Tour de Himmelfart Juniors - 2022

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Perto Rasmus Team Mascot Workwear 01:54:01
02 Merlov Ville Team Bach Advokater CEC Junior + 00
03 Just Frederik Emil Team Herning CK Junior + 00
04 Skretting Tobias Glåmdal SK Junior + 04
05 Lykke Frederik Team Mascot Workwear + 01:51
06 Aukland Oliver Asker CK Junior + 01:51
07 Vos Sørensen Anders Team Mascot Workwear + 01:53
08 Frydkjær Patrick Team NPV - Carl Ras Roskilde + 01:53
09 Fonnesbech Nicklas Team Herning CK Junior + 01:53
10 Sand Thomsen Malthe Team NPV - Carl Ras Roskilde + 01:53
11 Rønn Oskar Team Sparekassen Danmark Talent + 01:53
12 Kongstad Alfred Mørch Team Bach Advokater CEC Junior + 01:53
13 Gilljam Axel Svealand Cycling Team + 01:53
14 Kitzki Louis Team AGS + 01:53
15 Haugsted Conrad Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 01:53
16 Persmeen Axel Svealand Cycling Team + 01:53
17 Christensen Mathias Hedevang Team Herning CK Junior + 01:53
18 Krogh Jensen Andreas Team Mascot Workwear + 01:53
19 Mäeuibo Markus Cannibal Team + 01:53
20 Klund Christian Alexander Ringerike SK Junior + 01:53
21 Sommer Benjamin Tscherning Cycling Academy + 01:53
22 Greijus Paul Svealand Cycling Team + 01:53
23 Lowth William Tscherning Cycling Academy + 01:53
24 Tvergaard Mikkel Team Bach Advokater CEC Junior + 01:53
25 Schulz Mads Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 01:53
26 Sekse Jørgen Ringerike SK Junior + 01:53
27 Grenaae Alfred Team Herning CK Junior + 01:53
28 Mitt Virgo Avia-Rudyco Cycling Team + 01:53
29 Messel Kevin Ringerike SK Junior + 01:53
30 Bjune Ulrik Asker CK Junior + 01:53
31 Christoffersen Erik Tscherning Cycling Academy + 01:53
32 Bridgens Joshua Team Give Elementer Junior + 01:53
33 Vad Victor Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 01:53
34 Brockhoff Daniel Mathieu Team Vifra Kvickly Odder Junior + 01:53
35 Langedrag Herman Vennerød Glåmdal SK Junior + 01:53
36 Melsom-Johansen Oliver Asker CK Junior + 01:53
37 Rørby Petersen Johannes Team Vifra Kvickly Odder Junior + 01:53
38 Lovidius Gustav Svealand Cycling Team + 01:53
39 Nieuwenhuis Patrick W.V. Meteoor-Assen-Roden + 01:53
40 Weis Daniel Team NPV - Carl Ras Roskilde + 01:53
41 Bossen Magne Herman Team Herning CK Junior + 01:53
42 Viking Neo Svealand Cycling Team + 01:53
43 Martinsen Georg Rydningen Lillehammer CK Junior + 01:53
44 Andersen Victor Bredtoft Team Vifra Kvickly Odder Junior + 01:53
45 Øxenburg Hansen Peter Cykling Odense + 01:53
46 Stokke-Fagervold Theodor Ringerike SK Junior + 01:53
47 Filseth Axel Asker CK Junior + 01:53
48 Bergsma Max WV de Amstel + 01:53
49 Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior + 01:53
50 Borgström Johan Svealand Cycling Team + 01:53
51 Christensen Alfred Ordrup CK U19 + 02:06
52 Svaleng Jakobsen Jakob Andreas Glåmdal SK Junior + 02:08
53 Rydne Johan Svealand Cycling Team + 02:08
54 Toftemark Lucas Team Bach Advokater CEC Junior + 02:10
55 Paarup Jakob Falk Team Bach Advokater CEC Junior + 02:12
56 Troelsen Tore Team Herning CK Junior + 02:12
57 Blæsbjerg Laurids Team Bach Advokater CEC Junior + 02:16
58 Hencke Simon Team AGS + 02:18
59 Lorenzen Gustav Team Vifra Kvickly Odder Junior + 02:26
60 Weber Mikkel Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 02:28
61 Wulff Noah Team NPV - Carl Ras Roskilde + 02:30
62 Hertz Oskar Tscherning Cycling Academy + 02:30
63 Mortensen Oliver Team Vifra Kvickly Odder Junior + 02:37
64 Andreassen Morten Team Sparekassen Danmark Talent + 02:47
65 Hansen Sindre Asker CK Junior + 02:51
66 Ringsjø Marvin Larsen Ringerike SK Junior + 02:51
67 Ingebrigtsen Storm Ringerike SK Junior + 02:53
68 Gullhav Kristoffer Asker CK Junior + 03:42
69 Jensen Espen Glåmdal SK Junior + 04:56
70 Gade Tobias Team Sparekassen Danmark Talent + 09:27
71 Jørgensen Ask Lillehammer CK Junior + 09:29
72 Drewes Albrecht Team Stadler Niedersachsen + 09:29
73 Halfeld Lucas Cykling Odense + 09:29
74 Rodding Magnus Holm Team Give Elementer Junior + 09:32
75 Holtebo Benjamin Team Sparekassen Danmark Talent + 09:47
76 Engelsvoll Henrik Sandnes SK Junior + 13:19
77 Campagner Luca Tscherning Cycling Academy + 13:19
78 Skulbru Adrian Nyvoll Tønsberg CK Junior + 13:19
79 Toftegård Morten Team Mascot Workwear + 13:22
80 O'Connor Magnus Team Give Elementer Junior + 13:22
81 Keijzer Taco WPG Amsterdam U19 + 13:25
82 Koster Bjorn Acrog-Tormans BC U19 + 13:25
83 Hundt August Birk Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 13:25
84 Van Hemert Felix WPG Amsterdam U19 + 13:25
85 Lindegaard Karl Team Vifra Kvickly Odder Junior + 13:25
86 Sonnenborg-Mathiesen Oscar Tscherning Cycling Academy + 15:53
87 Ladefoged Nicolai Team Sparekassen Danmark Talent + 15:58
88 Ketelsen Magnus Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 16:00
89 Renauld Igor Holbæk Cykelsport Juniors + 16:00
90 Gaulke Linus Team AGS + 16:06
91 Lier Janik Noah Team AGS + 16:23
92 Østergaard Lukas Team Give Elementer Junior + 19:16
93 Lysgaard Boas Team Bach Advokater CEC Junior + 23:16
94 Brekken Tobias Sandnes SK Junior + 23:16
95 Steenbjerg Philip Team Herning CK Junior + 23:16
96 Stange Phillip Trede Grenland Sykleklubb + 23:16
97 Søndergaard Sebastian Team Mascot Workwear + 23:16
98 Lorentsen Lucas Tscherning Cycling Academy + 23:16
99 Knudsen Magnus Bachke Team Bach Advokater CEC Junior + 23:16
100 Bjerregaard Jens Team Sparekassen Danmark Talent + 23:16
101 Platz Manuel Team AGS + 23:16
102 Stridsberg Oliver Södertälje CK Juniors + 23:16
103 Smedes Rodin NWVG + 23:16
104 Halfdansen Sander Ringerike SK Junior + 23:16
105 Jensen Nikolai Horten og Omegn Cykleklubb + 23:16
106 Nielsen Max Svealand Cycling Team + 23:16
107 Ekman Erik FlandersColor-Galloo Team + 23:16
108 Köbernik Tom Team Stadler Niedersachsen + 23:16
109 Borgen Morell Noah Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 23:16
110 Sandstad Halvor Utengen Stavanger SK Junior + 23:16
111 Nordvik Sivert Tønsberg CK + 23:16
112 Eriksen Herman Emil Lillehammer CK Junior + 23:16
113 Petersson Sebastian Svealand Cycling Team + 23:16

Information