GP Vermarc Sport - Rotselaar - 2021

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Hodeg Alvaro Deceuninck-Quick Step 03:49:37
02 Cle Brent Stageco CT + 00
03 De Lie Arnaud Lotto Soudal U23 + 12
04 Van Lerberghe Bert Deceuninck-Quick Step + 12
05 Rickaert Jonas Alpecin-Fenix + 12
06 Wouters Rutger - + 12
07 Krul Wessel SEG Racing Academy + 12
08 Marsman Tim Metec - Solarwatt p/b Mantel + 12
09 Van Dalen Jason Metec - Solarwatt p/b Mantel + 22
10 Van Rooy Kenneth Sport Vlaanderen-Baloise + 23
11 Van Eetvelt Lennert Lotto Soudal U23 + 24
12 Walsleben Philip Alpecin-Fenix + 24
13 Bax Sjoerd Metec - Solarwatt p/b Mantel + 02:28
14 Nys Thibau Baloise Trek Lions + 02:32
15 Cavendish Mark Deceuninck-Quick Step + 02:32
16 Vercamst Wesley Bingoal-WB DT + 02:32
17 Wouters Enzo Tarteletto - Isorex + 02:32
18 Van de Paar Jarne Lotto Soudal U23 + 02:32
19 Siemons Stijn Acrog - Tormans + 02:32
20 Vanendert Jelle Bingoal Pauwels Sauces WB + 02:32
21 Dens Tuur Hubo-Titan Cargo CT + 02:32
22 De Pooter Dries Intermarché-Wanty-Gobert + 02:32
23 Volkaert Jonas VDM -Trawobo CT + 02:32
24 Dejonghe Len Group Hens-Maes Containers + 02:32
25 Five Trystan Home Solution-Soenens + 02:32
26 Fastres Noah Bingoal-WB DT + 02:32
27 Van Nuffelen Glen Asfra Racing Team Oudenaarde + 02:32
28 Van Mulders Brent Home Solution-Soenens + 02:32
29 Van Poppel Sébastien Bingoal-WB DT + 02:32
30 Pollefliet Gianluca Acrog - Tormans + 02:32
31 De Vet Sander Crabbe-C.C.Chevigny + 02:32
32 Adams Jens Hollebeekhoeve CT + 02:32
33 Meeussen Witse Pauwels Sauzen - Bingoal + 02:32
34 Vandepitte Nathan Bingoal-WB DT + 02:32
35 Bayer Tobias Alpecin-Fenix + 02:32
36 Willems Thimo Sport Vlaanderen-Baloise + 02:32
37 Kamp Ryan Pauwels Sauzen - Bingoal + 02:32
38 Van de Kerkhove Brent Tarteletto - Isorex + 02:32
39 Løland Sakarias Koller Uno-X DARE DT + 02:32
40 Maris Elias Basso Team Flanders + 02:32
41 Van Den Brande Julien Tarteletto - Isorex + 02:32
42 De Meester Luca EFC - L&R - Vulsteke + 02:32
43 Delahaye Jens Van Eyck Sport-Josan + 02:32
44 Timmermans Tom Van Eyck Sport-Josan + 02:32
45 Vandenbranden Noah Acrog - Tormans + 02:32
46 Vermeer Tom Acrog - Tormans + 02:32
47 De Neve Joerik VDM -Trawobo CT + 02:32
48 Vagenende Liam Team Thielemans-De Hauwere + 02:32
49 Ponsaerts Thibaut Lotto Soudal U23 + 02:32
50 de Vries Hartthijs Metec - Solarwatt p/b Mantel + 02:32
51 Chromy Kyle SEG Racing Academy + 02:32
52 Day Tom SEG Racing Academy + 02:32
53 Paulus Milan SEG Racing Academy + 02:32
54 Huys Branko Acrog - Tormans + 02:32
55 Reynders Jens Sport Vlaanderen-Baloise + 02:32
56 Hillen Michiel Davo-United CT + 02:32
57 Keup Pierre-Pascal Team Lotto - Kern Haus + 02:32
58 Aasheim Ludvig Fischer Uno-X DARE DT + 02:32
59 Caethoven Kenneth EFC - L&R - Vulsteke + 02:32
60 Gelders Gil Bingoal-WB DT + 02:32
61 Rietjens Sander Basso Team Flanders + 02:32
62 De Decker Alfdan Tarteletto - Isorex + 02:32
63 Ulens Thijs Team Thielemans-De Hauwere + 02:32
64 Van Tricht Stan Deceuninck-Quick Step + 02:32
65 Johannessen Tobias Halland Uno-X DARE DT + 02:32
66 Bekaert Yentl Baloise Trek Lions + 02:32
67 Betzinger Klaus Team Lotto - Kern Haus + 02:32
68 Ferdinande Anton Pauwels Sauzen - Bingoal + 02:32
69 Goeman Andreas Tarteletto - Isorex + 02:32
70 De Ville De Goyet Ivan Bingoal-WB DT + 02:32
71 Thijssen Gerben Lotto Soudal + 02:32
72 Brynsrud Magnus Uno-X DARE DT + 02:32
73 Vandebosch Toon Pauwels Sauzen - Bingoal + 02:32
74 Castrique Jonas Bingoal Pauwels Sauces WB + 02:32
75 Meens Johan Bingoal-WB DT + 02:32
76 Marchand Gianni Tarteletto - Isorex + 02:32
77 Charmig Anthon Uno-X DARE DT + 02:32
78 Spengler Mario Team Lotto - Kern Haus + 02:32
79 Aerts Thijs Baloise Trek Lions + 02:32
80 Colman Alex Sport Vlaanderen-Baloise + 02:32
81 Segers Ryan VDM -Trawobo CT + 02:32
82 Brouwers Arno Acrog - Tormans + 02:32
83 Vanhoof Ward Sport Vlaanderen-Baloise + 02:32
84 Cras Steff Lotto Soudal + 02:32
85 Timmermans Tim Van Eyck Sport-Josan + 02:32
86 Sénéchal Florian Deceuninck-Quick Step + 02:32
87 Thwaites Scott Alpecin-Fenix + 02:32
88 Baugnies Jérôme Anarto SVK + 02:32
89 Iserbyt Eli Pauwels Sauzen - Bingoal + 02:32
90 Loockx Lander Group Hens-Maes Containers + 02:32
91 Aerts Toon Baloise Trek Lions + 02:32
92 Huybs Ward Baloise Trek Lions + 02:32
93 Stockx Aaron Indulek-Doltcini-Derito CT + 02:32
94 Vandyck Niels Team Thielemans-De Hauwere + 02:32
95 Eyskens Jeroen EvoPro Racing + 02:48
96 Vangheluwe Warre Home Solution-Soenens + 02:50
97 Verhulst Lothar Home Solution-Soenens + 02:58
98 De Tier Floris Alpecin-Fenix + 02:58
99 de Lange Thijs Metec - Solarwatt p/b Mantel + 03:01
100 Steels Stijn Deceuninck-Quick Step + 03:01
101 Sweeck Laurens Pauwels Sauzen - Bingoal + 03:01
102 Sweeck Diether Alpecin-Fenix Development + 03:01
103 Bouwmans Dylan Metec - Solarwatt p/b Mantel + 03:01
104 Kopecky Tomas Team Firefly + 03:01
105 De Lie Axel Crabbe-C.C.Chevigny + 03:01
106 Trio Niels Campe CT + 05:52
107 Van de Perre Dimitri Van Eyck Sport-Josan + 05:56
108 Moerman Jens VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 05:56
109 Van Petegem Axandre Jumbo-Visma DT + 05:56
110 Johansson Oskar Uno-X DARE DT + 05:56
111 Claes Frans - + 05:56
112 Teerlinck Alexander VDM -Trawobo CT + 05:56
113 Verwaest Kevin Anarto SVK + 05:56
114 Ceurens Robbe Novo Nordisk Development + 05:56
115 Meersman Maxim Crabbe-C.C.Chevigny + 05:56
116 Radoux Robin Crabbe-C.C.Chevigny + 05:56
117 Vervaeke Aaron VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 05:56
118 Rasch Jasper SEG Racing Academy + 05:56
119 Offermans Michiel Stageco CT + 05:56
120 Deman Brem VDM -Trawobo CT + 05:56
121 Maesen Dries Van Eyck Sport-Josan + 05:56
122 Ledegen Dietmar Baloise Trek Lions + 05:56
123 Fievez Philippe E.C.Wallonie + 05:56
124 Venner Quentin Bingoal Pauwels Sauces WB + 05:56
125 Wante Jari VDM -Trawobo CT + 06:00
126 Schoevaers Ward Stageco CT + 06:00
DNF Callebaut Lenny -
DNF Castermans Jarne -
DNF De Neve Jeffrey -
DNF Pieters Bjarne -
DNF Debaele Jorre Anarto SVK
DNF Goossens Kenny Anarto SVK
DNF Ronsse Gauthier Anarto SVK
DNF van der Haar Lars Baloise Trek Lions
DNF Van Rillaert Dayan Bingoal-WB DT
DNF De Graeve Quinten Campe CT
DNF Trio Bjarne Campe CT
DNF Vanrenterghem Bram Campe CT
DNF Biebuyck Aurelien Crabbe-C.C.Chevigny
DNF Guillaume Logan Crabbe-C.C.Chevigny
DNF Vincent Johan Crabbe-C.C.Chevigny
DNF Van Staeyen Michael EvoPro Racing
DNF Van Campenhout Jetze Group Hens-Maes Containers
DNF Bomboi Davide Home Solution-Soenens
DNF Squire Ben Home Solution-Soenens
DNF Wellens Tim Lotto Soudal
DNF Van Den Dool Jens Metec - Solarwatt p/b Mantel
DNF Vanthourenhout Michael Pauwels Sauzen - Bingoal
DNF Beullens Cédric Sport Vlaanderen-Baloise
DNF Gerits Vince Stageco CT
DNF Geysegoms Tom Stageco CT
DNF Scharre Stef Stageco CT
DNF Verbeeck Sven Stageco CT
DNF Van Breussegem Elias Tarteletto - Isorex
DNF Czasa Moritz Team Lotto - Kern Haus
DNF Noels Sven Team Thielemans-De Hauwere
DNF Schrijvers Kurt Team Thielemans-De Hauwere
DNF Vertonghen Maxim Team Thielemans-De Hauwere
DNF Moens Jens Van Eyck Sport-Josan
DNF Van Cauter Jarne Van Eyck Sport-Josan
DNF Stalmans Jasper VDM -Trawobo CT
DNF Balcaen Manolito VZW WP de Molenspurters Meulebeke
DNF Borra Victor VZW WP de Molenspurters Meulebeke
DNF Planckaert Jens VZW WP de Molenspurters Meulebeke
DNF Saintobyn Quinten VZW WP de Molenspurters Meulebeke
DNF Van Coppenolle Lars VZW WP de Molenspurters Meulebeke
DNF Lauwens Feddrik Wielerclub Steeds Vooraan Kontich
DNF Fierens Wietse Young Cycling Talent D & D

Information