Road
Cyclocross
Junior
Amateur
MTB
Track
Fantasy
Home
Races & results
Teams
Ranking
Transfers
Grand Prix Mediterrennean
UCI, One-day race, 6th March 2021, Turkey
Race info
Results
Startlist
History
2022
2021
Results
Embed Results
Nations
Armenia
Australia
Azerbaijan
Bahrain
Belarus
Colombia
Eritrea
Greece
Hungary
Ireland
Kazakhstan
Kosovo
Malaysia
Mexico
Norway
Panama
Poland
Romania
Russia
Serbia
Slovakia
Spain
Switzerland
Turkey
Ukraine
USA
Uzbekistan
Teams
Azerbaijan
Bahrain Cycling Academy
Belarus
BelAZ Team
CCN Metalac Sunbelt
CSA Steaua Bucuresti
Dukla Banská Bystrica
Eurocar Grawe Ukraine
HRE Mazowsze Serce Polski
Inex
Kazakhstan
Lotus Cycling Team
Marathon-Tula
Mega Saray
Minsk CC
Panamá es Cultura y Valores
Russia
Salcano-Sakarya
Sankt Petersburg
Slovakia
Spor Toto
Team KIBAG-OBOR-CKT
Terengganu Cycling Team
Trek Trakya Cycling Team
Ukraine
Uzbekistan
Viva Rovar
Wildlife Generation
DoB?
Pos
Rider
Born
Team
Time
UCI
01
Balkan
Onur
1996
Salcano-Sakarya
03:19:46
40
02
Boúglas
Georgios
1990
Salcano-Sakarya
+ 00
30
03
Granigan
Noah
1996
Wildlife Generation
+ 00
25
04
Saleh
Mohd Harrif
1988
Terengganu Cycling Team
+ 00
20
05
Denisov
Denis
2002
Sankt Petersburg
+ 00
15
06
Lakasek
Irwandie
1995
Terengganu Cycling Team
+ 00
10
07
Stash
Mamyr
1993
Spor Toto
+ 00
5
08
Hamdan
Wan Abdul Rahman
1999
Terengganu Cycling Team
+ 00
3
09
Kubis
Lukas
2000
Dukla Banská Bystrica
+ 00
3
10
Rostovtsev
Sergei
1997
Russia
+ 00
3
11
Kulyk
Andrii
1989
Ukraine
+ 00
12
Movchan
Andriyi
2002
Eurocar Grawe Ukraine
+ 00
13
Harakhavik
Uladzimir
1995
Viva Rovar
+ 00
14
Santa
Armin Konrad
2002
Lotus Cycling Team
+ 00
15
Banaszek
Adrian
1993
HRE Mazowsze Serce Polski
+ 00
16
Jurado
Cristofer
1995
Panamá es Cultura y Valores
+ 00
17
Tsishkou
Raman
1994
BelAZ Team
+ 00
18
Kulikov
Vladislav
1996
Russia
+ 00
19
Novakovskyi
Vitaliy
1997
Eurocar Grawe Ukraine
+ 00
20
Kramarcik
Pavol
2001
Slovakia
+ 00
21
Liska
Andrej
2000
Slovakia
+ 00
22
Shischkin
Vlas
2002
Sankt Petersburg
+ 00
23
Piskunov
Maksim
1997
Marathon-Tula
+ 00
24
Asadov
Elchin
1987
Salcano-Sakarya
+ 00
25
Fomovskiy
Aleksey
2000
Uzbekistan
+ 00
26
Eyob
Metkel
1993
Terengganu Cycling Team
+ 00
27
Slamzhanov
Orken
2001
Kazakhstan
+ 00
28
Nagy
Simon
2001
Slovakia
+ 00
29
Komin
Alexander
1995
Marathon-Tula
+ 00
30
Shemetau
Mikhail
1994
Belarus
+ 00
31
Tiryaki
Oguzhan
1998
Spor Toto
+ 00
32
Foltan
Adam
2000
Dukla Banská Bystrica
+ 00
33
Abdulazizli
Amral
2002
Azerbaijan
+ 00
34
Reguero
Gabriel
1993
Spor Toto
+ 00
35
Kudravets
Artsiom
2002
Viva Rovar
+ 00
36
Marchuk
Dzianis
2000
Belarus
+ 00
37
Grinkevich
Mark
2001
Belarus
+ 00
38
Shchegolkov
Ilia
2002
Sankt Petersburg
+ 00
39
Ivanov
Viacheslav
2002
Sankt Petersburg
+ 00
40
Khalikov
Bulat
1999
Inex
+ 00
41
Shnyrko
Aliaksei
1994
Minsk CC
+ 00
42
Hrenko
Norbert
2001
Lotus Cycling Team
+ 00
43
Freuler
Jan-André
1992
Team KIBAG-OBOR-CKT
+ 00
44
Kiryievich
Artur
2000
Viva Rovar
+ 00
45
Pachshenko
Sergey
2001
Kazakhstan
+ 00
46
Charniauski
Ivan
1999
Minsk CC
+ 00
47
Jones
Seth
2000
CCN Metalac Sunbelt
+ 00
48
Starchenko
Nikita
1998
Inex
+ 00
49
Smirnov
Aleksandr
1998
Russia
+ 00
50
Klepikov
Ilya
1994
Eurocar Grawe Ukraine
+ 00
51
Prokopyszyn
Filip
2000
HRE Mazowsze Serce Polski
+ 00
52
Dolmatov
Victor
1999
Lotus Cycling Team
+ 00
53
Balkan
Serkan
1994
Trek Trakya Cycling Team
+ 00
54
Ross
Kent
1996
Wildlife Generation
+ 00
55
Vorrias
Ioannis
1985
Team KIBAG-OBOR-CKT
+ 00
56
Tereshenok
Vitaliy
2001
Inex
+ 00
57
Panchuk
Ivan
1995
Mega Saray
+ 00
58
Jabrayilov
Samir
1994
Azerbaijan
+ 00
59
Buts
Vitaliy
1986
Salcano-Sakarya
+ 00
60
Borzov
Dmitriy
1999
Inex
+ 00
61
Sauchyts
Uladzislau
2001
Belarus
+ 00
62
Bellan
Juraj
1996
Dukla Banská Bystrica
+ 00
63
Guerra
Sandy
1996
Panamá es Cultura y Valores
+ 00
64
Shevchenko
Oleksandr
1999
Eurocar Grawe Ukraine
+ 00
65
Bilyi
Maksym
2001
Ukraine
+ 00
66
Schumann
Mate
2001
Lotus Cycling Team
+ 00
67
Khotulov
Denys
2002
Ukraine
+ 00
68
Naser
Ahmed
2000
Bahrain Cycling Academy
+ 00
69
Mohd Zariff
Nur Aiman
1997
Terengganu Cycling Team
+ 00
70
Avan
Halis
2000
Trek Trakya Cycling Team
+ 00
71
Rovder
Pavol
2001
Dukla Banská Bystrica
+ 00
72
Shchamialiou
Tsikhan
2000
BelAZ Team
+ 00
73
Maikin
Roman
1990
Marathon-Tula
+ 00
74
Kryachko
Yevhen
2002
Eurocar Grawe Ukraine
+ 00
75
Shumov
Nikolai
1994
Viva Rovar
+ 00
76
Popugayev
Maxim
2001
Kazakhstan
+ 00
77
Gridchin
Maxim
2000
Kazakhstan
+ 00
78
Grigoryan
Stepan
1994
Marathon-Tula
+ 00
79
Islamov
Valery
2001
Inex
+ 00
80
Polozov
Viacheslav
2001
Russia
+ 00
81
Arvai
Krisztian
2000
Lotus Cycling Team
+ 00
82
Novolodskii
Ivan
2002
Sankt Petersburg
+ 00
83
Evtushenko
Alexander
1993
Russia
+ 00
84
Budzinski
Marcin
1998
HRE Mazowsze Serce Polski
+ 00
85
Plesea
Valentin
1993
CSA Steaua Bucuresti
+ 00
86
Bekenov
Alexandr
2001
Kazakhstan
+ 00
87
Bien
Max
2000
CCN Metalac Sunbelt
+ 09
88
Kononenko
Mykhaylo
1987
Salcano-Sakarya
+ 09
89
Tikhonin
Evgenii
1998
Viva Rovar
+ 09
90
Viunoshev
Mikhail
2001
Marathon-Tula
+ 09
91
Erkan
Muhammed
2001
Trek Trakya Cycling Team
+ 09
92
Geyik
Ufuk
1999
Mega Saray
+ 09
93
Lohinský
Filip
2002
Slovakia
+ 09
94
Bazhkou
Stanislau
1991
Belarus
+ 12
95
Grigoras
Tudor-Justin
2002
CSA Steaua Bucuresti
+ 12
96
Zabirov
Damir
2001
Uzbekistan
+ 12
97
Pascual
Eusebio
1995
Bahrain Cycling Academy
+ 12
98
Budiak
Anatolii
1995
Spor Toto
+ 12
99
Chernorutskiy
Vladislav
2001
Inex
+ 12
100
Bidilici
Andrei-Cosmin
1999
CSA Steaua Bucuresti
+ 12
101
Gil
Javier
1996
Bahrain Cycling Academy
+ 12
102
Fellmann
Daniel-Jonas
2001
Team KIBAG-OBOR-CKT
+ 12
103
Yavuz
Emre
1996
Spor Toto
+ 12
104
Golovash
Oleksandr
1991
Ukraine
+ 16
105
Ershov
Artur
1990
Marathon-Tula
+ 16
106
Hjorth
Jonas
1993
Bahrain Cycling Academy
+ 16
107
Malnev
Sergey
1998
Russia
+ 16
108
Hässig
Marco
1992
Team KIBAG-OBOR-CKT
+ 16
109
Aslan
Ahmet Can
1986
Trek Trakya Cycling Team
+ 16
110
Gurbianov
Ali
2000
Azerbaijan
+ 16
111
Kudrin
Aleksey
1997
Mega Saray
+ 16
112
Abbasov
Ibad
2002
Azerbaijan
+ 16
113
Khalmuratov
Muradjan
1982
Uzbekistan
+ 16
114
Blasko
Matej
2000
Slovakia
+ 16
115
Kurty
Jakub
1997
Slovakia
+ 16
116
Özgür
Batuhan
1998
Salcano-Sakarya
+ 16
117
Tybor
Patrik
1987
Dukla Banská Bystrica
+ 16
118
Hoehn
Alex
1997
Wildlife Generation
+ 16
119
Canecky
Marek
1988
Dukla Banská Bystrica
+ 16
120
McGeough
Cormac
1996
Wildlife Generation
+ 16
121
Stachowiak
Adam
1989
HRE Mazowsze Serce Polski
+ 16
122
Shauchenka
Siarhei
1998
Minsk CC
+ 22
123
Castillo
Ulises
1992
Wildlife Generation
+ 24
124
Shmantsar
Aliaksei
2000
BelAZ Team
+ 24
125
Lorenzo
Randish
1997
Panamá es Cultura y Valores
+ 25
126
Arauz Beitia
Carlos
1995
Panamá es Cultura y Valores
+ 25
127
Domagalski
Karol
1989
HRE Mazowsze Serce Polski
+ 26
128
Boguslawski
Marceli
1997
HRE Mazowsze Serce Polski
+ 26
129
Quintero
Carlos
1986
Terengganu Cycling Team
+ 26
130
Bartha
Csaba
1993
CSA Steaua Bucuresti
+ 26
131
Steiner
Jan
1994
Team KIBAG-OBOR-CKT
+ 26
132
Bialiauski
Kanstantsin
1998
BelAZ Team
+ 26
133
Fominykh
Daniil
1991
Kazakhstan
+ 26
134
Samli
Feritcan
1994
Spor Toto
+ 26
135
Prymakou
Kiryl
2001
BelAZ Team
+ 26
136
Crista
Daniel
1991
CSA Steaua Bucuresti
+ 26
137
Samoilau
Branislau
1985
Minsk CC
+ 28
138
Igoshev
Egor
2002
Sankt Petersburg
+ 28
139
Vasylyuk
Andriy
1987
Ukraine
+ 28
140
Papok
Siarhei
1988
Minsk CC
+ 34
141
Strokau
Vasili
1995
Minsk CC
+ 56
142
Strah
Alex
1996
Panamá es Cultura y Valores
+ 01:07
143
Ramanau
Raman
1994
BelAZ Team
+ 01:18
144
Clarke
Jonathan
1984
Wildlife Generation
+ 01:22
145
Yildirim
Muhammet
1999
Trek Trakya Cycling Team
+ 02:18
146
Kanat
Mehmet
1998
Trek Trakya Cycling Team
+ 02:18
147
Bocharov
Dmitriy
2002
Uzbekistan
+ 03:09
148
Kupusovic
Dorde
1996
CCN Metalac Sunbelt
+ 08:53
149
Nuha
Blerton
2000
Team KIBAG-OBOR-CKT
+ 10:26
DNF
Eyvazov
Shahin
2001
Azerbaijan
DNF
Lukovic
David
2002
CCN Metalac Sunbelt
DNF
Caliskan
Ismail
1999
Mega Saray
DNF
Günay
Ramazan
1992
Mega Saray
DNF
Kilic
Can Ahmet
1997
Mega Saray
DNF
Archibold
Franklin
1997
Panamá es Cultura y Valores
DNF
Sirko
Dmitriy
2002
Uzbekistan
Information
Grand Prix Mediterrennean
Turkey
6th March 2021
1.2 | 157.4 km