2022 World Championship Other: Transfers 2022 > 2023

Volta a Coruña - 2022

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Bennassar Francesc Drone Hopper-Gsport 03:23:46
02 Silva Thomas Previley-Coforma + 00
03 Gonzalez Ibarra Iñigo Aluminios Cortizo + 00
04 Garcia Rus Francisco Aluminios Cortizo + 00
05 Hoehn Alex Drone Hopper-Gsport + 00
06 Gomez Josue Drone Hopper-Gsport + 00
07 Gonzalez Martinez Natxo Caja Rural-Alea + 00
08 Autran Jose Super Froiz + 00
09 Hernaiz Vicente Vigo-Rias Baixas + 00
10 Karpenko Gleb Vigo-Rias Baixas + 00
11 Sutton Louis Brocar-Ale + 00
12 Jimenez Durán Sergio Brocar-Ale + 00
13 Pavlides Konstantinos Team Farto-BTC + 00
14 Alvarez Campos Alberto Bicicletas Rodriguez-Extremadura + 00
15 Shortt Devin Previley-Coforma + 00
16 Malaver Elkin Previley-Coforma + 00
17 Gonzalez Tirado David Bicicletas Rodriguez-Extremadura + 00
18 Guardeño Jaume Caja Rural-Alea + 00
19 Gutierrez Sanchez Carlos Aluminios Cortizo + 00
20 Lemus Miguel Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español + 00
21 León Johan Sebastian C.C.Vigues + 00
22 Teruel Martinez Borja Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español + 00
23 Delgado Higueruelo David Bicicletas Rodriguez-Extremadura + 00
24 Ibarluzea Jon Telcom-On Clima-Osés Const + 00
25 Fernandez Oliveira Ruben Retelec-Team Cycling Galicia + 00
26 Luna Del Cerro Alejandro Previley-Coforma + 00
27 Davis Cole Vigo-Rias Baixas + 00
28 Alonso Vega Abel C.C.Vigues + 00
29 Martin-Lázaro Gutierrez Diego Super Froiz + 00
30 Bastida Natividad Raul Telcom-On Clima-Osés Const + 00
31 Echavarria Bustamante Alonso Cidade de Lugo-Mybike + 00
32 Beake Charlie Brocar-Ale + 00
33 Tanfield Toby Retelec-Team Cycling Galicia + 00
34 Castellon Jan Caja Rural-Alea + 00
35 Esteban Clemente Edgar Lasal Cocinas-Louriña + 00
36 Garcia Villegas Alvaro Telcom-On Clima-Osés Const + 00
37 López Sacristán Mario Bicic.Carlos-Uevel-Pecafer + 00
38 Bugarin Ledo Aitor Lasal Cocinas-Louriña + 00
39 Ramirez Cristobal Previley-Coforma + 00
40 Badillo Jhoan Naftan C.C.Vigues + 00
41 Vidal Rodiño Juan Team Farto-BTC + 00
42 Barbero Martinez Antonio Globalia-Zamora Enamora + 00
43 Martin Muriel Daniel Telcom-On Clima-Osés Const + 00
44 Bayona Steven Previley-Coforma + 00
45 Fagundez Antonio Eric Aluminios Cortizo + 00
46 Gonzalez Andres Ciudad de Oviedo + 00
47 Cascallana de la Iglesia Alfredo C.C.Vigues + 00
48 Diaz Inaki Caja Rural-Alea + 00
49 Armengol Gonzalo Eduardo Lasal Cocinas-Louriña + 00
50 Martin Tom Brocar-Ale + 02:07
51 Villarino Sanchez Mario Lasal Cocinas-Louriña + 00
52 Diaz León Ivan Bicicletas Rodriguez-Extremadura + 04:50
53 Mellado Tamayo Daniel Aluminios Cortizo + 04:50
54 Millan Johnny Semir Previley-Coforma + 04:50
55 Lopes Lucas Caja Rural-Alea + 04:50
56 Torrella Teruel Alvaro Drone Hopper-Gsport + 04:50
57 Pérez Diaz Manuel Jesús Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español + 04:50
58 Sano Simone Drone Hopper-Gsport + 06:59
59 Preece Cameron Brocar-Ale + 06:59
60 Casalderrey Raul Super Froiz + 06:59
61 Ibanez Javier Caja Rural-Alea + 06:59
62 Carasa Granados Alvaro Vigo-Rias Baixas + 07:49
63 Marcu Adi Team Farto-BTC + 08:59
64 Silva Rodrigo Porminho Team U23 + 08:59
65 Ferrandis Elias Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español + 08:59
66 Trillo Jose Carlos A.R.Ciclismo Oiense-Escuela Estevez + 08:59
67 Genner Charlie Retelec-Team Cycling Galicia + 08:59
68 Cerviño Pueyo Iker Telcom-On Clima-Osés Const + 08:59
69 Rodriguez Diaz Adrian Felipe Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español + 08:59
70 Maneiro Fernandez Angel Vigo-Rias Baixas + 08:59
71 Rocha Joao Porminho Team U23 + 08:59
72 Lobosco Marcos Bicic.Carlos-Uevel-Pecafer + 08:59
73 López Ribeiro Ginés A.R.Ciclismo Oiense-Escuela Estevez + 08:59
74 Vidal Carlos Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español + 08:59
75 Granero Mario Drone Hopper-Gsport + 08:59
76 Silva Rui Porminho Team U23 + 08:59
77 Sanchez Ramos Alejandro Team Farto-BTC + 08:59
78 Almeida Diogo Porminho Team U23 + 08:59
79 Medin Iago Lasal Cocinas-Louriña + 08:59
80 Inguanzo Macho Gonzalo Super Froiz + 08:59
81 Urbano Carmelo Super Froiz + 08:59
82 Moya Cano Miguel Drone Hopper-Gsport + 08:59
83 Brendler Blasco Alejandro Retelec-Team Cycling Galicia + 08:59
84 Watson Matt Brocar-Ale + 08:59
85 Rodriguez Gomez Alejandro Globalia-Zamora Enamora + 08:59
86 Monroy Ceballos Pedro Luis Super Froiz + 08:59
87 Slootjes Jordi Retelec-Team Cycling Galicia + 08:59
88 Barrero Lopez Martin Vigo-Rias Baixas + 12:04
89 Kurensky Nathan Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español + 14:33
90 Medina Beloqui Carlos Team Farto-BTC + 14:33
91 Pollan David Cidade de Lugo-Mybike + 14:33
92 Lopes Fernando Lasal Cocinas-Louriña + 14:33
93 Lopes Tiago Bicicletas Rodriguez-Extremadura + 14:33
94 Estevez Cividades Aser A.R.Ciclismo Oiense-Escuela Estevez + 14:33
95 Casillas Martin Angel Bicicletas Rodriguez-Extremadura + 14:33
96 Viegas Martins Tomás Bicicletas Rodriguez-Extremadura + 14:33
97 Ojanguren Botana Iñaki Team Farto-BTC + 14:33
98 Rodriguez Llorca Javier Lasal Cocinas-Louriña + 14:33
99 Fajardo Toledo Adrian Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español + 14:41

Information