Front Races Teams Riders Ranking Agency Fantasy

Tour Bitwa Warszawska 1920

2020

Embed Results

Pos Rider Team Time UCI
01 Senne Leysen Alpecin-Fenix 02:44:547
02 Jarne Van De Paar Lotto - Soudal U23 + 073
03 Mick Van Dijke Jumbo-Visma Development Team + 071
04 Harry Sweeny Lotto - Soudal U23 + 07
05 Ward Vanhoof Lotto - Soudal U23 + 07
06 Maciej Paterski Wibatech Merx 7R + 07
07 Dominik Neuman Elkov - Kasper + 07
08 John Mandrysch P&S Metalltechnik + 07
09 Jan Barta Elkov - Kasper + 07
10 Rick Pluimers Jumbo-Visma Development Team + 07
11 Marcel Meisen Alpecin-Fenix + 07
12 Samuele Zambelli Iseo Serrature Rime Carnovali + 07
13 Matvey Nikitin Vino - Astana Motors + 07
14 Timon Rüegg Swiss Racing Academy + 07
15 Pawel Bernas Mazowsze - Serce Polski + 07
16 Connor Brown NTT Continental Cycling Team + 07
17 Yuval Ben Moshe Israel Cycling Academy + 07
18 Tim Van Dijke Jumbo-Visma Development Team + 07
19 Patryk Stosz Voster ATS Team + 07
20 Ruben Apers Lotto - Soudal U23 + 07
21 Michiel Stockman Team SKS Sauerland NRW + 07
22 Jan Maas Leopard Pro Cycling + 07
23 Oscar Riesebeek Alpecin-Fenix + 07
24 Lahav Davidzon Israel Cycling Academy + 07
25 Mateusz Grabis Voster ATS Team + 15
26 Pawel Szostka Wibatech Merx 7R + 15
27 Antoine Benoist Alpecin-Fenix + 15
28 Samuel Gaze Alpecin-Fenix + 20
29 Emil Toudal BHS - PL Belton Bornholm + 41
30 Jakub Otruba Elkov - Kasper + 47
31 Matej Zahalka Elkov - Kasper + 47
32 Andreas Hofer Hrinkow Advarics Cycleang + 07
33 Christian Ingemann Lindquist Team Synch-Giant + 47
34 Norbert Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 47
35 Natnael Tesfazion NTT Continental Cycling Team + 01:13
36 Leonardo Marchiori NTT Continental Cycling Team + 01:13
37 Tomasz Budzinski Wibatech Merx 7R + 01:13
38 Tim Oelke P&S Metalltechnik + 01:13
39 Hidde Van Veenendaal Jumbo-Visma Development Team + 01:13
40 Erik Bergström Frisk Bike Aid + 01:18
41 Archie Ryan Jumbo-Visma Development Team + 01:18
42 Adrian Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 07
43 Filippo Bertone Iseo Serrature Rime Carnovali + 01:25
44 Sam Gademan Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 01:25
45 Jakub Murias Voster ATS Team + 01:25
46 Alois Kankovsky Elkov - Kasper + 02:07
47 Yves Lütolf Swiss Racing Academy + 03:13
48 Arne Marit Lotto - Soudal U23 + 07
49 Johannes Hodapp Team SKS Sauerland NRW + 03:13
50 Frederik Muff BHS - PL Belton Bornholm + 03:45
51 Tobiasz Pawlak Mazowsze - Serce Polski + 03:45
52 Nikodemus Holler Bike Aid + 03:45
53 Adrian Kurek Mazowsze - Serce Polski + 03:45
54 Timon Loderer Hrinkow Advarics Cycleang + 03:45
55 Sebastiano Mantovani Iseo Serrature Rime Carnovali + 03:45
56 Giacomo Ballabio Iseo Serrature Rime Carnovali + 04:08
57 Frederik Hähnel KED Stevens Radteam Berlin + 04:44
58 Filip Maciejuk Leopard Pro Cycling + 04:51
59 Mads Rahbek BHS - PL Belton Bornholm + 04:51
60 Negasi Haylu Abreha NTT Continental Cycling Team + 04:51
61 Frederik Nybo Eriksen NTT Continental Cycling Team + 04:51
62 Jesse De Rooij Bike Aid + 04:51
63 Richard Banusch LKT Team Brandenburg + 04:57
64 Christopher Hatz Hrinkow Advarics Cycleang + 04:57
65 Cyrille Thiery Swiss Racing Academy + 04:57
66 Thery Schir Swiss Racing Academy + 04:57
67 Riccardo Bobbo NTT Continental Cycling Team + 05:04
68 Maurice Ballerstedt Jumbo-Visma Development Team + 05:55
69 Edo Goldstein Israel Cycling Academy + 05:55
70 Abram Stockman Team SKS Sauerland NRW + 05:55
71 Kars Ten Boske Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 05:55
72 Sebastian Schmiedel LKT Team Brandenburg + 05:58
73 Matthias Schnapka Bike Aid + 05:58
74 Sébastien Grignard Lotto - Soudal U23 + 05:58
75 Tom Lindner P&S Metalltechnik + 05:58
76 Lukas Rüegg Swiss Racing Academy + 05:58
77 Saned Abu-Fares Israel Cycling Academy + 05:58
78 Benjamin Movang Team Synch-Giant + 05:58
79 Robert Jägeler P&S Metalltechnik + 05:58
80 Tobias Nolde P&S Metalltechnik + 05:58
81 Daniel Eichinger Hrinkow Advarics Cycleang + 05:58
82 Per Münstermann Team SKS Sauerland NRW + 05:58
83 Marceli Boguslawski Wibatech Merx 7R + 05:58
84 Sylwester Janiszewski Voster ATS Team + 05:58
85 Oskar Gebauer KED Stevens Radteam Berlin + 05:58
86 Matteo Furlan Iseo Serrature Rime Carnovali + 06:06
87 Hannes Augustin KED Stevens Radteam Berlin + 06:11
88 Patrick Haller Leopard Pro Cycling + 06:11
89 Edwin Avila Israel Cycling Academy + 06:48
90 Frederik Jensen BHS - PL Belton Bornholm + 07:29
91 Joshua Gudnitz BHS - PL Belton Bornholm + 07:29
92 Colin Heiderscheid Leopard Pro Cycling + 08:12
93 Rick Hezeman Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 08:12
94 Michael Konczer Hrinkow Advarics Cycleang + 08:21
95 Philip Weber LKT Team Brandenburg + 08:26
96 Mattias Nordal Team Synch-Giant + 08:28
97 Magnus Henneberg Team Synch-Giant + 08:28
98 Jelle Johannink Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 08:28
99 Stepan Astafyev Vino - Astana Motors + 08:28
100 Daniil Pronskiy Vino - Astana Motors + 08:28
101 Jonas Rapp Hrinkow Advarics Cycleang + 08:28
102 Joren Bloem Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 08:28
103 Alan Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 08:51
104 Emil Lindgren Leopard Pro Cycling + 09:26
105 Bartosz Rudyk Wibatech Merx 7R + 09:26
106 Szymon Rekita Leopard Pro Cycling + 09:26
107 Pawel Cieslik Voster ATS Team + 09:26
108 Michel Aschenbrenner P&S Metalltechnik + 09:26
109 Andreas Lund Andresen Team Synch-Giant + 09:26
110 Franz Werner LKT Team Brandenburg + 09:26
111 Paul Taebling LKT Team Brandenburg + 09:26
112 Julian Braun Team SKS Sauerland NRW + 09:26
113 Benjamin Perry Israel Cycling Academy + 09:26
114 Lukas Baldinger Team SKS Sauerland NRW + 11:16
115 Philipp Plambeck KED Stevens Radteam Berlin + 11:16
116 Daniel Bichlmann Bike Aid + 11:16
117 Krzysztof Parma Voster ATS Team + 12:06
118 Alex Vogel Swiss Racing Academy + 13:11
119 Kasper Viberg Søgaard Team Synch-Giant + 13:11
DNF Frantisek Sisr Elkov - Kasper
DNF Bastiaan De Blom Sensa- Kanjers voor Kanjers CT
DNF Patryk Biel Velo Schils Interbike RT
DNF Matthew Carter Velo Schils Interbike RT
DNF Martin Ford Velo Schils Interbike RT
DNF Alexandr Semenov Vino - Astana Motors
Pos Rider Team Time
01 40 Senne Leysen Alpecin-Fenix 07:10:07
02 - Jarne Van De Paar Lotto - Soudal U23 + 05
03 4 Patryk Stosz Voster ATS Team + 07
04 3 Pawel Bernas Mazowsze - Serce Polski + 09
05 1 Maciej Paterski Wibatech Merx 7R + 10
06 2 Timon Rüegg Swiss Racing Academy + 12
07 2 Adrian Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 13
08 1 Ruben Apers Lotto - Soudal U23 + 14
09 4 Samuele Zambelli Iseo Serrature Rime Carnovali + 15
10 5 Tim Van Dijke Jumbo-Visma Development Team + 15
11 6 Marcel Meisen Alpecin-Fenix + 16
12 6 Jan Barta Elkov - Kasper + 16
13 20 Ward Vanhoof Lotto - Soudal U23 + 16
14 7 John Mandrysch P&S Metalltechnik + 17
15 10 Yuval Ben Moshe Israel Cycling Academy + 17
16 10 Jan Maas Leopard Pro Cycling + 18
17 14 Harry Sweeny Lotto - Soudal U23 + 18
18 20 Lahav Davidzon Israel Cycling Academy + 19
19 26 Oscar Riesebeek Alpecin-Fenix + 20
20 22 Matvey Nikitin Vino - Astana Motors + 21
21 26 Michiel Stockman Team SKS Sauerland NRW + 22
22 31 Dominik Neuman Elkov - Kasper + 23
23 31 Connor Brown NTT Continental Cycling Team + 23
24 32 Andreas Hofer Hrinkow Advarics Cycleang + 24
25 25 Mateusz Grabis Voster ATS Team + 30
26 26 Pawel Szostka Wibatech Merx 7R + 31
27 34 Mick Van Dijke Jumbo-Visma Development Team + 46
28 12 Emil Toudal BHS - PL Belton Bornholm + 54
29 17 Christian Ingemann Lindquist Team Synch-Giant + 01:01
30 18 Jakub Otruba Elkov - Kasper + 01:02
31 32 Samuel Gaze Alpecin-Fenix + 01:06
32 24 Tim Oelke P&S Metalltechnik + 01:20
33 6 Hidde Van Veenendaal Jumbo-Visma Development Team + 01:24
34 46 Rick Pluimers Jumbo-Visma Development Team + 01:28
35 8 Erik Bergström Frisk Bike Aid + 01:32
36 23 Leonardo Marchiori NTT Continental Cycling Team + 01:33
37 14 Filippo Bertone Iseo Serrature Rime Carnovali + 01:35
38 2 Jakub Murias Voster ATS Team + 01:36
39 27 Matej Zahalka Elkov - Kasper + 01:38
40 46 Antoine Benoist Alpecin-Fenix + 02:06
41 21 Sam Gademan Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 02:09
42 40 Natnael Tesfazion NTT Continental Cycling Team + 02:40
43 49 Arne Marit Lotto - Soudal U23 + 02:56
44 26 Alois Kankovsky Elkov - Kasper + 03:00
45 45 Tomasz Budzinski Wibatech Merx 7R + 03:15
46 14 Yves Lütolf Swiss Racing Academy + 03:24
47 10 Johannes Hodapp Team SKS Sauerland NRW + 03:25
48 19 Adrian Kurek Mazowsze - Serce Polski + 03:56
49 10 Nikodemus Holler Bike Aid + 03:58
50 46 Norbert Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 04:08
51 16 Timon Loderer Hrinkow Advarics Cycleang + 04:36
52 22 Mads Rahbek BHS - PL Belton Bornholm + 05:02
53 9 Jesse De Rooij Bike Aid + 05:05
54 5 Filip Maciejuk Leopard Pro Cycling + 05:06
55 36 Richard Banusch LKT Team Brandenburg + 05:06
56 19 Giacomo Ballabio Iseo Serrature Rime Carnovali + 05:06
57 35 Thery Schir Swiss Racing Academy + 05:07
58 25 Sebastiano Mantovani Iseo Serrature Rime Carnovali + 05:16
59 13 Frederik Hähnel KED Stevens Radteam Berlin + 05:38
60 28 Tobiasz Pawlak Mazowsze - Serce Polski + 05:44
61 10 Christopher Hatz Hrinkow Advarics Cycleang + 05:50
62 15 Negasi Haylu Abreha NTT Continental Cycling Team + 05:57
63 47 Maurice Ballerstedt Jumbo-Visma Development Team + 06:03
64 44 Sylwester Janiszewski Voster ATS Team + 06:05
65 54 Tobias Nolde P&S Metalltechnik + 06:05
66 38 Tom Lindner P&S Metalltechnik + 06:09
67 39 Archie Ryan Jumbo-Visma Development Team + 06:12
68 10 Abram Stockman Team SKS Sauerland NRW + 06:14
69 57 Patrick Haller Leopard Pro Cycling + 06:19
70 19 Hannes Augustin KED Stevens Radteam Berlin + 06:26
71 11 Lukas Rüegg Swiss Racing Academy + 06:41
72 4 Sébastien Grignard Lotto - Soudal U23 + 06:50
73 1 Kars Ten Boske Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 06:52
74 13 Cyrille Thiery Swiss Racing Academy + 06:55
75 40 Edwin Avila Israel Cycling Academy + 06:59
76 - Matteo Furlan Iseo Serrature Rime Carnovali + 07:08
77 1 Marceli Boguslawski Wibatech Merx 7R + 07:16
78 6 Benjamin Movang Team Synch-Giant + 07:31
79 6 Per Münstermann Team SKS Sauerland NRW + 07:42
80 9 Edo Goldstein Israel Cycling Academy + 07:54
81 21 Frederik Muff BHS - PL Belton Bornholm + 08:22
82 18 Frederik Nybo Eriksen NTT Continental Cycling Team + 08:32
83 73 Alan Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 08:58
84 19 Colin Heiderscheid Leopard Pro Cycling + 09:02
85 8 Saned Abu-Fares Israel Cycling Academy + 09:08
86 17 Jonas Rapp Hrinkow Advarics Cycleang + 09:20
87 11 Robert Jägeler P&S Metalltechnik + 09:27
88 11 Daniel Eichinger Hrinkow Advarics Cycleang + 09:30
89 86 Michel Aschenbrenner P&S Metalltechnik + 09:31
90 76 Emil Lindgren Leopard Pro Cycling + 09:34
91 67 Benjamin Perry Israel Cycling Academy + 09:36
92 37 Pawel Cieslik Voster ATS Team + 09:43
93 36 Andreas Lund Andresen Team Synch-Giant + 09:43
94 11 Riccardo Bobbo NTT Continental Cycling Team + 09:57
95 22 Franz Werner LKT Team Brandenburg + 10:20
96 5 Sebastian Schmiedel LKT Team Brandenburg + 10:27
97 6 Joren Bloem Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 10:41
98 19 Szymon Rekita Leopard Pro Cycling + 10:45
99 65 Lukas Baldinger Team SKS Sauerland NRW + 11:27
100 6 Mattias Nordal Team Synch-Giant + 11:43
101 4 Michael Konczer Hrinkow Advarics Cycleang + 11:50
102 2 Jelle Johannink Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 13:17
103 - Paul Taebling LKT Team Brandenburg + 14:08
104 3 Philip Weber LKT Team Brandenburg + 14:15
105 24 Kasper Viberg Søgaard Team Synch-Giant + 14:35
106 2 Oskar Gebauer KED Stevens Radteam Berlin + 15:44
107 3 Matthias Schnapka Bike Aid + 18:34
108 4 Joshua Gudnitz BHS - PL Belton Bornholm + 20:36
109 5 Frederik Jensen BHS - PL Belton Bornholm + 21:05
110 1 Daniel Bichlmann Bike Aid + 21:29
111 2 Rick Hezeman Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 21:35
112 5 Stepan Astafyev Vino - Astana Motors + 22:12
113 5 Daniil Pronskiy Vino - Astana Motors + 22:13
114 1 Bartosz Rudyk Wibatech Merx 7R + 23:04
115 9 Magnus Henneberg Team Synch-Giant + 24:08
116 9 Julian Braun Team SKS Sauerland NRW + 25:07
117 5 Philipp Plambeck KED Stevens Radteam Berlin + 25:08
118 2 Krzysztof Parma Voster ATS Team + 25:57
119 8 Alex Vogel Swiss Racing Academy + 26:02
Pos Rider Team Time
1 Senne Leysen Alpecin-Fenix 07:10:07
2 Jarne Van De Paar Lotto - Soudal U23 + 05
3 Timon Rüegg Swiss Racing Academy + 12
4 Ruben Apers Lotto - Soudal U23 + 14
5 Samuele Zambelli Iseo Serrature Rime Carnovali + 15
6 Tim Van Dijke Jumbo-Visma Development Team + 15
7 Ward Vanhoof Lotto - Soudal U23 + 16
8 John Mandrysch P&S Metalltechnik + 17
9 Yuval Ben Moshe Israel Cycling Academy + 17
10 Jan Maas Leopard Pro Cycling + 18
11 Harry Sweeny Lotto - Soudal U23 + 18
12 Lahav Davidzon Israel Cycling Academy + 19
13 Michiel Stockman Team SKS Sauerland NRW + 22
14 Connor Brown NTT Continental Cycling Team + 23
15 Pawel Szostka Wibatech Merx 7R + 31
16 Mick Van Dijke Jumbo-Visma Development Team + 46
17 Emil Toudal BHS - PL Belton Bornholm + 54
18 Christian Ingemann Lindquist Team Synch-Giant + 01:01
19 Jakub Otruba Elkov - Kasper + 01:02
20 Tim Oelke P&S Metalltechnik + 01:20
21 Hidde Van Veenendaal Jumbo-Visma Development Team + 01:24
22 Rick Pluimers Jumbo-Visma Development Team + 01:28
23 Erik Bergström Frisk Bike Aid + 01:32
24 Leonardo Marchiori NTT Continental Cycling Team + 01:33
25 Filippo Bertone Iseo Serrature Rime Carnovali + 01:35
26 Jakub Murias Voster ATS Team + 01:36
27 Antoine Benoist Alpecin-Fenix + 02:06
28 Sam Gademan Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 02:09
29 Natnael Tesfazion NTT Continental Cycling Team + 02:40
30 Arne Marit Lotto - Soudal U23 + 02:56
31 Tomasz Budzinski Wibatech Merx 7R + 03:15
32 Yves Lütolf Swiss Racing Academy + 03:24
33 Johannes Hodapp Team SKS Sauerland NRW + 03:25
34 Norbert Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 04:08
35 Jesse De Rooij Bike Aid + 05:05
36 Filip Maciejuk Leopard Pro Cycling + 05:06
37 Richard Banusch LKT Team Brandenburg + 05:06
38 Giacomo Ballabio Iseo Serrature Rime Carnovali + 05:06
39 Sebastiano Mantovani Iseo Serrature Rime Carnovali + 05:16
40 Frederik Hähnel KED Stevens Radteam Berlin + 05:38
41 Negasi Haylu Abreha NTT Continental Cycling Team + 05:57
42 Maurice Ballerstedt Jumbo-Visma Development Team + 06:03
43 Tobias Nolde P&S Metalltechnik + 06:05
44 Tom Lindner P&S Metalltechnik + 06:09
45 Archie Ryan Jumbo-Visma Development Team + 06:12
46 Abram Stockman Team SKS Sauerland NRW + 06:14
47 Patrick Haller Leopard Pro Cycling + 06:19
48 Hannes Augustin KED Stevens Radteam Berlin + 06:26
49 Lukas Rüegg Swiss Racing Academy + 06:41
50 Sébastien Grignard Lotto - Soudal U23 + 06:50
51 Kars Ten Boske Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 06:52
52 Matteo Furlan Iseo Serrature Rime Carnovali + 07:08
53 Marceli Boguslawski Wibatech Merx 7R + 07:16
54 Benjamin Movang Team Synch-Giant + 07:31
55 Per Münstermann Team SKS Sauerland NRW + 07:42
56 Edo Goldstein Israel Cycling Academy + 07:54
57 Frederik Nybo Eriksen NTT Continental Cycling Team + 08:32
58 Alan Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 08:58
59 Colin Heiderscheid Leopard Pro Cycling + 09:02
60 Saned Abu-Fares Israel Cycling Academy + 09:08
61 Robert Jägeler P&S Metalltechnik + 09:27
62 Michel Aschenbrenner P&S Metalltechnik + 09:31
63 Emil Lindgren Leopard Pro Cycling + 09:34
64 Andreas Lund Andresen Team Synch-Giant + 09:43
65 Riccardo Bobbo NTT Continental Cycling Team + 09:57
66 Franz Werner LKT Team Brandenburg + 10:20
67 Sebastian Schmiedel LKT Team Brandenburg + 10:27
68 Joren Bloem Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 10:41
69 Lukas Baldinger Team SKS Sauerland NRW + 11:27
70 Mattias Nordal Team Synch-Giant + 11:43
71 Jelle Johannink Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 13:17
72 Paul Taebling LKT Team Brandenburg + 14:08
73 Philip Weber LKT Team Brandenburg + 14:15
74 Kasper Viberg Søgaard Team Synch-Giant + 14:35
75 Oskar Gebauer KED Stevens Radteam Berlin + 15:44
76 Joshua Gudnitz BHS - PL Belton Bornholm + 20:36
77 Frederik Jensen BHS - PL Belton Bornholm + 21:05
78 Rick Hezeman Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 21:35
79 Daniil Pronskiy Vino - Astana Motors + 22:13
80 Bartosz Rudyk Wibatech Merx 7R + 23:04
81 Magnus Henneberg Team Synch-Giant + 24:08
82 Philipp Plambeck KED Stevens Radteam Berlin + 25:08
83 Alex Vogel Swiss Racing Academy + 26:02
Info
Nation Poland
Date August 15
Where Nasielsk -> Nasielsk
What 03.Stage
Distance 122 km