Road
Cyclocross
Junior
Amateur
MTB
Track
Fantasy
Home
Races & results
Teams
Ranking
Transfers
eRace - SEG eRacing U23 Series Series Criterium
27th April 2020, Netherlands
Race info
Results
Startlist
History
Results
Embed Results
Nations
Austria
Belgium
Canada
Czechia
Denmark
France
Germany
Great Britain
Hungary
Ireland
Israel
Italy
Netherlands
New Zealand
Norway
Russia
South Africa
Spain
Switzerland
Ukraine
USA
Teams
Caja Rural - Seguros RGA amateur
Canada
Canyon DHB p/b Soreen
CK Torp
Cycling Team Friuli
DARE Bikes Development
Gazprom-Rusvelo U23
Great Britain Cycling Team
Hagens Berman - Axeon
Holdsworth Zappi RT
Hungary U23
Individual
Israel Cycling Academy
Jumbo-Visma Development Team
Lizarte
LKT Team Brandenburg
Rad-Net Rose Team
Ribble Weldtite Pro Cycling
SEG Racing Academy
Swiss Racing Academy
Team Skoda Fruzio
Tirol KTM Cycling Team
Uno-X Pro Cycling Team
Wales Racing Academy
WP Groot Amsterdam
DoB?
Pos
Rider
Born
Team
Time
01
Dekker
David
1998
SEG Racing Academy
46:21
02
Müller
Reto
1998
Swiss Racing Academy
+ 00
03
Tillett
James
1999
Individual
+ 00
04
Gråsvold
Dennis
2001
DARE Bikes Development
+ 00
05
Uhlig
Henri
2001
Rad-Net Rose Team
+ 00
06
Hvideberg
Jonas Iversby
1999
Uno-X Pro Cycling Team
+ 00
07
Loman
Mathijs
1999
Individual
+ 00
08
Thompson
Reuben
2001
Individual
+ 00
09
Verstappen
Tijs
2001
Individual
+ 00
10
Hoeks
Daan
2000
WP Groot Amsterdam
+ 00
11
Price
Joshua
2000
Wales Racing Academy
+ 00
12
Bouts
Jens
1998
Individual
+ 00
13
O'Donnell
Bailey
2000
Team Skoda Fruzio
+ 00
14
Weber
Philip
1998
LKT Team Brandenburg
+ 00
15
Taebling
Paul
1999
LKT Team Brandenburg
+ 00
16
Mills-Keeling
George
2001
Ribble Weldtite Pro Cycling
+ 00
17
Miles
Carson
2000
Israel Cycling Academy
+ 00
18
Bridges
Zachary
2001
Great Britain Cycling Team
+ 00
19
Heidemann
Miguel
1998
Individual
+ 00
20
Kulset
Magnus
2000
DARE Bikes Development
+ 00
21
Paulus
Milan
2001
SEG Racing Academy
+ 00
22
Wright
Paul
1998
Holdsworth Zappi RT
+ 00
23
Hulgaard
Morten
1998
Uno-X Pro Cycling Team
+ 00
24
Smeets
Tom
2001
Individual
+ 00
25
Banzer
Johannes
1999
Individual
+ 00
26
Leknessund
Andreas
1999
Uno-X Pro Cycling Team
+ 00
27
Keogh
Cian
1999
Individual
+ 00
28
Løland
Sakarias Koller
2001
DARE Bikes Development
+ 00
29
Rasch
Jesper
1998
SEG Racing Academy
+ 04
30
Frigo
Marco
2000
SEG Racing Academy
+ 04
31
Buchmuller
Wilhelm
1998
Individual
+ 05
32
Sørensen
Petter
1999
CK Torp
+ 53
33
Hannan
Jacob
2001
Team Skoda Fruzio
+ 01:08
34
van Dijke
Mick
2000
Jumbo-Visma Development Team
+ 04:16
35
Van Tricht
Stan
1999
SEG Racing Academy
+ 04:16
36
van Sintmaartensdijk
Roel
2001
Individual
+ 04:16
37
Gellein Halvorsen
Erik
1998
CK Torp
+ 04:16
38
Hoppezak
Vincent
1999
WP Groot Amsterdam
+ 04:16
39
Johannessen
Anders Halland
1999
DARE Bikes Development
+ 04:16
40
Gjøs
Bendik
2001
CK Torp
+ 04:16
41
Zijlaard
Maikel
1999
SEG Racing Academy
+ 04:16
42
Aimonetto
Pietro
2001
Cycling Team Friuli
+ 04:16
43
Le Boetez
Clément
2000
Individual
+ 04:16
44
Davidzon
Lahav
2000
Israel Cycling Academy
+ 04:16
45
Gamper
Mario
1999
Tirol KTM Cycling Team
+ 04:16
46
van der Tuuk
Axel
2001
Jumbo-Visma Development Team
+ 04:16
47
Llaneras
Pau
1999
Caja Rural - Seguros RGA amateur
+ 04:16
48
Johansen
Julius
1999
Uno-X Pro Cycling Team
+ 04:16
49
Keup
Pierre-Pascal
2001
LKT Team Brandenburg
+ 04:16
50
Classen
Caleb
2001
Individual
+ 04:16
51
Pithie
Campbell
1999
Team Skoda Fruzio
+ 04:18
52
Etxeberria
Josu
2000
Caja Rural - Seguros RGA amateur
+ 04:21
53
Dejonghe
Len
2000
Individual
+ 04:22
54
Roberts
William
1998
Wales Racing Academy
+ 06:12
55
Peric
Vojislav
2001
Gazprom-Rusvelo U23
+ 08:30
56
Szarka
Gergely
1998
Hungary U23
+ 08:40
57
Peter
Jannis
2000
Rad-Net Rose Team
+ 08:40
58
Beckingsale
Joseph
2000
Wales Racing Academy
+ 08:40
59
Schulten
Chiel
1999
Individual
+ 08:40
60
Bayer
Tobias
1999
Tirol KTM Cycling Team
+ 08:40
61
Roberts
Owain
2001
Wales Racing Academy
+ 08:40
62
Ben Moshe
Yuval
1999
Israel Cycling Academy
+ 08:40
63
Meeus
Jordi
1998
SEG Racing Academy
+ 08:40
64
Willemsen
Mees
2000
Individual
+ 08:40
65
Couzens
Tom
2001
Holdsworth Zappi RT
+ 08:40
66
Tikhonin
Evgenii
1998
Gazprom-Rusvelo U23
+ 08:40
67
Bugge
Martin Urianstad
1999
Uno-X Pro Cycling Team
+ 08:57
68
Kibble
Peter
1998
Wales Racing Academy
+ 11:04
69
Pakalski
Henrik
1999
Rad-Net Rose Team
+ 11:43
70
Arensman
Thymen
1999
SEG Racing Academy
+ 14:10
71
Orosz
Gergely
1999
Hungary U23
+ 15:34
72
Voisard
Yannis
1998
Swiss Racing Academy
+ 15:35
73
Debaele
Jorre
2001
Individual
+ 18:01
74
Heijnen
Philip
2000
Individual
+ 19:39
DNF
Carreau
Lukas
2001
Canada
DNF
Pickrell
Riley
2001
Canada
DNF
Schellenberg
Thomas
2000
Canada
DNF
Adamietz
Johannes
1998
Individual
DNF
Barta
Tomas
1999
Individual
DNF
De Leng
Mathijs
1999
Individual
DNF
Debloudts
Ferre
2000
Individual
DNF
Del Grosso
Bodi
2001
Individual
DNF
Demeyere
Torsten
1998
Individual
DNF
Haines
Alex
2001
Individual
DNF
Kemper
Mick
1999
Individual
DNF
Lamperti
Luke
2002
Individual
DNF
McGoldrick
Conor
1998
Individual
DNF
Naudts
Thomas
2000
Individual
DNF
Noordover
Daniel
-
Individual
DNF
Robertson
Adam
-
Individual
DNF
Robinson
Oliver
1999
Individual
DNF
van Ekeren
Niels
2000
Individual
DNF
West
Jarrett
1998
Individual
DNF
Colman
Alex
1998
Canyon DHB p/b Soreen
DNF
MacLeod
Callum
2000
Canyon DHB p/b Soreen
DNF
Scott
Rob
1998
Canyon DHB p/b Soreen
DNF
Hvideberg
Filip Iversby
1999
CK Torp
DNF
Svendsen
Simon Nordahl
1999
CK Torp
DNF
Vettor
Matteo
2001
Cycling Team Friuli
DNF
Kurianov
Sergey
2000
Gazprom-Rusvelo U23
DNF
Britton
Rhys
1999
Great Britain Cycling Team
DNF
George
Alfie
2001
Great Britain Cycling Team
DNF
Rushby
Max
2001
Great Britain Cycling Team
DNF
Tidball
Will
2000
Great Britain Cycling Team
DNF
Vernon
Ethan
2000
Great Britain Cycling Team
DNF
Watson
Sam
2001
Great Britain Cycling Team
DNF
Young
Xeno
1999
Great Britain Cycling Team
DNF
Fouche
James
1998
Hagens Berman - Axeon
DNF
Garrison
Michael
2001
Hagens Berman - Axeon
DNF
Burnett
Marcus
1998
Holdsworth Zappi RT
DNF
Tronstad
Karl
1998
Holdsworth Zappi RT
DNF
Wood
Reece
1998
Holdsworth Zappi RT
DNF
Plamondon
Robin
2000
Israel Cycling Academy
DNF
van Veenendaal
Hidde
2001
Jumbo-Visma Development Team
DNF
Westley
Dylan
2001
Lizarte
DNF
Banusch
Richard
1998
LKT Team Brandenburg
DNF
Gathemann
Albert
2001
LKT Team Brandenburg
DNF
Rudys
Paul
1998
LKT Team Brandenburg
DNF
Werner
Franz
2000
LKT Team Brandenburg
DNF
Zetzsche
Theo
2001
LKT Team Brandenburg
DNF
Kyffin
Zeb
1998
Ribble Weldtite Pro Cycling
DNF
Hoole
Daan
1999
SEG Racing Academy
DNF
Krul
Wessel
2000
SEG Racing Academy
DNF
Strong
Corbin
2000
SEG Racing Academy
DNF
Wood
Harrison
2000
SEG Racing Academy
DNF
Blum
Elia
2001
Swiss Racing Academy
DNF
Bögli
Jonathan
2000
Swiss Racing Academy
DNF
Eggenberg
Ruben
2000
Swiss Racing Academy
DNF
Schneiter
Joab
1998
Swiss Racing Academy
DNF
Vogel
Alex
1999
Swiss Racing Academy
DNF
Friedrich
Marco
1998
Tirol KTM Cycling Team
DNF
Gamper
Florian
1999
Tirol KTM Cycling Team
DNF
Steinhauser
Georg
2001
Tirol KTM Cycling Team
DNF
Veraszto
Max
1999
Tirol KTM Cycling Team
DNF
Andersen
Idar
1999
Uno-X Pro Cycling Team
DNF
Hindsgaul Madsen
Jacob
2000
Uno-X Pro Cycling Team
DNF
Kulset
Sindre
1998
Uno-X Pro Cycling Team
DNF
Rodenberg
Frederik
1998
Uno-X Pro Cycling Team
DNF
Burke
Matthew
2000
Wales Racing Academy
DNF
Broex
Victor
2000
WP Groot Amsterdam
Information
eRace - SEG eRacing U23 Series Series Criterium
Netherlands
27th April 2020
eRace | 38.5 km