Right now: Transfers 2022 > 2023

Santikutz Klasika-Legazpi - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Franco Alejandro Gomur-Cantabria Infinita 04:01:32
02 Piganzoli Davide EOLO-KOMETA U23 + 00
03 Ivanov Viacheslav Team MP Group + 13
04 Tercero Fernando EOLO-KOMETA U23 + 01:06
05 Fagundez Antonio Eric Aluminios Cortizo + 01:20
06 Towers Lucas Previley-Coforma + 02:34
07 Marin Aragón Jose Telcom-On Clima-Osés Const + 02:34
08 Diaz Alex Baqué Cycling Team + 02:34
09 Silva Thomas Previley-Coforma + 02:52
10 Cavia Sanz Daniel Eiser-Hirumet + 03:00
11 Azparren Enekoitz Laboral Kutxa + 03:00
12 Ramirez Cristobal Previley-Coforma + 03:02
13 Chumil Sergio Aluminios Cortizo + 03:06
14 Gutierrez Gonzalez Jorge Lizarte + 03:06
15 Robert Torrents Ferran Valverde Team-Ricardo Fuentes + 03:06
16 Fernandez Sinuhé Lizarte + 03:06
17 Jimenez Dylan Lizarte + 03:06
18 Bartrina Moreno Adria Eiser-Hirumet + 03:06
19 Sagrado Perez Alvaro Brocar-Ale + 03:13
20 Houlihan Ben Eiser-Hirumet + 03:34
21 Muñoz Francisco EOLO-KOMETA U23 + 03:34
22 Bayona Steven Previley-Coforma + 03:34
23 Lopez de Abetxuko Andoni Caja Rural-Alea + 03:52
24 Balderstone Abel Caja Rural-Alea + 04:00
25 Faura Asensio Jose Luis Valverde Team-Ricardo Fuentes + 04:22
26 Rodriguez Diaz Adrian Felipe Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español + 04:37
27 Hernaiz Santamaría Vicente Vigo-Rias Baixas + 04:56
28 Fernandez Ramon EOLO-KOMETA U23 + 05:36
29 Rodriguez Alonso Manuel Super Froiz + 05:36
30 Lahav Omer Drone Hopper-Gsport + 05:46
31 Alvarez Arriola Imanol Eiser-Hirumet + 05:56
32 Garcia Julen Grupo Eulen-Nuuk + 05:56
33 Pietrobon Andrea EOLO-KOMETA U23 + 06:21
34 Gonzalez Asier Pablo Vigo-Rias Baixas + 06:43
35 Huertas Jason Ulevel-Safir Fruits + 06:50
36 Sutton Louis Brocar-Ale + 06:50
37 Tomas Josep Brocar-Ale + 06:50
38 Martin Muriel Daniel Telcom-On Clima-Osés Const + 06:50
39 Esparza Unai Grupo Eulen-Nuuk + 06:50
40 Alustiza Nicolas Laboral Kutxa + 06:50
41 Amonarriz Ander Telcom-On Clima-Osés Const + 06:50
42 Martin Tom Brocar-Ale + 06:50
43 Mujika Mikel Telcom-On Clima-Osés Const + 07:00
44 Westley Dylan Lizarte + 07:23
45 Robinson Fergus Eiser-Hirumet + 07:23
46 Casalderrey Raul Super Froiz + 07:23
47 Rosero Nixon Lizarte + 07:25
48 Trigo Hernandez Iker Gomur-Cantabria Infinita + 07:25
49 Mendoza David Globaliai-Zamora Enamora + 07:53
50 Ibanez Javier Caja Rural-Alea + 08:15
51 Peñuela Francisco Drone Hopper-Gsport + 08:15
52 Sanchez Moliné Guillem Team MP Group + 08:15
53 Arrospide Eneko Eibar Txirrindulari Taldea + 08:40
54 Santos Monje Fernando Escribano Sport Team + 08:54
55 Rujano Jeison Aluminios Cortizo + 09:15
56 Raccagni Gabriele EOLO-KOMETA U23 + 09:23
57 Mintegui Iker Laboral Kutxa + 09:23
58 Flauzino Luis Henrique Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español + 09:48
59 Rota Rus Oscar La Tova - Huesca La Magia + 09:49
60 Coterillo González Angel Gomur-Cantabria Infinita + 09:49
61 Garcia Villegas Alvaro Telcom-On Clima-Osés Const + 09:49
62 Collazos Gorriz Carlos Drone Hopper-Gsport + 09:49
63 Painter Samuel La Tova - Huesca La Magia + 09:49
64 Fajardo Toledo Adrian Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español + 09:49
65 Saumell Aleix Team MP Group + 09:49
66 Nieto Sanchez Antonio Lizarte + 09:49
67 Albrechtsen Christian Gorm Team Smartdry + 09:49
68 Ganzabal Bilbao Ander Eiser-Hirumet + 10:00
69 Lopez Joseba Caja Rural-Alea + 10:03
70 Romero Jaime Drone Hopper-Gsport + 11:43
71 Serrano Javier EOLO-KOMETA U23 + 11:43
72 Juan Castellano Miguel Manuela Fundacion Elite + 11:43
73 Guzman Velazquez Ismael Globaliai-Zamora Enamora + 11:43
74 Albiach Melado Adrian Ulevel-Safir Fruits + 14:39
75 Scott Ari Team Smartdry + 14:39
76 Lozano Adrian Valverde Team-Ricardo Fuentes + 14:39
77 Gonzalez Segurado Jorge Gomur-Cantabria Infinita + 15:40
78 Trueba Cagigas Sergio Gomur-Cantabria Infinita + 15:40
79 Carrascosa Miller Pablo Lizarte + 15:40
80 Jimenez Durán Sergio Brocar-Ale + 15:59
81 Dols Marc Brocar-Ale + 15:59
82 Galvez Lopez Jorge Globaliai-Zamora Enamora + 15:59
83 Polo Ortuño Alvaro Manuela Fundacion Elite + 15:59
84 Zubeldia Unai Laboral Kutxa + 15:59
85 Iztueta Unax Baqué Cycling Team + 15:59
86 Shichkin Vlas Team MP Group + 15:59
DNF Calderon Sebastian Aluminios Cortizo
DNF Errazquin Inaki Aluminios Cortizo
DNF Jimenez Retana John Aluminios Cortizo
DNF Mellado Tamayo Daniel Aluminios Cortizo
DNF Agirrebeitia Mikel Baqué Cycling Team
DNF Balza de Vallejo Couto Endika Baqué Cycling Team
DNF Onaindia Beñat Baqué Cycling Team
DNF Romero Alvarez Francisco de Bo Baqué Cycling Team
DNF Zoilo Elexgaray Unai Baqué Cycling Team
DNF Beake Charlie Brocar-Ale
DNF Diaz Inaki Caja Rural-Alea
DNF Fernandez Garcia Samuel Caja Rural-Alea
DNF Garcia Pablo Caja Rural-Alea
DNF Gandia Ribera Jordi Drone Hopper-Gsport
DNF Ginés Quilez Sergio Drone Hopper-Gsport
DNF Luncan Serban Drone Hopper-Gsport
DNF Aiestaran Goikoetxea Aimar Eibar Txirrindulari Taldea
DNF Amorrosta Jokin Eibar Txirrindulari Taldea
DNF Fernandez Benat Eibar Txirrindulari Taldea
DNF Garmendia Arkaitz Eibar Txirrindulari Taldea
DNF Pérez de Obanos Martinez Mikel Eibar Txirrindulari Taldea
DNF Pozo Asier Eibar Txirrindulari Taldea
DNF Urionabarrenetxea Aranbarri Asier Eiser-Hirumet
DNF Bañeros Cantos Javier Escribano Sport Team
DNF Cantera Carrasco Arturo Escribano Sport Team
DNF Childs Lance Escribano Sport Team
DNF Garcia Crespo Jorge Escribano Sport Team
DNF Garcia Rocafull Victor Escribano Sport Team
DNF Navarro Ainz Alberto Escribano Sport Team
DNF Arias Villanueva Sergio Globaliai-Zamora Enamora
DNF Barbero Martinez Antonio Globaliai-Zamora Enamora
DNF Izcara Eder Globaliai-Zamora Enamora
DNF Rebollo Jose Globaliai-Zamora Enamora
DNF Fernandez Heres Samuel Gomur-Cantabria Infinita
DNF Herran Diego Gomur-Cantabria Infinita
DNF Ajerrista Ekain Grupo Eulen-Nuuk
DNF Albizua Oier Grupo Eulen-Nuuk
DNF Azkarate Asier Grupo Eulen-Nuuk
DNF Cueva Unai Grupo Eulen-Nuuk
DNF Zea Luis Daniel Grupo Eulen-Nuuk
DNF Calahorra Custardoy Quique La Tova - Huesca La Magia
DNF Fito Ricard La Tova - Huesca La Magia
DNF Gomez Laiseca Unai La Tova - Huesca La Magia
DNF Lopez Molina Cristian Camilo La Tova - Huesca La Magia
DNF Miranda Alexis La Tova - Huesca La Magia
DNF Arakama Jon Laboral Kutxa
DNF Berasategi Xabier Laboral Kutxa
DNF Lasa Ailetz Laboral Kutxa
DNF Granados Pastor Raul Manuela Fundacion Elite
DNF Montoro Gerard Manuela Fundacion Elite
DNF Penaranda David Manuela Fundacion Elite
DNF Rodriguez Mingorance Ignacio Manuela Fundacion Elite
DNF Sebastia Agustin Manuela Fundacion Elite
DNF Cuadrado Adrian Previley-Coforma
DNF Lopez Llorente Alvaro Previley-Coforma
DNF Malaver Elkin Previley-Coforma
DNF Gomiz Alejandro Super Froiz
DNF Lopez Gonzalez Javier Super Froiz
DNF Martin-Lázaro Gutierrez Diego Super Froiz
DNF Monroy Ceballos Pedro Luis Super Froiz
DNF Rodriguez Novoa Miguel Super Froiz
DNF Mulet Acosta Pol Team MP Group
DNF Salas Pasto Eloi Team MP Group
DNF Tortosa Noves Adriá Team MP Group
DNF Fernandez Abellan Mario Team Smartdry
DNF Hornblow Keegan Team Smartdry
DNF Parella Urban Oriol Team Smartdry
DNF Tarres Mas Bernat Team Smartdry
DNF Ward Adam Team Smartdry
DNF Ibarluzea Jon Telcom-On Clima-Osés Const
DNF Seminario Sanchez Iker Telcom-On Clima-Osés Const
DNF Anton Ortiz Miguel Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
DNF Lopez Marin Pedro Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
DNF Piquero Sanchez Alejandro Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
DNF Teruel Martinez Borja Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
DNF Benganif Seddik Ulevel-Safir Fruits
DNF Cabedo Hernandez Marc Ulevel-Safir Fruits
DNF Ferrer Cuadrado Alvaro Ulevel-Safir Fruits
DNF Lovera Moreira Alejandro Tomas Ulevel-Safir Fruits
DNF Polanco Steven Manuel Ulevel-Safir Fruits
DNF Geerlings Martinez Sergio Valverde Team-Ricardo Fuentes
DNF Muñoz Moreno Javier Valverde Team-Ricardo Fuentes
DNF Palomeque Fernandez Ivan Valverde Team-Ricardo Fuentes
DNF Paula Victor Valverde Team-Ricardo Fuentes
DNF Ara Perez Pablo Vigo-Rias Baixas
DNF Carasa Granados Alvaro Vigo-Rias Baixas
DNF Leite Joao Vigo-Rias Baixas
DNF Maneiro Fernandez Angel Vigo-Rias Baixas
DNF Rey Martin Vigo-Rias Baixas

Information