Randers Bike Week Juniors - 2022

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Nakken Tobias Ringerike SK Junior 01:01:54
02 Gysland Sander Stavanger SK Junior + 00
03 Sand Thomsen Malthe Team NPV - Carl Ras Roskilde + 00
04 Bjørnseth Charles Sebastian Glåmdal SK Junior + 00
05 Landbo Mads Tscherning Cycling Academy + 00
06 Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior + 00
07 Lau Gustav Ferdinand Team Herning CK Junior + 00
08 Bergenholz Malthe Team Bach Advokater CEC Junior + 00
09 Aus Aaron Peloton + 00
10 Christiansen Phillip Tscherning Cycling Academy + 00
11 Sandstad Halvor Utengen Stavanger SK Junior + 00
12 van Deurs Hugo Bruun Team Herning CK Junior + 00
13 Mäeuibo Markus Peloton + 00
14 Melsom-Johansen Oliver Asker CK Junior + 00
15 Fonnesbech Nicklas Team Herning CK Junior + 00
16 Brockhoff Daniel Mathieu Team Vifra Kvickly Odder Junior + 00
17 Biehl Kevin Team Vifra Kvickly Odder Junior + 00
18 Baksaas Morthen Wang Ringerike SK Junior + 00
19 Levring Tobias Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 00
20 Lorentsen Lucas Tscherning Cycling Academy + 00
21 Schulz Mads Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 00
22 Kongstad Alfred Mørch Team Bach Advokater CEC Junior + 00
23 Sommer Benjamin Tscherning Cycling Academy + 00
24 Toftemark Lucas Team Bach Advokater CEC Junior + 00
25 Stokke-Fagervold Theodor Ringerike SK Junior + 00
26 Blæsbjerg Laurids Team Bach Advokater CEC Junior + 00
27 Tvergaard Mikkel Team Bach Advokater CEC Junior + 00
28 Tamm Lauri Peloton + 00
29 Kitzki Louis Team AGS + 00
30 Borgen Morell Noah Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 00
31 Malmqvist Mads Tscherning Cycling Academy + 00
32 Vad Victor Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 00
33 Hansen Sindre Asker CK Junior + 00
34 Rørby Petersen Johannes Team Vifra Kvickly Odder Junior + 00
35 Rode Casper Glåmdal SK Junior + 00
36 Andersen Victor Bredtoft Team Vifra Kvickly Odder Junior + 00
37 Just Frederik Emil Team Herning CK Junior + 00
38 Lysgaard Boas Team Bach Advokater CEC Junior + 00
39 Kjeldsand Karl Emil Glåmdal SK Junior + 00
40 Grenaae Alfred Team Herning CK Junior + 00
41 Svaleng Jakobsen Jakob Andreas Glåmdal SK Junior + 00
42 Ringsjø Marvin Larsen Ringerike SK Junior + 00
43 Dybwad Even Lystad IL Stjørdals-Blink Junior + 00
44 Dolven Halvor Asker CK Junior + 00
45 Steenbjerg Philip Team Herning CK Junior + 00
46 Paarup Jakob Falk Team Bach Advokater CEC Junior + 00
47 Filseth Axel Asker CK Junior + 00
48 Eriksen Thomas Asker CK Junior + 00
49 Bridgens Joshua Team Give Elementer Junior + 00
50 Lorenzen Gustav Team Vifra Kvickly Odder Junior + 00
51 Klund Christian Alexander Ringerike SK Junior + 00
52 Platz Manuel Team AGS + 00
53 Ketelsen Magnus Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 00
54 Jansen Truls Ringerike SK Junior + 00
55 Langedrag Herman Vennerød Glåmdal SK Junior + 00
56 Weber Mikkel Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 00
57 Gullhav Kristoffer Asker CK Junior + 00
58 Aukland Oliver Asker CK Junior + 00
59 Lindegaard Karl Team Vifra Kvickly Odder Junior + 00
60 Rønn Oskar Team Sparekassen Danmark Talent + 00
61 Solberg Øystein Gauldal SK Junior + 00
62 Knudsen Magnus Bachke Team Bach Advokater CEC Junior + 00
63 Lauritzen Gustav Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 00
64 Geersing Stijn NWVG + 00
65 Merlov Ville Team Bach Advokater CEC Junior + 33
66 Christoffersen Erik Tscherning Cycling Academy + 57
67 Gade Tobias Team Sparekassen Danmark Talent + 02:31
68 Holtebo Benjamin Team Sparekassen Danmark Talent + 02:31
69 Gaulke Linus Team AGS + 02:31
70 Lade Mathias Glåmdal SK Junior + 02:31
71 Mortensen Oliver Team Vifra Kvickly Odder Junior + 02:31
72 Halfeld Lucas Cykling Odense + 02:31
73 Østergaard Lukas Team Give Elementer Junior + 03:43
74 Loos Piet Team AGS + 03:49
75 Lihn Toke Team Mascot Workwear + 04:33
76 Campagner Luca Tscherning Cycling Academy + 05:32
77 Jurisaar Tauri Peloton + 05:32
78 Villumsen Niklas Slagelse Cykle Ring + 05:32
79 Törnström Linus Svealand Cycling Team + 05:34
80 Sonnenborg-Mathiesen Oscar Tscherning Cycling Academy + 08:04
81 Rodding Magnus Holm Team Give Elementer Junior + 08:04
82 Christensen Alfred Ordrup CK U19 + 08:13
83 O'Connor Magnus Team Give Elementer Junior + 08:13
84 Hertz Oskar Tscherning Cycling Academy + 12:11
85 Staalby Konrad Ordrup CK U19 + 12:11
86 Ladefoged Nicolai Team Sparekassen Danmark Talent + 13:11
87 Lowth William Tscherning Cycling Academy + 13:11
88 Sauer Nicklas Team Vifra Kvickly Odder Junior + 13:11
89 Jensen Espen Glåmdal SK Junior + 13:11
90 Veslum Sebastian Asker CK Junior + 22:11
91 Weis Daniel Team NPV - Carl Ras Roskilde + 22:11
92 Falentin Sund Jacob Team Sparekassen Danmark Talent + 22:11
93 Ehret Nicolas Team AGS + 22:11
94 Oldin Alfred Svealand Cycling Team + 22:11

Information