Memorial Valenciaga

Amateur, 5th May 2024, Spain

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Towers Lucas Caja Rural-Alea 04:04:03
02 Castellon Jan Caja Rural-Alea + 25
03 Sagrado Perez Alvaro Brocar-Ale + 34
04 Geerlings Martinez Sergio Valverde Team-Ricardo Fuentes + 01:13
05 Novak Samuel Polti-KOMETA U23 + 01:40
06 Trigo Iker Laboral Kutxa + 01:43
07 Perez Cesar Equipo Essax + 01:46
08 Cavia Daniel Padrones Cortizo + 01:49
09 Florez Samuel Padrones Cortizo + 01:49
10 Etxeberria Haimar Equipo Finisher + 01:49
11 Shischkin Vlas Team MP Group + 01:49
12 Estelrich Mateu Equipo Essax + 01:49
13 Criado Daniel Equipo Finisher + 01:49
14 Castilla Asier Laboral Kutxa + 01:49
15 Ganzabal Ander Laboral Kutxa + 01:49
16 Gutiérrez Sergio Equipo Gomur + 01:49
17 Diaz Alex Caja Rural-Alea + 01:49
18 Lopes Lucas Supermercados Froiz + 01:49
19 Rubirola Marc Team MP Group + 01:49
20 Moya Cano Miguel High Level-GSport + 01:49
21 Lozano Adrian Valverde Team-Ricardo Fuentes + 01:49
22 Krawiec Kacper Telcom-On Clima-Osés + 01:49
23 Flórez Frank Lasal Cocinas-Craega + 01:49
24 Ibanez Javier Caja Rural-Alea + 01:49
25 Belmonte Ivan High Level-GSport + 01:49
26 Garcia Rabadan Jesus Valverde Team-Ricardo Fuentes + 01:49
27 Ledesma Gerard Esetec-Ricardo Fuentes + 01:49
28 Ramirez Cristobal Technosylva Maglia Bembibre + 02:02
29 Savekin Ilya Controlpack + 02:09
30 Shchegolkov Ilia Caja Rural-Alea + 02:12
31 Postarnak Mikhail Team MP Group + 02:12
32 Bessega Gabriele Polti-KOMETA U23 + 02:16
33 Raccagni Gabriele Polti-KOMETA U23 + 02:16
34 Salas Pasto Eloi Team MP Group + 02:17
35 Giuliano Dario Polti-KOMETA U23 + 02:17
36 Warren Ewan Brocar-Ale + 02:17
37 Crozzolo Fabricio Technosylva Maglia Bembibre + 02:17
38 Jimenez Dylan Vigo-Rias Baixas + 02:17
39 Lasa Ailetz Telcom-On Clima-Osés + 02:17
40 Herrán Diego Equipo Gomur + 02:17
41 González Tirado David Vigo-Rias Baixas + 02:17
42 Alonso Feito Pelayo Vigo-Rias Baixas + 02:17
43 Kreikemeier Kade Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles + 02:17
44 Bel Guillem Technosylva Maglia Bembibre + 02:17
45 Vierge Mateo Grupo Eulen-NUUK + 02:17
46 Bedialauneta-Fernandez Eneko Electro Alavesa - Zuia Ingenieri + 02:17
47 Fernandez Hugo Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles + 04:18
48 Monroig Gimeno Izan Valverde Team-Ricardo Fuentes + 04:18
49 Torres Marc Padrones Cortizo + 04:18
50 Crause Pedri Brocar-Ale + 04:18
51 Chamorro David Extremadura-Pebetero + 04:18
52 Sanroma Manuel Polti-KOMETA U23 + 04:18
53 Lloveras Marc Controlpack + 04:18
54 Morante Lopez Javier Brocar-Ale + 04:18
55 Figuls Jaume Team MP Group + 04:18
56 García Gonzalez Pablo Supermercados Froiz + 04:18
57 Gonzalez Mesa Adrian Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles + 04:18
58 Gonzalez Jeronimo Technosylva Maglia Bembibre + 04:18
59 Tapiz Hugo Equipo Finisher + 04:18
60 Granero Mario Brocar-Ale + 04:18
61 Bastida Natividad Raul Telcom-On Clima-Osés + 04:18
62 Rodas Jimeno Gabriel High Level-GSport + 04:18
63 Mäeuibo Markus Equipo Essax + 05:54
64 Diaz Joel Team MP Group + 05:54
65 de la Calle Hugo Padrones Cortizo + 05:55
66 Diribarne Maxime Equipo Gomur + 06:06
67 Skorniakov Grigorii Technosylva Maglia Bembibre + 06:58
68 Martin Muriel Daniel Zamora Enamora + 07:00
69 Rey Martin Padrones Cortizo + 07:00
70 Semperena Telmo Eibar Txirrindulari Taldea + 07:00
71 Kazakov Danil Controlpack + 07:00
72 Rodriguez Novoa Miguel Supermercados Froiz + 07:00
73 Azanza Ibai Equipo Finisher + 07:00
74 Irisarri Ibai Grupo Eulen-NUUK + 07:00
75 Marte Valdez Roger Lasal Cocinas-Craega + 07:00
76 Azurmendi Dañobeitia Haritz Felix Eiser-Hirumet + 07:00
77 Navas Alvaro Supermercados Froiz + 07:00
78 Domens Alberto Equipo Essax + 07:00
79 De La Hoz Eduardo Electro Alavesa - Zuia Ingenieri + 07:00
80 Tadeo Aimar Equipo Finisher + 07:00
81 Rodrigues Rúben Laboral Kutxa + 07:00
82 Arrospide Eneko Electro Alavesa - Zuia Ingenieri + 07:00
83 Sossa Juan Vigo-Rias Baixas + 07:00
84 Ortega Leon Carlos Equipo Essax + 07:06
85 Merino Gomez Marcos Eiser-Hirumet + 07:06
86 Larrañaga Arakama Oier Telcom-On Clima-Osés + 07:06
87 Alvarez Pablo Electro Alavesa - Zuia Ingenieri + 07:06
88 Muga Josu Eiser-Hirumet + 07:06
89 Cano Perez Juan Diego Valverde Team-Ricardo Fuentes + 07:10
90 Diaz Tomas Dario Valverde Team-Ricardo Fuentes + 07:10
91 Lospitao Pablo Caja Rural-Alea + 07:21
92 Cepa Daniel Caja Rural-Alea + 07:21
93 Suarez Fernandez Alain Equipo Gomur + 07:21
94 Marin Aragón Jose Grupo Eulen-NUUK + 07:21
95 Becerra Antonio Extremadura-Pebetero + 08:45
96 Laranjeira Helder Lasal Cocinas-Craega + 08:46
97 Olano Unax Grupo Eulen-NUUK + 08:55
98 Vian Oscar Equipo Gomur + 08:56
99 Manso Xabat Eibar Txirrindulari Taldea + 10:09
100 Errasti Unax Eibar Txirrindulari Taldea + 10:09
101 Gonzalez Algarra Yeray Lasal Cocinas-Craega + 11:04
102 Marshall Jack Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles + 11:04
103 Lopez Llorente Alvaro Extremadura-Pebetero + 11:17
104 Álvarez Alberto Extremadura-Pebetero + 11:17
105 Ortega Soro Gorka High Level-GSport + 11:17
106 Inguanzo Gonzalo Supermercados Froiz + 11:17
107 Fernandez Ramon Padrones Cortizo + 11:17
108 Suarez Medina Jose Carlos Esetec-Ricardo Fuentes + 12:04
109 Kminek Vojtech Padrones Cortizo + 12:08
110 Barros Arturo Technosylva Maglia Bembibre + 12:08
111 Fernandez Grau Eric Controlpack + 12:08
112 Dols Marc Brocar-Ale + 12:08
113 Gomez Marcos Technosylva Maglia Bembibre + 12:11
114 Etcheverry Arian Lasal Cocinas-Craega + 13:42
115 Antunez Pablo Zamora Enamora + 13:42
116 Pollan David Lasal Cocinas-Craega + 13:42
117 Dike Joshua Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles + 14:22
118 Fajardo Toledo Adrian Equipo Essax + 14:44
DNF Soriano Iker Brocar-Ale
DNF Cerda Miquel Controlpack
DNF Montoya Osorio Juan David Controlpack
DNF Villar Jaume Controlpack
DNF Achaga Iker Eibar Txirrindulari Taldea
DNF Arruti Gorka Eibar Txirrindulari Taldea
DNF Irigoyen Irazoki Mikel Eibar Txirrindulari Taldea
DNF Ormazabal Ganix Eibar Txirrindulari Taldea
DNF Hollis Sam Eiser-Hirumet
DNF Leiza Galder Eiser-Hirumet
DNF Muniz Oier Eiser-Hirumet
DNF Trujillo Diaz Inaki Eiser-Hirumet
DNF Aguirre Nikolas Electro Alavesa - Zuia Ingenieri
DNF Camino Eder Electro Alavesa - Zuia Ingenieri
DNF Olabe Markel Electro Alavesa - Zuia Ingenieri
DNF Rodriguez Tadeo Equipo Essax
DNF Muntanya Albert Equipo Finisher
DNF Ordoqui Iñaki Equipo Finisher
DNF Fernandez Heres Samuel Equipo Gomur
DNF Trueba Sergio Equipo Gomur
DNF Gonzalez Ruben Esetec-Ricardo Fuentes
DNF Gonzalez Cabrera Alberto Esetec-Ricardo Fuentes
DNF Izquierdo Conesa Pedro Jose Esetec-Ricardo Fuentes
DNF Martinez Sanchez Alberto Esetec-Ricardo Fuentes
DNF Perez Aaron Esetec-Ricardo Fuentes
DNF Cuadrado Adrian Extremadura-Pebetero
DNF Martin Iker Extremadura-Pebetero
DNF Pérez Gonzalo Extremadura-Pebetero
DNF Aransolo Xabier Grupo Eulen-NUUK
DNF Ortiz Heer Flavio Grupo Eulen-NUUK
DNF Otegui Lasa Enaut Grupo Eulen-NUUK
DNF Buba Ricardo High Level-GSport
DNF Domenech Callau Pau High Level-GSport
DNF Garcia Neira Hector High Level-GSport
DNF Aguilera Pena Ivan Hostal Latorre-Ederlan
DNF Dos Santos Lucas Hostal Latorre-Ederlan
DNF Guzman Nicolas Hostal Latorre-Ederlan
DNF Inigo de Miguel Ekaitz Hostal Latorre-Ederlan
DNF Ondarra Aitor Hostal Latorre-Ederlan
DNF Otaegi Haritz Hostal Latorre-Ederlan
DNF Ramon Haritz Hostal Latorre-Ederlan
DNF Agirre Aitor Laboral Kutxa
DNF Casais Danel Laboral Kutxa
DNF Ibanez Beltran Gabriel Laboral Kutxa
DNF Alonso Iker Lasal Cocinas-Craega
DNF Bessega Tommaso Polti-KOMETA U23
DNF Garcia Pablo Polti-KOMETA U23
DNF Gil Jon Supermercados Froiz
DNF Rodriguez Garcia Martin Supermercados Froiz
DNF Gamper Saez Eloi Team MP Group
DNF Goenaga Oihan Telcom-On Clima-Osés
DNF Granados Bonilla Alejandro Telcom-On Clima-Osés
DNF Morras Huerta Ekai Telcom-On Clima-Osés
DNF Bailon Gonzalez Felipe Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles
DNF Soler Lopez Antonio Luis Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles
DNF Domingos Werik Kaua Valverde Team-Ricardo Fuentes
DNF Diaz Pujol Ivan Vigo-Rias Baixas
DNF Garcia Iglesias Carlos Vigo-Rias Baixas
DNF Lightfoot Owen Vigo-Rias Baixas
DNF Domínguez Miguel Zamora Enamora
DNF Fajardo Samuel Zamora Enamora
DNF Izcara Eder Zamora Enamora
DNF Rebollo Jose Zamora Enamora
DNF Rota Rus Oscar Zamora Enamora

Information