Front Races Teams Riders Ranking Agency Fantasy

Tour de Chablais-Leman

2019

Main page

EC Saint-Etienne Loire
1 Clareton, Ugo
2 Boileau, Léo
3 Fischer, Frédéric
4 Gagnaire, Thibaut
5 Richard, Louis
6 Rosier, Romain
A.C.Bisontine
11 Bailey, Harrison
12 Germain, Thibault
13 Morichon, Thomas
14 Nocquet, Florian
15 Pietikäinen, Sauli
16 Ross, Matthew
A.V.C. Aix-en-Provence
21 Braybrooke, Alexander
22 Campistrous, Romain
23 Castellarnau, Florent
24 Jolibert, Clément
25 Meyer, Robin
26 Moreno Sala, Adria
Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
31 Bussard, Dimitri
32 Buttner, Simon
33 Guillot, Romain
34 Lemler, Tony
35 Philibert, Aurélien
36 Zahiri, Abderrahim
C.C.Etupes
41 Aubert, Rémi
42 Bellicaud, Jérémy
43 Bennett, Stefan
44 Devaux, Thomas
45 Garnier, Mathieu
46 Lefaure, Paul
Charvieu-Chavagneux IC
51 Esteves, Paul-Victor
52 Genetier, Francis
53 Laubal, Lucas
54 Moine, Quentin
55 Terrasson, Pierre
56 Sauvage, Paul
CR4C Roanne
61 Chatelus, Axel
62 Grand, Antoine
63 Jamet, Alexandre
64 Mainard, Jérôme
65 Mifsud, Andrea
66 Papillon, Lucas
Creuse Oxygène Guéret
71 Amand, Manuel
72 Aumeunier, Lucas
73 Deslandes, Vadim
75 Troy, Arthur
76 White, Calan
Dare Bikes Development
82 Ihle, Ådne
83 Johannessen, Tobias Halland
84 Kulset, Magnus
85 Svensli, Sondre Andersson
86 Westad, Rasmus Børset
Mimosa Sprint Mandelieu
91 Cuesta, Fabien
92 Glez, Killian
93 Gossiaux, Thomas
94 Lamy, Serge
95 Munier, Charles
96 Tolmau, Vincent
Hubo-Titan Cargo
101 Devalckeneer, Sieben
102 Mannaerts, Jelle
103 Sinoy, Fabio
104 Van Den Bergh, Tuur
105 Van Dyck, Ward
106 Van Tilborgh, Brent
Team Martigues SC-Drag Bicycles
111 Bernard Cligny, Tristan
112 Chauvin, Dimitri
114 Konstantinov, Radoslav
115 Leonien, Alexandre
SCO Dijon-Team Material-velo.com
121 Bravard, Antoine
122 Cabot, Jérémy
123 Fattier, Florian
124 Javouhey, Clément
125 Leroy, Olivier
126 Richardot, Eugène
Team Cycliste Azuréen
131 Cisse, Issiaka
132 Le Mesnager, Damien
133 Fayolle, Romain
134 Lebeau, Mathis
135 Piris, Maxime
136 Thomas, Nicolas
Team Chris Net
141 Bellabouvier, Simon
142 Chavanne, Joris
143 Chavent, Aurelien
144 Goudin, Valentin
145 Moine, Florian
146 Perrissin-Fabert, Constantin
Team Hörmann
151 Freuler, Jan-André
152 Weber, Pascal
154 Schütz, Carl
155 Tambarikas, Nico
156 Weiss, Jonas
Team Pro Immo Nicolas Roux
161 Chassagne, Thomas
162 Fournet-Fayard, Sébastien
163 Orlhac, Boris
164 Pereira, Florent
165 Urruty, Maxime
166 Vendelin, Karl-Arnold
U.C.Monaco
171 Bonnefoix, Edouard
172 Fuertes, Joel
173 Gerrits, Ben
174 Nkuruziza, Yves
175 Stenson, Adam
176 Zubar, Vladislav
V.C.La Pomme Marseille
181 Allevard, Enzo
182 Brustenga Masague, Marc
183 De Vink, Gregory
184 De L'Hermite, Igor
185 Knecht, Noah
186 Zamagna, Vincenzo
V.C.Toucy
191 Brismontier, Nicolas
192 Burnett, Brecon
193 Farama-Robin, Corentin
194 Habert, Axel
195 Urbain, Mathieu
V.C.Villefranche Beaujolais
201 Decoster, Merlijn
202 Dury, Aymeric
203 Quemere, Tao
204 Reifler, Arnold
205 Rolland, Loic
206 Van Gucht, Sten
VC Vaulx-en-Velin-Team Matériel-vel
211 Bonjean, Maxence
212 Morel, Bruno
213 Cesano, Loic
214 Dureuil, Gael
215 Emorine, Quentin
V.C.Mendrisio-PL Valli
221 Conti, Giacomo
222 D'Amore, Domenico
223 Ghirlanda, Marco
224 Giani, Leonardo
225 Santaromita, Alessandro
226 Von Burg, Dominic
WiaWis RT powered by Dos Caballos
231 Arnold, Joshua
232 Burkhardt, Arne
233 Hund, Yannick
234 Okle, Yaron
235 Zetzsche, Luka