Tour de France: Live Centre | Startlist | Stage profiles

Trofeo Victor Cabedo - 2022

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Navarro Inaki Tot Net-Terrassa Ciclisme 02:22:49
02 Antunez Romero Pablo ElectroMercantil-Gr100 + 05
03 Diaz Joel EOLO-KOMETA U19 + 07
04 Anguela Mario Matrix - Salchi Juniors + 07
05 Cepa Daniel InfinObras - Zafiro + 09
06 Muntanya Albert Finques Feliu CT + 09
07 Lospitao Pablo ElectroMercantil-Gr100 + 09
08 Monroig Gimeno Izan Castillo de Onda Equipo Ciclista + 09
09 Abril Alejandro Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 12
10 Franquesa Adria UCV Bikesports + 12
11 Crespi Francisco Bathco Cycling Team + 12
12 Diaz Tomas Dario Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 12
13 Rosado Novillo Abel Drone Hopper - GSport Teika + 12
14 Fajardo Alex Saxun-Extrusax-Primoti + 12
15 Torres Colomar Marc Saxun-Extrusax-Primoti + 15
16 Tenorio Albo Daniel Previley-Coforma U19 + 15
17 Ortega Sanz Pablo Previley-Coforma U19 + 15
18 Torres Arias Pablo Sanse - Rotor + 15
19 Rodriguez Tadeo Aminur Consulting-AEL-RES + 15
20 Donat Jose Manuel Castillo de Onda Equipo Ciclista + 15
21 Garcia Sanchez Arnau Tot Net-Terrassa Ciclisme + 15
22 Legua Alvaro Castillo de Onda Equipo Ciclista + 15
23 Aranda Marc Autovivo Grup-Trek CCSB + 15
24 Aguilar Hugo Previley-Coforma U19 + 15
25 Fajardo Samuel Sanse - Rotor + 15
26 Artero Daniel UCV Bikesports + 15
27 Camara Murcia Pedro Saxun-Extrusax-Primoti + 15
28 Aibar Andreu InfinObras - Zafiro + 22
29 Cano Gerard UCV Bikesports + 22
30 Font Grandio Biel Tot Net-Terrassa Ciclisme + 22
31 Garcia Alex EOLO-KOMETA U19 + 22
32 Gutierrez Mercader Iban Bathco Cycling Team + 22
33 Ortega Leon Carlos Guijarro - Sporting Pursuits + 22
34 Martinez Gal UCV Bikesports + 22
35 Imperial Andres Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 22
36 Perez Lucas Iker ElectroMercantil-Gr100 + 22
37 Quevedo Sergio Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 22
38 Magria Pau UCV Bikesports + 22
39 Soriano Iker InfinObras - Zafiro + 28
40 Galindo Alberto Diego Diez - Streambike + 29
41 Poveda Aaron Guijarro - Sporting Pursuits + 29
42 Hernandez Furio Sergio Guijarro - Sporting Pursuits + 29
43 Moreno Perez Mariano Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 29
44 Romeo Santiago Pol Autovivo Grup-Trek CCSB + 37
45 Pallares Siro Tot Net-Terrassa Ciclisme + 39
46 Bravo Marti Stefano Garzelli Team + 39
47 Garcimartin Oscar Saxun-Extrusax-Primoti + 42
48 Sanroma Manuel EOLO-KOMETA U19 + 42
49 Figuls Jaume Tot Net-Terrassa Ciclisme + 42
50 Galbany Sergi Finques Feliu CT + 45
51 Morales Miquel Bathco Cycling Team + 45
52 Martinez Unai Matrix - Salchi Juniors + 50
53 Navas Alvaro Matrix - Salchi Juniors + 50
54 Jimenez Antequera Tomas Matrix - Salchi Juniors + 50
55 Casado Jorge Matrix - Salchi Juniors + 50
56 Baviera Alejandro InfinObras - Zafiro + 50
57 Vayreda Marian Europa-Tadesan-Cancuyas + 50
58 Marti Pau Drone Hopper - GSport Teika + 01:41
59 Catalin Mihai Razvan Guijarro - Sporting Pursuits + 01:44
60 Margalef Alex UCV Bikesports + 01:50
61 Churchill Taylor Drone Hopper - GSport Teika + 02:16
62 Ruiz Pino Rodrigo Previley-Coforma U19 + 03:04
63 Roca Albert Europa-Tadesan-Cancuyas + 03:06
64 Guillermo Lucas EOLO-KOMETA U19 + 03:09
65 Martinez David InfinObras - Zafiro + 03:46
66 Lopez Lizan Pedro Jose El Nieto del Lobo - Nutribandel - CC Alcat + 03:58
67 Lopez Saavedra Jose Carlos Matrix - Salchi Juniors + 03:58
68 Martin San Facundo Iker ElectroMercantil-Gr100 + 03:58
69 Llopis Emilio Drone Hopper - GSport Teika + 03:58
70 Serra Perez Ferran Europa-Tadesan-Cancuyas + 03:58
71 Romero Joel Castillo de Onda Equipo Ciclista + 04:02
72 Soler Lopez Antonio Luis InfinObras - Zafiro + 04:02
73 Herraiz Alem EOLO-KOMETA U19 + 04:05
74 Garcia Pedro EOLO-KOMETA U19 + 04:05
75 Cadena Joan EOLO-KOMETA U19 + 04:05
76 Collell Marc Finques Feliu CT + 04:44
77 Grau Alex Drone Hopper - GSport Teika + 05:18
78 Fernandez Real Luis UCV Bikesports + 05:49
79 Sanchidrian Fernando Diego Diez - Streambike + 06:02
80 Mestre Marc Drone Hopper - GSport Teika + 06:12
81 Molina Castrejon Adrian Previley-Coforma U19 + 06:22
82 Aparicio Diego Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 07:52
83 Cervera Miguel Stefano Garzelli Team + 09:31
84 Perez Marcos Ernesto El Nieto del Lobo - Nutribandel - CC Alcat + 09:35
85 Mas Pepe Stefano Garzelli Team + 09:42
86 Fernandez Espinosa Manuel Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 11:00
87 Rodriguez Vidal Pau Tot Net-Terrassa Ciclisme + 11:00

Information