Front Races Teams Riders Ranking Agency Fantasy

Tour Bitwa Warszawska 1920

2020

Embed Results

Pos Rider Team Time UCI
01 Oscar Riesebeek Alpecin-Fenix 10:43:2940
02 Senne Leysen Alpecin-Fenix + 2930
03 Pawel Bernas Mazowsze - Serce Polski + 3625
04 Jarne Van De Paar Lotto - Soudal U23 + 3720
05 Maciej Paterski Wibatech Merx 7R + 3715
06 Patryk Stosz Voster ATS Team + 3810
07 Timon Rüegg Swiss Racing Academy + 455
08 Adrian Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 453
09 Tim Van Dijke Jumbo-Visma Development Team + 473
10 Ruben Apers Lotto - Soudal U23 + 473
11 Marcel Meisen Alpecin-Fenix + 49
12 Jan Barta Elkov - Kasper + 49
13 Ward Vanhoof Lotto - Soudal U23 + 49
14 John Mandrysch P&S Metalltechnik + 50
15 Jan Maas Leopard Pro Cycling + 51
16 Dominik Neuman Elkov - Kasper + 52
17 Matvey Nikitin Vino - Astana Motors + 58
18 Harry Sweeny Lotto - Soudal U23 + 01:03
19 Michiel Stockman Team SKS Sauerland NRW + 01:18
20 Emil Toudal BHS - PL Belton Bornholm + 01:27
21 Hidde Van Veenendaal Jumbo-Visma Development Team + 01:57
22 Rick Pluimers Jumbo-Visma Development Team + 02:05
23 Samuel Gaze Alpecin-Fenix + 02:13
24 Yves Lütolf Swiss Racing Academy + 03:57
25 Leonardo Marchiori NTT Continental Cycling Team + 04:05
26 Jesse De Rooij Bike Aid + 05:38
27 Samuele Zambelli Iseo Serrature Rime Carnovali + 05:50
28 Lahav Davidzon Israel Cycling Academy + 05:54
29 Mateusz Grabis Voster ATS Team + 06:05
30 Mick Van Dijke Jumbo-Visma Development Team + 06:21
31 Arne Marit Lotto - Soudal U23 + 06:38
32 Tim Oelke P&S Metalltechnik + 06:55
33 Connor Brown NTT Continental Cycling Team + 06:58
34 Erik Bergström Frisk Bike Aid + 07:07
35 Jakub Murias Voster ATS Team + 07:11
36 Matej Zahalka Elkov - Kasper + 07:13
37 Antoine Benoist Alpecin-Fenix + 07:41
38 Sam Gademan Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 07:44
39 Alois Kankovsky Elkov - Kasper + 08:35
40 Johannes Hodapp Team SKS Sauerland NRW + 09:00
41 Adrian Kurek Mazowsze - Serce Polski + 09:24
42 Nikodemus Holler Bike Aid + 09:33
43 Filip Maciejuk Leopard Pro Cycling + 09:55
44 Benjamin Perry Israel Cycling Academy + 10:09
45 Mads Rahbek BHS - PL Belton Bornholm + 10:37
46 Richard Banusch LKT Team Brandenburg + 10:41
47 Yuval Ben Moshe Israel Cycling Academy + 11:08
48 Tobiasz Pawlak Mazowsze - Serce Polski + 11:19
49 Negasi Haylu Abreha NTT Continental Cycling Team + 11:32
50 Tobias Nolde P&S Metalltechnik + 11:40
51 Tom Lindner P&S Metalltechnik + 11:44
52 Maurice Ballerstedt Jumbo-Visma Development Team + 11:48
53 Abram Stockman Team SKS Sauerland NRW + 11:49
54 Lukas Rüegg Swiss Racing Academy + 12:16
55 Sébastien Grignard Lotto - Soudal U23 + 12:18
56 Filippo Bertone Iseo Serrature Rime Carnovali + 12:26
57 Kars Ten Boske Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 12:27
58 Matteo Furlan Iseo Serrature Rime Carnovali + 12:43
59 Michel Aschenbrenner P&S Metalltechnik + 13:28
60 Edo Goldstein Israel Cycling Academy + 13:29
61 Giacomo Ballabio Iseo Serrature Rime Carnovali + 13:45
62 Colin Heiderscheid Leopard Pro Cycling + 14:47
63 Robert Jägeler P&S Metalltechnik + 15:02
64 Pawel Cieslik Voster ATS Team + 15:05
65 Emil Lindgren Leopard Pro Cycling + 15:09
66 Edwin Avila Israel Cycling Academy + 15:11
67 Pawel Szostka Wibatech Merx 7R + 15:29
68 Sebastian Schmiedel LKT Team Brandenburg + 16:02
69 Sebastiano Mantovani Iseo Serrature Rime Carnovali + 16:07
70 Frederik Hähnel KED Stevens Radteam Berlin + 16:29
71 Patrick Haller Leopard Pro Cycling + 16:31
72 Hannes Augustin KED Stevens Radteam Berlin + 16:38
73 Sylwester Janiszewski Voster ATS Team + 16:56
74 Archie Ryan Jumbo-Visma Development Team + 17:03
75 Jelle Johannink Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 18:52
76 Timon Loderer Hrinkow Advarics Cycleang + 19:34
77 Paul Taebling LKT Team Brandenburg + 19:43
78 Philip Weber LKT Team Brandenburg + 19:50
79 Riccardo Bobbo NTT Continental Cycling Team + 20:48
80 Matthias Schnapka Bike Aid + 24:09
81 Frederik Jensen BHS - PL Belton Bornholm + 26:40
82 Stepan Astafyev Vino - Astana Motors + 27:47
83 Daniel Bichlmann Bike Aid + 32:20
84 Oskar Gebauer KED Stevens Radteam Berlin + 32:35
85 Daniil Pronskiy Vino - Astana Motors + 33:04
86 Rick Hezeman Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 38:26
87 Philipp Plambeck KED Stevens Radteam Berlin + 41:59
DNF Sacha Modolo Alpecin-Fenix
DNF Mathias Bregnhøj BHS - PL Belton Bornholm
DNF Joshua Gudnitz BHS - PL Belton Bornholm
DNF Frederik Muff BHS - PL Belton Bornholm
DNF Lucas Carstensen Bike Aid
DNF Jakub Otruba Elkov - Kasper
DNF Frantisek Sisr Elkov - Kasper
DNF Daniel Eichinger Hrinkow Advarics Cycleang
DNF Christopher Hatz Hrinkow Advarics Cycleang
DNF Andreas Hofer Hrinkow Advarics Cycleang
DNF Michael Konczer Hrinkow Advarics Cycleang
DNF Jonas Rapp Hrinkow Advarics Cycleang
DNF Krzysztof Domin Iseo Serrature Rime Carnovali
DNF Saned Abu-Fares Israel Cycling Academy
DNF Max Benz-Kuch KED Stevens Radteam Berlin
DNF Poul Rudolph KED Stevens Radteam Berlin
DNF Szymon Rekita Leopard Pro Cycling
DNF Pierre-Pascal Keup LKT Team Brandenburg
DNF Franz Werner LKT Team Brandenburg
DNF Alan Banaszek Mazowsze - Serce Polski
DNF Norbert Banaszek Mazowsze - Serce Polski
DNF Frederik Nybo Eriksen NTT Continental Cycling Team
DNF Natnael Tesfazion NTT Continental Cycling Team
DNF Joren Bloem Sensa- Kanjers voor Kanjers CT
DNF Bastiaan De Blom Sensa- Kanjers voor Kanjers CT
DNF Thery Schir Swiss Racing Academy
DNF Cyrille Thiery Swiss Racing Academy
DNF Alex Vogel Swiss Racing Academy
DNF Lukas Baldinger Team SKS Sauerland NRW
DNF Julian Braun Team SKS Sauerland NRW
DNF Per Münstermann Team SKS Sauerland NRW
DNF Magnus Henneberg Team Synch-Giant
DNF Christian Ingemann Lindquist Team Synch-Giant
DNF Andreas Lund Andresen Team Synch-Giant
DNF Benjamin Movang Team Synch-Giant
DNF Mattias Nordal Team Synch-Giant
DNF Kasper Viberg Søgaard Team Synch-Giant
DNF Jonas Abrahamsen Uno-X Pro Cycling Team
DNF Daniel Hoelgaard Uno-X Pro Cycling Team
DNF Julius Johansen Uno-X Pro Cycling Team
DNF Erik Resell Uno-X Pro Cycling Team
DNF Anders Skaarseth Uno-X Pro Cycling Team
DNF Torstein Træen Uno-X Pro Cycling Team
DNF Patryk Biel Velo Schils Interbike RT
DNF Matthew Carter Velo Schils Interbike RT
DNF Martin Ford Velo Schils Interbike RT
DNF Joe Harris Velo Schils Interbike RT
DNF Jake Hollins Velo Schils Interbike RT
DNF Dominic Schils Velo Schils Interbike RT
DNF Gleb Brussenskiy Vino - Astana Motors
DNF Yevgeniy Fedorov Vino - Astana Motors
DNF Alexandr Semenov Vino - Astana Motors
DNF Krzysztof Parma Voster ATS Team
DNF Marceli Boguslawski Wibatech Merx 7R
DNF Marcin Budzinski Wibatech Merx 7R
DNF Tomasz Budzinski Wibatech Merx 7R
DNF Bartosz Rudyk Wibatech Merx 7R
Information
Nation Poland
Date August 12-16
CAT 2.2