Vuelta del Porvenir San Luis - 2022

GC Youth Mountain Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Tivani Nicolas Agrupación Virgen de Fatima-San Juan Biker Motors 4015:04:11
2 Quiroga Mauricio Coraza Hierros 30+ 04
3 Reyes Aldemar Team Medellin-EPM 25+ 11
4 Messineo Leandro Chimbas te Quiero 20+ 15
5 Rosas Laureano Electro 3-Gremios por el Deporte 15+ 39
6 Duran Alejandro Chimbas te Quiero 10+ 41
7 Dotti Juan Pablo SEP San Juan 5+ 43
8 Del Negro Agustin SAT 3+ 53
9 Fredes Sergio KTM 3+ 01:02
10 Sanchez Brayan Team Medellin-EPM 3+ 01:20
11 Duarte Fabio Team Medellin-EPM + 01:29
12 Navarrete Maximiliano Municipalidad de Rawson + 01:29
13 Quintana Hector Chile + 01:46
14 Jamaica Javier Team Medellin-EPM + 01:46
15 Bazan Nehuen Equipo Continental San Luis + 01:52
16 Sevilla Oscar Team Medellin-EPM + 02:01
17 Gomez Oscar Agrupación Virgen de Fatima-San Juan Biker Motors + 02:21
18 Martinez Wladimir Castano Team + 03:06
19 Martinez Agustin Marcelo SAT + 05:09
20 Reyes Yeison Team Medellin-EPM + 05:11
21 Contreras Fernando Team Venzo + 05:32
22 Ibarra Emiliano Chimbas te Quiero + 05:42
23 Buchanan Franco EC Municipalidad de Pocito + 05:55
24 Quilci Alejandro Agrupación Virgen de Fatima-San Juan Biker Motors + 05:59
25 Moyano Tomas Eloy Equipo Continental San Luis + 06:23
26 Egidio Cristian SwiftCarbon Pro Cycling Brazil + 06:26
27 Ledesma Santiago Equipo Continental San Luis + 06:29
28 Boldú Juan Martin Equipo Continental San Luis + 06:35
29 Azzem Omar Los Cascos Naranjas + 06:44
30 Duran Agustin Team Venzo + 07:02
31 Estevez Enrique Hernán Los Cascos Naranjas + 07:03
32 Arriagada Cristian Chile + 07:07
33 Rodriguez Wilmer Dario Construcciones Zea-Faro Electrico + 07:16
34 Oliva Dario Gustavo KTM + 07:18
35 Gaday Lucas Equipo Continental San Luis + 07:33
36 Cobarrubia Leonardo SEP San Juan + 08:29
37 Chia Luis Carlos Construcciones Zea-Faro Electrico + 09:40
38 Ramos Ruben EC Municipalidad de Pocito + 09:40
39 Diaz Adrian Lorenzo Equipo Continental San Luis + 09:43
40 Tolosa Sebastian Jose Los Cascos Naranjas + 09:58
41 Lucero Hector Municipalidad de Rawson + 10:36
42 Aguirre Sergio Nicolas Municipalidad de Rawson + 10:39
43 Juarez Daniel Agrupación Virgen de Fatima-San Juan Biker Motors + 12:45
44 Lopez Federico Javier Los Chorrilleros + 12:48
45 Velazquez Hugo Angel Municipalidad de Rawson + 14:03
46 Rodriguez Leonardo Chimbas te Quiero + 14:20
47 Rodriguez Marcos León SEP San Juan + 14:22
48 Monte Francisco Municipalidad de Rawson + 14:43
49 Soraca Cabezas Jhon Edison Construcciones Zea-Faro Electrico + 14:54
50 Decar Jacob Chile + 14:55
51 Neto Orlando Francisco SwiftCarbon Pro Cycling Brazil + 14:56
52 Lujan Enzo Nicolas Electro 3-Gremios por el Deporte + 14:58
53 Freitas Kacio SwiftCarbon Pro Cycling Brazil + 15:10
54 Lopez Franco German Los Chorrilleros + 15:33
55 Cambareri Gaston Nicolas Coraza Hierros + 15:44
56 Patalagoytia Mario Jesus KTM + 16:04
57 Rocca Juan Facundo Eldo Osimani Team + 16:11
58 Mignacco Leandro Ezequiel KTM + 16:53
59 Contreras Bruno Team Venzo + 17:17
60 Castro Kevin EC Municipalidad de Pocito + 19:27
61 Rossi Joao Pedro SwiftCarbon Pro Cycling Brazil + 19:49
62 Ruiz Ivan Gabriel Chimbas te Quiero + 20:41
63 Vietto Santiago Los Chorrilleros + 21:04
64 Zarate Leonardo Matias Electro 3-Gremios por el Deporte + 21:10
65 Tivani Gerardo Agrupación Virgen de Fatima-San Juan Biker Motors + 22:10
66 Contreras Emiliano Chimbas te Quiero + 22:14
67 Toloza Efraín Agrupación Virgen de Fatima-San Juan Biker Motors + 22:17
68 Pérez Matias Electro 3-Gremios por el Deporte + 22:35
69 Orocito Franco Team Venzo + 22:53
70 Atencio Gerardo EC Municipalidad de Pocito + 23:46
71 Paez Mauricio Electro 3-Gremios por el Deporte + 23:59
72 Fernandez Sebastian Somos Ranqueles + 27:51
73 Andriato Rafael SwiftCarbon Pro Cycling Brazil + 27:56
74 Lobosco Marcos SAT + 28:04
75 Lucero Antonio Coraza Hierros + 28:43
76 Castro Acosta Julian Stiven Vittal San Luis + 30:30
77 Ferreira Fernando Paraguay Vivo Conecta + 33:01
78 Ramirez Gustavo Vittal San Luis + 33:38
79 Rey Pablo KTM + 38:10
80 Villanueva Eduardo Eldo Osimani Team + 39:41
81 Aguirre Juan Manuel Coraza Hierros + 43:36
82 Paz Juan Jose SEP San Juan + 43:59
83 Cordero Martin Cruz Castano Team + 46:58
84 Mini Andres Giuliano Los Chorrilleros + 54:02
85 Castaño Alejandro Castano Team + 01:01:33
86 Ramallo Jorge Vittal San Luis + 01:04:02
87 Lisa Matias SEP San Juan + 01:09:45
88 Lucero Leonardo Somos Ranqueles + 01:18:30
DNF Mayorga Bruno Castano Team
DNF Medina Julian Castano Team
DNF Paredes Claudio Rodrigo Castano Team
DNF Kotsakis Lagos Francisco Chile
DNF Lira Eguiguren Manuel Chile
DNF Penaloza Felipe Chile
DNF Lopez Yeison Construcciones Zea-Faro Electrico
DNF Parra Jordan Construcciones Zea-Faro Electrico
DNF Zea Anderson Javier Construcciones Zea-Faro Electrico
DNF Quevedo Marcelo Coraza Hierros
DNF Yannelli Leonel Coraza Hierros
DNF Melivillo Juan Javier EC Municipalidad de Pocito
DNF Ramos Duilio EC Municipalidad de Pocito
DNF Cardoso Marcelo Eldo Osimani Team
DNF Cornejo Maximo Eldo Osimani Team
DNF Gimenez Franco Eldo Osimani Team
DNF Osimani Alex Dario Eldo Osimani Team
DNF Paez Andres Electro 3-Gremios por el Deporte
DNF Gonzalez Pablo KTM
DNF Ayala Agustin Adrian Los Cascos Naranjas
DNF Martinez Claudio Los Cascos Naranjas
DNF Tolosa Emmanuel Los Cascos Naranjas
DNF Guillaume Hugo Los Chorrilleros
DNF Sola Araya Nahuel Ignacio Los Chorrilleros
DNF Videla Agustin Municipalidad de Rawson
DNF Acuna Sebastian Paraguay Vivo Conecta
DNF Coronel Samuel Paraguay Vivo Conecta
DNF Flores Luis Paraguay Vivo Conecta
DNF Gonzalez Jose Wilfrido Paraguay Vivo Conecta
DNF Riveros Francisco Daniel Paraguay Vivo Conecta
DNF Abu Isaias Leonel SAT
DNF Crisafulli Facundo SAT
DNF Valenzuela Diego SAT
DNF Traico Maximiliano Nicolas SEP San Juan
DNF Altamirano Agustin Somos Ranqueles
DNF Benente Gonzalo Somos Ranqueles
DNF Gotta Lisandro Somos Ranqueles
DNF Oviedo Mateo Somos Ranqueles
DNF Nazaret Magno SwiftCarbon Pro Cycling Brazil
DNF Caballero Lucas Team Venzo
DNF Vazquez Mariano Team Venzo
DNF Aguilar Yoel Vittal San Luis
DNF Fernandez Nicolas Adrian Vittal San Luis
DNF Villagra Adrian Alejo Vittal San Luis
Pos Rider Team Time
1 Del Negro Agustin SAT 15:05:04
2 Quintana Hector Chile + 53
3 Moyano Tomas Eloy Equipo Continental San Luis + 05:30
4 Ledesma Santiago Equipo Continental San Luis + 05:36
5 Duran Agustin Team Venzo + 06:09
6 Arriagada Cristian Chile + 06:14
7 Decar Jacob Chile + 14:02
8 Neto Orlando Francisco SwiftCarbon Pro Cycling Brazil + 14:03
9 Vietto Santiago Los Chorrilleros + 20:11
10 Zarate Leonardo Matias Electro 3-Gremios por el Deporte + 20:17
11 Pérez Matias Electro 3-Gremios por el Deporte + 21:42
12 Ferreira Fernando Paraguay Vivo Conecta + 32:08
13 Ramirez Gustavo Vittal San Luis + 32:45
14 Paz Juan Jose SEP San Juan + 43:06
15 Lucero Leonardo Somos Ranqueles + 01:17:37
Pos Team Time
1 Team Medellin-EPM 45:15:21
2 Agrupación Virgen de Fatima-San Juan Biker Motors + 02:00
3 Chimbas te Quiero + 03:34
4 Equipo Continental San Luis + 06:57
5 SEP San Juan + 11:36
6 SAT + 13:35
7 KTM + 15:46
8 Chile + 15:57
9 Municipalidad de Rawson + 16:47
10 Team Venzo + 17:04
11 Los Cascos Naranjas + 20:32
12 Electro 3-Gremios por el Deporte + 25:06
13 EC Municipalidad de Pocito + 26:13
14 SwiftCarbon Pro Cycling Brazil + 28:34
15 Construcciones Zea-Faro Electrico + 29:10
16 Coraza Hierros + 29:37
17 Los Chorrilleros + 41:15
18 Castano Team + 01:16:11
19 Vittal San Luis + 02:05:22

Information