Right now | Confirmed transfers | Cyclo-cross | World Championship | Vuelta | Uno-X Dev Weekend

2014 Tour of Qinghai Lake

Race mainpage Info Results Stages Startlist Stats Comments

Stage overview Stage profiles 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13

Results: 04.stage FirstCycling.com

Pos Name Born Team Time FC
01 Marco Benfatto 1988 Continental Team Astana 04:48:4916
02 Mehdi Sohrabi 1981 Tabriz Petrochemical Team + 0013
03 Robert Förster 1978 UnitedHealthcare + 0010
04 Ahmet Orken 1993 Torku Seker Spor + 008
05 Jonathan Cantwell 1982 Drapac Cycling + 007
06 Daniel Schorn 1988 Team NetApp - Endura + 006
07 Boris Shpilevsky 1982 RTS - Santic Racing Team + 006
08 Eduard Michael Grosu 1992 Vini Fantini - Nippo - De Rosa + 005
09 Takashi Miyazawa 1978 Vini Fantini - Nippo - De Rosa + 005
10 Igor Boev 1989 RusVelo + 004
11 Jon Aberasturi Izaga 1989 Euskadi + 004
12 Mirko Tedeschi 1989 Yellow Fluo + 004
13 Justin Jules 1986 La Pomme Marseille 13 + 003
14 Mattia Gavazzi 1983 Christina Watches - Kuma + 003
15 Mekseb Debesay 1991 Bike Aid - Ride for Help + 003
16 Grega Bole 1985 Vini Fantini - Nippo - De Rosa + 002
17 Antonio Di Battista 1986 Amore & Vita - Selle SMP + 002
18 Volodymyr Kogut 1984 Amore & Vita - Selle SMP + 002
19 Leonid Krasnov 1988 RusVelo + 002
20 Cesare Benedetti 1987 Team NetApp - Endura + 002
21 Carlos Alzate 1983 UnitedHealthcare + 002
22 Pierpaolo De Negri 1986 Vini Fantini - Nippo - De Rosa + 001
23 Denys Kostyuk 1982 Kolss Cycling Team + 001
24 Nubolat Kulimbetov 1992 Continental Team Astana + 001
25 Roberto De Patre 1988 Yellow Fluo + 001
26 Ralf Matzka 1989 Team NetApp - Endura + 001
27 Blaz Jarc 1988 Team NetApp - Endura + 001
28 Amanuel Meron Mengstab 1990 Bike Aid - Ride for Help + 00-
29 Altanzul Altansukh 1991 Ningxia Sports Lottery + 00-
30 Vitaliy Buts 1986 Kolss Cycling Team + 00-
31 Luca Benedetti [*] 1988 Amore & Vita - Selle SMP + 00
32 Ruslan Karimov 1986 RTS - Santic Racing Team + 00
33 Ilart Zuazubiskar 1990 Euskadi + 00
34 Zhandos Bizhigitov 1991 Continental Team Astana + 00
35 Pavel Gatskiy 1991 Continental Team Astana + 00
36 Ilya Davidenok [*] 1992 Continental Team Astana + 00
37 Xiaoyong Dong 1988 Qinghai Tianyoude + 00
38 Giorgio Cecchinel 1989 Yellow Fluo + 00
39 Federico Butto 1986 Burgos BH - Castilla y Leon + 00
40 Daniel Summerhill 1989 UnitedHealthcare + 00
41 Mykhailo Kononenko 1987 Kolss Cycling Team + 00
42 Michael Schwarzmann 1991 Team NetApp - Endura + 00
43 John Murphy 1984 UnitedHealthcare + 00
44 Adam Phelan 1991 Drapac Cycling + 00
45 Viesturs Luksevics 1987 Amore & Vita - Selle SMP + 00
46 Volodymyr Dyudya 1983 Gan Su Sports Lottery + 00
47 Nazym Bakirci 1986 Torku Seker Spor + 00
48 Cheng Xue 1990 Gan Su Sports Lottery + 00
49 Ming Xing Xue 1981 Ningxia Sports Lottery + 00
50 Pengbin Ding 1994 Gan Su Sports Lottery + 00
51 Yoann Paillot 1991 La Pomme Marseille 13 + 00
52 Manabu Ishibashi 1992 Vini Fantini - Nippo - De Rosa + 00
53 Matthias Schnapka 1980 Bike Aid - Ride for Help + 00
54 Frantisek Padour 1988 Team NetApp - Endura + 00
55 Rémy Di Gregorio 1985 La Pomme Marseille 13 + 00
56 Fatih Keles 1993 Torku Seker Spor + 00
57 Andrey Mizurov 1973 RTS - Santic Racing Team + 00
58 Malcolm Rudolph 1989 Drapac Cycling + 00
59 Ali Khademi 1992 Tabriz Petrochemical Team + 00
60 Timofey Kritskiy 1987 RusVelo + 00
61 Zhishan Zhang 1994 Qinghai Tianyoude + 00
62 Behnam Maleki 1992 Ayandeh Continental Team + 00
63 Chunlong Zhang 1989 China Hainan Yindongli + 00
64 Munkhtulga Erdenesuren 1992 Ningxia Sports Lottery + 00
65 Feng Qiao 1991 China Hainan Yindongli + 00
66 En Huang 1988 Malak Cycling Team + 00
67 Andreiy Khripta 1986 Kolss Cycling Team + 00
68 Michele Scartezzini 1992 Continental Team Astana + 00
69 Artur Fedosseyev [*] 1994 Continental Team Astana + 00
70 Samuele Conti 1991 Yellow Fluo + 00
71 Michael Woods 1986 Amore & Vita - Selle SMP + 00
72 Serguei Klimov 1980 RusVelo + 00
73 Francesco Failli 1983 Yellow Fluo + 00
74 Artur Ershov 1990 RusVelo + 00
75 Riccardo Stacchiotti 1991 Vini Fantini - Nippo - De Rosa + 00
76 Oleksandr Polivoda 1987 Kolss Cycling Team + 00
77 Pablo Torres Muiño 1987 Burgos BH - Castilla y Leon + 00
78 Victor Martin 1990 Burgos BH - Castilla y Leon + 00
79 Alexander Serov 1982 RusVelo + 00
80 Alessandro Bisolti 1985 Vini Fantini - Nippo - De Rosa + 00
81 Jon Larrinaga 1990 Euskadi + 00
82 Victor Niño Corredor 1973 Start - Trigon + 00
83 Jesus Del Pino 1990 Burgos BH - Castilla y Leon + 00
84 Meiyin Wang 1988 Hengxiang Cycling Team + 00
85 Mario Alberto Rojas 1985 RTS - Santic Racing Team + 00
86 Mirac Kal 1987 Torku Seker Spor + 00
87 Pablo Lechuga Rodriguez 1990 Euskadi + 00
88 Ahmet Akdylek 1988 Torku Seker Spor + 00
89 Sergey Shemyakin 1995 Continental Team Astana + 00
90 Maral-Erdene Batmunkh 1994 Ningxia Sports Lottery + 00
91 Feritcam Samli 1994 Torku Seker Spor + 00
92 Giuseppe Fonzi 1991 Yellow Fluo + 00
93 Ibai Salas 1991 Burgos BH - Castilla y Leon + 00
94 Jack Anderson 1987 Drapac Cycling + 00
95 Floris Goesinnen 1983 Drapac Cycling + 00
96 Benjamin Johnson 1983 Drapac Cycling + 00
97 Oleksandr Kvachuk 1983 Kolss Cycling Team + 00
98 Uri Martins 1990 Amore & Vita - Selle SMP + 00
99 Igor Merino Cortazar 1990 Burgos BH - Castilla y Leon + 00
100 Juan Pablo Wilches 1982 Qinghai Tianyoude + 00
101 Viktor Okishev [*] 1994 Continental Team Astana + 00
102 Muhammet Atalay 1989 Torku Seker Spor + 00
103 Yuma Koishi 1993 Vini Fantini - Nippo - De Rosa + 00
104 Jianpeng Liu 1993 Hengxiang Cycling Team + 00
105 Simone Stortoni 1985 Amore & Vita - Selle SMP + 00
106 Yuepeng Liu 1990 China Hainan Yindongli + 00
107 Ma Guangtong 1995 Hengxiang Cycling Team + 00
108 Meng Yan 1995 Hengxiang Cycling Team + 00
109 James Stemper 1985 5-Hour Energy + 00
110 Antoine Lavieu 1990 La Pomme Marseille 13 + 00
111 Shiki Kuroeda 1992 Vini Fantini - Nippo - De Rosa + 00
112 Xinping Ding 1993 Gan Su Sports Lottery + 00
113 Zeng Tao Yang 1987 Gan Su Sports Lottery + 00
114 Juan José Oroz 1980 PinoRoad + 00
115 Chad Beyer 1986 5-Hour Energy + 00
116 Gavin Mannion 1991 5-Hour Energy + 00
117 Ghader Mizbani 1975 Tabriz Petrochemical Team + 00
118 Jai Crawford 1983 Drapac Cycling + 00
119 Amir Kolahdozhagh 1993 Tabriz Petrochemical Team + 00
120 Vahid Ghaffari [*] 1988 Tabriz Petrochemical Team + 00
121 Samad Pourseyedi 1985 Tabriz Petrochemical Team + 00
122 Bekir Baki Akirsan 1991 Torku Seker Spor + 00
123 Benhnam Khalilikhosroshahi 1988 Tabriz Petrochemical Team + 00
124 Miguel Minguez 1988 Euskadi + 00
125 Tuulkhangai Tuguldur 1985 Ningxia Sports Lottery + 00
126 Thomas Palmer 1990 Drapac Cycling + 02:19
127 Jonathan Clarke 1984 UnitedHealthcare + 02:19
128 Jiankun Li 1995 China Hainan Yindongli + 00
129 Erick Rowsell 1990 Team NetApp - Endura + 02:41
130 Kirill Pozdnyakov 1989 RusVelo + 00
131 Peilun Wu 1990 Qinghai Tianyoude + 00
132 Shengjun Wu 1987 Qinghai Tianyoude + 00
133 Sergiy Lagkuti 1985 Kolss Cycling Team + 00
134 Dmitro Krivtsov 1985 Kolss Cycling Team + 00
135 Andriy Vasylyuk 1987 Kolss Cycling Team + 00
136 Thomas Vaubourzeix 1989 La Pomme Marseille 13 + 00
137 Evaldas Siskevicius 1988 La Pomme Marseille 13 + 00
138 Christopher Jones 1979 UnitedHealthcare + 04:06
139 Sam Bassetti 1991 5-Hour Energy + 00
140 Taylor Shelden 1987 5-Hour Energy + 00
141 Bruno Langlois 1979 5-Hour Energy + 00
142 Carlos Barbero 1991 Euskadi + 00
143 Haritz Orbe 1991 Euskadi + 00
144 Mikel Iturria 1992 Euskadi + 00
145 Domingos Goncalves 1989 La Pomme Marseille 13 + 00
146 Lars Pria 1983 Start - Trigon + 00
147 Ivan Kovalev 1986 Russian Helicopters + 00
148 Fabian Fritz 1994 Bike Aid - Ride for Help + 00
149 Daniel Bichlmann 1988 Bike Aid - Ride for Help + 00
150 Hamid Shiri Sisan 1982 Tabriz Petrochemical Team + 06:32
151 Jose Goncalves 1989 La Pomme Marseille 13 + 00
152 Zhanshan Yang 1995 Hengxiang Cycling Team + 25:31
153 Hao Shi 1994 Hengxiang Cycling Team + 25:31
DNF Karsten Keunecke 1981 Bike Aid - Ride for Help
DNF Guanghui Li 1995 China Hainan Yindongli
DNF Wei Liu 1995 China Hainan Yindongli
DNF Fenghong Guo 1993 Gan Su Sports Lottery
DNF Jingbiao Zhao 1995 Hengxiang Cycling Team
DNF Shi Jie Yu 1987 Qinghai Tianyoude
DNF Pavlo Kulba 1988 Qinghai Tianyoude
Pos Name Born Team Time
01 - Oleksandr Polivoda 1987 Kolss Cycling Team 17:02:54
02 - Ilya Davidenok [*] 1992 Continental Team Astana + 01
03 - Mykhailo Kononenko 1987 Kolss Cycling Team + 30
04 - Thomas Vaubourzeix 1989 Team La Pomme Marseille 13 + 38
05 - Jose Goncalves 1989 Team La Pomme Marseille 13 + 49
06 - Daniel Summerhill 1989 UnitedHealthcare p/b Maxxis + 53
07 - Juan José Oroz 1980 PinoRoad + 01:09
08 - Frantisek Padour 1988 Team NetApp - Endura + 01:11
09 - Timofey Kritskiy 1987 RusVelo + 01:11
10 - Vahid Ghaffari [*] 1988 Tabriz Petrochemical Team + 01:12
11 - Nubolat Kulimbetov 1992 Continental Team Astana + 01:14
12 - Eduard Michael Grosu 1992 Vini Fantini - Nippo - De Rosa + 01:26
13 - Ralf Matzka 1989 Team NetApp - Endura + 01:26
14 - Simone Stortoni 1985 Amore & Vita - Selle SMP + 01:26
15 - Zhandos Bizhigitov 1991 Continental Team Astana + 01:27
16 - Ahmet Orken 1993 Torku Seker Spor + 01:28
17 - Victor Martin 1990 Burgos BH - Castilla y Leon + 01:28
18 1 Chad Beyer 1986 5-Hour Energy + 01:33
19 1 Riccardo Stacchiotti 1991 Vini Fantini - Nippo - De Rosa + 01:55
20 1 Cesare Benedetti 1987 Team NetApp - Endura + 02:36
21 1 Giuseppe Fonzi 1991 Yellow Fluo - Neri Sottoli + 02:36
22 1 Pierpaolo De Negri 1986 Vini Fantini - Nippo - De Rosa + 02:43
23 1 Takashi Miyazawa 1978 Vini Fantini - Nippo - De Rosa + 03:29
24 1 Luca Benedetti [*] 1988 Amore & Vita - Selle SMP + 03:45
25 1 Pablo Lechuga Rodriguez 1990 Euskadi + 03:45
26 1 Kirill Pozdnyakov 1989 RusVelo + 03:45
27 1 Samad Pourseyedi 1985 Tabriz Petrochemical Team + 03:45
28 1 Mehdi Sohrabi 1981 Tabriz Petrochemical Team + 03:47
29 1 Igor Boev 1989 RusVelo + 04:10
30 12 Christopher Jones 1979 UnitedHealthcare p/b Maxxis + 05:39
31 - Mirko Tedeschi 1989 Yellow Fluo - Neri Sottoli + 06:47
32 - Malcolm Rudolph 1989 Drapac Cycling + 09:34
33 - Ming Xing Xue 1981 Ningxia Sports Lottery Cycling Team + 10:37
34 1 Volodymyr Kogut 1984 Amore & Vita - Selle SMP + 10:37
35 1 Oleksandr Kvachuk 1983 Kolss Cycling Team + 10:37
36 - Maral-Erdene Batmunkh 1994 Ningxia Sports Lottery Cycling Team + 10:37
37 1 Volodymyr Dyudya 1983 Gan Su Sports Lottery + 10:39
38 1 Samuele Conti 1991 Yellow Fluo - Neri Sottoli + 10:39
39 1 Michael Schwarzmann 1991 Team NetApp - Endura + 10:39
40 2 Adam Phelan 1991 Drapac Cycling + 10:39
41 2 Sergiy Lagkuti 1985 Kolss Cycling Team + 10:39
42 1 Juan Pablo Wilches 1982 Qinghai Tianyoude Cycling Team + 10:39
43 - Viesturs Luksevics 1987 Amore & Vita - Selle SMP + 10:41
44 4 Robert Förster 1978 UnitedHealthcare p/b Maxxis + 10:45
45 1 Daniel Bichlmann 1988 Bike Aid - Ride for Help + 10:48
46 - Behnam Maleki 1992 Ayandeh Continental Team + 10:48
47 2 Peilun Wu 1990 Qinghai Tianyoude Cycling Team + 10:48
48 1 Jianpeng Liu 1993 Hengxiang Cycling Team + 10:48
49 - Chunlong Zhang 1989 China Hainan Yindongli Cycling Team + 10:49
50 9 Domingos Goncalves 1989 Team La Pomme Marseille 13 + 10:49
51 1 Pengbin Ding 1994 Gan Su Sports Lottery + 10:49
52 1 Jiankun Li 1995 China Hainan Yindongli Cycling Team + 10:49
53 1 Evaldas Siskevicius 1988 Team La Pomme Marseille 13 + 10:50
54 4 Pavel Gatskiy 1991 Continental Team Astana + 10:51
55 - Ali Khademi 1992 Tabriz Petrochemical Team + 10:51
56 3 Vitaliy Buts 1986 Kolss Cycling Team + 10:53
57 3 Yoann Paillot 1991 Team La Pomme Marseille 13 + 10:53
58 18 Amir Kolahdozhagh 1993 Tabriz Petrochemical Team + 10:53
59 2 Jonathan Cantwell 1982 Drapac Cycling + 10:55
60 4 Jon Aberasturi Izaga 1989 Euskadi + 10:55
61 - Grega Bole 1985 Vini Fantini - Nippo - De Rosa + 10:55
62 - Denys Kostyuk 1982 Kolss Cycling Team + 10:55
63 - Antonio Di Battista 1986 Amore & Vita - Selle SMP + 10:55
64 4 Altanzul Altansukh 1991 Ningxia Sports Lottery Cycling Team + 10:55
65 5 Nazym Bakirci 1986 Torku Seker Spor + 10:55
66 - Alessandro Bisolti 1985 Vini Fantini - Nippo - De Rosa + 10:55
67 2 Pablo Torres Muiño 1987 Burgos BH - Castilla y Leon + 10:55
68 14 Daniel Schorn 1988 Team NetApp - Endura + 10:55
69 9 Carlos Barbero 1991 Euskadi + 10:55
70 3 Jack Anderson 1987 Drapac Cycling + 10:55
71 3 Andrey Mizurov 1973 RTS - Santic Racing Team + 10:55
72 8 Dmitro Krivtsov 1985 Kolss Cycling Team + 10:55
73 - Francesco Failli 1983 Yellow Fluo - Neri Sottoli + 10:55
74 2 Sergey Shemyakin 1995 Continental Team Astana + 10:55
75 2 Rémy Di Gregorio 1985 Team La Pomme Marseille 13 + 10:55
76 1 Jesus Del Pino 1990 Burgos BH - Castilla y Leon + 10:55
77 2 Michael Woods 1986 Amore & Vita - Selle SMP + 10:55
78 7 Tuulkhangai Tuguldur 1985 Ningxia Sports Lottery Cycling Team + 10:55
79 4 Mirac Kal 1987 Torku Seker Spor + 10:55
80 1 Ibai Salas 1991 Burgos BH - Castilla y Leon + 10:55
81 4 Artur Ershov 1990 RusVelo + 10:55
82 4 Antoine Lavieu 1990 Team La Pomme Marseille 13 + 10:55
83 8 Roberto De Patre 1988 Yellow Fluo - Neri Sottoli + 10:55
84 3 Alexander Serov 1982 RusVelo + 10:55
85 1 Viktor Okishev [*] 1994 Continental Team Astana + 10:55
86 6 Miguel Minguez 1988 Euskadi + 10:55
87 1 Floris Goesinnen 1983 Drapac Cycling + 10:55
88 4 Manabu Ishibashi 1992 Vini Fantini - Nippo - De Rosa + 10:55
89 3 Gavin Mannion 1991 5-Hour Energy + 10:55
90 - Uri Martins 1990 Amore & Vita - Selle SMP + 10:55
91 2 Victor Niño Corredor 1973 Start - Trigon Cycling Team + 10:55
92 3 Jai Crawford 1983 Drapac Cycling + 10:55
93 1 Ghader Mizbani 1975 Tabriz Petrochemical Team + 10:55
94 1 Mikel Iturria 1992 Euskadi + 10:55
95 1 Taylor Shelden 1987 5-Hour Energy + 11:15
96 1 Ruslan Karimov 1986 RTS - Santic Racing Team + 11:43
97 1 Igor Merino Cortazar 1990 Burgos BH - Castilla y Leon + 12:08
98 3 Feritcam Samli 1994 Torku Seker Spor + 13:52
99 - Jonathan Clarke 1984 UnitedHealthcare p/b Maxxis + 14:36
100 2 Yuepeng Liu 1990 China Hainan Yindongli Cycling Team + 14:42
101 2 Amanuel Meron Mengstab 1990 Bike Aid - Ride for Help + 14:53
102 2 Benjamin Johnson 1983 Drapac Cycling + 14:58
103 2 Zhishan Zhang 1994 Qinghai Tianyoude Cycling Team + 16:36
104 2 Artur Fedosseyev [*] 1994 Continental Team Astana + 18:22
105 2 Giorgio Cecchinel 1989 Yellow Fluo - Neri Sottoli + 18:22
106 4 Marco Benfatto 1988 Continental Team Astana + 20:10
107 2 Feng Qiao 1991 China Hainan Yindongli Cycling Team + 20:14
108 3 Ilart Zuazubiskar 1990 Euskadi + 20:20
109 3 Meiyin Wang 1988 Hengxiang Cycling Team + 20:25
110 3 James Stemper 1985 5-Hour Energy + 20:25
111 3 Benhnam Khalilikhosroshahi 1988 Tabriz Petrochemical Team + 20:28
112 3 Xinping Ding 1993 Gan Su Sports Lottery + 20:29
113 4 Mekseb Debesay 1991 Bike Aid - Ride for Help + 20:30
114 4 Carlos Alzate 1983 UnitedHealthcare p/b Maxxis + 20:30
115 1 Federico Butto 1986 Burgos BH - Castilla y Leon + 20:30
116 3 John Murphy 1984 UnitedHealthcare p/b Maxxis + 20:30
117 5 Leonid Krasnov 1988 RusVelo + 20:30
118 6 Xiaoyong Dong 1988 Qinghai Tianyoude Cycling Team + 20:30
119 6 Fatih Keles 1993 Torku Seker Spor + 20:30
120 - Shiki Kuroeda 1992 Vini Fantini - Nippo - De Rosa + 20:30
121 5 Michele Scartezzini 1992 Continental Team Astana + 20:30
122 5 En Huang 1988 Malak Cycling Team + 20:30
123 - Bekir Baki Akirsan 1991 Torku Seker Spor + 20:30
124 5 Andreiy Khripta 1986 Kolss Cycling Team + 20:30
125 5 Serguei Klimov 1980 RusVelo + 20:30
126 7 Jon Larrinaga 1990 Euskadi + 20:30
127 1 Lars Pria 1983 Start - Trigon Cycling Team + 20:30
128 3 Andriy Vasylyuk 1987 Kolss Cycling Team + 20:30
129 7 Munkhtulga Erdenesuren 1992 Ningxia Sports Lottery Cycling Team + 20:30
130 5 Ahmet Akdylek 1988 Torku Seker Spor + 20:30
131 3 Yuma Koishi 1993 Vini Fantini - Nippo - De Rosa + 20:30
132 5 Muhammet Atalay 1989 Torku Seker Spor + 20:30
133 5 Bruno Langlois 1979 5-Hour Energy + 20:30
134 6 Blaz Jarc 1988 Team NetApp - Endura + 20:37
135 7 Justin Jules 1986 Team La Pomme Marseille 13 + 20:50
136 7 Matthias Schnapka 1980 Bike Aid - Ride for Help + 20:56
137 7 Shengjun Wu 1987 Qinghai Tianyoude Cycling Team + 21:15
138 17 Boris Shpilevsky 1982 RTS - Santic Racing Team + 21:30
139 7 Ivan Kovalev 1986 Russian Helicopters + 21:30
140 7 Ma Guangtong 1995 Hengxiang Cycling Team + 22:24
141 7 Meng Yan 1995 Hengxiang Cycling Team + 22:42
142 4 Zeng Tao Yang 1987 Gan Su Sports Lottery + 22:44
143 7 Sam Bassetti 1991 5-Hour Energy + 23:55
144 8 Fabian Fritz 1994 Bike Aid - Ride for Help + 25:20
145 9 Mario Alberto Rojas 1985 RTS - Santic Racing Team + 25:32
146 3 Erick Rowsell 1990 Team NetApp - Endura + 25:39
147 4 Thomas Palmer 1990 Drapac Cycling + 26:47
148 3 Hamid Shiri Sisan 1982 Tabriz Petrochemical Team + 28:32
149 6 Haritz Orbe 1991 Euskadi + 28:33
150 8 Mattia Gavazzi 1983 Christina Watches - Kuma + 29:57
151 43 Zhanshan Yang 1995 Hengxiang Cycling Team + 45:45
152 8 Cheng Xue 1990 Gan Su Sports Lottery + 55:59
153 6 Hao Shi 1994 Hengxiang Cycling Team + 01:20:51

Want to use results from
FirstCycling on your site?

Tour of Qinghai Lake
China
04.stage Flat
204 km
Xihaizen -> Heimahe
July 9th (2014)
Leader O.Polivoda
Points M.Benfatto
Mountain G.Mizbani