Tour de Himmelfart Juniors - 2022

GC

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Skretting Tobias Glåmdal SK Junior 08:11:57
02 Just Frederik Emil Team Herning CK Junior + 10
03 Grenaae Alfred Team Herning CK Junior + 42
04 Merlov Ville Team Bach Advokater CEC Junior + 01:20
05 Vos Sørensen Anders Team Mascot Workwear + 01:37
06 Lykke Frederik Team Mascot Workwear + 01:41
07 Haugsted Conrad Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 01:46
08 Frydkjær Patrick Team NPV - Carl Ras Roskilde + 01:48
09 Krogh Jensen Andreas Team Mascot Workwear + 02:00
10 Weis Daniel Team NPV - Carl Ras Roskilde + 02:14
11 Eriksen Herman Emil Lillehammer CK Junior + 02:17
12 Christensen Mathias Hedevang Team Herning CK Junior + 02:18
13 Schulz Mads Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 02:27
14 Rørby Petersen Johannes Team Vifra Kvickly Odder Junior + 02:28
15 Vad Victor Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 02:33
16 Gilljam Axel Svealand Cycling Team + 02:34
17 Lovidius Gustav Svealand Cycling Team + 02:36
18 Persmeen Axel Svealand Cycling Team + 02:37
19 Aukland Oliver Asker CK Junior + 02:40
20 Sand Thomsen Malthe Team NPV - Carl Ras Roskilde + 02:45
21 Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior + 02:50
22 Martinsen Georg Rydningen Lillehammer CK Junior + 02:51
23 Brockhoff Daniel Mathieu Team Vifra Kvickly Odder Junior + 02:54
24 Tvergaard Mikkel Team Bach Advokater CEC Junior + 02:59
25 Mäeuibo Markus Cannibal Team + 03:06
26 Rønn Oskar Team Sparekassen Danmark Talent + 03:12
27 Mitt Virgo Avia-Rudyco Cycling Team + 03:32
28 Klund Christian Alexander Ringerike SK Junior + 03:32
29 Sekse Jørgen Ringerike SK Junior + 03:35
30 Filseth Axel Asker CK Junior + 03:44
31 Paarup Jakob Falk Team Bach Advokater CEC Junior + 03:46
32 Fonnesbech Nicklas Team Herning CK Junior + 03:53
33 Hansen Sindre Asker CK Junior + 03:53
34 Borgström Johan Svealand Cycling Team + 03:53
35 Greijus Paul Svealand Cycling Team + 04:05
36 Viking Neo Svealand Cycling Team + 04:18
37 Ringsjø Marvin Larsen Ringerike SK Junior + 05:21
38 Ingebrigtsen Storm Ringerike SK Junior + 06:32
39 Stokke-Fagervold Theodor Ringerike SK Junior + 07:05
40 Lorenzen Gustav Team Vifra Kvickly Odder Junior + 07:54
41 Bridgens Joshua Team Give Elementer Junior + 09:40
42 Troelsen Tore Team Herning CK Junior + 09:54
43 Bossen Magne Herman Team Herning CK Junior + 10:16
44 Koster Bjorn Acrog-Tormans BC U19 + 15:59
45 Øxenburg Hansen Peter Cykling Odense + 19:07
46 Borgen Morell Noah Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 22:33
47 Blæsbjerg Laurids Team Bach Advokater CEC Junior + 25:16
48 Bergsma Max WV de Amstel + 25:52
49 Lindegaard Karl Team Vifra Kvickly Odder Junior + 26:06
50 Hertz Oskar Tscherning Cycling Academy + 27:04
51 Rydne Johan Svealand Cycling Team + 30:39
52 Campagner Luca Tscherning Cycling Academy + 31:48
53 Melsom-Johansen Oliver Asker CK Junior + 32:24
54 Lowth William Tscherning Cycling Academy + 32:50
55 Christoffersen Erik Tscherning Cycling Academy + 33:21
56 Sommer Benjamin Tscherning Cycling Academy + 33:24
57 Wulff Noah Team NPV - Carl Ras Roskilde + 33:53
58 Bjune Ulrik Asker CK Junior + 34:42
59 Weber Mikkel Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 35:01
60 Kitzki Louis Team AGS + 35:07
61 Hencke Simon Team AGS + 35:25
62 Skulbru Adrian Nyvoll Tønsberg CK Junior + 35:43
63 Gullhav Kristoffer Asker CK Junior + 36:09
64 Nieuwenhuis Patrick W.V. Meteoor-Assen-Roden + 36:49
65 Sonnenborg-Mathiesen Oscar Tscherning Cycling Academy + 38:12
66 Svaleng Jakobsen Jakob Andreas Glåmdal SK Junior + 41:41
67 Nielsen Max Svealand Cycling Team + 45:27
68 Andreassen Morten Team Sparekassen Danmark Talent + 45:40
69 Lorentsen Lucas Tscherning Cycling Academy + 47:29
70 Van Hemert Felix WPG Amsterdam U19 + 49:31
71 Gade Tobias Team Sparekassen Danmark Talent + 49:43
72 Perto Rasmus Team Mascot Workwear + 50:44
73 Steenbjerg Philip Team Herning CK Junior + 52:46
74 Ketelsen Magnus Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 53:44
75 Messel Kevin Ringerike SK Junior + 54:16
76 Christensen Alfred Ordrup CK U19 + 55:58
77 Mortensen Oliver Team Vifra Kvickly Odder Junior + 57:15
78 Langedrag Herman Vennerød Glåmdal SK Junior + 57:21
79 O'Connor Magnus Team Give Elementer Junior + 58:20
80 Keijzer Taco WPG Amsterdam U19 + 58:47
81 Jensen Espen Glåmdal SK Junior + 01:00:02
82 Engelsvoll Henrik Sandnes SK Junior + 01:02:07
83 Sandstad Halvor Utengen Stavanger SK Junior + 01:03:14
84 Holtebo Benjamin Team Sparekassen Danmark Talent + 01:04:25
85 Drewes Albrecht Team Stadler Niedersachsen + 01:04:54
86 Kjeldsand Karl Emil Glåmdal SK Junior + 01:05:00
87 Søndergaard Sebastian Team Mascot Workwear + 01:05:32
88 Jørgensen Ask Lillehammer CK Junior + 01:06:05
89 Lier Janik Noah Team AGS + 01:08:29
90 Toftegård Morten Team Mascot Workwear + 01:08:43
91 Gaulke Linus Team AGS + 01:11:06
92 Østergaard Lukas Team Give Elementer Junior + 01:12:02
93 Renauld Igor Holbæk Cykelsport Juniors + 01:12:03
94 Ladefoged Nicolai Team Sparekassen Danmark Talent + 01:12:18
95 Nordvik Sivert Tønsberg CK + 01:14:03
96 Brekken Tobias Sandnes SK Junior + 01:16:30
97 Stridsberg Oliver Södertälje CK Juniors + 01:16:53
98 Platz Manuel Team AGS + 01:18:22
99 Ekman Erik FlandersColor-Galloo Team + 01:19:14
100 Jensen Nikolai Horten og Omegn Cykleklubb + 01:19:28
101 Smedes Rodin NWVG + 01:19:45
102 Stange Phillip Trede Grenland Sykleklubb + 01:20:12
103 Halfdansen Sander Ringerike SK Junior + 01:20:40
104 Bjerregaard Jens Team Sparekassen Danmark Talent + 01:25:39
DNF Knudsen Magnus Bachke Team Bach Advokater CEC Junior
DNF Lysgaard Boas Team Bach Advokater CEC Junior
DNF Hundt August Birk Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19
DNF Köbernik Tom Team Stadler Niedersachsen

Information