Tour de France: Live Centre | Startlist | Stage profiles

Velo Alanya Juniors - 2022

Stage Overall

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Shmidt Artem Cannibal Team 07:53
02 Stolic Mihajlo Lotus Team + 09
03 Karabutov Ilya Kazakhstan + 12
04 Harasim Mihnea-Alexandru Romania + 13
05 Vaganov Alexey Kazakhstan + 15
06 Taraskin Maxim Kazakhstan + 23
07 Bobosherov Farrukh Uzbekistan + 25
08 Takhirov Diyor Cannibal Team + 26
09 Percic Mark Lotus Team + 27
10 Troman Vladislav Uzbekistan + 27
11 Ergashev Sanjarbek Uzbekistan + 28
12 Zhitnikovskiy Igor Kazakhstan + 33
13 Mussabayev Alexandr Kazakhstan + 33
14 Yilmaz Ramazan Turkey + 37
15 Tsvetkov Nikita Cannibal Team + 39
16 Belugin Vadim Kazakhstan Olympic TC + 40
17 Turalar Ali Turkey + 41
18 Tekturganov Aslan Team Vino Junior + 43
19 Abubakar Zhalgas Kazakhstan Olympic TC + 43
20 Mirzakhanov Kamran Sivas Aktif Spor + 45
21 Ayyorkun Mustafa Sivas Genclik Spor + 45
22 Abdulkhamid Tuychiev Uzbekistan + 46
23 Tasci Berkant Turkey + 47
24 Logachev Egor Team Vino Junior + 47
25 Janikulov Samandar Uzbekistan + 49
26 Markovic Nemanja Lotus Team + 49
27 Vesyolyy Marsel Uzbekistan + 49
28 Arim Erdem Cemil Ravza S.K + 51
29 Vorobyev Matvey Team Vino Junior + 51
30 Miloshevski Aleksandar North Macedonia + 51
31 Yuca Emre Sivas Genclik Spor + 53
32 Toader Alin Romania + 53
33 Yildiz Mustafa Sivas Genclik Spor + 54
34 Nikiforov Sergey Cannibal Team + 54
35 Guzeloglu Omer Konya BB S.K.D + 56
36 Aktas Yigit Ravza S.K + 58
37 Csaszar Balazs Romania + 59
38 Afrasinei Valentin-Mihai Romania + 59
39 Baskaya Deniz Sivas Genclik Spor + 01:01
40 Dimitrijoski Luka North Macedonia + 01:03
41 Tektas Talha Konya BB S.K.D + 01:04
42 Kucuk Ali Turkey + 01:04
43 Silykbek Aslan Kazakhstan Olympic TC + 01:06
44 Voropayev Pavel Team Vino Junior + 01:06
45 Carbunarea Andrei Romania + 01:06
46 Lomboan Davian Jozef ASC Monsters Indonesia + 01:07
47 Kutikov Denis Team Vino Junior + 01:07
48 Cigic Parcetic Dario Lotus Team + 01:08
49 Sadikli Ahmet Sivas Genclik Spor + 01:08
50 Erdemli Yunus Sivas Yurdum Genclik Spor + 01:09
51 Karadag Basri Hasan Ravza S.K + 01:10
52 Nurahmat Muhammad ASC Monsters Indonesia + 01:10
53 Andrijauskas Arnas Lotus Cycling Team + 01:11
54 Khamadev Rajasha ASC Monsters Indonesia + 01:12
55 Abdullah Wehbi Sivas Aktif Spor + 01:12
56 Erdemli Said Sivas Yurdum Genclik Spor + 01:12
57 Badak Fahrettin Sivas Genclik Spor + 01:13
58 Bashlykov Vladislav Kazakhstan Olympic TC + 01:13
59 Szanto Peter Lotus Cycling Team + 01:13
60 Idem Yahya Sivas Yurdum Genclik Spor + 01:15
61 Takacs Peter Lotus Cycling Team + 01:15
62 Hidayatullah Syarif ASC Monsters Indonesia + 01:17
63 Alsac Ismail Sivas Yurdum Genclik Spor + 01:22
64 Ozer Tunahan Ravza S.K + 01:25
65 Gedik Serdar Konya BB S.K.D + 01:25
66 Novak Edvard Romania + 01:26
67 Petkovski Valentino North Macedonia + 01:26
68 Akdemir Orkun Turkey + 01:28
69 Husam Mubeen Sivas Aktif Spor + 01:28
70 Sandi Beret Ahmet Sivas Yurdum Genclik Spor + 01:30
71 Kestek Yusuf Sivas Yurdum Genclik Spor + 01:31
72 Rustamov Najibullo Tajikstan + 01:31
73 Balog Laszlo Lotus Cycling Team + 01:34
74 Edeyev Ratmir Team Vino Junior + 01:35
75 Tarakci Mustafa Turkey + 01:38
76 Jamoliddini Jumakhon Tajikstan + 01:39
77 Kuscu Metin Ravza S.K + 01:44
78 Odilov Abdusamad Tajikstan + 01:49
79 Dimovski Darko North Macedonia + 01:52
80 Qodirov Firdavsjon Tajikstan + 02:02
81 Sekerozu Mustafa Konya BB S.K.D + 02:07
82 Qurbonov Ehson Tajikstan + 03:01
83 Karaca Eren Sivas Aktif Spor + 03:15
Pos Rider Team Time
1 Shmidt Artem Cannibal Team 07:53
2 Stolic Mihajlo Lotus Team + 09
3 Karabutov Ilya Kazakhstan + 12
4 Harasim Mihnea-Alexandru Romania + 13
5 Vaganov Alexey Kazakhstan + 15
6 Taraskin Maxim Kazakhstan + 23
7 Bobosherov Farrukh Uzbekistan + 25
8 Takhirov Diyor Cannibal Team + 26
9 Percic Mark Lotus Team + 27
10 Troman Vladislav Uzbekistan + 27
11 Ergashev Sanjarbek Uzbekistan + 28
12 Zhitnikovskiy Igor Kazakhstan + 33
13 Mussabayev Alexandr Kazakhstan + 33
14 Yilmaz Ramazan Turkey + 37
15 Tsvetkov Nikita Cannibal Team + 39
16 Belugin Vadim Kazakhstan Olympic TC + 40
17 Turalar Ali Turkey + 41
18 Tekturganov Aslan Team Vino Junior + 43
19 Abubakar Zhalgas Kazakhstan Olympic TC + 43
20 Mirzakhanov Kamran Sivas Aktif Spor + 45
21 Ayyorkun Mustafa Sivas Genclik Spor + 45
22 Abdulkhamid Tuychiev Uzbekistan + 46
23 Tasci Berkant Turkey + 47
24 Logachev Egor Team Vino Junior + 47
25 Janikulov Samandar Uzbekistan + 49
26 Markovic Nemanja Lotus Team + 49
27 Vesyolyy Marsel Uzbekistan + 49
28 Arim Erdem Cemil Ravza S.K + 51
29 Vorobyev Matvey Team Vino Junior + 51
30 Miloshevski Aleksandar North Macedonia + 51
31 Yuca Emre Sivas Genclik Spor + 53
32 Toader Alin Romania + 53
33 Yildiz Mustafa Sivas Genclik Spor + 54
34 Nikiforov Sergey Cannibal Team + 54
35 Guzeloglu Omer Konya BB S.K.D + 56
36 Aktas Yigit Ravza S.K + 58
37 Csaszar Balazs Romania + 59
38 Afrasinei Valentin-Mihai Romania + 59
39 Baskaya Deniz Sivas Genclik Spor + 01:01
40 Dimitrijoski Luka North Macedonia + 01:03
41 Tektas Talha Konya BB S.K.D + 01:04
42 Kucuk Ali Turkey + 01:04
43 Silykbek Aslan Kazakhstan Olympic TC + 01:06
44 Voropayev Pavel Team Vino Junior + 01:06
45 Carbunarea Andrei Romania + 01:06
46 Lomboan Davian Jozef ASC Monsters Indonesia + 01:07
47 Kutikov Denis Team Vino Junior + 01:07
48 Cigic Parcetic Dario Lotus Team + 01:08
49 Sadikli Ahmet Sivas Genclik Spor + 01:08
50 Erdemli Yunus Sivas Yurdum Genclik Spor + 01:09
51 Karadag Basri Hasan Ravza S.K + 01:10
52 Nurahmat Muhammad ASC Monsters Indonesia + 01:10
53 Andrijauskas Arnas Lotus Cycling Team + 01:11
54 Khamadev Rajasha ASC Monsters Indonesia + 01:12
55 Abdullah Wehbi Sivas Aktif Spor + 01:12
56 Erdemli Said Sivas Yurdum Genclik Spor + 01:12
57 Badak Fahrettin Sivas Genclik Spor + 01:13
58 Bashlykov Vladislav Kazakhstan Olympic TC + 01:13
59 Szanto Peter Lotus Cycling Team + 01:13
60 Idem Yahya Sivas Yurdum Genclik Spor + 01:15
61 Takacs Peter Lotus Cycling Team + 01:15
62 Hidayatullah Syarif ASC Monsters Indonesia + 01:17
63 Alsac Ismail Sivas Yurdum Genclik Spor + 01:22
64 Ozer Tunahan Ravza S.K + 01:25
65 Gedik Serdar Konya BB S.K.D + 01:25
66 Novak Edvard Romania + 01:26
67 Petkovski Valentino North Macedonia + 01:26
68 Akdemir Orkun Turkey + 01:28
69 Husam Mubeen Sivas Aktif Spor + 01:28
70 Sandi Beret Ahmet Sivas Yurdum Genclik Spor + 01:30
71 Kestek Yusuf Sivas Yurdum Genclik Spor + 01:31
72 Rustamov Najibullo Tajikstan + 01:31
73 Balog Laszlo Lotus Cycling Team + 01:34
74 Edeyev Ratmir Team Vino Junior + 01:35
75 Tarakci Mustafa Turkey + 01:38
76 Jamoliddini Jumakhon Tajikstan + 01:39
77 Kuscu Metin Ravza S.K + 01:44
78 Odilov Abdusamad Tajikstan + 01:49
79 Dimovski Darko North Macedonia + 01:52
80 Qodirov Firdavsjon Tajikstan + 02:02
81 Sekerozu Mustafa Konya BB S.K.D + 02:07
82 Qurbonov Ehson Tajikstan + 03:01
83 Karaca Eren Sivas Aktif Spor + 03:15

Information