Bizkaikoloreak Juniors - 2022

GC Youth Mountain Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Vinke Nienke NXTG U19 Development Team 03:54:01
02 Rigaux Alizée France + 04
03 Rayer Eglantine France + 11
04 Ménage Lise France + 15
05 Reijnhout Rosita Restore Cycling Team + 15
06 Bego Julie France + 18
07 Ruiz Perez Lucía Rio Miera-Meruelo + 35
08 Linthoudt Jade NXTG U19 Development Team + 01:00
09 Ruiz Perez Laura Rio Miera-Meruelo + 01:46
10 Van Belle Lisa Talent Cycling + 01:56
11 Kopecky Julia NXTG U19 Development Team + 01:58
12 Kazakova Violetta Kazakhstan + 02:00
13 Ebras Elisabeth Team Rygter Development + 02:02
14 Jamieson Ella Tofauti Everyone Active + 03:31
15 Ryo Titia France + 03:34
16 Aintila Wilma Team Rygter Development + 03:45
17 Bosch Ballus Laia CAF Turnkey Engineering + 03:48
18 Yeoman Morven Tofauti Everyone Active + 04:03
19 Spirina Alina Kazakhstan + 05:15
20 Puigdefabregas Ariz Laia Lacturale-Ermitagana + 05:31
21 Vadillo Crespo Eneritz Seguros Bilbao-Miribilla + 05:42
22 Jimenez Pincay Estefania CAF Turnkey Engineering + 06:39
23 Kiekens Cleo NXTG U19 Development Team + 06:47
24 Van Velzen Zoë Talent Cycling + 06:48
25 Bijl Anouk TalentNed + 07:24
26 Keesman Masja Talent Cycling + 07:39
27 Leonardo Sanchez Carolina Rio Miera-Meruelo + 07:41
28 Castle Grace Tofauti Everyone Active + 07:55
29 Knaven Mirre NXTG U19 Development Team + 08:26
30 Camino Arteaga Olatz Arabarrak + 09:11
31 Thoolen Femke Restore Cycling Team + 09:59
32 Kotelnikova Milana Kazakhstan + 10:04
33 Beti Perez Marta Rio Miera-Meruelo + 10:13
34 Bader Silje TalentNed + 11:00
35 Roberts Awen Tofauti Everyone Active + 11:10
36 Marchuk Viktoriya Kazakhstan + 11:15
37 Olano Gonzalez Naroa Zatika + 11:18
38 Dezandez Marie France + 11:20
39 Oliveira Alberdi Izaro Seguros Bilbao-Miribilla + 11:35
40 Redder Maartje Restore Cycling Team + 11:56
41 Winters Fien TalentNed + 12:03
42 Bruneel Anna Bingoal-WB Ladies + 12:19
43 Lindhout Julia TalentNed + 13:13
44 Sundgren Clara Team Rygter Development + 13:47
45 Poland Meis Restore Cycling Team + 14:06
46 Brouwer Emma Restore Cycling Team + 15:46
47 Timmerman Elise TalentNed + 15:49
48 Bergara Agirre Garazi Zatika + 15:51
49 Arregi Aranoa Naia Seguros Bilbao-Miribilla + 16:08
50 Threels Yilla Restore Cycling Team + 16:22
51 Abecia Ruiz de Sabando Garazi Seguros Bilbao-Miribilla + 17:36
52 Ton Kristy Talent Cycling + 17:45
53 Alonso Natalia Viella-Isidoro San Justo + 17:52
54 Velasco Garcia Andrea Rio Miera-Meruelo + 17:58
55 Trujillano Gotxi Lukene Arabarrak + 17:59
56 Modenes Garcia De Motiloa Maria Arabarrak + 18:13
57 Vanderaerden Anna Bingoal-WB Ladies + 18:31
58 Hernandez Diaz Violeta CAF Turnkey Engineering + 18:36
59 Unzue Iribarren Lourdes Lacturale-Ermitagana + 19:18
60 Borras Julia CAF Turnkey Engineering + 19:24
61 Zuriarrain Altuna Izaro Iurreta-Furesa + 19:27
62 Montalban Azketa Aintzane Lacturale-Ermitagana + 22:03
63 Ortiz Beltran De Nanclares Ziortza Arabarrak + 22:05
64 Huybrechts Britt Bingoal-WB Ladies + 23:01
65 Anton Cormenzana Mixele Lacturale-Ermitagana + 23:03
66 Casanueva Carlota Viella-Isidoro San Justo + 25:15
67 White Evie Tofauti Everyone Active + 25:22
68 De Grave Britt Talent Cycling + 27:17
DNF Lopez Amaia Arabarrak
DNF Naessens Paulien Bingoal-WB Ladies
DNF Pairoux Alix Bingoal-WB Ladies
DNF Siegers Emma Bingoal-WB Ladies
DNF Arce Polanco Adriana CAF Turnkey Engineering
DNF Azpitarte Leire Iurreta-Furesa
DNF Caballero Carballo Laura Iurreta-Furesa
DNF Ibanez Valdivielso Ines Iurreta-Furesa
DNF Martinez Nora Lacturale-Ermitagana
DNF Valle Hoyo Alba Rio Miera-Meruelo
DNF Ikobalzeta Berasaluze Oihana Seguros Bilbao-Miribilla
DNF Ellermann Esmee Talent Cycling
DNF Sander Laura Lizette Team Rygter Development
DNF Barcena Ruiz Laura Viella-Isidoro San Justo
DNF Gonzalez Desire Viella-Isidoro San Justo
DNF Artola Maiz June Zatika
DNF Perez Oiarbide Arene Zatika
DNF Sanchez Galarraga Oneka Zatika

Information