Vuelta Ribera Del Duero - 2022

GC Youth Mountain Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Morgado António Bairrada Cycling Team 07:14:13
02 August AJ Hot Tubes Cycling + 26
03 Tomkinson Tyler VC La Pomme Marseille U19 + 28
04 Shmidt Artem Hot Tubes Cycling + 28
05 Arrasate Mikel MX Louimat/Zappi + 39
06 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 + 42
07 Martin Alvar MX Recambios Callejo - Sant Bo + 01:02
08 Gruel Thibaud CREF Pays de la Loire + 01:02
09 Pauwels Thibaut EFC - L&R - AGS U19 + 01:03
10 De Clerck Niels EFC - L&R - AGS U19 + 01:03
11 Valenti Luke Toronto Hustle U19 + 01:03
12 Hivart Benjamin VC La Pomme Marseille U19 + 01:03
13 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 01:03
14 Sanroma Manuel EOLO-KOMETA U19 + 01:03
15 Calabuig Estanislao Bathco Cycling Team + 01:03
16 Lima Daniel Bairrada Cycling Team + 01:03
17 Morales Miquel Bathco Cycling Team + 01:03
18 Diaz Tomas Dario Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 01:03
19 Tavares Gonçalo Bairrada Cycling Team + 01:03
20 Werik Kaua Domingos Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 01:03
21 Dahlblom Acke Svealand Cycling Team + 01:03
22 Rosado Novillo Abel Bathco Cycling Team + 01:03
23 Decomble Maxime VC La Pomme Marseille U19 + 01:03
24 Abril Alejandro Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 01:03
25 Tenorio Albo Daniel EntrenamientoCiclismoTeam + 01:03
26 Tapiz Hugo VC La Pomme Marseille U19 + 01:03
27 Lospitao Pablo ElectroMercantil-Gr100 + 01:03
28 Garcia Alvaro Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 01:03
29 Imperial Andres Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 01:03
30 Beloki Markel MMR Cycling Academy + 01:03
31 Torres Arias Pablo Sanse - Rotor + 01:03
32 Benitez Javier Team Vino Junior + 01:03
33 De Meijts Matis EFC - L&R - AGS U19 + 01:03
34 Benito Adrián Team Vino Junior + 01:03
35 Font Grandio Biel Tot Net-Terrassa Ciclisme + 01:03
36 Aguilar Hugo EntrenamientoCiclismoTeam + 01:03
37 Gray George MX Louimat/Zappi + 01:03
38 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 01:12
39 De Groote Theo Toronto Hustle U19 + 01:43
40 Antunez Romero Pablo ElectroMercantil-Gr100 + 01:43
41 Perez Lucas Iker ElectroMercantil-Gr100 + 02:07
42 Gimeno Nil MMR Cycling Academy + 02:18
43 Montana Marco David Team Inca Juniors + 02:34
44 Garcia Nunez Jorge MX Recambios Callejo - Sant Bo + 02:39
45 Perez Calzada Carlos EntrenamientoCiclismoTeam + 02:45
46 Parham Darren Hot Tubes Cycling + 02:45
47 Desimpelaere Arne EFC - L&R - AGS U19 + 03:39
48 Deschamps Christian Hot Tubes Cycling + 03:39
49 De Ceuster Milan Acrog-Tormans BC U19 + 03:39
50 Dominguez Martin Miguel Bathco Cycling Team + 03:44
51 Van Bylen Liam Acrog-Tormans BC U19 + 04:21
52 Barros Arturo Bathco Cycling Team + 04:33
53 Puente David EOLO-KOMETA U19 + 04:33
54 Linden Rasmus Svealand Cycling Team + 04:33
55 Fuentes Paniego Oscar Alimco-Campagnolo + 04:33
56 Vestre Trygve Arvesen NCF Region Ost + 04:33
57 Perez Cesar EOLO-KOMETA U19 + 04:33
58 Stokes Ben Hot Tubes Cycling + 04:37
59 Ordoqui Iñaki Lizarte Ermitagaña + 04:41
60 Smith Brockton Hot Tubes Cycling + 04:47
61 Serrano Mario Mix Corbatas Pindal - Aminur + 04:50
62 Acena Imanol Alimco-Campagnolo + 05:03
63 Quevedo Sergio Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 05:08
64 Gallego Gonzalo Vigo-Rias Baixas U19 + 05:13
65 Pollner Balázs EOLO-KOMETA U19 + 05:13
66 Florez Garces Samuel Vigo-Rias Baixas U19 + 05:13
67 Irazabal Pikatza Ander VC La Pomme Marseille U19 + 05:37
68 Perez Lebrato Gonzalo ElectroMercantil-Gr100 + 05:39
69 Garcia Luis MMR Cycling Academy + 05:48
70 Sola Ivan Lizarte Ermitagaña + 06:04
71 Inglis Theron Toronto Hustle U19 + 06:15
72 Castano Ismael MX Recambios Callejo - Sant Bo + 07:07
73 Le Claire Noa CREF Pays de la Loire + 07:09
74 Lopez Martinez Juan Pedro Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 07:09
75 Hermosa Juan MX Recambios Callejo - Sant Bo + 07:09
76 Rodriguez Johakson Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 07:09
77 Fajardo Samuel Sanse - Rotor + 07:14
78 Gracia Berroa Isaac Bathco Cycling Team + 07:44
79 Dybwad Even Lystad NCF Region Ost + 08:07
80 Morras Huerta Ekai Lizarte Ermitagaña + 08:11
81 Olabe Markel Alimco-Campagnolo + 08:11
82 Persmeen Axel Svealand Cycling Team + 08:24
83 Figuls Jaume Tot Net-Terrassa Ciclisme + 08:29
84 Ibanez Beltran Gabriel Alimco-Campagnolo + 08:38
85 De La Calle Hugo MMR Cycling Academy + 09:08
86 Mainguenaud Lucas CREF Pays de la Loire + 10:00
87 Navarro Inaki Tot Net-Terrassa Ciclisme + 11:01
88 Feldhoffer Bálint EOLO-KOMETA U19 + 11:08
89 Vigil Sergio Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto U19 + 11:11
90 Garcia Guell Victor Sanse - Rotor + 11:13
91 Ekman Erik Svealand Cycling Team + 11:33
92 De La Hoz Eduardo Alimco-Campagnolo + 11:36
93 Borgström Johan Svealand Cycling Team + 11:36
94 Ruiz Pino Rodrigo EntrenamientoCiclismoTeam + 12:37
95 Rodriguez Lopez Ismael Mix Corbatas Pindal - Aminur + 12:37
96 Pollen Sebastian NCF Region Ost + 12:55
97 Alonso Feito Pelayo Vigo-Rias Baixas U19 + 12:59
98 Aasgaard Oliver NCF Region Ost + 13:46
99 Koster Bjorn Acrog-Tormans BC U19 + 14:40
100 Duchi Natan EFC - L&R - AGS U19 + 14:46
101 Rodriguez Vidal Pau Tot Net-Terrassa Ciclisme + 15:01
102 Rodriguez Lopez Raul MMR Cycling Academy + 16:42
103 Postigo Iker Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto U19 + 17:09
104 Romeo Sergio MMR Cycling Academy + 17:09
105 Bort Lucas Marc Mix Corbatas Pindal - Aminur + 18:08
106 Gorriñobeaskoa Aimar MX Louimat/Zappi + 19:05
107 Elustondo Javier Lizarte Ermitagaña + 19:17
108 del Ojo Joel Team Vino Junior + 20:02
109 Rodriguez Tadeo Mix Corbatas Pindal - Aminur + 20:03
110 Fjærli Fredrik NCF Region Ost + 20:03
111 Leiza Galder MX Louimat/Zappi + 20:11
112 Guzman Nicolas Equipo Ciclista Fenavin - Turismo Ciudad + 20:36
113 Messel Kevin NCF Region Ost + 20:46
114 Parra Erick Team Inca Juniors + 22:13
115 Vandersteene Thiemen EFC - L&R - AGS U19 + 22:34
116 Simon Carlos MX Recambios Callejo - Sant Bo + 23:07
117 Sanchez Raba Jesus Team Inca Juniors + 23:32
118 Rosendo Adrian Mix Corbatas Pindal - Aminur + 23:32
119 Garcia Aitor Lizarte Ermitagaña + 23:47
120 Rubio Matellano Jose Antonio Sanse - Rotor + 24:54
121 Fernandez Martinez Ivan Vigo-Rias Baixas U19 + 28:02
122 Martin Nathan Toronto Hustle U19 + 28:16
123 Martin San Facundo Iker ElectroMercantil-Gr100 + 28:20
124 Hernandez Raul Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 28:23
125 Agudelo Josue Emmanuel Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 28:32
126 Batista Miguel Bairrada Cycling Team + 30:51
127 Revelj Oskar Svealand Cycling Team + 30:58
128 Cordeiro Francisco Bairrada Cycling Team + 31:01
129 Zamudio Juan Sebastian Team Inca Juniors + 31:36
130 Ayechu Asier Lizarte Ermitagaña + 31:55
131 Molina Juan Carlos Team Vino Junior + 32:53
132 Belchior Tiago Bairrada Cycling Team + 35:31
133 Amuriza Gorka MX Louimat/Zappi + 36:08
134 Sanz Berridy Javier Vigo-Rias Baixas U19 + 37:02
135 Otero Iker Vigo-Rias Baixas U19 + 37:13
DNF Martinez Iker Mix Corbatas Pindal - Aminur
DNF Gomez Gorka MX Louimat/Zappi
DNF Calvo Aparicio Alvaro MX Recambios Callejo - Sant Bo
DNF Zabala Xabier Alimco-Campagnolo
DNF Aguilera Pimentel Ivan Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto U19
DNF Garcia Ruiz Izan Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto U19
DNF Gonzalez Sanchez Daniel Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto U19
DNF Sanchez Luis Enrique Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto U19
DNF Rousselot Baptiste CREF Pays de la Loire
DNF Barbera Jesus Manuel Cycling Team Junior Ciudad de Talavera
DNF Fernandez Ramos Manuel Cycling Team Junior Ciudad de Talavera
DNF Ventura Baranco Manuel ElectroMercantil-Gr100
DNF Jimenez Del Rio Pablo EntrenamientoCiclismoTeam
DNF Molina Castrejon Adrian EntrenamientoCiclismoTeam
DNF Cadena Joan EOLO-KOMETA U19
DNF Astasio Quintana Victor Equipo Ciclista Fenavin - Turismo Ciudad
DNF Bautista Alfonso Equipo Ciclista Fenavin - Turismo Ciudad
DNF Ramirez Perona Carlos Equipo Ciclista Fenavin - Turismo Ciudad
DNF Rodrigo Huertas Adrian Equipo Ciclista Fenavin - Turismo Ciudad
DNF Sanchez Garrido Felipe Equipo Ciclista Fenavin - Turismo Ciudad
DNF Hernandez Elvira Daniel Sanse - Rotor
DNF Nieto Munoz Antonio Sanse - Rotor
DNF Fajardo Hugo Team Vino Junior
DNF Molina Alvaro Team Vino Junior
DNF Boyle Evan Toronto Hustle U19
DNF Sato Marc Toronto Hustle U19
DNF Guilanya David Tot Net-Terrassa Ciclisme
DNF Rubirola Marc Tot Net-Terrassa Ciclisme
DNF Daddi Brice VC La Pomme Marseille U19

Information