CN Argentina RR - 2019

Embed Results

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Maximiliano Richeze Deceuninck - Quick Step
02 Nicolas Naranjo ACA Virgen de Fátima
03 Hector Lucero EC Municipalidad de Pocito
04 Dario Alberto Alvarez SEP San Juan
05 Agustin Fraysse F.Dep.y Salud-Diberboll
06 Daniel Juarez SEP San Juan
07 Ricardo Escuela ACA Virgen de Fátima
08 Juan Pablo Dotti SEP San Juan
09 Federico Javier Lopez Shania Competición
10 Matias Lisa Mi Maní Zabala-CPC
11 Emiliano Ibarra SEP San Juan
12 Adrian Richeze ACA Virgen de Fátima
13 Nicolas Tivani ACA Virgen de Fátima
14 Victor Arroyo Shania Competición
15 Emanuel Alejandro Juarez -
16 Jose Astiasaran AC Mardan
17 Miguel Alberto Alcocer Salta La Linda
18 Santiago Alejo Giomi Team Yeyo-Roberto Sosa
19 Jorge Martin Gonzalez Maderera Lopez-FAS Eelectricidad
20 Marcos León Rodriguez Fundación Emanuel Saldaño
21 Facundo Bazzi -
22 Marcelo Omar Cardoso Expo Verde
23 Franco Miguel Cata Maderera Lopez-FAS Eelectricidad
24 Guillermo Brunetta AC Mardan
25 Fernando Castro F.Dep.y Salud-Diberboll
26 Inti Salto -
27 Dario Diaz AC Mardan
28 Diego Gustavo Fontan -
29 Franco Buchanan Ciudad de Mercedes
30 Franco German Lopez Shania Competición
31 Maximiliano Javier Snihur -
32 Mauro Richeze ACA Virgen de Fátima
33 Nicolas Gabriel Antorena Municipalidad de San Carlos
34 Jorge Giacinti C.C.Cerro Largo
35 Franco Jimenez -
36 Enzo Nicolas Lujan Shania Competición
37 Mauricio Muller SEP San Juan
38 Ignacio Perez SEP San Juan
39 Juan Facundo Rocca Mi Maní Zabala-CPC
40 Miguel Emanuel Nebot Municipalidad de Guaymallen
41 Julian Franco Paredes SAT
42 Matias Stern Stern Competición
43 Gerardo Tivani EC Municipalidad de Pocito
44 Diego Charri -
45 Higinio Lucero Municipalidad de Rawson
46 Daniel Juarez SEP San Juan
47 Carlos Soto Asoc.Difunta Correa
48 Daniel Diaz EC Municipalidad de Pocito
49 Fabian Maximiliano Boch Regional Tres Cumbres
50 Alejandro Duran Municipalidad de Godoy Cruz
51 Facundo Crisafulli SAT
52 Diego Valenzuela SAT
53 Maximiliano Navarrete Maderera Lopez-FAS Eelectricidad
54 Sebastian Cianci Maderera Lopez-FAS Eelectricidad
55 Lucas Gaday Alas Rojas de Santa Lucia
56 Facundo Andres Rioja Matorras Salta La Linda
57 Marcos Gonzalez Maderera Lopez-FAS Eelectricidad
58 Juan José Juarez -
59 Jose Ignacio Sierra -
60 Juan Martin Boldú Ciudad de Mercedes
61 Gustavo Leonardo Artacho -
62 Nicolas Bravo -
63 Leonel Romero -
64 Franco Hernan Bustos -
65 Duilio Ramos C.S.Arbol Verde
66 Esteban Javier Ramirez -
67 Ariel Rodriguez -
68 Juan Ignacio Vicente -
69 Diego Santangelo -
70 Marcelo Quevedo -
71 Sergio Fernando Rivadeneira -
72 Pablo Ciancio Municipalidad de San Martin
DNF Sergio Nicolas Aguirre -
DNF Rolando Ahumada -
DNF Alejandro Jesús Aimar -
DNF Ismael Fernando Armella Laguna -
DNF Dante Basaury -
DNF Ignacio Agustin Basaury -
DNF Hugo Ezequiel Charri -
DNF Hugo Alberto Contte -
DNF Pablo Juan Corbalan -
DNF Emilio De Arce -
DNF Delfin Antonio Fernandez -
DNF Juan Martin Ferrari -
DNF Jorge Andrés Fidalgo -
DNF Lorenzo Gerloff -
DNF Rodrigo Inchausti -
DNF Elias Maximiliano Laguna -
DNF Walter Luis Lescano -
DNF Cristian Ezequiel Leyes -
DNF Toribio Moreyra -
DNF Jonatan Emanuel Navarrete -
DNF Edgar Jose Navarro -
DNF Claudio Fernando Ocon -
DNF Hugo Robles -
DNF Angel Ivan del Valle Rodriguez -
DNF Manuel Andres Schonfeld Beceyro -
DNF Carlos Alberto Soria -
DNF Enzo David Soria -
DNF Pablo Gerardo Sotelo -
DNF Hector Luis Suarez -
DNF German Trautner -
DNF Nelson Ivan Villagra -
DNF Leonel Yannelli -
DNF Victor Alexis Ybarra -
DNF Valentin Nazareno Yeri -
DNF Joan Orlando Zabala -
DNF Jose Alberto Zalazar -
DNF Oscar Gomez ACA Virgen de Fátima
DNF Emiliano Contreras AC Mardan
DNF Matias Maggiora Citti Bikes-Expo Ladrillo
DNF Marcos Ruben Linares Ciudad de Pehuajo
DNF Cristian Romero F.Dep.y Salud-Diberboll
DNF Gaston Cordero Giant
DNF Adalberto Tomas Cuevas Giant
DNF German Chavarini M.J.Jácamo
DNF Paulino Dal Secco Mi Maní Zabala-CPC
DNF Ivan Eduardo Escudero Municipalidad de Godoy Cruz
DNF Mauricio Paez Municipalidad de Godoy Cruz
DNF Franco Vecchi Municipalidad de Godoy Cruz
DNF Sergio Aguirre Municipalidad de Rawson
DNF Alejandro Saquilan Municipalidad de Rawson
DNF Isaias Leonel Abu SAT
DNF Pablo Martin De la Barrera SAT
DNF Joaquin Garcia SEP San Juan
DNF Efraín Toloza SEP San Juan
DNF Emanuel Mini Team Novo Nordisk
DNF Hernan Santillan Team Yeyo-Roberto Sosa
DNF Oscar Ezequiel Simoncelli Team Yeyo-Roberto Sosa
DNF Tomas Tabares Transportes El Sol- 9 de Julio
Information
Nation Argentina
Santiago del Ester
Date 28th April
Distance 198 km
CAT CN