Right now: Transfers 2022 > 2023

Grand Prix Mediterrennean - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Budiak Anatolii Terengganu Polygon Cycling Team 40 02:38:05
2 Marukhin Daniil Almaty Cycling Team 30 + 13
3 Sayar Mustafa Sakarya BB Pro Team 25 + 26
4 Kulikov Vladislav Cycling Sport Club Olymp 20 + 29
5 Archibold Castillo Franklin Panamá es Cultura y Valores 15 + 31
6 Eyob Metkel Terengganu Polygon Cycling Team 10 + 34
7 Chzhan Igor Almaty Cycling Team 5 + 44
8 Shtein Iogan Almaty Cycling Team 3 + 49
9 Halmuratov Muradjan Tashkent City Professional Cycling Team 3 + 50
10 Kuzmin Anton Almaty Cycling Team 3 + 01:01
11 Bulut Samet Spor Toto Cycling Team + 01:11
12 Espinosa Bolivar Panamá es Cultura y Valores + 01:44
13 Mikutis Aivaras Lithuania + 01:47
14 Zakharov Artyom Kazakhstan + 01:52
15 McGill Scott Wildlife Generation Pro Cycling + 02:06
16 Sunnatov Akramjon Tashkent City Professional Cycling Team + 02:11
17 Batsaikhan Tegsh-Bayar Ferei Mongolia Development Team + 02:23
18 Dostiyev Ilkhan Vino Sko Team + 02:35
19 McGeough Cormac Wildlife Generation Pro Cycling + 02:37
20 Egin Ali Konya Buyuksehir Belediye SK + 02:54
21 Strelnikov Yegor Vino Sko Team + 02:58
22 Iderbold Bold Ferei Mongolia Development Team + 02:58
23 Kmieliauskas Rokas Lithuania + 02:58
24 Cojanu Andrei Romania + 03:40
25 Ulysbayev Dinmukhammed Almaty Cycling Team + 03:40
26 Sebbahi El Houcaine Morocco + 03:40
27 Lorenzo Randish Abdul Panamá es Cultura y Valores + 03:48
28 Mazuki Fakhruddin Terengganu Polygon Cycling Team + 03:48
29 Boúglas Georgios Spor Toto Cycling Team + 04:01
30 Crista Daniel CSA Steaua Bucuresti + 05:11
31 Bocharov Dmitriy Tashkent City Professional Cycling Team + 05:59
32 Myagmarsuren Baasankhuu Ferei Mongolia Development Team + 06:03
33 Rezaei Laieh Meysam Arvich Shargh Omidnia + 06:06
34 Minoual Soulayman Morocco Regional + 06:10
35 Nohales Edgar Spor Toto Cycling Team + 06:10
36 Gidich Yevgeniy Kazakhstan + 06:10
37 Adilov Shakir Kazakhstan + 06:10
38 Prevar Oleksandr Spor Toto Cycling Team + 06:27
39 Maikin Roman Cycling Sport Club Olymp + 06:48
40 Castelblanco Jorge Amadid Panamá es Cultura y Valores + 06:54
41 Jurado Cristofer Panamá es Cultura y Valores + 06:54
42 Mohd Zariff Nur Aiman Terengganu Polygon Cycling Team + 06:54
43 Maatougui Nasr Eddine Morocco + 07:07
44 Abay Burak Spor Toto Cycling Team + 07:10
45 Kiraly Istvan Lotus Cycling Team + 07:10
46 Mikayilzada Musa Morocco Regional + 07:14
47 Arikan Dogukan Turkey + 07:14
48 Matuzevicius Zygimantas Lithuania + 07:20
49 Wilches Pablo Alejandro Ferei-CCN Metalac + 07:22
50 Vaidian Iustin-Ioan Romania + 07:22
51 Balkan Onur Sakarya BB Pro Team + 07:33
52 Cetin Melih Konya Buyuksehir Belediye SK + 07:33
53 Rakhimbaev Behzodbek Queen Sport Uzbekistan + 07:36
54 Saidov Ulugbek Tashkent City Professional Cycling Team + 07:40
55 Khotulov Denys Ukraine + 07:40
56 Akcam Furkan Sakarya BB Pro Team + 07:40
57 Yilmaz Yunus Turkey + 07:40
58 Kocan Emin Pamukkale Gençlik Spor Kulübü + 07:45
59 Hernandez Nolberto Ezequiel Panamá es Cultura y Valores + 07:48
60 Khatpin Nurzhan Almaty Cycling Team + 07:51
61 Ozkalbim Kaan Spor Toto Cycling Team + 07:51
62 Kirnos Daniil Vino Sko Team + 07:57
63 Kononenko Mykhaylo Sakarya BB Pro Team + 07:57
64 Goh Choon Huat Terengganu Polygon Cycling Team + 07:57
65 Hibatullah Jamal Terengganu Polygon Cycling Team + 08:00
66 Özgür Batuhan Sakarya BB Pro Team + 08:00
67 Ershov Artur Cycling Sport Club Olymp + 08:00
68 Rostovcev Sergei Cycling Sport Club Olymp + 08:00
69 Stash Mamyr Cycling Sport Club Olymp + 08:16
70 Asadov Elchin Sakarya BB Pro Team + 08:36
71 Stenkovoy Nikita Tashkent City Professional Cycling Team + 08:38
72 Ed-Doghmy Achraf Morocco + 09:11
73 Bitinas Mantas Lithuania + 09:31
74 Chaoui Mohamed Morocco Regional + 09:53
75 Marcu Adi Romania + 10:02
76 Picin Mattew-Denis Romania + 10:06
77 Dragoiu Stefan Romania + 10:22
78 Romanov Igor Vino Sko Team + 10:48
79 Zabirov Damir Queen Sport Uzbekistan + 10:48
80 Örken Ahmet Wildlife Generation Pro Cycling + 11:19
81 Weaver Rolly Queen Sport Uzbekistan + 11:26
82 Erdenebat Bilguunjargal Ferei Mongolia Development Team + 11:49
83 Battsengel Amartuvshin Ferei Mongolia Development Team + 12:06
84 Shakotko Alexander Cycling Sport Club Olymp + 12:23
85 Fomovskiy Aleksey Tashkent City Professional Cycling Team + 12:29
86 Mulagaleyev Vladimir Vino Sko Team + 12:43
87 Alsac Mehmet Konya Buyuksehir Belediye SK + 13:03
88 Plesea Valentin CSA Steaua Bucuresti + 13:21
89 Tvetcov Serghei Wildlife Generation Pro Cycling + 13:47
90 Aliyev Ruslan Vino Sko Team + 14:26
91 Lkaihal Miustapha Morocco Regional + 14:39
92 Karassyov Yegor Kazakhstan + 15:10
93 Bien Max Ferei-CCN Metalac + 15:26
94 Polupan Dmytro Ukraine + 15:42
OOT Danilovic Marko Ferei-CCN Metalac
OOT Kelleci Abdulkadir Pamukkale Gençlik Spor Kulübü
OOT Makhchoun Mounir Morocco
OOT Rezvani Morteza Arvich Shargh Omidnia
OOT Evdokimov Danil Queen Sport Uzbekistan
OOT Grigoras Tudor-Justin CSA Steaua Bucuresti
OOT Radmilac Aleksandar Ferei-CCN Metalac
OOT Sergiyenko Denis Kazakhstan
OOT Elli Konstantin Queen Sport Uzbekistan
OOT Ipek Mesut Turkey
OOT Ismatov Botirjon Queen Sport Uzbekistan
DNS Mihnea Cristian CSA Steaua Bucuresti
DNF Rhim Brendan Wildlife Generation Pro Cycling
DNF Horvath Roland CSA Steaua Bucuresti
DNF Granigan Noah Wildlife Generation Pro Cycling
DNF El Arbaoui Adil Morocco
DNF Januskevicius Mantas Lithuania
DNF Davaasambuu Erhes Ferei Mongolia Development Team
DNF Nikulin Daniil Ukraine
DNF Dogan Halil Turkey
DNF Kupusovic Dorde Ferei-CCN Metalac
DNF Khafi Oussama Morocco Regional
DNF Jones Seth Ferei-CCN Metalac
DNF Yildirim Muhammet Turkey
DNF Balassa Peter Lotus Cycling Team
DNF Piranishvili Avtandil Georgia
DNF Rostiashvili Saba Georgia
DNF Antalovic Kristian Lotus Cycling Team
DNF Mamulashvili Valeri Georgia
DNF Urcu Suleyman Pamukkale Gençlik Spor Kulübü
DNF Mukhamediyanov Temirlan Kazakhstan
DNF Dobrin Ioan Romania
DNF Yunusov Manuchehr Pamukkale Gençlik Spor Kulübü
DNF Schumann Mate Lotus Cycling Team
DNF Ivanovas Olegas Lithuania
DNF Sitchinava Nika Georgia
DNF Gok Ali Konya Buyuksehir Belediye SK
DNF Kost Vitalii Ukraine
DNF Khabelashvili Giorgi Georgia
DNF Khorguani Giorgi Georgia
DNF Salman Faruk Konya Buyuksehir Belediye SK
DNF Dalgic Nezir Konya Buyuksehir Belediye SK
DNF Maral Ahmet Turkey
DNF Korzinin Yuriy Ukraine
DNF Solonnikov Bohdan Ukraine
DNF Nadoveza Igor Lotus Cycling Team
DNF Bolic Mihajlo Lotus Cycling Team
DNF Tekin Mustafa Pamukkale Gençlik Spor Kulübü
DNF Paveliu Mihai-Sebastian CSA Steaua Bucuresti
DNF Khalesi Morteza Arvich Shargh Omidnia
DNF Bagheri Saeed Arvich Shargh Omidnia
DNF Abdulloev Manuchehr Pamukkale Gençlik Spor Kulübü
DNF Asdaghi Ali Arvich Shargh Omidnia

Information