Front Races Teams Riders Ranking Agency Fantasy

GP Vermarc Sport - Rotselaar

2020

Embed Results

Pos Rider Team Time
01 Florian Sénéchal Deceuninck-Quick Step 3:40:56
02 Oscar Riesebeek Alpecin-Fenix + 07
03 Victor Campenaerts NTT Pro Cycling Team + 16
04 Stijn Steels Deceuninck-Quick Step + 38
05 Lionel Taminiaux Bingoal-Wallonie Bruxelles + 38
06 Tim Merlier Alpecin-Fenix + 46
07 Toon Aerts Telenet - Fidea Lions + 46
08 Nikolas Maes Lotto Soudal + 46
09 Pieter Vanspeybrouck Circus-Wanty Gobert + 46
10 Corne Van Kessel Circus-Wanty Gobert + 46
11 Pieter Serry Deceuninck-Quick Step + 46
12 Sean De Bie Bingoal-Wallonie Bruxelles + 46
13 Lothar Verhulst Home Solution-Soenens + 46
14 Felix Dopchie Wallonie-Bruxelles Development Team + 46
15 Kenneth Van Rooy Sport Vlaanderen-Baloise + 46
16 Ayco Bastiaens VDM Van Durme-Michiels-Trawobo CT + 46
17 Dries De Bondt Alpecin-Fenix + 50
18 Jelle Wallays Lotto Soudal + 1:06
19 Jan Bakelants Circus-Wanty Gobert + 5:37
20 Arne Marit Lotto - Soudal U23 + 5:39
21 David Dekker SEG Racing Academy + 5:39
22 Gilles De Wilde Sport Vlaanderen-Baloise + 5:40
23 Remy Mertz Lotto Soudal + 5:40
24 Jimmy Janssens Alpecin-Fenix + 5:42
25 Mathijs Paasschens Bingoal-Wallonie Bruxelles + 5:53
26 Jari Snyers Acrog - Tormans + 5:53
27 Gianni Marchand Tarteletto - Isorex + 5:53
28 Ward Vanhoof Lotto - Soudal U23 + 5:53
29 Thomas Sprengers Sport Vlaanderen-Baloise + 5:53
30 John Degenkolb Lotto Soudal + 6:48
31 Sébastien Van Poppel Wallonie-Bruxelles Development Team + 6:48
32 Fabio Van Den Bossche Sport Vlaanderen-Baloise + 6:48
33 Boy van Poppel Circus-Wanty Gobert + 6:48
34 Jordi Meeus SEG Racing Academy + 6:48
35 Tom Timmermans Van Eyck Sport + 6:48
36 Brent Van Mulders Home Solution-Soenens + 6:48
37 Milan Paulus SEG Racing Academy + 6:48
38 Jacob Relaes Tarteletto - Isorex + 6:48
39 Stan Van Tricht SEG Racing Academy + 6:48
40 Johan Vincent C.C.Chevigny + 6:48
41 Milan Menten Sport Vlaanderen-Baloise + 6:48
42 Sasha Weemaes Sport Vlaanderen-Baloise + 6:48
43 Brent Van de Kerkhove Home Solution-Soenens + 6:48
44 Daan Hoeyberghs Acrog - Tormans + 6:48
45 Laurenz Rex Wallonie-Bruxelles Development Team + 6:48
46 Davide Bomboi Home Solution-Soenens + 6:48
47 Thibaut Ponsaerts Lotto - Soudal U23 + 6:48
48 Wesley Vercamst Home Solution-Soenens + 6:48
49 Pierre Despontin VDM Van Durme-Michiels-Trawobo CT + 6:48
50 Arnoud Dhont VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 6:48
51 Logan Guillaume C.C.Chevigny + 6:48
52 Sébastien Grignard Lotto - Soudal U23 + 6:48
53 Jarno Bellens Pauwels Sauzen - Bingoal + 6:48
54 Lars Daniels Cycling Vlaanderen + 6:48
55 Luke Verburg Pauwels Sauzen - Bingoal + 6:48
56 Jens Reynders Hagens Berman - Axeon + 6:48
57 Jules Hesters Cycling Vlaanderen + 6:48
58 Thibau Verhofstadt Home Solution-Soenens + 6:48
59 Michiel Offermans Stageco CT + 6:48
60 Michael Van Staeyen Tarteletto - Isorex + 6:48
61 Lennert Van Eetvelt Lotto - Soudal U23 + 6:48
62 Yentl Bekaert Telenet - Fidea Lions + 6:48
63 Marvin Tasset Wallonie-Bruxelles Development Team + 6:48
64 Luc Wirtgen Bingoal-Wallonie Bruxelles + 6:48
65 Julien Van Den Brande Tarteletto - Isorex + 6:48
66 Jens Bouts Cycling Vlaanderen + 6:48
67 Ward Van Laer Acrog - Tormans + 6:48
68 Andreas Goeman Telenet - Fidea Lions + 6:48
69 Maxime De Poorter Tarteletto - Isorex + 6:48
70 Tom Paquot Wallonie-Bruxelles Development Team + 6:48
71 Senne Leysen Alpecin-Fenix + 6:48
72 Enzo Wouters Tarteletto - Isorex + 6:48
73 Stijn Siemons Acrog - Tormans + 6:53
74 Jérémy Frehen Wallonie-Bruxelles Development Team + 6:56
75 Quentin Venner Wallonie-Bruxelles Development Team + 6:56
76 Sander De Vet C.C.Chevigny + 6:56
77 Lars Van Der Haar Telenet - Fidea Lions + 6:56
78 Witse Meeusen Pauwels Sauzen - Bingoal + 6:56
79 Roy Jans Alpecin-Fenix + 6:56
80 Boris Vallée Bingoal-Wallonie Bruxelles + 6:56
81 Thimo Willems Sport Vlaanderen-Baloise + 6:56
82 Simon Daniels Cycling Vlaanderen + 6:56
83 Jonas Rickaert Alpecin-Fenix + 6:56
84 Jim Aernouts Telenet - Fidea Lions + 6:56
85 Yarno Vandenbroeck Cycling Vlaanderen + 6:56
86 Jarne Van Grieken Cycling Vlaanderen + 6:56
87 Tom Meeusen Team Hens Maes Containers + 6:56
88 Wesley Kreder Circus-Wanty Gobert + 6:56
89 Alfdan De Decker Circus-Wanty Gobert + 6:56
90 Dimitri Peyskens Bingoal-Wallonie Bruxelles + 6:56
91 Brian Van Goethem Lotto Soudal + 7:01
92 Maurits Lammertink Circus-Wanty Gobert + 7:01
93 Vincent Baestaens Team Hens Maes Containers + 7:01
94 Lander Loockx Team Hens Maes Containers + 7:01
95 Jens Moens Van Eyck Sport + 7:01
96 Iljo Keisse Deceuninck-Quick Step + 7:01
97 Amaury Capiot Sport Vlaanderen-Baloise + 7:01
98 Lennert Teugels Tarteletto - Isorex + 7:01
99 Laurens Sweeck Pauwels Sauzen - Bingoal + 7:01
100 Pim Ronhaar Pauwels Sauzen - Bingoal + 7:01
101 Glenn Debruyne Team Thielemans-De Hauwere + 7:01
102 Maxim Vertonghen Team Thielemans-De Hauwere + 7:01
103 Rutger Wouters Team Thielemans-De Hauwere + 7:01
104 Jef Van Meirhaege The Avengers + 7:01
105 Dries Devenyns Deceuninck-Quick Step + 7:01
106 Sander Armee Lotto Soudal + 7:01
107 Gerben Thijssen Lotto Soudal + 7:01
108 Thijs Aerts Telenet - Fidea Lions + 7:01
109 Daan Soete Team Hens Maes Containers + 7:01
110 Ludovic Robeet Bingoal-Wallonie Bruxelles + 7:01
111 Jasper De Buyst Lotto Soudal + 7:01
112 Sven Verbeeck Wallonie-Bruxelles Development Team + 7:01
113 Fabio Jakobsen Deceuninck-Quick Step + 7:01
114 Vince Gerits Stageco CT + 7:14
DNF Vito Braet Cycling Vlaanderen
DNF Sander Rietjens Cycling Vlaanderen
DNF Frans Claes Individual
DNF Arno Brouwers Acrog - Tormans
DNF Arne De Groote Acrog - Tormans
DNF Daan Coppens Alfasun-Alfacool CT
DNF Sam Muylaert Alfasun-Alfacool CT
DNF Robbe Prieels Alfasun-Alfacool CT
DNF Maarten Van Asbroeck Alfasun-Alfacool CT
DNF Nathan Van Den Berghe Alfasun-Alfacool CT
DNF Jarne Van Der Haeghen Alfasun-Alfacool CT
DNF Jorre Debaele Anarto
DNF Kenny Goossens Anarto
DNF Alexander Maes Anarto
DNF Tim Poriau Anarto
DNF Gauthier Ronsse Anarto
DNF Yorick Slagmulders Anarto
DNF Baptiste Planckaert Bingoal-Wallonie Bruxelles
DNF Antoine Cloux C.C.Chevigny
DNF Matthis Dethy C.C.Chevigny
DNF Florent Gilles C.C.Chevigny
DNF Danny van Poppel Circus-Wanty Gobert
DNF Bert Van Lerberghe Deceuninck-Quick Step
DNF Jarne Van De Paar Lotto - Soudal U23
DNF Anton Ferdinande Pauwels Sauzen - Bingoal
DNF Toon Vandebosch Pauwels Sauzen - Bingoal
DNF Dieter Vanthourenhout Pauwels Sauzen - Bingoal
DNF Robbe De Schutter Stageco CT
DNF Kristof Dockx Stageco CT
DNF Dries Lehaen Stageco CT
DNF Ronan Van Den Put Stageco CT
DNF Ylber Sefa Tarteletto - Isorex
DNF Jarne Castermans Team Hens Maes Containers
DNF Len Dejonghe Team Hens Maes Containers
DNF Jarne De Ost Team Thielemans-De Hauwere
DNF Joeri Persoon Team Thielemans-De Hauwere
DNF Maarten Van Wesemael Team Thielemans-De Hauwere
DNF Jelle Looijen Telenet - Fidea Lions
DNF Daan Marien Telenet - Fidea Lions
DNF Ruben Dillen Van Eyck Sport
DNF Michael Esselens Van Eyck Sport
DNF Jannes Valvekens Van Eyck Sport
DNF Brent Van Duren Van Eyck Sport
DNF Willem Beke VDM Van Durme-Michiels-Trawobo CT
DNF Milan Gosseye VDM Van Durme-Michiels-Trawobo CT
DNF Jonas Volkaert VDM Van Durme-Michiels-Trawobo CT
DNF Jari Wante VDM Van Durme-Michiels-Trawobo CT
DNF Manolito Balcaen VZW WP de Molenspurters Meulebeke
DNF Gilles Beuselinck VZW WP de Molenspurters Meulebeke
DNF Quinten Saintobyn VZW WP de Molenspurters Meulebeke
DNF Lars Van Coppenolle VZW WP de Molenspurters Meulebeke
DNF Aaron Vervaeke VZW WP de Molenspurters Meulebeke
Information
Nation Belgium
Date July 05
Distance 164 km
CAT KP