La Périgord Ladies - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Brown Grace FDJ-SUEZ-Futuroscope 40 03:10:45
2 Boilard Simone St Michel-Auber 93 30 + 00
3 Neylan Rachel Cofidis Women Team 25 + 00
4 Le Net Marie FDJ-SUEZ-Futuroscope 20 + 35
5 Steels Claire Sopela Women's Team 15 + 35
6 Allione Marine Stade Rochelais Charente Maritime 10 + 35
7 Richioud Greta Arkéa Pro Cycling Team 5 + 35
8 Emond Clara Emotional.fr Tornatech GSC Blagnac 3 + 35
9 Kolesava Anastasiya Stade Rochelais Charente Maritime 3 + 35
10 Bideau Sandrine St Michel-Auber 93 3 + 35
11 Muzic Evita FDJ-SUEZ-Futuroscope + 35
12 Schoens Quinty Parkhotel Valkenburg + 35
13 Grossetête Maëlle FDJ-SUEZ-Futuroscope + 35
14 Colje Maaike Massi Tactic Women's Team + 35
15 Mendez Melgarejo Irene Bizkaia-Durango + 35
16 Nerlo Aurela Massi Tactic Women's Team + 35
17 Savi Prisca BePink + 35
18 Coutinho Alice Sopela Women's Team + 35
19 Romeu Solaz Marta Team Farto-BTC + 35
20 Blanco Calbet Yurani Laboral Kutxa-Fundacion Euskadi + 35
21 Levenez Sandra Cofidis Women Team + 35
22 Fortin Emilie Mix Team + 35
23 Normand Adèle Emotional.fr Tornatech GSC Blagnac + 35
24 Yapura Plaza Maria Team Macadam’s Cowboys & Girls + 35
25 Guilman Victorie FDJ-SUEZ-Futuroscope + 35
26 Schweikart Aileen Bizkaia-Durango + 35
27 Lejeune Cécile Team Farto-BTC + 35
28 Weingarten Audrey Team Féminin Auvergne-Rhône-Alpes + 01:15
29 Allin Pauline Arkéa Pro Cycling Team + 01:15
30 Ortega Ruiz Patricia Sopela Women's Team + 01:15
31 Varenyk Marina Eneicat-RBH Global + 01:15
32 Laizane Lija Eneicat-RBH Global + 01:15
33 Eraso Lasa Idoia Laboral Kutxa-Fundacion Euskadi + 01:15
34 Thomas Ségolène Team Macadam’s Cowboys & Girls + 01:15
35 Ortiz Bonilla Emma Team Groupe Abadie-Le Boulou + 01:15
36 Peloquin Josephine Emotional.fr Tornatech GSC Blagnac + 01:15
37 Limpens Pien Parkhotel Valkenburg + 01:15
38 Talbot Josie Team Farto-BTC + 01:15
39 Gutierrez Ariadna Team Farto-BTC + 01:15
40 Fahy Camille UVCA Troyes Féminin + 02:05
41 Joncheray Victoire UVCA Troyes Féminin + 02:26
42 Daumas Noémie Team Groupe Abadie-Le Boulou + 02:26
43 Basilico Valentina BePink + 02:26
44 Soto Campos Catalina Bizkaia-Durango + 02:26
45 Liboreau Lucie Emotional.fr Tornatech GSC Blagnac + 02:26
46 Sonnery Cottet Anna Team Groupe Abadie-Le Boulou + 02:26
47 Jencusova Nora BePink + 02:26
48 Fasoi Varvara Eneicat-RBH Global + 02:26
49 Biard Marie-Louise Team Féminin Chambéry + 02:26
50 Lavry Laura Team Féminin Chambéry + 02:26
51 Aubry Julia Team Féminin Chambéry + 02:26
52 Gutierrez Sandra Laboral Kutxa-Fundacion Euskadi + 02:26
53 Martinez Andrea Emotional.fr Tornatech GSC Blagnac + 02:26
54 Lechner Corinna Massi Tactic Women's Team + 02:26
55 Tessier Océane St Michel-Auber 93 + 02:26
56 Fonseca Barbara St Michel-Auber 93 + 02:26
57 Drummond Michaela BePink + 02:26
58 Amondarain Gaztanaga Naia Sopela Women's Team + 02:26
59 Gill Nadine Michaela Sopela Women's Team + 04:05
60 Ostolaza Zabala Usoa Laboral Kutxa-Fundacion Euskadi + 04:23
61 Morichon Anaïs Arkéa Pro Cycling Team + 04:41
62 Berland Lou Team Groupe Abadie-Le Boulou + 04:41
63 Mahé Océane Team Féminin Auvergne-Rhône-Alpes + 04:50
64 Guerin Marine Mix Team + 04:50
65 Prevoteau Eloise Team Macadam’s Cowboys & Girls + 04:50
66 Gielen Marie VC Morteau-Montbenoît Féminin + 04:50
67 Boulais Flavie Cofidis Women Team + 04:57
68 Gonzalez Blanco Lucia Bizkaia-Durango + 06:00
69 Wyllie Ella Parkhotel Valkenburg + 06:42
70 Laurance Typhaine Arkéa Pro Cycling Team + 06:42
71 Schoenenberger Chloé Stade Rochelais Charente Maritime + 06:42
72 Charpentier Chloé Team Macadam’s Cowboys & Girls + 06:42
73 Rodriguez Revert Sofia Bizkaia-Durango + 06:56
74 Gegu Justine Mix Team + 07:46
75 Arnould Flavie Team Féminin Auvergne-Rhône-Alpes + 10:35
76 Crestanello Lara BePink + 11:27
77 Le Mouel Célia Emotional.fr Tornatech GSC Blagnac + 11:32
DNS Villalon Aranza Eneicat-RBH Global
DNS Guazzini Vittoria FDJ-SUEZ-Futuroscope
DNS Frain Nicole Parkhotel Valkenburg
DNS Eraud Séverine Stade Rochelais Charente Maritime
DNS Miermont Dilyxine Team Féminin Auvergne-Rhône-Alpes
DNS Laubig Leonie Team Groupe Abadie-Le Boulou
DNS De Muynck Sophie Team Macadam’s Cowboys & Girls
DNS Ebacher Maude UVCA Troyes Féminin
DNS Plet Manon VC Morteau-Montbenoît Féminin
DNF Hinault Maryanne Arkéa Pro Cycling Team
DNF Jounier Lucie Arkéa Pro Cycling Team
DNF Escursell Valero Elisabet BePink
DNF Pereira Beatriz Bizkaia-Durango
DNF Kerbaol Cédrine Cofidis Women Team
DNF Pilote-Fortin Gabrielle Cofidis Women Team
DNF Bulleri Alessia Eneicat-RBH Global
DNF San Justo Claudia Eneicat-RBH Global
DNF Gabilondo Olatz Laboral Kutxa-Fundacion Euskadi
DNF Gilabert Vilaplana Ariana Laboral Kutxa-Fundacion Euskadi
DNF Eklund Nathalie Massi Tactic Women's Team
DNF Nuñez Miryam Massi Tactic Women's Team
DNF Ramirez Andrea Massi Tactic Women's Team
DNF Almeida Sophie Mix Team
DNF Corbineau Ysoline Mix Team
DNF Sachet Iris Mix Team
DNF Bos Leonie Parkhotel Valkenburg
DNF De Gast Belle Parkhotel Valkenburg
DNF Banlles Santamaria Maria Sopela Women's Team
DNF Avoine Alison St Michel-Auber 93
DNF Abgrall Noémie Stade Rochelais Charente Maritime
DNF Britz Azulde Team Farto-BTC
DNF Svarinska Lina Team Farto-BTC
DNF Charvin Christelle Team Féminin Auvergne-Rhône-Alpes
DNF Lepaintre Solene Team Féminin Auvergne-Rhône-Alpes
DNF Fisher Annabel Team Féminin Chambéry
DNF Hochart Claire Team Féminin Chambéry
DNF Marrel Jessie Team Féminin Chambéry
DNF Torrell Recasens Raquel Team Groupe Abadie-Le Boulou
DNF Janusz Izabela Team Macadam’s Cowboys & Girls
DNF Diringer Manon UVCA Troyes Féminin
DNF Langarica Naomi UVCA Troyes Féminin
DNF Baumer Annika VC Morteau-Montbenoît Féminin
DNF Courtot Emeline VC Morteau-Montbenoît Féminin
DNF Liehner Annika VC Morteau-Montbenoît Féminin

Information