Front Races Teams Riders Ranking

eRace - SEG eRacing U23 Stage Race - Race 2 | 2020

Results

Pos Name Team Time
01 Paul Wright Holdsworth Zappi RT 1:07:49
02 Sindre Kulset Uno-X Pro Cycling Team + 04
03 Harrison Wood SEG Racing Academy + 06
04 Thymen Arensman SEG Racing Academy + 06
05 Marco Frigo SEG Racing Academy + 06
06 Mason Hollyman Holdsworth Zappi RT + 16
07 Jordi Meeus SEG Racing Academy + 2:04
08 Stan Van Tricht SEG Racing Academy + 2:11
09 Magnus Kulset Dare Bikes Development + 2:17
10 Morten Hulgaard Uno-X Pro Cycling Team + 2:38
11 David Dekker SEG Racing Academy + 3:36
12 Maikel Zijlaard SEG Racing Academy + 3:40
13 Axel Van Der Tuuk Jumbo-Visma Development Team + 3:44
14 Dennis Gråsvold Dare Bikes Development + 3:44
15 Mathias Skretteberg Willebrord Wil Vooruit + 3:44
16 Johannes Banzer Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 3:50
17 Nic McKibbin Holdsworth Zappi RT + 3:52
18 Tom Couzens Holdsworth Zappi RT + 5:16
19 Owain Roberts Wales Racing Academy + 6:02
20 Milan Paulus SEG Racing Academy + 6:30
21 Sean Flynn GB Academy + 6:33
22 Tristan Jussaume Canada + 7:25
23 William Roberts Wales Racing Academy + 8:06
24 Jannis Peter Rad-Net Rose Team + 8:40
25 Joris Haex Davo-United CT + 8:55
26 Veeti Vainio CCB Racing U23 + 9:12
27 Julius Johansen Uno-X Pro Cycling Team + 11:47
28 Daan Hoole SEG Racing Academy + 12:59
29 Joshua Price Wales Racing Academy + 13:45
30 Gergely Orosz Hungary + 14:53
DNF Lars Droogmans -
DNF Lukas Carreau Canada
DNF Gergely Szarka Hungary
DNF Frank Van den Broek AW Groep - Swabo CT
DNF Josu Etxeberria Azpilikueta Caja Rural - Seguros RGA amateur
DNF Pau Llaneras Casas Caja Rural - Seguros RGA amateur
DNF Mikel Mujika Larraiotz Caja Rural - Seguros RGA amateur
DNF Caleb Classen CCB Racing U23
DNF Jens Bouts EFC - L&R - Vulsteke
DNF Karl Tronstad Holdsworth Zappi RT
DNF Miguel Heidemann Leopard Pro Cycling
DNF Dylan Westley Lizarte
DNF Paul Rudys LKT Team Brandenburg
DNF Philip Weber LKT Team Brandenburg
DNF Henrik Pakalski Rad-Net Rose Team
DNF Wessel Krul SEG Racing Academy
DNF Jasper Rasch SEG Racing Academy
DNF Corbin Strong SEG Racing Academy
DNF Mathijs Loman T.W.C Tempo-VIRO-Hoppenbrouwers
DNF Ethan Pauly TaG Cycling RT
DNF Wilhelm Buchmuller Team Belle Stahlbau
DNF Clement Le Boetez Team 24
DNF Len Dejonghe Team Hens Maes Containers
DNF Travis Barrett Team Office- Guru
DNF Andrew Bidwell Team Skoda Fruzio
DNF Bailey O'Donnell Team Skoda Fruzio
DNF Campbell Pithie Team Skoda Fruzio
DNF Reuben Thompson Telcom-On Clima-Osés Const
DNF Tobias Bayer Tirol KTM Cycling Team
DNF Georg Steinhauser Tirol KTM Cycling Team
DNF Conor McGoldrick University of Bath Cycling Team
DNF Tom Smeets Van Uitert-De Jonge Renner
DNF Rutger Vanstockstraeten VP Consulting-Zannata CT
DNF Joseph Beckingsale Wales Racing Academy
DNF Peter Kibble Wales Racing Academy
DNF Philip Heijnen Willebrord Wil Vooruit
DNF Daan Hoeks WP Groot Amsterdam
DNF Vincent Hoppezak WP Groot Amsterdam
Information
Nations Netherlands
Date May 22nd
Distance 42 km
CAT eRace