Tour de France: Live Centre | Startlist | Stage profiles

Velo Alanya Juniors - 2022

Overall

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Shmidt Artem Cannibal Team 02:37:02
02 Tsvetkov Nikita Cannibal Team + 39
03 Karabutov Ilya Kazakhstan + 47
04 Taraskin Maxim Kazakhstan + 58
05 Stolic Mihajlo Lotus Team + 06:15
06 Vaganov Alexey Kazakhstan + 06:21
07 Bobosherov Farrukh Uzbekistan + 06:31
08 Percic Mark Lotus Team + 06:33
09 Troman Vladislav Uzbekistan + 06:33
10 Ergashev Sanjarbek Uzbekistan + 06:34
11 Zhitnikovskiy Igor Kazakhstan + 06:39
12 Mussabayev Alexandr Kazakhstan + 06:39
13 Takhirov Diyor Cannibal Team + 06:40
14 Belugin Vadim Kazakhstan Olympic TC + 06:46
15 Mirzakhanov Kamran Sivas Aktif Spor + 06:51
16 Tasci Berkant Turkey + 06:53
17 Logachev Egor Team Vino Junior + 06:53
18 Janikulov Samandar Uzbekistan + 06:55
19 Markovic Nemanja Lotus Team + 06:55
20 Vorobyev Matvey Team Vino Junior + 06:57
21 Miloshevski Aleksandar North Macedonia + 06:57
22 Toader Alin Romania + 06:59
23 Yildiz Mustafa Sivas Genclik Spor + 07:00
24 Nikiforov Sergey Cannibal Team + 07:00
25 Yilmaz Ramazan Turkey + 07:02
26 Silykbek Aslan Kazakhstan Olympic TC + 07:12
27 Voropayev Pavel Team Vino Junior + 07:12
28 Carbunarea Andrei Romania + 07:12
29 Kutikov Denis Team Vino Junior + 07:13
30 Nurahmat Muhammad ASC Monsters Indonesia + 07:16
31 Arim Erdem Cemil Ravza S.K + 07:21
32 Afrasinei Valentin-Mihai Romania + 07:21
33 Andrijauskas Arnas Lotus Cycling Team + 07:36
34 Abdulkhamid Tuychiev Uzbekistan + 09:08
35 Yuca Emre Sivas Genclik Spor + 09:23
36 Lomboan Davian Jozef ASC Monsters Indonesia + 09:41
37 Sandi Beret Ahmet Sivas Yurdum Genclik Spor + 09:52
38 Alsac Ismail Sivas Yurdum Genclik Spor + 10:07
39 Abubakar Zhalgas Kazakhstan Olympic TC + 10:15
40 Abdullah Wehbi Sivas Aktif Spor + 11:08
41 Rustamov Najibullo Tajikstan + 11:20
42 Kuscu Metin Ravza S.K + 11:40
43 Ayyorkun Mustafa Sivas Genclik Spor + 11:58
44 Tarakci Mustafa Turkey + 12:48
45 Bashlykov Vladislav Kazakhstan Olympic TC + 13:23
46 Csaszar Balazs Romania + 14:31
47 Turalar Ali Turkey + 15:12
48 Tekturganov Aslan Team Vino Junior + 15:52
49 Ozer Tunahan Ravza S.K + 15:56
50 Takacs Peter Lotus Cycling Team + 15:56
51 Vesyolyy Marsel Uzbekistan + 15:58
52 Aktas Yigit Ravza S.K + 16:07
53 Baskaya Deniz Sivas Genclik Spor + 16:10
54 Cigic Parcetic Dario Lotus Team + 16:17
55 Sadikli Ahmet Sivas Genclik Spor + 16:17
56 Petkovski Valentino North Macedonia + 16:35
57 Edeyev Ratmir Team Vino Junior + 16:44
58 Kucuk Ali Turkey + 17:54
59 Dimitrijoski Luka North Macedonia + 17:59
60 Gedik Serdar Konya BB S.K.D + 18:16
61 Khamadev Rajasha ASC Monsters Indonesia + 22:38
DNF Guzeloglu Omer Konya BB S.K.D
DNF Sekerozu Mustafa Konya BB S.K.D
DNF Tektas Talha Konya BB S.K.D
DNF Balog Laszlo Lotus Cycling Team
DNF Szanto Peter Lotus Cycling Team
DNF Dimovski Darko North Macedonia
DNF Karadag Basri Hasan Ravza S.K
DNF Harasim Mihnea-Alexandru Romania
DNF Novak Edvard Romania
DNF Husam Mubeen Sivas Aktif Spor
DNF Karaca Eren Sivas Aktif Spor
DNF Badak Fahrettin Sivas Genclik Spor
DNF Erdemli Said Sivas Yurdum Genclik Spor
DNF Erdemli Yunus Sivas Yurdum Genclik Spor
DNF Idem Yahya Sivas Yurdum Genclik Spor
DNF Kestek Yusuf Sivas Yurdum Genclik Spor
DNF Jamoliddini Jumakhon Tajikstan
DNF Odilov Abdusamad Tajikstan
DNF Qodirov Firdavsjon Tajikstan
DNF Qurbonov Ehson Tajikstan
DNF Akdemir Orkun Turkey
DNF Hidayatullah Syarif ASC Monsters Indonesia

Information