Velo Alanya Juniors - 2021

Embed Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Grigorii Skorniakov Lokosphinx 02:26:54
02 Daniil Valgonen Saint-Petersburg + 00
03 Savelii Laptev Lokosphinx + 00
04 Yuriy Korzinin Ukraine + 00
05 Kamronmirzo Mirzarakhimov Uzbekistan + 00
06 Nikita Sitov Ankara Gençlik Hizmetleri + 00
07 Kristof Arvai Lotus Cycling Team + 00
08 Mihajlo Stolic Lotus Cycling Team + 00
09 Mikhail Postarnak Lokosphinx + 00
10 Maksym Varenyk Ukraine + 00
11 Mark Kryuchkov Saint-Petersburg + 00
12 Dmitrii Dolzhikov Saint-Petersburg + 08
13 Ali Egin Turkey + 04:13
14 Ivan Blokhin Saint-Petersburg + 04:13
15 Anton Gurin Saint-Petersburg + 04:13
16 Furkan Akcam Turkey + 04:13
17 Alexandru-Andrei Iacob Romania + 04:13
18 Mustafa Ayyorkun Turkey + 04:13
19 Muhammed Demir Luleburgaz Mix + 04:13
20 Davirjan Abdurakhmanov Uzbekistan + 04:13
21 Mikita Semashko Ravza Spor Kulubu + 04:13
22 Vitalii Kost Ukraine + 04:13
23 Ivan Kalmykov Ukraine + 04:13
24 Kamran Mirzakhanov Ankara Gençlik Hizmetleri + 04:13
25 Nezir Dalgic Torku Sekerspor + 04:13
26 Bayram Yerlikaya NF Kimya Mix Team + 04:13
27 Davut Duman Turkey + 04:13
28 Ahmet Maral Torku Sekerspor + 04:13
29 Samandar Sultanov Uzbekistan + 04:13
30 Daniil Zarakovskiy Lokosphinx + 04:13
31 Mustafa Tekin Turkey + 04:39
32 Tuychiev Abdulkhamid Uzbekistan + 07:05
33 Semen Simon Ukraine + 08:04
34 Faruk Salman Torku Sekerspor + 10:41
35 Mehmet Alsac Turkey + 10:41
36 Valentin-Mihai Afrasinei Romania + 10:41
37 Denis Khilkovich Saint-Petersburg + 10:43
38 Mesut Ipek Torku Sekerspor + 10:47
39 Gergely Soos Lotus Cycling Team + 10:47
40 Vladislav Troman Uzbekistan + 10:54
41 Emirhan Bayaz Ankara Gençlik Hizmetleri + 12:21
42 Mihajlo Bolic Lotus Cycling Team + 12:23
43 Dumitru-Cristian Dan Romania + 13:24
44 Anton Fomovskiy Uzbekistan + 13:24
45 Edvard Novak Romania + 13:25
46 Yigit Aktas Ankara Gençlik Hizmetleri + 13:29
47 Claudiu Constantin Cismaru Romania + 13:42
48 Mehmet Turkyulmaz Luleburgaz Mix + 15:48
49 Ismail Ozan Asilioglu Ankara Gençlik Hizmetleri + 16:50
50 Hilmi Tunahan Bastan Ravza Spor Kulubu + 17:09
51 Ali Celik Torku Sekerspor + 17:09
52 Himmet Oren Luleburgaz Mix + 17:09
53 Muhammed Cevik Torku Sekerspor + 17:10
54 Veli Pisken NF Kimya Mix Team + 17:11
55 Nemanja Markovic Lotus Cycling Team + 19:38
56 Talha Tekin NF Kimya Mix Team + 19:39
OOT Umut Altiparmak Luleburgaz Mix
OOT Yagit Eryilmaz NF Kimya Mix Team
OOT Yusuf Kaytan NF Kimya Mix Team
OOT Talha Karagoz Ravza Spor Kulubu
OOT Alihan Evleksiz Ravza Spor Kulubu
DNS Mihnea-Alexandru Harasim Romania
DNF Nofal Nuriyev Ankara Gençlik Hizmetleri
DNF Ferhat Cetin NF Kimya Mix Team
DNF Yunus Erdemli Ravza Spor Kulubu
DNF Metin Kuscu Ravza Spor Kulubu
Pos Rider Team Time
01 Grigorii Skorniakov Lokosphinx 02:26:54
02 Daniil Valgonen Saint-Petersburg + 00
03 Savelii Laptev Lokosphinx + 00
04 Yuriy Korzinin Ukraine + 00
05 Kamronmirzo Mirzarakhimov Uzbekistan + 00
06 Nikita Sitov Ankara Gençlik Hizmetleri + 00
07 Kristof Arvai Lotus Cycling Team + 00
08 Mihajlo Stolic Lotus Cycling Team + 00
09 Mikhail Postarnak Lokosphinx + 00
10 Maksym Varenyk Ukraine + 00
11 Mark Kryuchkov Saint-Petersburg + 00
12 Dmitrii Dolzhikov Saint-Petersburg + 08
13 Ali Egin Turkey + 04:13
14 Ivan Blokhin Saint-Petersburg + 04:13
15 Anton Gurin Saint-Petersburg + 04:13
16 Furkan Akcam Turkey + 04:13
17 Alexandru-Andrei Iacob Romania + 04:13
18 Mustafa Ayyorkun Turkey + 04:13
19 Muhammed Demir Luleburgaz Mix + 04:13
20 Davirjan Abdurakhmanov Uzbekistan + 04:13
21 Mikita Semashko Ravza Spor Kulubu + 04:13
22 Vitalii Kost Ukraine + 04:13
23 Ivan Kalmykov Ukraine + 04:13
24 Kamran Mirzakhanov Ankara Gençlik Hizmetleri + 04:13
25 Nezir Dalgic Torku Sekerspor + 04:13
26 Bayram Yerlikaya NF Kimya Mix Team + 04:13
27 Davut Duman Turkey + 04:13
28 Ahmet Maral Torku Sekerspor + 04:13
29 Samandar Sultanov Uzbekistan + 04:13
30 Daniil Zarakovskiy Lokosphinx + 04:13
31 Mustafa Tekin Turkey + 04:39
32 Tuychiev Abdulkhamid Uzbekistan + 07:05
33 Semen Simon Ukraine + 08:04
34 Faruk Salman Torku Sekerspor + 10:41
35 Mehmet Alsac Turkey + 10:41
36 Valentin-Mihai Afrasinei Romania + 10:41
37 Denis Khilkovich Saint-Petersburg + 10:43
38 Mesut Ipek Torku Sekerspor + 10:47
39 Gergely Soos Lotus Cycling Team + 10:47
40 Vladislav Troman Uzbekistan + 10:54
41 Emirhan Bayaz Ankara Gençlik Hizmetleri + 12:21
42 Mihajlo Bolic Lotus Cycling Team + 12:23
43 Dumitru-Cristian Dan Romania + 13:24
44 Anton Fomovskiy Uzbekistan + 13:24
45 Edvard Novak Romania + 13:25
46 Yigit Aktas Ankara Gençlik Hizmetleri + 13:29
47 Claudiu Constantin Cismaru Romania + 13:42
48 Mehmet Turkyulmaz Luleburgaz Mix + 15:48
49 Ismail Ozan Asilioglu Ankara Gençlik Hizmetleri + 16:50
50 Hilmi Tunahan Bastan Ravza Spor Kulubu + 17:09
51 Ali Celik Torku Sekerspor + 17:09
52 Himmet Oren Luleburgaz Mix + 17:09
53 Muhammed Cevik Torku Sekerspor + 17:10
54 Veli Pisken NF Kimya Mix Team + 17:11
55 Nemanja Markovic Lotus Cycling Team + 19:38
56 Talha Tekin NF Kimya Mix Team + 19:39
Information
Nation Turkey
Date 4th March
Where Okurcalar -> Manavgat
What 1st stage
Distance 101.2 km
Leader G.Skorniakov