Front Races Teams Riders Ranking Agency Fantasy

Tour Bitwa Warszawska 1920

2020

Embed Results

Pos Rider Team Time UCI
- Marcel Meisen Alpecin-Fenix 00
- Senne Leysen Alpecin-Fenix 00
- Oscar Riesebeek Alpecin-Fenix 00
- Samuel Gaze Alpecin-Fenix 00
- Antoine Benoist Alpecin-Fenix 00
- Mads Rahbek BHS - PL Belton Bornholm 00
- Frederik Jensen BHS - PL Belton Bornholm 00
- Joshua Gudnitz BHS - PL Belton Bornholm 00
- Frederik Muff BHS - PL Belton Bornholm 00
- Emil Toudal BHS - PL Belton Bornholm 00
- Nikodemus Holler Bike Aid 00
- Erik Bergström Frisk Bike Aid 00
- Matthias Schnapka Bike Aid 00
- Daniel Bichlmann Bike Aid 00
- Jesse De Rooij Bike Aid 00
- Matej Zahalka Elkov - Kasper 00
- Jan Barta Elkov - Kasper 00
- Alois Kankovsky Elkov - Kasper 00
- Jakub Otruba Elkov - Kasper 00
- Frantisek Sisr Elkov - Kasper 00
- Dominik Neuman Elkov - Kasper 00
- Daniel Eichinger Hrinkow Advarics Cycleang 00
- Christopher Hatz Hrinkow Advarics Cycleang 00
- Andreas Hofer Hrinkow Advarics Cycleang 00
- Michael Konczer Hrinkow Advarics Cycleang 00
- Timon Loderer Hrinkow Advarics Cycleang 00
- Jonas Rapp Hrinkow Advarics Cycleang 00
- Filippo Bertone Iseo Serrature Rime Carnovali 00
- Giacomo Ballabio Iseo Serrature Rime Carnovali 00
- Matteo Furlan Iseo Serrature Rime Carnovali 00
- Sebastiano Mantovani Iseo Serrature Rime Carnovali 00
- Samuele Zambelli Iseo Serrature Rime Carnovali 00
- Edo Goldstein Israel Cycling Academy 00
- Yuval Ben Moshe Israel Cycling Academy 00
- Saned Abu-Fares Israel Cycling Academy 00
- Benjamin Perry Israel Cycling Academy 00
- Edwin Avila Israel Cycling Academy 00
- Lahav Davidzon Israel Cycling Academy 00
- Rick Pluimers Jumbo-Visma Development Team 00
- Hidde Van Veenendaal Jumbo-Visma Development Team 00
- Mick Van Dijke Jumbo-Visma Development Team 00
- Tim Van Dijke Jumbo-Visma Development Team 00
- Archie Ryan Jumbo-Visma Development Team 00
- Maurice Ballerstedt Jumbo-Visma Development Team 00
- Philipp Plambeck KED Stevens Radteam Berlin 00
- Oskar Gebauer KED Stevens Radteam Berlin 00
- Hannes Augustin KED Stevens Radteam Berlin 00
- Frederik Hähnel KED Stevens Radteam Berlin 00
- Jan Maas Leopard Pro Cycling 00
- Szymon Rekita Leopard Pro Cycling 00
- Filip Maciejuk Leopard Pro Cycling 00
- Patrick Haller Leopard Pro Cycling 00
- Colin Heiderscheid Leopard Pro Cycling 00
- Emil Lindgren Leopard Pro Cycling 00
- Richard Banusch LKT Team Brandenburg 00
- Franz Werner LKT Team Brandenburg 00
- Sebastian Schmiedel LKT Team Brandenburg 00
- Paul Taebling LKT Team Brandenburg 00
- Philip Weber LKT Team Brandenburg 00
- Harry Sweeny Lotto - Soudal U23 00
- Ward Vanhoof Lotto - Soudal U23 00
- Ruben Apers Lotto - Soudal U23 00
- Sébastien Grignard Lotto - Soudal U23 00
- Arne Marit Lotto - Soudal U23 00
- Jarne Van De Paar Lotto - Soudal U23 00
- Adrian Banaszek Mazowsze - Serce Polski 00
- Alan Banaszek Mazowsze - Serce Polski 00
- Norbert Banaszek Mazowsze - Serce Polski 00
- Pawel Bernas Mazowsze - Serce Polski 00
- Adrian Kurek Mazowsze - Serce Polski 00
- Tobiasz Pawlak Mazowsze - Serce Polski 00
- Natnael Tesfazion NTT Continental Cycling Team 01:10:35
- Connor Brown NTT Continental Cycling Team 00
- Leonardo Marchiori NTT Continental Cycling Team 00
- Frederik Nybo Eriksen NTT Continental Cycling Team 00
- Riccardo Bobbo NTT Continental Cycling Team 00
- Negasi Haylu Abreha NTT Continental Cycling Team 00
- Robert Jägeler P&S Metalltechnik 00
- John Mandrysch P&S Metalltechnik 00
- Tom Lindner P&S Metalltechnik 00
- Tim Oelke P&S Metalltechnik 00
- Tobias Nolde P&S Metalltechnik 00
- Michel Aschenbrenner P&S Metalltechnik 00
- Joren Bloem Sensa- Kanjers voor Kanjers CT 00
- Sam Gademan Sensa- Kanjers voor Kanjers CT 00
- Rick Hezeman Sensa- Kanjers voor Kanjers CT 00
- Kars Ten Boske Sensa- Kanjers voor Kanjers CT 00
- Bastiaan De Blom Sensa- Kanjers voor Kanjers CT 00
- Jelle Johannink Sensa- Kanjers voor Kanjers CT 00
- Yves Lütolf Swiss Racing Academy 00
- Lukas Rüegg Swiss Racing Academy 00
- Timon Rüegg Swiss Racing Academy 00
- Thery Schir Swiss Racing Academy 00
- Cyrille Thiery Swiss Racing Academy 00
- Alex Vogel Swiss Racing Academy 00
- Michiel Stockman Team SKS Sauerland NRW 00
- Abram Stockman Team SKS Sauerland NRW 00
- Lukas Baldinger Team SKS Sauerland NRW 00
- Johannes Hodapp Team SKS Sauerland NRW 00
- Per Münstermann Team SKS Sauerland NRW 00
- Julian Braun Team SKS Sauerland NRW 00
- Andreas Lund Andresen Team Synch-Giant 00
- Benjamin Movang Team Synch-Giant 00
- Kasper Viberg Søgaard Team Synch-Giant 00
- Magnus Henneberg Team Synch-Giant 00
- Mattias Nordal Team Synch-Giant 00
- Christian Ingemann Lindquist Team Synch-Giant 00
- Patryk Biel Velo Schils Interbike RT 00
- Matthew Carter Velo Schils Interbike RT 00
- Martin Ford Velo Schils Interbike RT 00
- Stepan Astafyev Vino - Astana Motors 00
- Alexandr Semenov Vino - Astana Motors 00
- Matvey Nikitin Vino - Astana Motors 00
- Daniil Pronskiy Vino - Astana Motors 00
- Patryk Stosz Voster ATS Team 00
- Sylwester Janiszewski Voster ATS Team 00
- Krzysztof Parma Voster ATS Team 00
- Mateusz Grabis Voster ATS Team 00
- Jakub Murias Voster ATS Team 00
- Pawel Cieslik Voster ATS Team 00
- Marceli Boguslawski Wibatech Merx 7R 00
- Maciej Paterski Wibatech Merx 7R 00
- Pawel Szostka Wibatech Merx 7R 00
- Tomasz Budzinski Wibatech Merx 7R 00
- Bartosz Rudyk Wibatech Merx 7R 00
Pos Rider Team Time
01 - Pawel Bernas Mazowsze - Serce Polski 04:25:16
02 - Jarne Van De Paar Lotto - Soudal U23 + 01
03 - Michel Aschenbrenner P&S Metalltechnik + 02
04 - Timon Rüegg Swiss Racing Academy + 02
05 - Adrian Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 03
06 - Maciej Paterski Wibatech Merx 7R + 03
07 - Patryk Stosz Voster ATS Team + 03
08 - Tim Oelke P&S Metalltechnik + 04
09 - Ruben Apers Lotto - Soudal U23 + 04
10 - Alan Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 04
11 - Tobias Nolde P&S Metalltechnik + 04
12 - Patrick Haller Leopard Pro Cycling + 05
13 - Samuele Zambelli Iseo Serrature Rime Carnovali + 05
14 - Emil Lindgren Leopard Pro Cycling + 05
15 - Tim Van Dijke Jumbo-Visma Development Team + 05
16 - Maurice Ballerstedt Jumbo-Visma Development Team + 05
17 - Marcel Meisen Alpecin-Fenix + 06
18 - Jan Barta Elkov - Kasper + 06
19 - Richard Banusch LKT Team Brandenburg + 06
20 - Sylwester Janiszewski Voster ATS Team + 06
21 - John Mandrysch P&S Metalltechnik + 07
22 - Thery Schir Swiss Racing Academy + 07
23 - Filippo Bertone Iseo Serrature Rime Carnovali + 07
24 - Benjamin Perry Israel Cycling Academy + 07
25 - Yuval Ben Moshe Israel Cycling Academy + 07
26 - Jan Maas Leopard Pro Cycling + 08
27 - Hidde Van Veenendaal Jumbo-Visma Development Team + 08
28 - Tom Lindner P&S Metalltechnik + 08
29 - Adrian Kurek Mazowsze - Serce Polski + 08
30 - Mads Rahbek BHS - PL Belton Bornholm + 08
31 - Harry Sweeny Lotto - Soudal U23 + 08
32 - Yves Lütolf Swiss Racing Academy + 08
33 - Ward Vanhoof Lotto - Soudal U23 + 08
34 - Lukas Baldinger Team SKS Sauerland NRW + 08
35 - Edwin Avila Israel Cycling Academy + 08
36 - Jakub Murias Voster ATS Team + 08
37 - Johannes Hodapp Team SKS Sauerland NRW + 09
38 - Lahav Davidzon Israel Cycling Academy + 09
39 - Nikodemus Holler Bike Aid + 10
40 - Emil Toudal BHS - PL Belton Bornholm + 10
41 - Senne Leysen Alpecin-Fenix + 10
42 - Matvey Nikitin Vino - Astana Motors + 11
43 - Erik Bergström Frisk Bike Aid + 11
44 - Jesse De Rooij Bike Aid + 11
45 - Oscar Riesebeek Alpecin-Fenix + 11
46 - Christian Ingemann Lindquist Team Synch-Giant + 11
47 - Michiel Stockman Team SKS Sauerland NRW + 12
48 - Jakub Otruba Elkov - Kasper + 12
49 - Filip Maciejuk Leopard Pro Cycling + 12
50 - Mateusz Grabis Voster ATS Team + 12
51 - Hannes Augustin KED Stevens Radteam Berlin + 12
52 - Pawel Szostka Wibatech Merx 7R + 13
53 - Dominik Neuman Elkov - Kasper + 13
54 - Connor Brown NTT Continental Cycling Team + 13
55 - Pawel Cieslik Voster ATS Team + 14
56 - Andreas Hofer Hrinkow Advarics Cycleang + 14
57 - Andreas Lund Andresen Team Synch-Giant + 14
58 - Abram Stockman Team SKS Sauerland NRW + 16
59 - Leonardo Marchiori NTT Continental Cycling Team + 17
60 - Lukas Rüegg Swiss Racing Academy + 40
61 - Mick Van Dijke Jumbo-Visma Development Team + 40
62 - Sam Gademan Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 41
63 - Samuel Gaze Alpecin-Fenix + 43
64 - Frantisek Sisr Elkov - Kasper + 45
65 - Colin Heiderscheid Leopard Pro Cycling + 47
66 - Matej Zahalka Elkov - Kasper + 48
67 - Timon Loderer Hrinkow Advarics Cycleang + 48
68 - Sébastien Grignard Lotto - Soudal U23 + 49
69 - Jonas Rapp Hrinkow Advarics Cycleang + 49
70 - Alois Kankovsky Elkov - Kasper + 50
71 - Christopher Hatz Hrinkow Advarics Cycleang + 50
72 - Frederik Hähnel KED Stevens Radteam Berlin + 51
73 - Franz Werner LKT Team Brandenburg + 51
74 - Kars Ten Boske Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 54
75 - Giacomo Ballabio Iseo Serrature Rime Carnovali + 55
76 - Matteo Furlan Iseo Serrature Rime Carnovali + 59
77 - Negasi Haylu Abreha NTT Continental Cycling Team + 01:03
78 - Marceli Boguslawski Wibatech Merx 7R + 01:15
79 - Szymon Rekita Leopard Pro Cycling + 01:16
80 - Rick Pluimers Jumbo-Visma Development Team + 01:18
81 - Kasper Viberg Søgaard Team Synch-Giant + 01:21
82 - Natnael Tesfazion NTT Continental Cycling Team + 01:24
83 - Sebastiano Mantovani Iseo Serrature Rime Carnovali + 01:28
84 - Benjamin Movang Team Synch-Giant + 01:30
85 - Per Münstermann Team SKS Sauerland NRW + 01:41
86 - Antoine Benoist Alpecin-Fenix + 01:48
87 - Cyrille Thiery Swiss Racing Academy + 01:55
88 - Tobiasz Pawlak Mazowsze - Serce Polski + 01:56
89 - Edo Goldstein Israel Cycling Academy + 01:56
90 - Tomasz Budzinski Wibatech Merx 7R + 01:59
91 - Joren Bloem Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 02:10
92 - Arne Marit Lotto - Soudal U23 + 02:46
93 - Saned Abu-Fares Israel Cycling Academy + 03:07
94 - Mattias Nordal Team Synch-Giant + 03:12
95 - Bastiaan De Blom Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 03:13
96 - Norbert Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 03:18
97 - Michael Konczer Hrinkow Advarics Cycleang + 03:26
98 - Robert Jägeler P&S Metalltechnik + 03:26
99 - Daniel Eichinger Hrinkow Advarics Cycleang + 03:29
100 - Frederik Nybo Eriksen NTT Continental Cycling Team + 03:38
101 - Sebastian Schmiedel LKT Team Brandenburg + 04:26
102 - Frederik Muff BHS - PL Belton Bornholm + 04:34
103 - Paul Taebling LKT Team Brandenburg + 04:39
104 - Jelle Johannink Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 04:46
105 - Riccardo Bobbo NTT Continental Cycling Team + 04:50
106 - Archie Ryan Jumbo-Visma Development Team + 04:51
107 - Philip Weber LKT Team Brandenburg + 05:46
108 - Oskar Gebauer KED Stevens Radteam Berlin + 09:43
109 - Daniel Bichlmann Bike Aid + 10:10
110 - Matthias Schnapka Bike Aid + 12:33
111 - Alex Vogel Swiss Racing Academy + 12:48
112 - Joshua Gudnitz BHS - PL Belton Bornholm + 13:04
113 - Rick Hezeman Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 13:20
114 - Frederik Jensen BHS - PL Belton Bornholm + 13:33
115 - Bartosz Rudyk Wibatech Merx 7R + 13:35
116 - Alexandr Semenov Vino - Astana Motors + 13:40
117 - Stepan Astafyev Vino - Astana Motors + 13:41
118 - Daniil Pronskiy Vino - Astana Motors + 13:42
119 - Patryk Biel Velo Schils Interbike RT + 13:45
120 - Krzysztof Parma Voster ATS Team + 13:48
121 - Matthew Carter Velo Schils Interbike RT + 13:49
122 - Philipp Plambeck KED Stevens Radteam Berlin + 13:49
123 - Martin Ford Velo Schils Interbike RT + 13:53
124 - Magnus Henneberg Team Synch-Giant + 15:37
125 - Julian Braun Team SKS Sauerland NRW + 15:38
Pos Rider Team Time
1 Jarne Van De Paar Lotto - Soudal U23 04:25:17
2 Michel Aschenbrenner P&S Metalltechnik + 01
3 Timon Rüegg Swiss Racing Academy + 01
4 Tim Oelke P&S Metalltechnik + 03
5 Ruben Apers Lotto - Soudal U23 + 03
6 Alan Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 03
7 Tobias Nolde P&S Metalltechnik + 03
8 Patrick Haller Leopard Pro Cycling + 04
9 Samuele Zambelli Iseo Serrature Rime Carnovali + 04
10 Emil Lindgren Leopard Pro Cycling + 04
11 Tim Van Dijke Jumbo-Visma Development Team + 04
12 Maurice Ballerstedt Jumbo-Visma Development Team + 04
13 Richard Banusch LKT Team Brandenburg + 05
14 John Mandrysch P&S Metalltechnik + 06
15 Filippo Bertone Iseo Serrature Rime Carnovali + 06
16 Yuval Ben Moshe Israel Cycling Academy + 06
17 Jan Maas Leopard Pro Cycling + 07
18 Hidde Van Veenendaal Jumbo-Visma Development Team + 07
19 Tom Lindner P&S Metalltechnik + 07
20 Harry Sweeny Lotto - Soudal U23 + 07
21 Yves Lütolf Swiss Racing Academy + 07
22 Ward Vanhoof Lotto - Soudal U23 + 07
23 Lukas Baldinger Team SKS Sauerland NRW + 07
24 Jakub Murias Voster ATS Team + 07
25 Johannes Hodapp Team SKS Sauerland NRW + 08
26 Lahav Davidzon Israel Cycling Academy + 08
27 Emil Toudal BHS - PL Belton Bornholm + 09
28 Senne Leysen Alpecin-Fenix + 09
29 Erik Bergström Frisk Bike Aid + 10
30 Jesse De Rooij Bike Aid + 10
31 Christian Ingemann Lindquist Team Synch-Giant + 10
32 Michiel Stockman Team SKS Sauerland NRW + 11
33 Jakub Otruba Elkov - Kasper + 11
34 Filip Maciejuk Leopard Pro Cycling + 11
35 Hannes Augustin KED Stevens Radteam Berlin + 11
36 Pawel Szostka Wibatech Merx 7R + 12
37 Connor Brown NTT Continental Cycling Team + 12
38 Andreas Lund Andresen Team Synch-Giant + 13
39 Abram Stockman Team SKS Sauerland NRW + 15
40 Leonardo Marchiori NTT Continental Cycling Team + 16
41 Lukas Rüegg Swiss Racing Academy + 39
42 Mick Van Dijke Jumbo-Visma Development Team + 39
43 Sam Gademan Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 40
44 Colin Heiderscheid Leopard Pro Cycling + 46
45 Sébastien Grignard Lotto - Soudal U23 + 48
46 Frederik Hähnel KED Stevens Radteam Berlin + 50
47 Franz Werner LKT Team Brandenburg + 50
48 Kars Ten Boske Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 53
49 Giacomo Ballabio Iseo Serrature Rime Carnovali + 54
50 Matteo Furlan Iseo Serrature Rime Carnovali + 58
51 Negasi Haylu Abreha NTT Continental Cycling Team + 01:02
52 Marceli Boguslawski Wibatech Merx 7R + 01:14
53 Rick Pluimers Jumbo-Visma Development Team + 01:17
54 Kasper Viberg Søgaard Team Synch-Giant + 01:20
55 Natnael Tesfazion NTT Continental Cycling Team + 01:23
56 Sebastiano Mantovani Iseo Serrature Rime Carnovali + 01:27
57 Benjamin Movang Team Synch-Giant + 01:29
58 Per Münstermann Team SKS Sauerland NRW + 01:40
59 Antoine Benoist Alpecin-Fenix + 01:47
60 Edo Goldstein Israel Cycling Academy + 01:55
61 Tomasz Budzinski Wibatech Merx 7R + 01:58
62 Joren Bloem Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 02:09
63 Arne Marit Lotto - Soudal U23 + 02:45
64 Saned Abu-Fares Israel Cycling Academy + 03:06
65 Mattias Nordal Team Synch-Giant + 03:11
66 Bastiaan De Blom Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 03:12
67 Norbert Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 03:17
68 Robert Jägeler P&S Metalltechnik + 03:25
69 Frederik Nybo Eriksen NTT Continental Cycling Team + 03:37
70 Sebastian Schmiedel LKT Team Brandenburg + 04:25
71 Paul Taebling LKT Team Brandenburg + 04:38
72 Jelle Johannink Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 04:45
73 Riccardo Bobbo NTT Continental Cycling Team + 04:49
74 Archie Ryan Jumbo-Visma Development Team + 04:50
75 Philip Weber LKT Team Brandenburg + 05:45
76 Oskar Gebauer KED Stevens Radteam Berlin + 09:42
77 Alex Vogel Swiss Racing Academy + 12:47
78 Joshua Gudnitz BHS - PL Belton Bornholm + 13:03
79 Rick Hezeman Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 13:19
80 Frederik Jensen BHS - PL Belton Bornholm + 13:32
81 Bartosz Rudyk Wibatech Merx 7R + 13:34
82 Alexandr Semenov Vino - Astana Motors + 13:39
83 Daniil Pronskiy Vino - Astana Motors + 13:41
84 Philipp Plambeck KED Stevens Radteam Berlin + 13:48
85 Magnus Henneberg Team Synch-Giant + 15:36
Info
Nation Poland
Date August 14
Where Legionowo -> Serock
What 02.Stage
Distance 46.5 km