GP Pino Cerami - 2010

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Jure Kocjan Carmiooro NGC 4:31:32
02 Stefan van Dijk Veranda's Willems + 00
03 Marco Marcato Vacansoleil + 00
04 Anthony Geslin Française des Jeux + 00
05 Daniele Colli Ceramica Flaminia + 00
06 Bert De Waele Landbouwkrediet + 00
07 Kristof Vandewalle Topsport Vlaanderen - Mercator + 00
08 Geert Verheyen Landbouwkrediet + 00
09 Bert Scheirlinckx Landbouwkrediet + 00
10 Davide Appollonio Cervelo TestTeam + 00
11 Johan Coenen Topsport Vlaanderen - Mercator + 00
12 Daniel Lloyd Cervelo TestTeam + 00
13 Davy Commeyne Landbouwkrediet + 00
14 Edwig Cammaerts Lotto - Bodysol + 00
15 Gerben Löwik Omega Pharma-Lotto + 00
16 Gilles Devillers Lotto - Bodysol + 00
17 Pieter Jacobs Topsport Vlaanderen - Mercator + 00
18 Sébastien Delfosse Landbouwkrediet + 00
19 Vitaliy Popkov ISD Continental Team + 00
20 Jérôme Baugnies Topsport Vlaanderen - Mercator + 00
21 Iñaki Isasi Euskaltel-Euskadi + 00
22 Andy Cappelle Veranda's Willems + 00
23 Javier Aramendia Euskaltel-Euskadi + 00
24 Preben van Hecke Topsport Vlaanderen - Mercator + 00
25 Emmanuel Van Ruitenbeek Team Kuota - Indeland + 00
26 Jan Kuyckx Qin Cycling Team + 00
27 Wout Poels Vacansoleil + 00
28 Sander Armee Topsport Vlaanderen - Mercator + 07
29 Michael Tronborg Kristensen Glud & Marstrand - LRØ + 07
30 Jempy Drucker Continental Team Differdange + 07
31 Kim Borry An Post - Sean Kelly + 07
32 Pieter Ghyllebert An Post - Sean Kelly + 07
33 Alexander Wetterhall Cervelo TestTeam + 07
34 Frédéric Amorison Landbouwkrediet + 07
35 James Vanlandschoot Veranda's Willems + 07
36 Maarten Neyens Topsport Vlaanderen - Mercator + 07
37 Steven Caethoven Landbouwkrediet + 07
38 Matthieu Ladagnous Française des Jeux + 07
39 Alberto Ongarato Vacansoleil + 18
40 Yauheni Hutarovich Française des Jeux + 23
41 Yoann Offredo Française des Jeux + 23
42 Christopher Juul-Jensen Glud & Marstrand - LRØ + 26
43 Alain Van der Velde Qin Cycling Team + 32
44 Sergey Lagutin Vacansoleil + 32
45 Timothy Gudsell Française des Jeux + 32
46 Anthony Delaplace Saur - Sojasun + 32
47 Jérémie Galland Saur - Sojasun + 32
48 Enrico Rossi Ceramica Flaminia + 42
49 Michal Golas Vacansoleil + 42
50 Fredrik Veuchelen Vacansoleil + 49
51 Stefan Cohnen Continental Team Differdange + 49
52 Rob Ruygh Vacansoleil + 1:03
53 Ignatas Konovalovas Cervelo TestTeam + 1:16
54 Christophe Premont Lotto - Bodysol + 1:18
55 Boris Dron Lotto - Bodysol + 1:18
56 Marnix Dreesen Qin Cycling Team + 1:18
57 Donato Cannone Ceramica Flaminia + 1:41
58 Wilfried Cretskens Omega Pharma-Lotto + 1:41
59 Johnny Hoogerland Vacansoleil + 1:41
60 Frédéric Guesdon Française des Jeux + 2:13
61 Eric Berthou Carmiooro NGC + 2:13
62 Luc Hagenaars Team Kuota - Indeland + 2:38
63 Hakan Nilsson Continental Team Differdange + 2:38
64 Gregory Habeaux Veranda's Willems + 2:38
65 Olivier Bonnaire Française des Jeux + 2:52
66 Benjamin Gourgue Landbouwkrediet + 2:52
67 Jimmy Engoulvent Saur - Sojasun + 2:52
68 Connor McConvey An Post - Sean Kelly + 4:36
69 Alexandre Usov ISD Continental Team + 4:36
70 Niklas Gustavsson Team Sprocket + 4:36
71 Dieter Cappelle Veranda's Willems + 4:36
72 Andrea Piechele Carmiooro NGC + 4:42
73 Christian Moberg Glud & Marstrand - LRØ + 6:48
74 Kasper Linde Jørgensen Glud & Marstrand - LRØ + 7:46
DNF Joseph Perrett -
DNF Mark Cassidy An Post - Sean Kelly
DNF Benny De Schrooder An Post - Sean Kelly
DNF Nico Eeckhout An Post - Sean Kelly
DNF Kenny Lisabeth An Post - Sean Kelly
DNF Paidi O'Brien An Post - Sean Kelly
DNF Laurent Beuret Carmiooro NGC
DNF Enrico Peruffo Carmiooro NGC
DNF Alessandro Raisoni Carmiooro NGC
DNF Fabio Terrenzio Carmiooro NGC
DNF Filippo Baggio Ceramica Flaminia
DNF Raivis Belohvosciks Ceramica Flaminia
DNF Cristiano Fumagalli Ceramica Flaminia
DNF Edoardo Girardi Ceramica Flaminia
DNF Alessandro Maserati Ceramica Flaminia
DNF Joao Miguel Silva Correia Cervelo TestTeam
DNF Stefan Denifl Cervelo TestTeam
DNF Joaquin Novoa Mendez Cervelo TestTeam
DNF Oscar Pujol Cervelo TestTeam
DNF Martin Reimer Cervelo TestTeam
DNF Tjarco Cuppens Continental Team Differdange
DNF Sebastien Harbonnier Continental Team Differdange
DNF Vytautas Kaupas Continental Team Differdange
DNF Morten Knudsen Continental Team Differdange
DNF Christian Poos Continental Team Differdange
DNF Robert Retschke Continental Team Differdange
DNF Nico Schneider Continental Team Differdange
DNF Sergio De Lis De Andres Euskaltel-Euskadi
DNF Koldo Fernandez Euskaltel-Euskadi
DNF Aitor Galdos Euskaltel-Euskadi
DNF Gorka Izagirre Euskaltel-Euskadi
DNF Romain Sicard Euskaltel-Euskadi
DNF Pablo Urtasun Euskaltel-Euskadi
DNF Arnaud Gérard Française des Jeux
DNF Michael Berling Glud & Marstrand - LRØ
DNF Lasse Bøchman Larsen Glud & Marstrand - LRØ
DNF Mads Christensen Glud & Marstrand - LRØ
DNF Jacob Nielsen Glud & Marstrand - LRØ
DNF Troels Vinther Glud & Marstrand - LRØ
DNF Niki Østergaard Glud & Marstrand - LRØ
DNF Igor Abakoumov ISD Continental Team
DNF Yuriy Agarkov ISD Continental Team
DNF Yegor Dementyev ISD Continental Team
DNF Oleksandr Martyenko ISD Continental Team
DNF Anatoliy Pakhtusov ISD Continental Team
DNF Maksym Polishchuk ISD Continental Team
DNF Artem Topchanyk ISD Continental Team
DNF Jeremy Burton Lotto - Bodysol
DNF Romain Fondard Lotto - Bodysol
DNF Jeremy Honorez Lotto - Bodysol
DNF Francois Roossens Lotto - Bodysol
DNF Jeroen Van Schelven Lotto - Bodysol
DNF Glenn D'Hollander Omega Pharma-Lotto
DNF Kenny Dehaes Omega Pharma-Lotto
DNF Michiel Elijzen Omega Pharma-Lotto
DNF Jonas Ljungblad Omega Pharma-Lotto
DNF Steffen Borremans Palmans - Cras
DNF Geoffroy Coupe Palmans - Cras
DNF Joop De Gans Palmans - Cras
DNF Rob Goris Palmans - Cras
DNF Geert Omloop Palmans - Cras
DNF Tom Vanbecelaere Palmans - Cras
DNF Timothy Vangheel Palmans - Cras
DNF Jean Zen Palmans - Cras
DNF Ben Berden Qin Cycling Team
DNF Jonathan Breyne Qin Cycling Team
DNF Joris Cornet Qin Cycling Team
DNF Jonathan Dufrasne Qin Cycling Team
DNF James Spragg Qin Cycling Team
DNF Stijn Steels Qin Cycling Team
DNF Eric Van De Meent Qin Cycling Team
DNF Justin Van Hoecke Qin Cycling Team
DNF Jimmy Casper Saur - Sojasun
DNF Cedric Coutouly Saur - Sojasun
DNF Fabrice Jeandesboz Saur - Sojasun
DNF Cyril Lemoine Saur - Sojasun
DNF Rony Martias Saur - Sojasun
DNF Romain Matheou Saur - Sojasun
DNF Stephane Poulhies Saur - Sojasun
DNF Matthias Bertling Team Kuota - Indeland
DNF Stefan Ganser Team Kuota - Indeland
DNF Björn Glasner Team Kuota - Indeland
DNF Alexander Grad Team Kuota - Indeland
DNF Florenz Knauer Team Kuota - Indeland
DNF David Kopp [*] Team Kuota - Indeland
DNF Michael Kurth Team Kuota - Indeland
DNF Marcel Meisen Team Kuota - Indeland
DNF Jack Anderson Team Sprocket
DNF Russell Hampton Team Sprocket
DNF Fredrik Johansson Team Sprocket
DNF Richard Larsen Team Sprocket
DNF Filip Rudenstam Team Sprocket
DNF Kenny De Ketele Topsport Vlaanderen - Mercator
DNF Thomas Degand Veranda's Willems
DNF Fabio Polazzi Veranda's Willems
DNF Jonas Van Genechten Veranda's Willems
DNF Kevin Van Melsen Veranda's Willems
Information
Nation Belgium
Date 8th April
Distance 189.7 km
CAT 1.1
Other
Embed Results