Tour de France: Live Centre | Startlist | Stage profiles

Circuito del Guadiana Junior - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Lospitao Pablo ElectroMercantil-Gr100 2:02:10
02 Cepa Daniel InfinObras - Zafiro + 00
03 Camara Murcia Pedro Saxun-Extrusax-Primoti + 00
04 Rosado Novillo Abel Drone Hopper - GSport Teika + 00
05 Garcia Alvaro Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 00
06 Tenorio Albo Daniel Previley-Coforma U19 + 00
07 Perez Cesar EOLO-KOMETA U19 + 00
08 Martin Alvar Recambios Callejo + 00
09 Gracia Berroa Isaac Bathco Cycling Team + 00
10 Serrano Mario Aminur Consulting-AEL-RES + 00
11 Cano Gerard UCV Bikesports + 00
12 Dominguez Martin Miguel Bathco Cycling Team + 00
13 Aguilar Hugo Previley-Coforma U19 + 00
14 Abril Alejandro Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 00
15 Ortega Sanz Pablo Previley-Coforma U19 + 00
16 Cadena Joan EOLO-KOMETA U19 + 32
17 Artigues Jordi Manuela Fundación Juniors + 32
18 Marti Pau Drone Hopper - GSport Teika + 32
19 Serrano Castillo Sergio Stefano Garzelli Team + 32
20 Galbany Sergi Finques Feliu CT + 32
21 Grau Alex Drone Hopper - GSport Teika + 32
22 Lopez Luis Manuela Fundación Juniors + 32
23 Merenciano Aaron InfinObras - Zafiro + 32
24 Segura Garcia Jose InfinObras - Zafiro + 32
25 Rubirola Marc Tot Net-Terrassa Ciclisme + 32
26 Puente David EOLO-KOMETA U19 + 32
27 Jimenez Del Rio Pablo Previley-Coforma U19 + 32
28 Rodriguez Tadeo Aminur Consulting-AEL-RES + 32
29 Diaz Tomas Dario Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 32
30 Mompean Jose Maria El Nieto del Lobo - Nutribandel - CC Alcat + 32
31 Monroig Gimeno Izan Castillo de Onda Equipo Ciclista + 32
32 Monserrate Sergi UCV Bikesports + 32
33 Arias Antonio Manuela Fundación Juniors + 32
34 Fajardo Samuel Sanse - Rotor + 32
35 Muntanya Albert Finques Feliu CT + 32
36 Bernandez Manuel Emico-Erbi + 32
37 Donat Jose Manuel Castillo de Onda Equipo Ciclista + 32
38 Casado Perez Alvaro Sanse - Rotor + 32
39 Poveda Aaron Guijarro - Sporting Pursuits + 32
40 Aparicio Diego Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 32
41 Bravo Marti Stefano Garzelli Team + 32
42 Romero Joel Castillo de Onda Equipo Ciclista + 32
43 Cuella Juan Maria Globalia Artes Graficas - ECS + 32
44 Mestre Marc Drone Hopper - GSport Teika + 32
45 Magyar Gergo EOLO-KOMETA U19 + 32
46 Alvarez Mario InfinObras - Zafiro + 32
47 Penas Sanchez Manuel Franco Furniture - Ciclos Castillo + 32
48 Barros Arturo Bathco Cycling Team + 32
49 Verdu Gorka Saxun-Extrusax-Primoti + 32
50 Mancilla Diego Trebujena Academia Juanjo Lobato + 32
51 Guillermo Lucas EOLO-KOMETA U19 + 32
52 Hernandez Furio Sergio Guijarro - Sporting Pursuits + 32
53 Perez Calzada Carlos Previley-Coforma U19 + 32
54 Franquesa Adria UCV Bikesports + 32
55 Sanroma Manuel EOLO-KOMETA U19 + 32
56 Lopez Hilario Castillo de Onda Equipo Ciclista + 32
57 Talledo Danil Tot Net-Terrassa Ciclisme + 32
58 Benitez Javier Team Vino Junior + 32
59 Legua Alvaro Castillo de Onda Equipo Ciclista + 32
60 Calabuig Estanislao Bathco Cycling Team + 32
61 Ruiz Pino Rodrigo Previley-Coforma U19 + 32
62 Navarro Inaki Tot Net-Terrassa Ciclisme + 32
63 Parareda Aniol Finques Feliu CT + 32
64 Ortega Leon Carlos Guijarro - Sporting Pursuits + 32
65 Fernandez Lopez Juan Emico-Erbi + 32
66 Artero Daniel UCV Bikesports + 32
67 Guerra Unai Suminstros Zadorra-Hegotarrak + 32
68 Bayo Alvarez Daniel Franco Furniture - Ciclos Castillo + 32
69 Perez Lucas Iker ElectroMercantil-Gr100 + 32
70 Font Grandio Biel Tot Net-Terrassa Ciclisme + 32
71 Gonzlaez Garcia Aaron Stefano Garzelli Team + 32
72 Ceberino Hugo Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 32
72 Aguilera Pimentel Ivan Franco Furniture - Ciclos Castillo + 32
74 Martin San Facundo Iker ElectroMercantil-Gr100 + 32
75 Quevedo Sergio Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 32
76 Domens Alberto Drone Hopper - GSport Teika + 32
77 Moreno Perez Mariano Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 32
78 Torres Arias Pablo Sanse - Rotor + 32
79 Rozas Daniel Globalia Artes Graficas - ECS + 32
80 Martinez David InfinObras - Zafiro + 32
81 Gutierrez Mercader Iban Bathco Cycling Team + 32
82 Gomez Naranjo Alejandro Trebujena Academia Juanjo Lobato + 32
83 Calleja Harkaitz Suminstros Zadorra-Hegotarrak + 32
84 Una Daniel Recambios Callejo + 32
85 Lopez Martinez Juan Pedro Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 32
86 Villacastin Alejandro Suminstros Zadorra-Hegotarrak + 32
87 Pallares Siro Tot Net-Terrassa Ciclisme + 32
88 Garcia Nunez Jorge Previley-Coforma U19 + 32
89 Hervas Jorge Aminur Consulting-AEL-RES + 32
90 Benito Adrián Manuela Fundación Juniors + 32
91 Aguilera Nil EOLO-KOMETA U19 + 43
92 Merenciano Lopez Alejandro InfinObras - Zafiro + 51
93 Antunez Romero Pablo ElectroMercantil-Gr100 + 1:25
94 Pindado Hector Diego Diez - Streambike + 1:50
95 Valladares Cuesta Adrian Jesus Franco Furniture - Ciclos Castillo + 1:52
96 Garcia Guell Victor Sanse - Rotor + 1:54
97 Lopez Lizan Pedro Jose El Nieto del Lobo - Nutribandel - CC Alcat + 2:06
98 Fajardo Alex Saxun-Extrusax-Primoti + 2:06
99 Castellet Marc Castillo de Onda Equipo Ciclista + 2:09
100 Roldan Rios Carlos Franco Furniture - Ciclos Castillo + 2:09
101 Imperial Andres Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 2:09
102 Sanchidrian Fernando Diego Diez - Streambike + 2:09
103 Bautista Alfonso Equipo Ciclista Fenavin - Turismo Ciudad + 2:09
104 Hermosa Juan Recambios Callejo + 2:09
105 Alfonso Iglesias Diego Aluminios Cortizo Jr + 2:09
106 Soler Lopez Antonio Luis InfinObras - Zafiro + 2:09
107 Bermejo Moreno Ismael ElectroMercantil-Gr100 + 2:09
108 Gonzalez Algarra Yeray Manuela Fundación Juniors + 2:09
109 Lopez Atienzar Francisco Javier Guijarro - Sporting Pursuits + 2:09
110 Garcia Sanchez Arnau Tot Net-Terrassa Ciclisme + 2:09
111 Llopis Emilio Drone Hopper - GSport Teika + 2:09
112 Llopis Emilio Drone Hopper - GSport Teika + 2:09
113 Artesero Alejandro Equipo Ciclista Fenavin - Turismo Ciudad + 2:14
114 Castellano Alejandro Team Vino Junior + 2:34
115 Rodriguez Escorza Pablo Guijarro - Sporting Pursuits + 2:48
116 Galindo Alberto Diego Diez - Streambike + 3:08
117 Zomeno Victor Aminur Consulting-AEL-RES + 3:16
118 Andres Marc Aminur Consulting-AEL-RES + 3:16
119 Beltran Garcia Jorge Saxun-Extrusax-Primoti + 3:19
120 Rodriguez Vidal Pau Tot Net-Terrassa Ciclisme + 3:19
121 Alvarez Alabarce Francisco Trebujena Academia Juanjo Lobato + 4:08
122 Cervera Miguel Stefano Garzelli Team + 4:33
123 Diaz Ricardo Drone Hopper - GSport Teika + 4:37
124 Aguiar Lucas Aluminios Cortizo Jr + 4:43
125 Fajardo Hugo Team Vino Junior + 4:43
126 Hernandez Elvira Daniel Sanse - Rotor + 4:43
127 del Ojo Joel Manuela Fundación Juniors + 5:51
128 De Castro Cativiela Eneko Sanse - Rotor + 5:51
129 Merino Alvarez Felix Emico-Erbi + 5:51
130 Margalef Alex UCV Bikesports + 6:03
131 Naharro Daniel El Nieto del Lobo - Nutribandel - CC Alcat + 7:00
132 Rubio Matellano Jose Antonio Sanse - Rotor + 7:07
133 Alfonso Iglesias Diego Aluminios Cortizo Jr + 7:13
134 Fernandez Espinosa Manuel Franco Furniture - Ciclos Castillo + 7:13
135 Branchart Marti Finques Feliu CT + 7:18
136 Calvo Corzon Hugo Aluminios Cortizo Jr + 7:19
137 Rodrigo Huertas Adrian Equipo Ciclista Fenavin - Turismo Ciudad + 7:22
138 Torrentes Carlos El Nieto del Lobo - Nutribandel - CC Alcat + 7:29
139 Martin Sanchez Diego Globalia Artes Graficas - ECS + 8:47
140 Becerra Antonio Manuela Fundación Juniors + 8:47
141 Fernandez Real Luis UCV Bikesports + 9:56
142 Simon Carlos Recambios Callejo + 12:18
143 Martinez Villen Juan Jose Franco Furniture - Ciclos Castillo + 12:18
DNF Gonzalez Pais Ramon Aluminios Cortizo Jr
DNF Iglesias Ivan Aluminios Cortizo Jr
DNF Iglesias Ivan Aluminios Cortizo Jr
DNF Bort Lucas Marc Aminur Consulting-AEL-RES
DNF Lisart Abel Aminur Consulting-AEL-RES
DNF Rumayor Adahi Bathco Cycling Team
DNF Marmol Manel Castillo de Onda Equipo Ciclista
DNF Barbera Jesus Manuel Cycling Team Junior Ciudad de Talavera
DNF Fernandez Ramos Manuel Cycling Team Junior Ciudad de Talavera
DNF Hernandez Raul Cycling Team Junior Ciudad de Talavera
DNF Saez Juan Cycling Team Junior Ciudad de Talavera
DNF Arribas Lucas Diego Diez - Streambike
DNF Blanco Sergio Diego Diez - Streambike
DNF Blazquez Enrique Diego Diez - Streambike
DNF Jimenez Javier Diego Diez - Streambike
DNF Perez Marcos Ernesto El Nieto del Lobo - Nutribandel - CC Alcat
DNF Ros Elies El Nieto del Lobo - Nutribandel - CC Alcat
DNF Sanchez Alejandro El Nieto del Lobo - Nutribandel - CC Alcat
DNF Osuna Vila Manuel ElectroMercantil-Gr100
DNF Alfonso Nicolas Emico-Erbi
DNF Esteban Victor Emico-Erbi
DNF Turrado Hector Emico-Erbi
DNF Astasio Quintana Victor Equipo Ciclista Fenavin - Turismo Ciudad
DNF Ramirez Carlos Equipo Ciclista Fenavin - Turismo Ciudad
DNF Romero Lorenzo Equipo Ciclista Fenavin - Turismo Ciudad
DNF Ruiz Pino Samuel Equipo Ciclista Fenavin - Turismo Ciudad
DNF Collell Marc Finques Feliu CT
DNF Deosdat Tomas Finques Feliu CT
DNF Garcia Gonzalez Hugo Globalia Artes Graficas - ECS
DNF Perez Miguel Angel Globalia Artes Graficas - ECS
DNF Prieto Hugo Globalia Artes Graficas - ECS
DNF Sanchez Sergio Globalia Artes Graficas - ECS
DNF Garcia Alejandro Guijarro - Sporting Pursuits
DNF Lozano Mario Guijarro - Sporting Pursuits
DNF Aguilera Oscar Recambios Callejo
DNF Calvo Aparicio Alvaro Recambios Callejo
DNF De Mateo Fernando Recambios Callejo
DNF Alvarez Cesar Saxun-Extrusax-Primoti
DNF Garcimartin Oscar Saxun-Extrusax-Primoti
DNF Ortuno David Saxun-Extrusax-Primoti
DNF Cervera Miguel Stefano Garzelli Team
DNF Mas Pepe Stefano Garzelli Team
DNF Alonso Iker Suminstros Zadorra-Hegotarrak
DNF Romero Eduardo Suminstros Zadorra-Hegotarrak
DNF Chico Alex Team Vino Junior
DNF Molina Juan Carlos Team Vino Junior
DNF Alcon Marco Trebujena Academia Juanjo Lobato
DNF Andrades Campos Antonio Trebujena Academia Juanjo Lobato
DNF Perez Gonzalez Daniel Trebujena Academia Juanjo Lobato
DNF Zarzuela Valcarcel Javier Trebujena Academia Juanjo Lobato
DNF Planas Sergi UCV Bikesports

Information