Oslo (NC)

Amateur, 12th May 2024, Norway

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Ingebrigtsen Storm Team Coop-Repsol 02:51:43
02 Dolven Halvor Uno-X Mobility DT + 00
03 Stensby Anton Team Coop-Repsol + 05
04 Gravås Peder Antoni IL Stjørdals-Blink + 57
05 Messel Kevin Ringerike SK + 01:04
06 Feldmann Karsten Team Coop-Repsol + 01:23
07 Haugland Kasper Lillehammer CK Continental Team + 01:23
08 Klevgård Kristian Voltas-Tartu 2024 by CCN + 01:23
09 Aas Eirik Vang IL Stjørdals-Blink + 01:23
10 Uglehus Mikal Grimstad Uno-X Mobility DT + 01:23
11 Gjeldnes Håvard Trollheimen SK + 01:23
12 Fløtten Øyvind Brekke Ringerike SK + 01:23
13 Sandstad Halvor Utengen Team Coop-Repsol + 01:23
14 Holstad Ludvik Lillehammer CK Continental Team + 01:42
15 Blikra Erlend Uno-X Mobility + 02:06
16 Frafjord Joakim Sandnes SK + 02:06
17 Hjemsæter Olav Sandvika CC + 02:06
18 Larsen Sebastian Robles Sandvika CC + 02:06
19 Gysland Sander Sandnes SK + 02:06
20 Wæhre Magnus Team Coop-Repsol + 02:06
21 Litlere Sverre DCR Cycling Team + 02:06
22 Veslum Sebastian Asker CK + 02:06
23 Vold Daniel IL Stjørdals-Blink + 02:06
24 Thorvaldsen Even Lillehammer CK Continental Team + 02:06
25 Haugen Ole Jakob Kristiansands CK + 02:06
26 Sørbø Halvor Ringerike SK + 02:06
27 Martinsen Toralf Rydningen Lillehammer CK Continental Team + 02:06
28 Hope Casper Ringerike SK + 02:06
29 Baksaas Morthen Wang Ringerike SK + 02:06
30 Kjeldsand Karl Emil Glåmdal SK + 02:06
31 Fjellvåg Asbjørn Slagtern Asker CK + 02:06
32 Martinsen Georg Rydningen Lillehammer CK Continental Team + 02:06
33 Madsen Erik Nygaard Uno-X Mobility DT + 02:06
34 Hansen Martin Solhaug Uno-X Mobility DT + 02:14
35 Stokke-Fagervold Theodor Ringerike SK + 02:16
36 Fjellheim Henrik Sandvika CC + 02:16
37 Kvam Kalle Team Coop-Repsol + 02:28
38 Songstad Jørgen Ringerike SK + 03:06
39 Handley William - + 03:06
40 Eriksen Herman Emil Lillehammer CK Continental Team + 03:10
41 Aune Marius - + 03:10
42 Kattem Sigve IL Stjørdals-Blink + 03:12
43 Fougner Eivind Broholt Team Coop-Repsol + 03:12
44 Sørbø Magnus Team Coop-Repsol + 03:30
45 Wikander Tord Bergen CK + 03:37
46 Pettersen Tim Edvard Asker CK + 06:09
47 Midtsveen Sondre Kjekkas IF Sykkel + 06:09
48 Skjerping Kristoffer Kjekkas IF Sykkel + 06:09
49 Farstadvoll Henrik Lillehammer CK Continental Team + 06:39
50 Rønning Casper Cannibal Team + 07:11
51 Granberg Sander Sandnes SK + 07:17
52 Ellingsen Christoffer Sandnes SK
53 Bruland Eirik -
54 Svaleng Jakobsen Jakob Andreas Glåmdal SK
55 Aasgaard Oliver -
56 Granholt Theo Vågene Tønsberg CK
57 Lysholm Haugen Oliver TVK..
58 Hordnes Vebjørn Asker CK
59 Eriksen Thomas Asker CK
60 Brittmark Øystein -
61 Nilsen Aleksander Team NCF Region Øst
62 Stiansen Sverre Schøyen Lillehammer CK Continental Team
63 Madsstuen Asbjørn Sandvika CC
64 Gullhav Kristoffer Asker CK
65 Dragsten Jørgen IL Stjørdals-Blink
66 Stubberud Sigurd -
67 Torgersen Sebastian -
68 Sønsteby Marius Asker CK
69 Åberg Emil Kjekkas IF Sykkel
70 Johansen Andre IK Hero
71 Gomes Pinto Daniel IK Hero
72 Melsom-Johansen Oliver Asker CK
73 Hansen Sindre Asker CK
74 Bjørgeengen Anders Kjekkas IF Sykkel
75 Langhelle Are Olai Sandnes SK
76 Slemdahl Vetle Kristiansands CK
77 Jensen-Slettvoll Benjamin Glåmdal SK
78 Amundsen Jonas -
79 Ugland Tobias -
80 Dedenroth Rasmus IK Hero
81 Fjeldavlie Jørn -
82 Langedrag Herman Glåmdal SK
83 Amundsen Konrad -
84 Welderufel Surafiel Sandnes SK
85 Weiseth Sondre IL Stjørdals-Blink
86 Frøseth Sigurd -
87 Teigland Geir Kristian IK Hero
88 Tøien Fredrik IK Hero
89 Davenport Santi -
90 Elsetrønningen Kristian Lillehammer CK Continental Team
91 Karbøl Kristien Søndenå -
92 Bremvåg Christoffer -
93 Ottestad Jørgen Bjørndal -
94 Ringsjø Marvin Larsen Ringerike SK
95 Olsen Erlend Lindekleiv Kristiansands CK
96 Enstad Kasper Steen Huansheng-SCOM-Taishan Sport Team
97 Vågenes Jonas Nordhordland SK
98 Molund Enoksen Sebastian -
99 Rem Thomas IK Hero
100 Klev Brage -
101 Bergheim Jan Martin IK Hero
102 Montes Adrian -
103 Nordvik Sivert Tønsberg CK
104 Brekken Tobias Sandnes SK
105 Bjørnseth Charles Sebastian Kjekkas IF Sykkel
106 Lindtveit Aasmund Groven IK Hero
107 Rode Casper Decock-Van Eyck-Van Mossel
108 Berg-Jacobsen Emil Asker CK
109 Aukland Oliver GS Borgonuovo
110 Torseth Audun Lillehammer CK Junior
DNF Medhanie Yoel -
DNF Bruun Christopher Bergen CK
DNF Stien Sander Nistad Bergen CK
DNF Guntvedt Nicolai Dahlen IK Hero
DNF Strindin Joachim Kjekkas IF Sykkel
DNF Vasseng Anders Nikolai Kjekkas IF Sykkel
DNF Fjermedal Henrik Lillehammer CK Continental Team
DNF Solheim Bruno Bjørnstad Lillehammer CK Continental Team
DNF Jensen Espen Sandvika CC
DNF Ravnøy Johan Team Coop-Repsol
DNF Nordhagen Truls Uno-X Mobility DT

Information