Vuelta Ribera Del Duero - 2022

Stage GC Youth Mountain Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Morgado António Bairrada Cycling Team 02:40:06
02 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 + 00
03 Tomkinson Tyler VC La Pomme Marseille U19 + 00
04 De Groote Theo Toronto Hustle U19 + 00
05 Gruel Thibaud CREF Pays de la Loire + 00
06 Shmidt Artem Hot Tubes Cycling + 00
07 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 00
08 Pauwels Thibaut EFC - L&R - AGS U19 + 00
09 Valenti Luke Toronto Hustle U19 + 00
10 De Clerck Niels EFC - L&R - AGS U19 + 00
11 Abril Alejandro Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 00
12 Lima Daniel Bairrada Cycling Team + 00
13 Hivart Benjamin VC La Pomme Marseille U19 + 00
14 Antunez Romero Pablo ElectroMercantil-Gr100 + 00
15 Rosado Novillo Abel Bathco Cycling Team + 00
16 Tenorio Albo Daniel EntrenamientoCiclismoTeam + 00
17 Calabuig Estanislao Bathco Cycling Team + 00
18 Martin Alvar MX Recambios Callejo - Sant Bo + 00
19 Dahlblom Acke Svealand Cycling Team + 00
20 Tavares Gonçalo Bairrada Cycling Team + 00
21 Parham Darren Hot Tubes Cycling + 00
22 Diaz Tomas Dario Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 00
23 Morales Miquel Bathco Cycling Team + 00
24 August AJ Hot Tubes Cycling + 00
25 Font Grandio Biel Tot Net-Terrassa Ciclisme + 00
26 Perez Calzada Carlos EntrenamientoCiclismoTeam + 00
27 Deschamps Christian Hot Tubes Cycling + 00
28 Decomble Maxime VC La Pomme Marseille U19 + 00
29 Sanroma Manuel EOLO-KOMETA U19 + 00
30 Garcia Alvaro Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 00
31 Lospitao Pablo ElectroMercantil-Gr100 + 00
32 Tapiz Hugo VC La Pomme Marseille U19 + 00
33 Stokes Ben Hot Tubes Cycling + 00
34 Smith Brockton Hot Tubes Cycling + 00
35 Gray George MX Louimat/Zappi + 00
36 Werik Kaua Domingos Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 00
37 Desimpelaere Arne EFC - L&R - AGS U19 + 00
38 Alonso Feito Pelayo Vigo-Rias Baixas U19 + 00
39 Montana Marco David Team Inca Juniors + 00
40 Beloki Markel MMR Cycling Academy + 00
41 Arrasate Mikel MX Louimat/Zappi + 00
42 Imperial Andres Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 00
43 Torres Arias Pablo Sanse - Rotor + 00
44 Dominguez Martin Miguel Bathco Cycling Team + 00
45 Quevedo Sergio Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 00
46 Benitez Javier Team Vino Junior + 00
47 Ordoqui Iñaki Lizarte Ermitagaña + 00
48 Perez Lucas Iker ElectroMercantil-Gr100 + 00
49 Aguilar Hugo EntrenamientoCiclismoTeam + 00
50 De Ceuster Milan Acrog-Tormans BC U19 + 00
51 De Meijts Matis EFC - L&R - AGS U19 + 00
52 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 09
53 Gimeno Nil MMR Cycling Academy + 09
54 Garcia Nunez Jorge MX Recambios Callejo - Sant Bo + 15
55 Benito Adrián Team Vino Junior + 00
56 Gallego Gonzalo Vigo-Rias Baixas U19 + 03:30
57 Parra Erick Team Inca Juniors + 03:30
58 del Ojo Joel Team Vino Junior + 03:30
59 Fuentes Paniego Oscar Alimco-Campagnolo + 03:30
60 Van Bylen Liam Acrog-Tormans BC U19 + 03:30
61 Postigo Iker Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto U19 + 03:30
62 Garcia Guell Victor Sanse - Rotor + 03:30
63 Inglis Theron Toronto Hustle U19 + 03:30
64 Rodriguez Lopez Ismael Mix Corbatas Pindal - Aminur + 03:30
65 Vestre Trygve Arvesen NCF Region Ost + 03:30
66 Linden Rasmus Svealand Cycling Team + 03:30
67 Barros Arturo Bathco Cycling Team + 03:30
68 Rodriguez Tadeo Mix Corbatas Pindal - Aminur + 03:30
69 Ruiz Pino Rodrigo EntrenamientoCiclismoTeam + 03:30
70 Le Claire Noa CREF Pays de la Loire + 03:30
71 Sola Ivan Lizarte Ermitagaña + 03:30
72 Pollen Sebastian NCF Region Ost + 03:30
73 Vigil Sergio Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto U19 + 03:30
74 Morras Huerta Ekai Lizarte Ermitagaña + 03:30
75 Dybwad Even Lystad NCF Region Ost + 03:30
76 Lopez Martinez Juan Pedro Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 03:30
77 Hermosa Juan MX Recambios Callejo - Sant Bo + 03:30
78 Fjærli Fredrik NCF Region Ost + 03:30
79 Figuls Jaume Tot Net-Terrassa Ciclisme + 03:30
80 Duchi Natan EFC - L&R - AGS U19 + 03:30
81 Rodriguez Johakson Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 03:30
82 Perez Lebrato Gonzalo ElectroMercantil-Gr100 + 03:30
83 Garcia Aitor Lizarte Ermitagaña + 03:30
84 Romeo Sergio MMR Cycling Academy + 03:30
85 Pollner Balázs EOLO-KOMETA U19 + 03:30
86 Castano Ismael MX Recambios Callejo - Sant Bo + 03:30
87 Rodriguez Lopez Raul MMR Cycling Academy + 03:30
88 Feldhoffer Bálint EOLO-KOMETA U19 + 03:30
89 Simon Carlos MX Recambios Callejo - Sant Bo + 03:30
90 Puente David EOLO-KOMETA U19 + 03:30
91 Irazabal Pikatza Ander VC La Pomme Marseille U19 + 03:30
92 Perez Cesar EOLO-KOMETA U19 + 03:30
93 Gorriñobeaskoa Aimar MX Louimat/Zappi + 03:30
94 Florez Garces Samuel Vigo-Rias Baixas U19 + 03:30
95 Rubio Matellano Jose Antonio Sanse - Rotor + 03:30
96 Olabe Markel Alimco-Campagnolo + 03:30
97 Fajardo Samuel Sanse - Rotor + 03:30
98 Bort Lucas Marc Mix Corbatas Pindal - Aminur + 03:39
99 Garcia Luis MMR Cycling Academy + 03:39
100 Serrano Mario Mix Corbatas Pindal - Aminur + 03:47
101 Acena Imanol Alimco-Campagnolo + 04:00
102 Ibanez Beltran Gabriel Alimco-Campagnolo + 04:01
103 Gracia Berroa Isaac Bathco Cycling Team + 04:05
104 Vandersteene Thiemen EFC - L&R - AGS U19 + 06:59
105 Ekman Erik Svealand Cycling Team + 06:59
106 Borgström Johan Svealand Cycling Team + 06:59
107 Elustondo Javier Lizarte Ermitagaña + 06:59
108 Sanchez Raba Jesus Team Inca Juniors + 06:59
109 Rosendo Adrian Mix Corbatas Pindal - Aminur + 06:59
110 Fernandez Martinez Ivan Vigo-Rias Baixas U19 + 06:59
111 Cordeiro Francisco Bairrada Cycling Team + 06:59
112 Martin San Facundo Iker ElectroMercantil-Gr100 + 06:59
113 Koster Bjorn Acrog-Tormans BC U19 + 06:59
114 Leiza Galder MX Louimat/Zappi + 06:59
115 Rodriguez Vidal Pau Tot Net-Terrassa Ciclisme + 06:59
116 De La Calle Hugo MMR Cycling Academy + 06:59
117 De La Hoz Eduardo Alimco-Campagnolo + 06:59
118 Hernandez Raul Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 06:59
119 Zamudio Juan Sebastian Team Inca Juniors + 06:59
120 Guzman Nicolas Equipo Ciclista Fenavin - Turismo Ciudad + 07:03
121 Agudelo Josue Emmanuel Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 07:03
122 Molina Juan Carlos Team Vino Junior + 07:03
123 Ayechu Asier Lizarte Ermitagaña + 07:06
124 Persmeen Axel Svealand Cycling Team + 07:08
125 Mainguenaud Lucas CREF Pays de la Loire + 07:13
126 Navarro Inaki Tot Net-Terrassa Ciclisme + 08:27
127 Aasgaard Oliver NCF Region Ost + 11:12
128 Messel Kevin NCF Region Ost + 11:12
129 Martin Nathan Toronto Hustle U19 + 11:14
130 Sanz Berridy Javier Vigo-Rias Baixas U19 + 11:15
131 Batista Miguel Bairrada Cycling Team + 11:15
132 Amuriza Gorka MX Louimat/Zappi + 11:15
133 Belchior Tiago Bairrada Cycling Team + 11:15
134 Revelj Oskar Svealand Cycling Team + 11:15
135 Otero Iker Vigo-Rias Baixas U19 + 11:23
DNF Zabala Xabier Alimco-Campagnolo
DNF Rousselot Baptiste CREF Pays de la Loire
DNF Jimenez Del Rio Pablo EntrenamientoCiclismoTeam
DNF Molina Castrejon Adrian EntrenamientoCiclismoTeam
DNF Cadena Joan EOLO-KOMETA U19
DNF Bautista Alfonso Equipo Ciclista Fenavin - Turismo Ciudad
DNF Daddi Brice VC La Pomme Marseille U19
Pos Rider Team Time
1 - Morgado António Bairrada Cycling Team 07:14:13
2 - August AJ Hot Tubes Cycling + 26
3 1 Tomkinson Tyler VC La Pomme Marseille U19 + 28
4 1 Shmidt Artem Hot Tubes Cycling + 28
5 - Arrasate Mikel MX Louimat/Zappi + 39
6 1 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 + 42
7 1 Martin Alvar MX Recambios Callejo - Sant Bo + 01:02
8 27 Gruel Thibaud CREF Pays de la Loire + 01:02
9 - Pauwels Thibaut EFC - L&R - AGS U19 + 01:03
10 2 De Clerck Niels EFC - L&R - AGS U19 + 01:03
11 4 Valenti Luke Toronto Hustle U19 + 01:03
12 2 Hivart Benjamin VC La Pomme Marseille U19 + 01:03
13 3 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 01:03
14 1 Sanroma Manuel EOLO-KOMETA U19 + 01:03
15 4 Calabuig Estanislao Bathco Cycling Team + 01:03
16 5 Lima Daniel Bairrada Cycling Team + 01:03
17 1 Morales Miquel Bathco Cycling Team + 01:03
18 2 Diaz Tomas Dario Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 01:03
19 3 Tavares Gonçalo Bairrada Cycling Team + 01:03
20 3 Werik Kaua Domingos Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 01:03
21 2 Dahlblom Acke Svealand Cycling Team + 01:03
22 4 Rosado Novillo Abel Bathco Cycling Team + 01:03
23 1 Decomble Maxime VC La Pomme Marseille U19 + 01:03
24 9 Abril Alejandro Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 01:03
25 9 Tenorio Albo Daniel EntrenamientoCiclismoTeam + 01:03
26 2 Tapiz Hugo VC La Pomme Marseille U19 + 01:03
27 2 Lospitao Pablo ElectroMercantil-Gr100 + 01:03
28 4 Garcia Alvaro Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 01:03
29 2 Imperial Andres Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 01:03
30 8 Beloki Markel MMR Cycling Academy + 01:03
31 10 Torres Arias Pablo Sanse - Rotor + 01:03
32 8 Benitez Javier Team Vino Junior + 01:03
33 4 De Meijts Matis EFC - L&R - AGS U19 + 01:03
34 2 Benito Adrián Team Vino Junior + 01:03
35 10 Font Grandio Biel Tot Net-Terrassa Ciclisme + 01:03
36 8 Aguilar Hugo EntrenamientoCiclismoTeam + 01:03
37 10 Gray George MX Louimat/Zappi + 01:03
38 4 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 01:12
39 10 De Groote Theo Toronto Hustle U19 + 01:43
40 12 Antunez Romero Pablo ElectroMercantil-Gr100 + 01:43
41 13 Perez Lucas Iker ElectroMercantil-Gr100 + 02:07
42 14 Gimeno Nil MMR Cycling Academy + 02:18
43 20 Montana Marco David Team Inca Juniors + 02:34
44 16 Garcia Nunez Jorge MX Recambios Callejo - Sant Bo + 02:39
45 20 Perez Calzada Carlos EntrenamientoCiclismoTeam + 02:45
46 20 Parham Darren Hot Tubes Cycling + 02:45
47 22 Desimpelaere Arne EFC - L&R - AGS U19 + 03:39
48 24 Deschamps Christian Hot Tubes Cycling + 03:39
49 28 De Ceuster Milan Acrog-Tormans BC U19 + 03:39
50 28 Dominguez Martin Miguel Bathco Cycling Team + 03:44
51 45 Van Bylen Liam Acrog-Tormans BC U19 + 04:21
52 41 Barros Arturo Bathco Cycling Team + 04:33
53 43 Puente David EOLO-KOMETA U19 + 04:33
54 29 Linden Rasmus Svealand Cycling Team + 04:33
55 24 Fuentes Paniego Oscar Alimco-Campagnolo + 04:33
56 26 Vestre Trygve Arvesen NCF Region Ost + 04:33
57 14 Perez Cesar EOLO-KOMETA U19 + 04:33
58 26 Stokes Ben Hot Tubes Cycling + 04:37
59 27 Ordoqui Iñaki Lizarte Ermitagaña + 04:41
60 29 Smith Brockton Hot Tubes Cycling + 04:47
61 15 Serrano Mario Mix Corbatas Pindal - Aminur + 04:50
62 23 Acena Imanol Alimco-Campagnolo + 05:03
63 28 Quevedo Sergio Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 05:08
64 13 Gallego Gonzalo Vigo-Rias Baixas U19 + 05:13
65 15 Pollner Balázs EOLO-KOMETA U19 + 05:13
66 13 Florez Garces Samuel Vigo-Rias Baixas U19 + 05:13
67 12 Irazabal Pikatza Ander VC La Pomme Marseille U19 + 05:37
68 11 Perez Lebrato Gonzalo ElectroMercantil-Gr100 + 05:39
69 11 Garcia Luis MMR Cycling Academy + 05:48
70 8 Sola Ivan Lizarte Ermitagaña + 06:04
71 4 Inglis Theron Toronto Hustle U19 + 06:15
72 2 Castano Ismael MX Recambios Callejo - Sant Bo + 07:07
73 2 Le Claire Noa CREF Pays de la Loire + 07:09
74 1 Lopez Martinez Juan Pedro Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 07:09
75 - Hermosa Juan MX Recambios Callejo - Sant Bo + 07:09
76 - Rodriguez Johakson Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 07:09
77 2 Fajardo Samuel Sanse - Rotor + 07:14
78 8 Gracia Berroa Isaac Bathco Cycling Team + 07:44
79 3 Dybwad Even Lystad NCF Region Ost + 08:07
80 7 Morras Huerta Ekai Lizarte Ermitagaña + 08:11
81 7 Olabe Markel Alimco-Campagnolo + 08:11
82 34 Persmeen Axel Svealand Cycling Team + 08:24
83 7 Figuls Jaume Tot Net-Terrassa Ciclisme + 08:29
84 3 Ibanez Beltran Gabriel Alimco-Campagnolo + 08:38
85 26 De La Calle Hugo MMR Cycling Academy + 09:08
86 18 Mainguenaud Lucas CREF Pays de la Loire + 10:00
87 23 Navarro Inaki Tot Net-Terrassa Ciclisme + 11:01
88 4 Feldhoffer Bálint EOLO-KOMETA U19 + 11:08
89 4 Vigil Sergio Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto U19 + 11:11
90 5 Garcia Guell Victor Sanse - Rotor + 11:13
91 11 Ekman Erik Svealand Cycling Team + 11:33
92 9 De La Hoz Eduardo Alimco-Campagnolo + 11:36
93 8 Borgström Johan Svealand Cycling Team + 11:36
94 3 Ruiz Pino Rodrigo EntrenamientoCiclismoTeam + 12:37
95 3 Rodriguez Lopez Ismael Mix Corbatas Pindal - Aminur + 12:37
96 3 Pollen Sebastian NCF Region Ost + 12:55
97 6 Alonso Feito Pelayo Vigo-Rias Baixas U19 + 12:59
98 37 Aasgaard Oliver NCF Region Ost + 13:46
99 5 Koster Bjorn Acrog-Tormans BC U19 + 14:40
100 1 Duchi Natan EFC - L&R - AGS U19 + 14:46
101 5 Rodriguez Vidal Pau Tot Net-Terrassa Ciclisme + 15:01
102 3 Rodriguez Lopez Raul MMR Cycling Academy + 16:42
103 4 Postigo Iker Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto U19 + 17:09
104 4 Romeo Sergio MMR Cycling Academy + 17:09
105 4 Bort Lucas Marc Mix Corbatas Pindal - Aminur + 18:08
106 7 Gorriñobeaskoa Aimar MX Louimat/Zappi + 19:05
107 5 Elustondo Javier Lizarte Ermitagaña + 19:17
108 6 del Ojo Joel Team Vino Junior + 20:02
109 8 Rodriguez Tadeo Mix Corbatas Pindal - Aminur + 20:03
110 9 Fjærli Fredrik NCF Region Ost + 20:03
111 7 Leiza Galder MX Louimat/Zappi + 20:11
112 6 Guzman Nicolas Equipo Ciclista Fenavin - Turismo Ciudad + 20:36
113 13 Messel Kevin NCF Region Ost + 20:46
114 8 Parra Erick Team Inca Juniors + 22:13
115 5 Vandersteene Thiemen EFC - L&R - AGS U19 + 22:34
116 8 Simon Carlos MX Recambios Callejo - Sant Bo + 23:07
117 1 Sanchez Raba Jesus Team Inca Juniors + 23:32
118 - Rosendo Adrian Mix Corbatas Pindal - Aminur + 23:32
119 7 Garcia Aitor Lizarte Ermitagaña + 23:47
120 11 Rubio Matellano Jose Antonio Sanse - Rotor + 24:54
121 6 Fernandez Martinez Ivan Vigo-Rias Baixas U19 + 28:02
122 1 Martin Nathan Toronto Hustle U19 + 28:16
123 5 Martin San Facundo Iker ElectroMercantil-Gr100 + 28:20
124 5 Hernandez Raul Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 28:23
125 7 Agudelo Josue Emmanuel Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 28:32
126 3 Batista Miguel Bairrada Cycling Team + 30:51
127 2 Revelj Oskar Svealand Cycling Team + 30:58
128 5 Cordeiro Francisco Bairrada Cycling Team + 31:01
129 6 Zamudio Juan Sebastian Team Inca Juniors + 31:36
130 6 Ayechu Asier Lizarte Ermitagaña + 31:55
131 10 Molina Juan Carlos Team Vino Junior + 32:53
132 2 Belchior Tiago Bairrada Cycling Team + 35:31
133 4 Amuriza Gorka MX Louimat/Zappi + 36:08
134 6 Sanz Berridy Javier Vigo-Rias Baixas U19 + 37:02
135 7 Otero Iker Vigo-Rias Baixas U19 + 37:13
Pos Rider Team Time
01 August AJ Hot Tubes Cycling 07:14:39
02 Martin Alvar MX Recambios Callejo - Sant Bo + 36
03 Hivart Benjamin VC La Pomme Marseille U19 + 37
04 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 37
05 Sanroma Manuel EOLO-KOMETA U19 + 37
06 Decomble Maxime VC La Pomme Marseille U19 + 37
07 Abril Alejandro Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 37
08 Tenorio Albo Daniel EntrenamientoCiclismoTeam + 37
09 Tapiz Hugo VC La Pomme Marseille U19 + 37
10 Lospitao Pablo ElectroMercantil-Gr100 + 37
11 Garcia Alvaro Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 37
12 Beloki Markel MMR Cycling Academy + 37
13 Torres Arias Pablo Sanse - Rotor + 37
14 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 46
15 Antunez Romero Pablo ElectroMercantil-Gr100 + 01:17
16 Perez Calzada Carlos EntrenamientoCiclismoTeam + 02:19
17 Parham Darren Hot Tubes Cycling + 02:19
18 Desimpelaere Arne EFC - L&R - AGS U19 + 03:13
19 De Ceuster Milan Acrog-Tormans BC U19 + 03:13
20 Dominguez Martin Miguel Bathco Cycling Team + 03:18
21 Van Bylen Liam Acrog-Tormans BC U19 + 03:55
22 Barros Arturo Bathco Cycling Team + 04:07
23 Linden Rasmus Svealand Cycling Team + 04:07
24 Stokes Ben Hot Tubes Cycling + 04:11
25 Pollner Balázs EOLO-KOMETA U19 + 04:47
26 Florez Garces Samuel Vigo-Rias Baixas U19 + 04:47
27 Irazabal Pikatza Ander VC La Pomme Marseille U19 + 05:11
28 Perez Lebrato Gonzalo ElectroMercantil-Gr100 + 05:13
29 Sola Ivan Lizarte Ermitagaña + 05:38
30 Lopez Martinez Juan Pedro Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 06:43
31 Hermosa Juan MX Recambios Callejo - Sant Bo + 06:43
32 Rodriguez Johakson Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 06:43
33 Figuls Jaume Tot Net-Terrassa Ciclisme + 08:03
34 Feldhoffer Bálint EOLO-KOMETA U19 + 10:42
35 Rodriguez Lopez Ismael Mix Corbatas Pindal - Aminur + 12:11
36 Rodriguez Lopez Raul MMR Cycling Academy + 16:16
37 Romeo Sergio MMR Cycling Academy + 16:43
38 Elustondo Javier Lizarte Ermitagaña + 18:51
39 del Ojo Joel Team Vino Junior + 19:36
40 Guzman Nicolas Equipo Ciclista Fenavin - Turismo Ciudad + 20:10
41 Parra Erick Team Inca Juniors + 21:47
42 Simon Carlos MX Recambios Callejo - Sant Bo + 22:41
43 Sanchez Raba Jesus Team Inca Juniors + 23:06
44 Rosendo Adrian Mix Corbatas Pindal - Aminur + 23:06
45 Garcia Aitor Lizarte Ermitagaña + 23:21
46 Rubio Matellano Jose Antonio Sanse - Rotor + 24:28
47 Martin Nathan Toronto Hustle U19 + 27:50
48 Martin San Facundo Iker ElectroMercantil-Gr100 + 27:54
49 Hernandez Raul Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 27:57
50 Batista Miguel Bairrada Cycling Team + 30:25
51 Revelj Oskar Svealand Cycling Team + 30:32
52 Zamudio Juan Sebastian Team Inca Juniors + 31:10
53 Molina Juan Carlos Team Vino Junior + 32:27
Pos Rider Team Points
01 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 7
02 Morgado António Bairrada Cycling Team 6
03 Feldhoffer Bálint EOLO-KOMETA U19 3
04 Ekman Erik Svealand Cycling Team 3
05 Castano Ismael MX Recambios Callejo - Sant Bo 2
06 Parra Erick Team Inca Juniors 2
07 Gruel Thibaud CREF Pays de la Loire 1
08 Figuls Jaume Tot Net-Terrassa Ciclisme 1
09 Martin Alvar MX Recambios Callejo - Sant Bo 1
10 del Ojo Joel Team Vino Junior 1
Pos Team Time
01 Bairrada Cycling Team 21:45:15
02 VC La Pomme Marseille U19 + 02
03 Acrog-Tormans BC U19 + 29
04 Bathco Cycling Team + 33
05 Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 33
06 EFC - L&R - AGS U19 + 33
07 Hot Tubes Cycling + 01:13
08 EntrenamientoCiclismoTeam + 02:15
09 ElectroMercantil-Gr100 + 02:17
10 Toronto Hustle U19 + 04:12
11 MMR Cycling Academy + 05:58
12 EOLO-KOMETA U19 + 07:33
13 MX Recambios Callejo - Sant Bo + 08:00
14 MX Louimat/Zappi + 10:20
15 Svealand Cycling Team + 11:02
16 Tot Net-Terrassa Ciclisme + 12:33
17 Alimco-Campagnolo + 14:09
18 CREF Pays de la Loire + 15:36
19 NCF Region Ost + 16:08
20 Lizarte Ermitagaña + 16:20
21 Sanse - Rotor + 16:54
22 Team Vino Junior + 17:05
23 Vigo-Rias Baixas U19 + 20:49
24 Mix Corbatas Pindal - Aminur + 27:22
25 Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 38:04
26 Team Inca Juniors + 45:45

Information