LIVE CENTRE: Volta Comunitat Valenciana

Tour de Himmelfart Juniors - 2022

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Frydkjær Patrick Team NPV - Carl Ras Roskilde 39:40
02 Lykke Frederik Team Mascot Workwear + 00
03 Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior + 00
04 Steenbjerg Philip Team Herning CK Junior + 00
05 Messel Kevin Ringerike SK Junior + 00
06 Borgen Morell Noah Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 00
07 Vos Sørensen Anders Team Mascot Workwear + 00
08 Schulz Mads Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 00
09 Greijus Paul Svealand Cycling Team + 00
10 Christensen Mathias Hedevang Team Herning CK Junior + 00
11 Sand Thomsen Malthe Team NPV - Carl Ras Roskilde + 00
12 Stokke-Fagervold Theodor Ringerike SK Junior + 00
13 Mäeuibo Markus Cannibal Team + 00
14 Grenaae Alfred Team Herning CK Junior + 00
15 Just Frederik Emil Team Herning CK Junior + 00
16 Gilljam Axel Svealand Cycling Team + 00
17 Weis Daniel Team NPV - Carl Ras Roskilde + 00
18 Krogh Jensen Andreas Team Mascot Workwear + 00
19 Persmeen Axel Svealand Cycling Team + 00
20 Perto Rasmus Team Mascot Workwear + 00
21 Rønn Oskar Team Sparekassen Danmark Talent + 00
22 Brockhoff Daniel Mathieu Team Vifra Kvickly Odder Junior + 00
23 Mitt Virgo Avia-Rudyco Cycling Team + 00
24 Aukland Oliver Asker CK Junior + 00
25 Fonnesbech Nicklas Team Herning CK Junior + 00
26 Sandstad Halvor Utengen Stavanger SK Junior + 00
27 Lovidius Gustav Svealand Cycling Team + 00
28 Bergsma Max WV de Amstel + 00
29 Eriksen Herman Emil Lillehammer CK Junior + 00
30 Vad Victor Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 00
31 Van Hemert Felix WPG Amsterdam U19 + 00
32 Kongstad Alfred Mørch Team Bach Advokater CEC Junior + 00
33 Sekse Jørgen Ringerike SK Junior + 00
34 Ringsjø Marvin Larsen Ringerike SK Junior + 00
35 Skretting Tobias Glåmdal SK Junior + 00
36 Sommer Benjamin Tscherning Cycling Academy + 00
37 Martinsen Georg Rydningen Lillehammer CK Junior + 00
38 Lowth William Tscherning Cycling Academy + 00
39 Kitzki Louis Team AGS + 00
40 Øxenburg Hansen Peter Cykling Odense + 00
41 Lorentsen Lucas Tscherning Cycling Academy + 00
42 Gullhav Kristoffer Asker CK Junior + 00
43 Melsom-Johansen Oliver Asker CK Junior + 00
44 Viking Neo Svealand Cycling Team + 00
45 Hundt August Birk Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 00
46 Juul Mortensen Oliver Team Vifra Kvickly Odder Junior + 00
47 Falk Paarup Jakob Team Bach Advokater CEC Junior + 00
48 Hertz Oskar Tscherning Cycling Academy + 00
49 Rørby Petersen Johannes Team Vifra Kvickly Odder Junior + 00
50 Tvergaard Mikkel Team Bach Advokater CEC Junior + 00
51 Svaleng Jakobsen Jakob Andreas Glåmdal SK Junior + 00
52 Haugsted Conrad Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 00
53 Bossen Magne Herman Team Herning CK Junior + 00
54 Andersen Victor Bredtoft Team Vifra Kvickly Odder Junior + 00
55 Christoffersen Erik Tscherning Cycling Academy + 00
56 Koster Bjorn Acrog-Tormans BC U19 + 00
57 Filseth Axel Asker CK Junior + 00
58 Borgström Johan Svealand Cycling Team + 00
59 Klund Christian Alexander Ringerike SK Junior + 00
60 Bridgens Joshua Team Give Elementer Junior + 00
61 Campagner Luca Tscherning Cycling Academy + 00
62 Troelsen Tore Team Herning CK Junior + 28
63 Merlöv Ville Team Bach Advokater CEC Junior + 34
64 Ketelsen Magnus Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 41
65 Wulff Noah Team NPV - Carl Ras Roskilde + 55
66 Hencke Simon Team AGS + 01:29
67 Lysgaard Boas Team Bach Advokater CEC Junior + 01:29
68 Toftemark Lucas Team Bach Advokater CEC Junior + 01:29
69 Holtebo Benjamin Team Sparekassen Danmark Talent + 01:29
70 Köbernik Tom Team Stadler Niedersachsen + 01:29
71 Stange Phillip Trede Grenland Sykleklubb + 01:29
72 Stridsberg Oliver Södertälje CK Juniors + 01:29
73 Gaulke Linus Team AGS + 01:29
74 Jensen Espen Glåmdal SK Junior + 01:29
75 Langedrag Herman Vennerød Glåmdal SK Junior + 01:29
76 Ladefoged Nicolai Team Sparekassen Danmark Talent + 01:29
77 Lier Janik Noah Team AGS + 01:29
78 O'Connor Magnus Team Give Elementer Junior + 01:29
79 Renauld Igor Holbæk Cykelsport Juniors + 01:29
80 Smedes Rodin NWVG + 01:29
81 Bjune Ulrik Asker CK Junior + 01:29
82 Christensen Alfred Ordrup CK U19 + 01:29
83 Jørgensen Ask Lillehammer CK Junior + 01:29
84 Drewes Albrecht Team Stadler Niedersachsen + 01:29
85 Jensen Nikolai Horten og Omegn Cykleklubb + 01:29
86 Søndergaard Sebastian Team Mascot Workwear + 01:29
87 Østergaard Lukas Team Give Elementer Junior + 01:29
88 Gade Tobias Team Sparekassen Danmark Talent + 01:29
89 Rodding Magnus Holm Team Give Elementer Junior + 01:29
90 Nordvik Sivert Tønsberg CK + 01:29
91 Petersson Sebastian Svealand Cycling Team + 01:29
92 Andreassen Morten Team Sparekassen Danmark Talent + 01:29
93 Platz Manuel Team AGS + 01:29
94 Hansen Sindre Asker CK Junior + 01:29
95 Halfeld Lucas Cykling Odense + 01:29
96 Weber Mikkel Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 01:29
97 Nieuwenhuis Patrick W.V. Meteoor-Assen-Roden + 01:29
98 Ekman Erik FlandersColor-Galloo Team + 01:29
99 Lorenzen Gustav Team Vifra Kvickly Odder Junior + 01:29
100 Engelsvoll Henrik Sandnes SK Junior + 01:29
101 Lindegaard Karl Team Vifra Kvickly Odder Junior + 01:29
102 Brekken Tobias Sandnes SK Junior + 01:29
103 Sonnenborg-Mathiesen Oscar Tscherning Cycling Academy + 01:29
104 Toftegård Morten Team Mascot Workwear + 01:29
105 Skulbru Adrian Nyvoll Tønsberg CK Junior + 01:29
108 Rydne Johan Svealand Cycling Team + 01:29
109 Nielsen Max Svealand Cycling Team + 01:29
113 Blæsbjerg Laurids Team Bach Advokater CEC Junior + 03:39
114 Halfdansen Sander Ringerike SK Junior + 03:29
115 Bjerregaard Jens Team Sparekassen Danmark Talent + 03:29
116 Keijzer Taco WPG Amsterdam U19 + 03:29
117 Ingebrigtsen Storm Ringerike SK Junior + 03:29
118 Jensen-Slettvoll Benjamin Glåmdal SK Junior + 03:29
119 Kjeldsand Karl Emil Glåmdal SK Junior + 03:29
DNS Knudsen Magnus Bachke Team Bach Advokater CEC Junior

Information