2022 World Championship Other: Transfers 2022 > 2023

Vuelta a Valladolid Junior - 2022

GC

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Morgado António Bairrada Cycling Team 07:48:56
02 Tavares Gonçalo Bairrada Cycling Team + 31
03 Marti Pau Drone Hopper - GSport Teika + 44
04 Calabuig Estanislao Bathco Cycling Team + 01:01
05 Pollner Balázs EOLO-KOMETA U19 + 01:09
06 Beloki Markel MMR Cycling Academy + 01:10
07 Lima Daniel Bairrada Cycling Team + 01:11
08 Martin Alvar Recambios Callejo + 01:18
09 Campos Noah Landeiro - KTM - Matias&Araújo - Frulact + 01:43
10 Oliveira Joao Pedro Landeiro - KTM - Matias&Araújo - Frulact + 01:50
11 Florez Garces Samuel Vigo-Rias Baixas U19 + 01:57
12 Romeo Sergio MMR Cycling Academy + 02:02
13 Artigues Jordi MX Manuela Amiñur + 02:08
14 Gutierrez Mercader Iban Bathco Cycling Team + 02:11
15 Barros Arturo Bathco Cycling Team + 02:17
16 Garcia Pedro EOLO-KOMETA U19 + 02:19
17 Grau Alex Drone Hopper - GSport Teika + 02:27
18 Gallego Gonzalo Vigo-Rias Baixas U19 + 02:37
19 Poveda Aaron Guijarro - Sporting Pursuits + 02:42
20 Mota Tomas Landeiro - KTM - Matias&Araújo - Frulact + 02:44
21 Torres Arias Pablo Sanse - Rotor + 03:16
22 Gamundi Joan Saxun-Extrusax-Primoti + 03:32
23 Cunha Joao Landeiro - KTM - Matias&Araújo - Frulact + 03:34
24 Galindo Nicolas Matrix - Salchi Juniors + 03:34
25 Rodriguez Johakson MX Talavera + 03:35
26 Churchill Taylor Drone Hopper - GSport Teika + 03:38
27 De Castro Cativiela Eneko Sanse - Rotor + 03:45
28 Navas Alvaro Matrix - Salchi Juniors + 03:50
29 Castano Ismael Autovivo Grup-Trek CCSB + 03:54
30 Lopez Saavedra Jose Carlos Matrix - Salchi Juniors + 03:57
31 Herraiz Alem EOLO-KOMETA U19 + 04:03
32 Camara Murcia Pedro Saxun-Extrusax-Primoti + 04:07
33 Lopez Luis Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 04:08
34 Chan Romero Hassan Felipe Suminstros Zadorra-Hegotarrak + 04:11
35 Garbajosa Pasan Adrian Matrix - Salchi Juniors + 04:18
36 Lumanlan Lance Bathco Cycling Team + 04:33
37 Gonzalez Juarez Olaf Axel Camargo - Salgar - Sitelec + 04:35
38 Laporte Clement Occitane CF U19 + 04:38
39 Garcia Hector EOLO-KOMETA U19 + 04:39
40 Garcia Nicolas Occitane CF U19 + 04:40
41 Jones Kyle Saxun-Extrusax-Primoti + 04:46
42 Hermosa Juan Recambios Callejo + 04:48
43 Aranda Marc Autovivo Grup-Trek CCSB + 04:49
44 Galindo Alberto Diego Diez - Streambike + 04:52
45 Monge Pablo Manuel EntrenamientoCiclismoTeam + 04:55
46 Calleja Harkaitz Suminstros Zadorra-Hegotarrak + 04:57
47 Pindado Hector Diego Diez - Streambike + 05:13
48 Anguela Mario Matrix - Salchi Juniors + 05:15
49 Vigil Sergio Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto U19 + 05:23
50 Martinez Unai Matrix - Salchi Juniors + 05:25
51 Pinto Pedro Landeiro - KTM - Matias&Araújo - Frulact + 05:38
52 Ortega Leon Carlos Guijarro - Sporting Pursuits + 06:03
53 Riutort Palau Guillem Seleccion Balear + 06:09
54 Romeo Santiago Pol Autovivo Grup-Trek CCSB + 06:18
55 Perez-Grueso Garcia Ruben EntrenamientoCiclismoTeam + 06:21
56 Garcia Guell Victor Sanse - Rotor + 06:28
57 Rodriguez Escorza Pablo Guijarro - Sporting Pursuits + 06:28
58 Werik Kaua Domingos Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 06:35
59 Hernandez Furio Sergio Guijarro - Sporting Pursuits + 06:41
60 Baviera Alejandro InfinObras - Zafiro + 06:41
61 Echavarria Emilio Disgarsa + 06:43
62 Jimenez Del Rio Pablo EntrenamientoCiclismoTeam + 06:59
63 Garcia Iglesias Carlos Solutec - Las Mestas Gijon + 07:26
64 Quevedo Sergio MX Talavera + 07:27
65 Garcia Martinez Cristian Patria Hispana Seguros + 07:28
66 Diaz Fernandez Jorge Patria Hispana Seguros + 07:38
67 Gimeno Nil MMR Cycling Academy + 07:40
68 Gonzalez Mesa Adrian Disgarsa + 07:52
69 Rodrigo Huertas Adrian Equipo Ciclista Fenavin - Turismo Ciudad + 07:57
70 Zamanillo Pablo Camargo - Salgar - Sitelec + 08:03
71 Alvarez Mario InfinObras - Zafiro + 08:35
72 Bort Lucas Marc MX Manuela Amiñur + 08:48
73 Lucas Corentin Occitane CF U19 + 08:52
74 Rodriguez Lopez Raul MMR Cycling Academy + 10:01
75 Chavez Lenny Autovivo Grup-Trek CCSB + 10:40
76 Garcia Ruiz Izan Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto U19 + 10:41
77 Lorinc Kevin Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto U19 + 10:58
78 Tovar Max Disgarsa + 11:39
79 Rubio Matellano Jose Antonio Sanse - Rotor + 11:42
80 Bortolazzi Adan Saxun-Extrusax-Primoti + 12:18
81 Merenciano Lopez Alejandro InfinObras - Zafiro + 12:33
82 Jimenez Josue Bathco Cycling Team + 12:42
83 Centelles Fran MX Manuela Amiñur + 13:01
84 Perez Calzada Carlos EntrenamientoCiclismoTeam + 13:29
85 Alonso Feito Pelayo Solutec - Las Mestas Gijon + 14:06
86 Aguilera Pena Ivan Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto U19 + 14:10
87 Imperial Andres Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 14:17
88 Bernandez Manuel Emico-Erbi + 14:25
89 Pla Albert Autovivo Grup-Trek CCSB + 14:32
90 Bra Casanueva Tirso Disgarsa + 14:53
91 Paredes Ruiz Hugo Camargo - Salgar - Sitelec + 14:55
92 Caldentey Ferrer Miquel Seleccion Balear + 15:18
93 Munoz Jaume Saxun-Extrusax-Primoti + 15:21
94 Richmond Grau Jordi InfinObras - Zafiro + 15:23
95 Foures Remi Occitane CF U19 + 16:06
96 Rozas Daniel Globalia Artes Graficas - ECS + 17:18
97 Alvarez Joel Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto U19 + 18:19
98 Rodrigues Ruben Bairrada Cycling Team + 18:37
99 Bautista Alfonso Equipo Ciclista Fenavin - Turismo Ciudad + 19:19
100 Rodriguez Garcia Martin MMR Cycling Academy + 19:52
101 Almanza Kevin Camargo - Salgar - Sitelec + 19:54
102 Martinez Cristobal Samuel Maguisa Guijuelo - CCB Gruas Bellver + 21:49
DNF Becerra Antonio MX Manuela Amiñur
DNF Benito Adrián MX Manuela Amiñur
DNF Ceberino Hugo MX Talavera
DNF Fernandez Espinosa Manuel MX Talavera
DNF Molina Jimenez Victor MX Talavera
DNF Quintana Ortiz John MX Talavera
DNF Fernandez Lucas Seleccion Balear
DNF Garcia-Fogeda Munar Pau Seleccion Balear
DNF Marmol Manel Seleccion Balear
DNF Ros Elies Seleccion Balear
DNF Aguiar Lucas Aluminios Cortizo Jr
DNF Alfonso Iglesias Diego Aluminios Cortizo Jr
DNF Belmonte Ivan Aluminios Cortizo Jr
DNF Calvo Corzon Hugo Aluminios Cortizo Jr
DNF Gonzalez Pais Ramon Aluminios Cortizo Jr
DNF Pineiro Collazo Lucas Aluminios Cortizo Jr
DNF Peralta Michael Manuel Autovivo Grup-Trek CCSB
DNF Batista Miguel Bairrada Cycling Team
DNF Cordeiro Francisco Bairrada Cycling Team
DNF Gutierrez Ibanez Diego Bathco Cycling Team
DNF Cobo Puebla David Camargo - Salgar - Sitelec
DNF Garcia Garcia Pablo Camargo - Salgar - Sitelec
DNF Gonzalez Juarez Olaf Axel Camargo - Salgar - Sitelec
DNF Postigo Iker Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto U19
DNF Arribas Lucas Diego Diez - Streambike
DNF Blanco Sergio Diego Diez - Streambike
DNF Jimenez Javier Diego Diez - Streambike
DNF Sanchidrian Fernando Diego Diez - Streambike
DNF Aja Garcia Christian Disgarsa
DNF Ortiz Arroyo Jesus Disgarsa
DNF Calvo Pablo Drone Hopper - GSport Teika
DNF Diaz Ricardo Drone Hopper - GSport Teika
DNF Ruiz Alejandro Drone Hopper - GSport Teika
DNF Alfonso Nicolas Emico-Erbi
DNF Fernandez Lopez Juan Emico-Erbi
DNF Merino Pelayo Emico-Erbi
DNF Rosado Pedro Emico-Erbi
DNF Carpio Pascual Alejandro EntrenamientoCiclismoTeam
DNF Ruiz Pino Rodrigo EntrenamientoCiclismoTeam
DNF Cadena Joan EOLO-KOMETA U19
DNF Diaz Joel EOLO-KOMETA U19
DNF Artesero Alejandro Equipo Ciclista Fenavin - Turismo Ciudad
DNF Astasio Quintana Victor Equipo Ciclista Fenavin - Turismo Ciudad
DNF Ramirez Perona Carlos Equipo Ciclista Fenavin - Turismo Ciudad
DNF Ruiz Pino Samuel Equipo Ciclista Fenavin - Turismo Ciudad
DNF Cuella Juan Maria Globalia Artes Graficas - ECS
DNF Martin Sanchez Diego Globalia Artes Graficas - ECS
DNF Prieto Hugo Globalia Artes Graficas - ECS
DNF Sanchez Sergio Globalia Artes Graficas - ECS
DNF Lozano Mario Guijarro - Sporting Pursuits
DNF Murcia Grane Jaime Guijarro - Sporting Pursuits
DNF Richmond Grau Jordi InfinObras - Zafiro
DNF Rodriguez Romero Enric InfinObras - Zafiro
DNF Segura Garcia Jose InfinObras - Zafiro
DNF David Kawah Landeiro - KTM - Matias&Araújo - Frulact
DNF Mota Tomas Landeiro - KTM - Matias&Araújo - Frulact
DNF Garcia Gonzalez Mario Maguisa Guijuelo - CCB Gruas Bellver
DNF Hernandez Rodrigo Maguisa Guijuelo - CCB Gruas Bellver
DNF Hernandez Diaz Daniel Maguisa Guijuelo - CCB Gruas Bellver
DNF Molinero Gonzalez Jose Maguisa Guijuelo - CCB Gruas Bellver
DNF Pascual Redondo Sergio Maguisa Guijuelo - CCB Gruas Bellver
DNF Perez Gutierrez Asier Maguisa Guijuelo - CCB Gruas Bellver
DNF Ramos Calzada Jairo Maguisa Guijuelo - CCB Gruas Bellver
DNF Ramos Hernandez Mario Maguisa Guijuelo - CCB Gruas Bellver
DNF Renuncio Jaime Maguisa Guijuelo - CCB Gruas Bellver
DNF Valle Cascon Adrian Maguisa Guijuelo - CCB Gruas Bellver
DNF Sastre Yeray MMR Cycling Academy
DNF Arrobio Romain Occitane CF U19
DNF Bandu Adrien Occitane CF U19
DNF De La Fuente Lopez Mateo Patria Hispana Seguros
DNF Gonzalez Cadenas Aimar Patria Hispana Seguros
DNF Gutierrez Raul Patria Hispana Seguros
DNF Lopez Menendez Miguel Patria Hispana Seguros
DNF Aguilera Oscar Recambios Callejo
DNF Calvo Aparicio Alvaro Recambios Callejo
DNF De Mateo Fernando Recambios Callejo
DNF Zalama Julio Recambios Callejo
DNF Fajardo Samuel Sanse - Rotor
DNF Hernandez Elvira Daniel Sanse - Rotor
DNF Hodge Sam Saxun-Extrusax-Primoti
DNF Albin Enol Solutec - Las Mestas Gijon
DNF Azcano Olivar Mario Solutec - Las Mestas Gijon
DNF Diaz Rodriguez Mario Solutec - Las Mestas Gijon
DNF Ramos Cifuentes Angel Solutec - Las Mestas Gijon
DNF Correa Pablo Emanuel Suminstros Zadorra-Hegotarrak
DNF Guerra Unai Suminstros Zadorra-Hegotarrak
DNF Montanez Alejandro Suminstros Zadorra-Hegotarrak
DNF Villacastin Alejandro Suminstros Zadorra-Hegotarrak
DNF Garcia Alvaro Valverde Team- Ricardo Fuentes U19
DNF Roda Pablo Valverde Team- Ricardo Fuentes U19
DNF Torregrosa Raul Valverde Team- Ricardo Fuentes U19
DNF Fernandez Brais Miguel Vigo-Rias Baixas U19
DNF Otero Iker Vigo-Rias Baixas U19
DNF Sanz Berridy Javier Vigo-Rias Baixas U19

Information