
90 Siep Roes RC ARBÖ Felbermayr Wels + 10:23
91 Emilio Halbmayer National Team Austria + 10:23
92 Stanislav Prochazka Roman Kreuziger Cycling Academy + 10:23
93 Rune Vandendijck Acrog-Tormans BC U19 + 10:23
94 Viktor Padelek TJ Favorit Brno Juniors + 10:23
95 Jan Frühauf Cyklo Team Tabor + 10:23
96 Stepan Foist Kovo Praha + 10:23
97 Maximilian Kerl Mix Team Stadion Louny + 10:23
98 Jan Danko SCM Karlovarshkeho Kraje + 10:23
99 Thomas Weber Junioren Schwalbe Team Sachsen + 11:45
100 Morice Ostermann Stevens Junior Team Thüringen + 12:55
101 Lucas Küfner Stevens Junior Team Thüringen + 12:55
102 Matyas Borkovec Kovo Praha + 13:19
103 Petr Vavra Team Dukla Praha Juniors + 13:19
104 Matyás Pavek Brilon Racing Team + 13:19
105 Jan Bittner Mapei Merida Kankovsky + 13:24
106 Adam Klicman Tufo-Pardus Prostejov Juniors + 13:24
107 Adam Vrbik Mix Team Slovakia + 14:11
108 Aku Koivistoinen WAC Team + 15:30
109 Jakub Kuba SCM Karlovarshkeho Kraje + 15:30
110 Prokop Minovsky Brilon Racing Team + 15:30
111 Simon Vanicek Brilon Racing Team + 15:43
112 Matej Vik Team Dukla Praha Juniors + 15:43
113 Alex Musijenko SCM Karlovarshkeho Kraje + 15:43
114 Martin Rafaj Tufo-Pardus Prostejov Juniors + 15:43
115 Dalibor Johanek Cyklo Team Tabor + 15:43
116 Martin Grauzel CyS-Akademia Petra Sagana + 15:43
117 Jakub Vlcak Mix Team Slovakia + 15:43
118 Jan Vondracek Tufo-Pardus Prostejov Juniors + 15:43
119 Tomas Kunic Mix Team Slovakia + 15:43
120 Ondrej Mazel Tufo-Pardus Prostejov Juniors + 15:43
121 Krystof Kresak Cyklo Team Tabor + 15:43
122 Arne Hoppe Landesverband Brandenburg + 15:43
123 Adam Gross Mix Team Slovakia + 16:34
124 Robert Nagy Mix Team Slovakia + 17:10
125 Martin Lamac Kovo Praha + 18:38
126 Adam Pomsar CyS-Akademia Petra Sagana + 24:13
127 Jan Porizka Kovo Praha + 04
OOT Libor Svec Cyklo Team Tabor
OOT Tomas Titera Kovo Praha
OOT Pavel Svoboda Mix Team Stadion Louny
OOT Rene Zoiatter SCM Karlovarshkeho Kraje
OOT Adam Syrko Vyber Slezska
OOT David Sigut Vyber Slezska
OOT Matus Kosiar CyS-Akademia Petra Sagana
OOT Tomas Pekar CyS-Akademia Petra Sagana
OOT Miikka Skolzen Landesverband Brandenburg
OOT Felix Rintisch Landesverband Brandenburg
OOT Tim Tänzler Stevens Junior Team Thüringen
DNF Filip Chyle Mix Team Stadion Louny
DNF Felix Graf National Team Austria
DNF Adrian Püschel Landesverband Brandenburg
DNF Adrian Stieger RC ARBÖ Felbermayr Wels
Information
Nation Czech Republic
Date 30th July
Where Lanškroun -> Lanškroun
What 1st stage
Distance 77 km
Classification Jr
Other
Embed Results