Tour de Himmelfart Juniors - 2022

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Vos Sørensen Anders Team Mascot Workwear 16:08
02 Haugsted Conrad Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 14
03 Skretting Tobias Glåmdal SK Junior + 15
04 Steenbjerg Philip Team Herning CK Junior + 22
05 Kitzki Louis Team AGS + 26
06 Frydkjær Patrick Team NPV - Carl Ras Roskilde + 27
07 Krogh Jensen Andreas Team Mascot Workwear + 27
08 Lykke Frederik Team Mascot Workwear + 30
09 Just Frederik Emil Team Herning CK Junior + 31
10 Eriksen Herman Emil Lillehammer CK Junior + 31
11 Ingebrigtsen Storm Ringerike SK Junior + 31
12 Grenaae Alfred Team Herning CK Junior + 34
13 Christensen Mathias Hedevang Team Herning CK Junior + 41
14 Weis Daniel Team NPV - Carl Ras Roskilde + 42
15 Christensen Alfred Ordrup CK U19 + 46
16 Messel Kevin Ringerike SK Junior + 48
17 Sand Thomsen Malthe Team NPV - Carl Ras Roskilde + 48
18 Toftemark Lucas Team Bach Advokater CEC Junior + 51
19 Rørby Petersen Johannes Team Vifra Kvickly Odder Junior + 51
20 Schulz Mads Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 55
21 Vad Victor Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 56
22 Sandstad Halvor Utengen Stavanger SK Junior + 01:01
23 Kongstad Alfred Mørch Team Bach Advokater CEC Junior + 01:01
24 Gilljam Axel Svealand Cycling Team + 01:02
25 Øxenburg Hansen Peter Cykling Odense + 01:03
26 Wulff Noah Team NPV - Carl Ras Roskilde + 01:03
27 Merlov Ville Team Bach Advokater CEC Junior + 01:04
28 Lovidius Gustav Svealand Cycling Team + 01:04
29 Troelsen Tore Team Herning CK Junior + 01:04
30 Borgen Morell Noah Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 01:04
31 Persmeen Axel Svealand Cycling Team + 01:05
32 Martinsen Georg Rydningen Lillehammer CK Junior + 01:05
33 Sommer Benjamin Tscherning Cycling Academy + 01:11
34 Melsom-Johansen Oliver Asker CK Junior + 01:11
35 Fonnesbech Nicklas Team Herning CK Junior + 01:11
36 Aukland Oliver Asker CK Junior + 01:13
37 Hansen Sindre Asker CK Junior + 01:14
38 Hencke Simon Team AGS + 01:14
39 Gade Tobias Team Sparekassen Danmark Talent + 01:14
40 Perto Rasmus Team Mascot Workwear + 01:16
41 Brockhoff Daniel Mathieu Team Vifra Kvickly Odder Junior + 01:17
42 Koster Bjorn Acrog-Tormans BC U19 + 01:21
43 Tvergaard Mikkel Team Bach Advokater CEC Junior + 01:27
44 Svaleng Jakobsen Jakob Andreas Glåmdal SK Junior + 01:27
45 Mäeuibo Markus Cannibal Team + 01:28
46 Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior + 01:29
47 Holtebo Benjamin Team Sparekassen Danmark Talent + 01:31
48 Paarup Jakob Falk Team Bach Advokater CEC Junior + 01:36
49 Kjeldsand Karl Emil Glåmdal SK Junior + 01:37
50 Østergaard Lukas Team Give Elementer Junior + 01:39
51 Jensen-Slettvoll Benjamin Glåmdal SK Junior + 01:40
52 Rønn Oskar Team Sparekassen Danmark Talent + 01:40
53 Lowth William Tscherning Cycling Academy + 01:42
54 Weber Mikkel Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 01:44
55 Klund Christian Alexander Ringerike SK Junior + 01:46
56 Bossen Magne Herman Team Herning CK Junior + 01:47
57 Bridgens Joshua Team Give Elementer Junior + 01:51
58 Gaulke Linus Team AGS + 01:54
59 Lorentsen Lucas Tscherning Cycling Academy + 01:54
60 Mitt Virgo Avia-Rudyco Cycling Team + 01:55
61 Borgström Johan Svealand Cycling Team + 01:57
62 Hertz Oskar Tscherning Cycling Academy + 01:57
63 Bergsma Max WV de Amstel + 01:58
64 Sekse Jørgen Ringerike SK Junior + 01:58
65 Platz Manuel Team AGS + 01:59
66 Jensen Espen Glåmdal SK Junior + 02:00
67 Stokke-Fagervold Theodor Ringerike SK Junior + 02:00
68 Nordvik Sivert Tønsberg CK + 02:03
69 Filseth Axel Asker CK Junior + 02:07
70 Christoffersen Erik Tscherning Cycling Academy + 02:08
71 Andersen Victor Bredtoft Team Vifra Kvickly Odder Junior + 02:09
72 Ketelsen Magnus Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 02:11
73 Greijus Paul Svealand Cycling Team + 02:12
74 Nielsen Max Svealand Cycling Team + 02:13
75 Toftegård Morten Team Mascot Workwear + 02:15
76 Halfdansen Sander Ringerike SK Junior + 02:16
77 Drewes Albrecht Team Stadler Niedersachsen + 02:19
78 Langedrag Herman Vennerød Glåmdal SK Junior + 02:21
79 Blæsbjerg Laurids Team Bach Advokater CEC Junior + 02:24
80 Sonnenborg-Mathiesen Oscar Tscherning Cycling Academy + 02:25
81 Engelsvoll Henrik Sandnes SK Junior + 02:29
82 Skulbru Adrian Nyvoll Tønsberg CK Junior + 02:30
83 Lindegaard Karl Team Vifra Kvickly Odder Junior + 02:35
84 Nieuwenhuis Patrick W.V. Meteoor-Assen-Roden + 02:40
85 Viking Neo Svealand Cycling Team + 02:40
86 Ringsjø Marvin Larsen Ringerike SK Junior + 02:46
87 Ekman Erik FlandersColor-Galloo Team + 02:51
88 Andreassen Morten Team Sparekassen Danmark Talent + 02:55
89 Renauld Igor Holbæk Cykelsport Juniors + 02:56
90 Petersson Sebastian Svealand Cycling Team + 02:59
91 Søndergaard Sebastian Team Mascot Workwear + 03:00
92 Mortensen Oliver Team Vifra Kvickly Odder Junior + 03:02
93 Jensen Nikolai Horten og Omegn Cykleklubb + 03:05
94 Gullhav Kristoffer Asker CK Junior + 03:08
95 Keijzer Taco WPG Amsterdam U19 + 03:08
96 Rodding Magnus Holm Team Give Elementer Junior + 03:09
97 Brekken Tobias Sandnes SK Junior + 03:13
98 Campagner Luca Tscherning Cycling Academy + 03:14
99 Ladefoged Nicolai Team Sparekassen Danmark Talent + 03:14
100 Bjune Ulrik Asker CK Junior + 03:16
101 O'Connor Magnus Team Give Elementer Junior + 03:18
102 Lier Janik Noah Team AGS + 03:19
103 Smedes Rodin NWVG + 03:19
104 Jørgensen Ask Lillehammer CK Junior + 03:30
105 Stridsberg Oliver Södertälje CK Juniors + 03:30
106 Van Hemert Felix WPG Amsterdam U19 + 03:30
107 Halfeld Lucas Cykling Odense + 03:36
108 Stange Phillip Trede Grenland Sykleklubb + 03:49
109 Lorenzen Gustav Team Vifra Kvickly Odder Junior + 04:06
110 Rydne Johan Svealand Cycling Team + 05:16
111 Bjerregaard Jens Team Sparekassen Danmark Talent + 07:16
DNS Lysgaard Boas Team Bach Advokater CEC Junior
DNS Köbernik Tom Team Stadler Niedersachsen
DNS Hundt August Birk Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19

Information