FIRSTCYCLING
Amateur
Road
Amateur
Junior
Cyclocross
MTB
Track
Fantasy
Races & results
Teams
Ranking
General Final Skoda Cup
Amateur, 31st December 2022, Czechia
Race info
Results
History
2022
2019
Results
Embed Results
Nations
Czechia
DoB?
Pos
Rider
Born
Team
Points
01
Toupalik
Adam
1996
Elkov-Kasper
120
02
Boros
Michael
1992
Elkov-Kasper
116
03
Kaspar
Jan
2000
ATT Investments
109
04
Vacek
Mathias
2002
CK Pribram - Fany Gastro
81
05
Barta
Tomas
1999
ATT Investments
56
06
Vanicek
Simon
1999
Cez Cyklo Team Tabor
55
07
Vacek
Karel
2000
Tirol KTM Cycling Team
48
08
Turek
Daniel
1993
Team Felbermayr Simplon Wels
45
09
Jakoubek
Tomas
1999
ATT Investments
45
10
Schuran
Michal
1996
ATT Investments
42
11
Neuman
Dominik
1995
Elkov-Kasper
37
12
Toupalik
Jakub
2001
Elkov-Kasper
35
13
Kelemen
Pavel
1991
AC Sparta Praha
32
14
Kalojiros
Tomas
1994
AC Sparta Praha
32
15
Sporysch
Daniel
2003
ATT Investments
32
16
Otruba
Jakub
1998
Elkov-Kasper
30
17
Camrda
Karel
2001
ATT Investments
26
18
Kminek
Vojtech
2000
TJ Favorit Brno
26
19
Stransky
Matej
2003
ATT Investments
23
20
Babor
Daniel
1999
Elkov-Kasper
23
21
Voltr
Martin
2001
TJ Favorit Brno
21
22
Zahalka
Matej
1993
Elkov-Kasper
20
23
Kadlec
Milan
1974
-
20
24
Krenek
Adam
2001
TJ Favorit Brno
20
25
Vones
Jan
2000
Team Dukla Praha
18
26
Riman
Jakub
2000
CK Pribram - Fany Gastro
17
27
Reha
Filip
2001
Elkov-Kasper
17
28
Ryba
Jan
1995
AC Sparta Praha
15
29
Fiala
Petr
1995
Team Dukla Praha
15
30
Fiala
Matyas
2003
Cez Cyklo Team Tabor
14
31
Konopasek
Tomas
2002
Sportraces CT
11
32
Kulhavy
Jaroslav
1985
Ceska Sporitelna-Accolade
10
33
Brnak
Jan
1996
AC Sparta Praha
10
34
Obdrzalek
Tomas
2003
Elkov-Kasper
9
35
Rotter
Michal
2000
ATT Investments
9
36
Prochazka
Michal
1999
Cyklo Bendl
7
37
Bakus
Tomas
1998
Cez Cyklo Team Tabor
6
38
Gruber
Pavel
1996
Tufo-Pardus Prostejov
6
39
Tyrpekl
Karel
1999
ATT Investments
6
40
Vinklarek
Frantisek
2001
Tufo-Pardus Prostejov
5
41
Habermann
Richard
1999
AC Sparta Praha
5
42
Siroky
Stepan
2003
TJ Favorit Brno
4
43
Vlcek
Radek
2003
Tufo-Pardus Prostejov
4
44
Petr
Ondrej
1997
Tufo-Pardus Prostejov
3
45
Chyle
Filip
2004
UCC - Sport Races
2
46
Mach
Ondrej
1997
Team Forman Cinelli
2
47
Pokorny
Ondrej
2004
Tufo-Pardus Prostejov Juniors
1
48
Horak
Dominik
2001
AC Sparta Praha
1
49
Jindrich
Pavel
2003
Cez Cyklo Team Tabor
1
50
Pietrula
Nicolas
1995
Team Dukla Praha
1
51
Helcel
Martin
1988
Cyklo Tym Havirov Team
1
52
Strnka
Tomas
1984
-
1
53
Kohout
Martin
1998
Team Dukla Praha
1
54
Macan
Karel
2002
Sportraces CT
1
Information
General Final Skoda Cup
Czechia
31st December 2022
NE