Tour de Himmelfart Juniors - 2022

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Lykke Frederik Team Mascot Workwear 01:59:19
02 Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior + 00
03 Steenbjerg Philip Team Herning CK Junior + 00
04 Frydkjær Patrick Team NPV - Carl Ras Roskilde + 00
05 Grenaae Alfred Team Herning CK Junior + 00
06 Aukland Oliver Asker CK Junior + 00
07 Weis Daniel Team NPV - Carl Ras Roskilde + 00
08 Haugsted Conrad Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 00
09 Tvergaard Mikkel Team Bach Advokater CEC Junior + 00
10 Persmeen Axel Svealand Cycling Team + 00
11 Borgen Morell Noah Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 00
12 Rønn Oskar Team Sparekassen Danmark Talent + 00
13 Schulz Mads Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 00
14 Lowth William Tscherning Cycling Academy + 00
15 Lovidius Gustav Svealand Cycling Team + 00
16 Krogh Jensen Andreas Team Mascot Workwear + 00
17 Ingebrigtsen Storm Ringerike SK Junior + 00
18 Gilljam Axel Svealand Cycling Team + 00
19 Brockhoff Daniel Mathieu Team Vifra Kvickly Odder Junior + 04
20 Vad Victor Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 04
21 Koster Bjorn Acrog-Tormans BC U19 + 04
22 Ringsjø Marvin Larsen Ringerike SK Junior + 04
23 Filseth Axel Asker CK Junior + 04
24 Eriksen Herman Emil Lillehammer CK Junior + 04
25 Mitt Virgo Avia-Rudyco Cycling Team + 04
26 Klund Christian Alexander Ringerike SK Junior + 04
27 Mäeuibo Markus Cannibal Team + 04
28 Paarup Jakob Falk Team Bach Advokater CEC Junior + 04
29 Vos Sørensen Anders Team Mascot Workwear + 04
30 Melsom-Johansen Oliver Asker CK Junior + 04
31 Christoffersen Erik Tscherning Cycling Academy + 04
32 Greijus Paul Svealand Cycling Team + 04
33 Gullhav Kristoffer Asker CK Junior + 04
34 Lorenzen Gustav Team Vifra Kvickly Odder Junior + 04
35 Øxenburg Hansen Peter Cykling Odense + 04
36 Martinsen Georg Rydningen Lillehammer CK Junior + 04
37 Skretting Tobias Glåmdal SK Junior + 04
38 Viking Neo Svealand Cycling Team + 04
39 Weber Mikkel Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 04
40 Just Frederik Emil Team Herning CK Junior + 04
41 Christensen Mathias Hedevang Team Herning CK Junior + 04
42 Rørby Petersen Johannes Team Vifra Kvickly Odder Junior + 04
43 Sekse Jørgen Ringerike SK Junior + 04
44 Merlov Ville Team Bach Advokater CEC Junior + 09
45 Borgström Johan Svealand Cycling Team + 09
46 Andersen Victor Bredtoft Team Vifra Kvickly Odder Junior + 09
47 Hansen Sindre Asker CK Junior + 09
48 Wulff Noah Team NPV - Carl Ras Roskilde + 09
49 Bjune Ulrik Asker CK Junior + 17
50 Sand Thomsen Malthe Team NPV - Carl Ras Roskilde + 24
51 Sommer Benjamin Tscherning Cycling Academy + 01:05
52 Fonnesbech Nicklas Team Herning CK Junior + 01:09
53 Hencke Simon Team AGS + 01:09
54 Nieuwenhuis Patrick W.V. Meteoor-Assen-Roden + 01:30
55 Kitzki Louis Team AGS + 03:32
56 Stokke-Fagervold Theodor Ringerike SK Junior + 03:32
57 Renauld Igor Holbæk Cykelsport Juniors + 03:32
58 Bridgens Joshua Team Give Elementer Junior + 06:16
59 Bossen Magne Herman Team Herning CK Junior + 06:27
60 Troelsen Tore Team Herning CK Junior + 06:27
61 Campagner Luca Tscherning Cycling Academy + 06:41
62 Sonnenborg-Mathiesen Oscar Tscherning Cycling Academy + 08:17
63 Skulbru Adrian Nyvoll Tønsberg CK Junior + 08:17
64 Nielsen Max Svealand Cycling Team + 08:17
65 Gade Tobias Team Sparekassen Danmark Talent + 08:17
66 Blæsbjerg Laurids Team Bach Advokater CEC Junior + 08:32
67 Lindegaard Karl Team Vifra Kvickly Odder Junior + 08:47
68 Sandstad Halvor Utengen Stavanger SK Junior + 09:42
69 O'Connor Magnus Team Give Elementer Junior + 15:17
70 Engelsvoll Henrik Sandnes SK Junior + 15:34
71 Nordvik Sivert Tønsberg CK + 17:58
72 Lier Janik Noah Team AGS + 17:58
73 Brekken Tobias Sandnes SK Junior + 19:16
74 Stridsberg Oliver Södertälje CK Juniors + 19:18
75 Perto Rasmus Team Mascot Workwear + 20:22
76 Messel Kevin Ringerike SK Junior + 22:22
77 Toftemark Lucas Team Bach Advokater CEC Junior + 22:22
78 Kongstad Alfred Mørch Team Bach Advokater CEC Junior + 22:22
79 Jensen Espen Glåmdal SK Junior + 22:22
80 Langedrag Herman Vennerød Glåmdal SK Junior + 22:22
81 Keijzer Taco WPG Amsterdam U19 + 22:22
82 Rydne Johan Svealand Cycling Team + 22:22
83 Bergsma Max WV de Amstel + 22:22
84 Hertz Oskar Tscherning Cycling Academy + 22:22
85 Toftegård Morten Team Mascot Workwear + 22:22
86 Platz Manuel Team AGS + 22:22
87 Ekman Erik FlandersColor-Galloo Team + 22:22
88 Andreassen Morten Team Sparekassen Danmark Talent + 22:22
89 Ladefoged Nicolai Team Sparekassen Danmark Talent + 22:22
90 Svaleng Jakobsen Jakob Andreas Glåmdal SK Junior + 22:22
91 Jensen-Slettvoll Benjamin Glåmdal SK Junior + 22:22
92 Holtebo Benjamin Team Sparekassen Danmark Talent + 22:22
93 Halfdansen Sander Ringerike SK Junior + 22:22
94 Kjeldsand Karl Emil Glåmdal SK Junior + 22:22
95 Lorentsen Lucas Tscherning Cycling Academy + 22:22
96 Christensen Alfred Ordrup CK U19 + 22:22
97 Ketelsen Magnus Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 22:22
98 Søndergaard Sebastian Team Mascot Workwear + 22:22
99 Drewes Albrecht Team Stadler Niedersachsen + 22:22
100 Smedes Rodin NWVG + 22:22
101 Gaulke Linus Team AGS + 22:22
102 Petersson Sebastian Svealand Cycling Team + 22:22
103 Jensen Nikolai Horten og Omegn Cykleklubb + 22:22
104 Stange Phillip Trede Grenland Sykleklubb + 22:22
105 Van Hemert Felix WPG Amsterdam U19 + 22:22
106 Mortensen Oliver Team Vifra Kvickly Odder Junior + 22:22
107 Jørgensen Ask Lillehammer CK Junior + 22:22
108 Østergaard Lukas Team Give Elementer Junior + 22:22
109 Halfeld Lucas Cykling Odense + 22:22
110 Bjerregaard Jens Team Sparekassen Danmark Talent + 22:22
111 Rodding Magnus Holm Team Give Elementer Junior + 22:22

Information