Tre Valli Varesine Women

UCI, One-day race, 4th October 2022, Italy

Results

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Longo Borghini Elisa Trek-Segafredo 02:18:04125
02 Ewers Veronica EF Education-TIBCO-SVB + 2685
03 Santesteban Ane Team BikeExchange-Jayco + 3470
04 Balsamo Elisa Trek-Segafredo + 3460
05 Sierra Arlenis Movistar Team + 3450
06 Spratt Amanda Team BikeExchange-Jayco + 3440
07 Pirrone Elena Valcar-Travel & Service + 3435
08 Muzic Evita FDJ-SUEZ-Futuroscope + 3430
09 Schoens Quinty Parkhotel Valkenburg + 3425
10 Pintar Ursa UAE Team ADQ + 3420
11 Garcia Mavi UAE Team ADQ + 3415
12 Realini Gaia Isolmant-Premac-Vittoria + 3410
13 van Haaften Kirstie Parkhotel Valkenburg + 01:065
14 Sanguineti Ilaria Valcar-Travel & Service + 01:075
15 Bertizzolo Sofia UAE Team ADQ + 01:335
16 Eric Jelena Movistar Team + 01:553
17 Dronova Tamara Roland Cogeas Edelweiss Squad + 01:583
18 Fidanza Arianna Team BikeExchange-Jayco + 01:583
19 Borghesi Letizia EF Education-TIBCO-SVB + 01:583
20 Lach Marta Ceratizit-WNT Pro Cycling + 01:583
21 Zanardi Silvia BePink + 01:583
22 Demay Coralie France + 01:583
23 Shekel Olga Ukraine + 01:583
24 Guilman Victorie FDJ-SUEZ-Futuroscope + 01:583
25 Leleivyte Rasa Aromitalia Basso Bikes Vaiano + 01:583
26 Duval Eugénie FDJ-SUEZ-Futuroscope + 01:58
27 Shapira Omer EF Education-TIBCO-SVB + 01:58
28 Wright Sophie UAE Team ADQ + 01:58
29 Zontone Asia Isolmant-Premac-Vittoria + 01:58
30 Frain Nicole Parkhotel Valkenburg + 01:58
31 Borgli Stine FDJ-SUEZ-Futuroscope + 01:58
32 Thomas Leah Trek-Segafredo + 01:58
33 Kononenko Valeriya Ukraine + 01:58
34 Wiel Jade FDJ-SUEZ-Futuroscope + 01:58
35 Stiasny Petra Roland Cogeas Edelweiss Squad + 02:01
36 Consonni Chiara Valcar-Travel & Service + 02:01
37 Confalonieri Maria Giulia Ceratizit-WNT Pro Cycling + 02:01
38 Coston Morgane France + 02:01
39 Tomasi Laura UAE Team ADQ + 02:01
40 Kessler Nina Team BikeExchange-Jayco + 02:04
41 Cavalli Marta FDJ-SUEZ-Futuroscope + 02:06
42 Marturano Greta Top Girls Fassa Bortolo + 02:06
43 Traxler Anna Gabrielle Roland Cogeas Edelweiss Squad + 03:38
44 Stern Léa Roland Cogeas Edelweiss Squad + 04:19
45 Quagliotto Nadia BePink + 05:16
46 Bredewold Mischa Parkhotel Valkenburg + 06:02
47 Guarischi Barbara Movistar Team + 06:02
48 Le Deunff Marie-Morgane France + 06:02
49 Cipriani Carmela GB Team - Pool Cantu' + 06:02
50 Susnik Tjasa BTC City Ljubljana Scott + 06:02
51 Vieceli Lara Ceratizit-WNT Pro Cycling + 06:02
52 Gonzalez Alicia Movistar Team + 06:02
53 Hammes Kathrin EF Education-TIBCO-SVB + 06:02
54 Monticolo Iris Top Girls Fassa Bortolo + 06:02
55 Vigilia Alessia Top Girls Fassa Bortolo + 06:02
56 Palazzi Alice Top Girls Fassa Bortolo + 06:02
57 Zigart Urska Team BikeExchange-Jayco + 06:02
58 Verhulst-Wild Gladys France + 06:02
59 Gerritse Femke Parkhotel Valkenburg + 06:11
60 Tasane Elina WCC Team + 06:37
61 Franco Natalia WCC Team + 06:37
62 Gutierrez Sheyla Movistar Team + 07:21
63 Giuliani Giulia GB Team - Pool Cantu' + 07:41
64 Yashchenko Tetiana Ukraine + 07:41
65 Rossetti Sonia GB Team - Pool Cantu' + 07:41
66 Baur Caroline Roland Cogeas Edelweiss Squad + 07:41
67 Vigie Margaux Valcar-Travel & Service + 07:41
68 Sernissi Gemma Aromitalia Basso Bikes Vaiano + 07:41
69 Vallieres Mill Magdeleine EF Education-TIBCO-SVB + 07:41
70 Marchesini Giulia Aromitalia Basso Bikes Vaiano + 07:41
71 Bonini Fanny Rappresentativa Veneto + 07:41
72 Garavaglia Monia GB Team - Pool Cantu' + 07:41
73 Poidevin Sara EF Education-TIBCO-SVB + 07:43
DNS Backstedt Elynor Trek-Segafredo
DNF Allione Marine France
DNF Kerbaol Cédrine France
DNF Castagna Monica Rappresentativa Veneto
DNF Caudera Beatrice Rappresentativa Veneto
DNF Silvestri Martina Rappresentativa Veneto
DNF Altukhova Maryna Ukraine
DNF Ishman Anastasiia Ukraine
DNF Velychko Kateryna Ukraine
DNF Del Sarto Milena Aromitalia Basso Bikes Vaiano
DNF Scarselli Lara Aromitalia Basso Bikes Vaiano
DNF Hajkova Marketa BePink
DNF Jencusova Nora BePink
DNF Savi Prisca BePink
DNF Vettorello Giorgia BePink
DNF Chili Tatiana Born To Win G20 Ambedo
DNF Luciani Giulia Born To Win G20 Ambedo
DNF Magri Silvia Born To Win G20 Ambedo
DNF Santeliz Bautista Vanessa Born To Win G20 Ambedo
DNF Vysotska Yevgeniya Born To Win G20 Ambedo
DNF Ahacic Ana BTC City Ljubljana Scott
DNF Bobnar Nika BTC City Ljubljana Scott
DNF Pugelj Nina BTC City Ljubljana Scott
DNF Alessio Camilla Ceratizit-WNT Pro Cycling
DNF Schweinberger Kathrin Ceratizit-WNT Pro Cycling
DNF Ruffilli Vittoria GB Team - Pool Cantu'
DNF Truc Sylvie GB Team - Pool Cantu'
DNF Capasso Alice Isolmant-Premac-Vittoria
DNF Eremita Noemi Lucrezia Isolmant-Premac-Vittoria
DNF Gasparini Alice Isolmant-Premac-Vittoria
DNF Martín Sara Movistar Team
DNF van Bokhoven Julia Parkhotel Valkenburg
DNF Buch Hannah Roland Cogeas Edelweiss Squad
DNF Barbieri Sofia Servetto-Makhymo-Beltrami TSA
DNF Bortolotti Silvia Servetto-Makhymo-Beltrami TSA
DNF Pedrelli Chia Servetto-Makhymo-Beltrami TSA
DNF Potokina Anna Servetto-Makhymo-Beltrami TSA
DNF Tan Chelsie Team BikeExchange-Jayco
DNF Affolati Irene Team Mendelspeck
DNF Canvelli Vania Team Mendelspeck
DNF Gatscher Eva Maria Team Mendelspeck
DNF Missiaggia Alessia Team Mendelspeck
DNF Oro Angela Team Mendelspeck
DNF Pozzobon Beatrice Team Mendelspeck
DNF Bariani Giorgia Top Girls Fassa Bortolo
DNF Tonetti Cristina Top Girls Fassa Bortolo
DNF Hosking Chloe Trek-Segafredo
DNF Zanetti Linda UAE Team ADQ
DNF Gasparrini Eleonora Valcar-Travel & Service
DNF Piergiovanni Federica Valcar-Travel & Service
DNF Le Roux Maude WCC Team
DNF Lebedz Dziyana WCC Team
DNF Roland Luciana WCC Team

Information