Randers Bike Week Juniors - 2022

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Landbo Mads Tscherning Cycling Academy 13:31
02 van Deurs Hugo Bruun Team Herning CK Junior + 02
03 Biehl Kevin Team Vifra Kvickly Odder Junior + 05
04 Toftemark Lucas Team Bach Advokater CEC Junior + 06
05 Borgen Morell Noah Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 08
06 Lysgaard Boas Team Bach Advokater CEC Junior + 08
07 Vad Victor Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 09
08 Baksaas Morthen Wang Ringerike SK Junior + 10
09 Brockhoff Daniel Mathieu Team Vifra Kvickly Odder Junior + 11
10 Dolven Halvor Asker CK Junior + 13
11 Levring Tobias Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 17
12 Kongstad Alfred Mørch Team Bach Advokater CEC Junior + 18
13 Svaleng Jakobsen Jakob Andreas Glåmdal SK Junior + 20
14 Rørby Petersen Johannes Team Vifra Kvickly Odder Junior + 22
15 Hansen Sindre Asker CK Junior + 23
16 Just Frederik Emil Team Herning CK Junior + 24
17 Christensen Alfred Ordrup CK U19 + 25
18 Tamm Lauri Peloton + 25
19 Sommer Benjamin Tscherning Cycling Academy + 31
20 Schulz Mads Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 32
21 Rode Casper Glåmdal SK Junior + 33
22 Kitzki Louis Team AGS + 36
23 Bergenholz Malthe Team Bach Advokater CEC Junior + 36
24 Merlov Ville Team Bach Advokater CEC Junior + 39
25 Blæsbjerg Laurids Team Bach Advokater CEC Junior + 39
26 Paarup Jakob Falk Team Bach Advokater CEC Junior + 40
27 Dybwad Even Lystad IL Stjørdals-Blink Junior + 43
28 Sand Thomsen Malthe Team NPV - Carl Ras Roskilde + 43
29 Klund Christian Alexander Ringerike SK Junior + 48
30 Bridgens Joshua Team Give Elementer Junior + 49
31 Fonnesbech Nicklas Team Herning CK Junior + 49
32 Platz Manuel Team AGS + 50
33 Steenbjerg Philip Team Herning CK Junior + 51
34 Gullhav Kristoffer Asker CK Junior + 52
35 Mäeuibo Markus Peloton + 54
36 Holtebo Benjamin Team Sparekassen Danmark Talent + 58
37 Christoffersen Erik Tscherning Cycling Academy + 59
38 Langedrag Herman Vennerød Glåmdal SK Junior + 59
39 Weber Mikkel Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 59
40 Melsom-Johansen Oliver Asker CK Junior + 01:01
41 Lau Gustav Ferdinand Team Herning CK Junior + 01:02
42 Sandstad Halvor Utengen Stavanger SK Junior + 01:02
43 Tvergaard Mikkel Team Bach Advokater CEC Junior + 01:03
44 Kjeldsand Karl Emil Glåmdal SK Junior + 01:04
45 Lihn Toke Team Mascot Workwear + 01:08
46 Ehret Nicolas Team AGS + 01:11
47 Solberg Øystein Gauldal SK Junior + 01:11
48 Gysland Sander Stavanger SK Junior + 01:12
49 Hertz Oskar Tscherning Cycling Academy + 01:12
50 Nakken Tobias Ringerike SK Junior + 01:12
51 Østergaard Lukas Team Give Elementer Junior + 01:13
52 Eriksen Thomas Asker CK Junior + 01:13
53 Jansen Truls Ringerike SK Junior + 01:14
54 Grenaae Alfred Team Herning CK Junior + 01:18
55 Christiansen Phillip Tscherning Cycling Academy + 01:18
56 Aus Aaron Peloton + 01:18
57 Bjørnseth Charles Sebastian Glåmdal SK Junior + 01:18
58 Gade Tobias Team Sparekassen Danmark Talent + 01:20
59 Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior + 01:20
60 Lorentsen Lucas Tscherning Cycling Academy + 01:21
61 Stokke-Fagervold Theodor Ringerike SK Junior + 01:21
62 Geersing Stijn NWVG + 01:24
63 Filseth Axel Asker CK Junior + 01:25
64 Malmqvist Mads Tscherning Cycling Academy + 01:28
65 Knudsen Magnus Bachke Team Bach Advokater CEC Junior + 01:31
66 Lauritzen Gustav Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 01:33
67 Ringsjø Marvin Larsen Ringerike SK Junior + 01:34
68 Rønn Oskar Team Sparekassen Danmark Talent + 01:34
69 Gaulke Linus Team AGS + 01:35
70 Lade Mathias Glåmdal SK Junior + 01:35
71 Lowth William Tscherning Cycling Academy + 01:42
72 Jensen Espen Glåmdal SK Junior + 01:44
73 Andersen Victor Bredtoft Team Vifra Kvickly Odder Junior + 01:45
74 Törnström Linus Svealand Cycling Team + 01:46
75 Lindegaard Karl Team Vifra Kvickly Odder Junior + 01:48
76 Rodding Magnus Holm Team Give Elementer Junior + 01:55
77 Mortensen Oliver Team Vifra Kvickly Odder Junior + 02:02
78 Halfeld Lucas Cykling Odense + 02:04
79 Sauer Nicklas Team Vifra Kvickly Odder Junior + 02:05
80 Loos Piet Team AGS + 02:21
81 Ladefoged Nicolai Team Sparekassen Danmark Talent + 02:21
82 Sonnenborg-Mathiesen Oscar Tscherning Cycling Academy + 02:24
83 Oldin Alfred Svealand Cycling Team + 02:34
84 Campagner Luca Tscherning Cycling Academy + 02:34
85 Jurisaar Tauri Peloton + 02:40
86 Villumsen Niklas Slagelse Cykle Ring + 02:48
87 Lorenzen Gustav Team Vifra Kvickly Odder Junior + 02:51
88 O'Connor Magnus Team Give Elementer Junior + 03:31
89 Staalby Konrad Ordrup CK U19 + 05:23
90 Ketelsen Magnus Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 05:24
91 Veslum Sebastian Asker CK Junior + 05:33
92 Weis Daniel Team NPV - Carl Ras Roskilde + 05:33
93 Falentin Sund Jacob Team Sparekassen Danmark Talent + 05:33
94 Aukland Oliver Asker CK Junior + 05:33

Information