LIVE CENTRE: Volta Comunitat Valenciana

Stergas Vlaams-Brabant Classic - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 02:40:42
02 Vercammen Seppe VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 03
03 Leenknegt Yaurick CT Luc Wallays-Jonge Renners + 03
04 De Ceuster Milan Acrog-Tormans BC U19 + 03
05 Debucke Senne Van Moer Logistics Cycling Team + 03
06 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 03
07 Eeman Kamiel Sport en Steun-Leopoldsburg + 03
08 Van den Haute Milan Avia-Rudyco Cycling Team + 03
09 De Buysser Quinten Avia-Rudyco Cycling Team + 05
10 Noorloos Casper CC Pavé76 + 06
11 Van Bylen Liam Acrog-Tormans BC U19 + 01:10
12 Punnewaert Liam Onder Ons Parike WZW + 01:10
13 van den Eijnden Daan CC Pavé76 + 01:10
14 Duba Maxime Streetjump-ABLOC + 01:10
15 Delbarge Victor CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:10
16 Leemans Jonas De Dijlespurters V.V.Mechelen VZW + 01:10
17 Vuerinckx Thomas Acrog-Tormans BC U19 + 01:10
18 Dekien Jasper FlandersColor-Galloo Team + 01:10
19 Kranenburg Joris Merida Adelaar Development Team + 01:10
20 Baert Basiel Brain² Olympia Tienen + 01:10
21 Swennen Tijl KZLWC- Davo + 01:10
22 Dens Stan Brain² Olympia Tienen + 01:10
23 Hoppenbrouwers Sem - + 01:10
24 Vander Elst Daan Brain² Olympia Tienen + 01:10
25 Boelaert Maxence Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:10
26 Crabbe Tom WK Noord West Brabant U19 + 01:10
27 Wulleman Mathieu VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19 + 01:10
28 Bosmans Robbe KZLWC- Davo + 01:10
29 Duts Cisse Van Mossel Heist CT U19 + 01:10
30 Jacobs Rune Van Moer Logistics Cycling Team + 01:10
31 De Groote Gaetan Onder Ons Parike WZW + 01:10
32 Hezeman Stijn Merida Adelaar Development Team + 01:10
33 Van Cleemputte Kenji Debondt Verandas CT U19 + 01:10
34 van Eijsden Bram TigeRR Cycling Team + 01:10
35 Clerx Ferre Van Mossel Heist CT U19 + 01:10
36 Polspoel Arno - + 01:10
37 de Vos Mees - + 01:10
38 Feys Milan Avia-Rudyco Cycling Team + 01:10
39 Vermeulen Arthur Van Moer Logistics Cycling Team + 01:10
40 Lubbers Melle Merida Adelaar Development Team + 01:10
41 Tops Ruben Sport en Steun-Leopoldsburg + 01:10
42 Smet Yaxano Van Moer Logistics Cycling Team + 01:10
43 Van Dijck Victor Van Mossel Heist CT U19 + 01:10
44 Dierick Romain Avia-Rudyco Cycling Team + 01:10
45 François Tomas KZLWC- Davo + 01:10
46 Meulemans Niel Acrog-Tormans BC U19 + 01:10
47 van der Veen Cas Merida Adelaar Development Team + 01:10
48 Sluyts Ward Van Mossel Heist CT U19 + 01:10
49 Vermeulen Milan CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:10
50 Van Thienen Tor WK Noord West Brabant U19 + 01:10
51 De Maere Arne Avia-Rudyco Cycling Team + 01:10
52 Pollen Sebastian Stavanger SK Junior + 01:10
53 Vermout Jasper De Dijlespurters V.V.Mechelen VZW + 01:10
54 Vanhaecke Arno CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:10
55 Kortes Thijs Van Mossel Heist CT U19 + 01:10
56 Mary Zander Brain² Olympia Tienen + 01:10
57 Warnier Gaetan Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:10
58 De Coster Jani CT Luc Wallays-Jonge Renners + 01:10
59 Goossens Nicholas FlandersColor-Galloo Team + 01:10
60 Teugels Jef Brain² Olympia Tienen + 01:10
61 L'Eau Michiel Debondt Verandas CT U19 + 01:10
62 Ceccato Maxime Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:10
63 Peplau Fabian BL-Embrace The World Cycling U19 + 01:10
64 Boonen Luca FlandersColor-Galloo Team + 01:10
65 Van Hemelryck Mats FlandersColor-Galloo Team + 01:10
66 Lefever Yarne Royal Cureghem Sportief U19 + 01:10
67 Modafferi Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:10
68 De Boel Jona WCL Bergklimmers U19 + 01:10
69 Heymans Yarno Avia-Rudyco Cycling Team + 01:10
70 De Groote Loic Onder Ons Parike WZW + 01:10
71 Mulder Martijn Merida Adelaar Development Team + 01:10
72 Setz Ramon - + 01:10
73 Picoux Justin Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:10
74 Nulens Yarne Brain² Olympia Tienen + 01:31
75 Goelen Dre Sport en Steun-Leopoldsburg + 01:31
76 van Oirschot Daan CC Pavé76 + 01:36
77 Van Der Werf Sven Streetjump-ABLOC + 01:40
78 Mathieu Seppe Sport en Steun-Leopoldsburg + 01:47
79 Van Zuidam Bas - + 01:47
80 Rademaker Franck Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:47
81 Holtke Sam - + 02:28
DNF Albrecht Jan -
DNF de Groof Dirk -
DNF Escajadillo Pablo -
DNF Reul Aymane -
DNF Segers Thorben -
DNF Servaes Robbe -
DNF van Elven Bo -
DNF Bollengier Andreas Alfasun-Alfacool CT U19
DNF Callebaut Thibo Alfasun-Alfacool CT U19
DNF Christiaens Niels Alfasun-Alfacool CT U19
DNF De Backer Arthur Alfasun-Alfacool CT U19
DNF Van Hamme Rhune Alfasun-Alfacool CT U19
DNF Bussmann Yannick BL-Embrace The World Cycling U19
DNF Jablonski Ole BL-Embrace The World Cycling U19
DNF Sterenborg Kenai BL-Embrace The World Cycling U19
DNF Vande Moortel Matteo CT Luc Wallays-Jonge Renners
DNF Peeters Roy De Dijlespurters V.V.Mechelen VZW
DNF De Maeseneer Milan Debondt Verandas CT U19
DNF Reyns Elias Debondt Verandas CT U19
DNF Revelj Oskar FlandersColor-Galloo Team
DNF De Jong Olivier KZLWC- Davo
DNF Groven Thibaud KZLWC- Davo
DNF Weekers Pepijn KZLWC- Davo
DNF Douterlungne Kobe Onder Ons Parike WZW
DNF Schotte Jonas Onder Ons Parike WZW
DNF Soetens Thomas Onder Ons Parike WZW
DNF Palan Tomas Royal Cureghem Sportief U19
DNF Heymans Seppe Sport en Moedig Genk U19
DNF Janssen Bono Sport en Moedig Genk U19
DNF Steegen Benne Sport en Moedig Genk U19
DNF Brands Leandro Sport en Steun-Leopoldsburg
DNF Cristael Milan Sport en Steun-Leopoldsburg
DNF Meijers Sal Streetjump-ABLOC
DNF Oosterveld Steijn Streetjump-ABLOC
DNF Raadgers Ravi Streetjump-ABLOC
DNF van Zanden Otto Streetjump-ABLOC
DNF Driessen Jens TigeRR Cycling Team
DNF Schins Jesper TigeRR Cycling Team
DNF Van Bommel Sep TigeRR Cycling Team
DNF Weber Damian TWC Pijnenburg
DNF Van De Gehuchte Daan Van Moer Logistics Cycling Team
DNF Van Wiele Lennert Van Moer Logistics Cycling Team
DNF Schuybroek Senne Van Mossel Heist CT U19
DNF Baert Mathis VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19
DNF Van Maele Gauthier VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19
DNF Van Raes Nathan VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19
DNF De Nys Ziggy WK Noord West Brabant U19
DNF Siebens Thor WK Noord West Brabant U19
DNF Vereecken Arne WK Noord West Brabant U19

Information