International Beloften Weekend - 2021

Overall

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Arnaud De Lie Lotto Soudal U23 5:34:59
02 Tim Marsman Metec - Solarwatt p/b Mantel + 26
03 Timo De Jong Volkerwessels/HSK-Trias-Mooi J + 33
04 Warre Vangheluwe Home Solution-Soenens + 1:28
05 Roel Van Sintmaartensdijk Volkerwessels/HSK-Trias-Mooi J + 1:46
06 Arno Claeys Home Solution-Soenens + 1:52
07 Tomas Kopecky Acrog - Tormans + 1:56
08 Luca De Meester EFC - L&R - Vulsteke + 2:16
09 Victor Broex Metec - Solarwatt p/b Mantel + 2:56
10 Max Kroonen Volkerwessels/HSK-Trias-Mooi J + 3:00
11 Tim Bierkens John Deere CT-Allinq-Krush + 3:05
12 Huub Artz Metec - Solarwatt p/b Mantel + 3:32
13 Jarne Van De Paar Lotto Soudal U23 + 4:07
14 Michiel Nuytten EFC - L&R - Vulsteke + 5:31
15 Milan Fretin Lotto Soudal U23 + 5:41
16 Lennert Van Eetvelt Lotto Soudal U23 + 5:48
17 Lorenz Van De Wynkele Home Solution-Soenens + 6:10
18 Brem Deman VDM -Trawobo CT + 6:25
19 Aaron Van Der Beken Lotto Soudal U23 + 7:04
20 Jelle Bootsveld John Deere CT-Allinq-Krush + 7:29
21 Jochem Kerckhaert Amsterdam Racing Academy + 7:46
22 Quinten Veling Amsterdam Racing Academy + 8:46
23 Jens Delahaye Cycling Vlaanderen + 9:55
24 Mathijs De Leng Van Uitert-De Jonge Renner + 9:57
25 Chiel Schulten Sensa-Kanjers/Dutch Food Valle + 10:11
26 Bas Van Belle Amsterdam Racing Academy + 10:27
27 Redmar Dijkman John Deere CT-Allinq-Krush + 10:45
28 Bram Leerkes Amsterdam Racing Academy + 11:03
29 Stefan Verhoeff Comb. Zuid-Holland + 11:30
30 Tom Smeets Van Uitert-De Jonge Renner + 11:39
31 Joost Nat Mixte A Bloc/Noord-Holland + 12:06
32 Leon Ellerman John Deere CT-Allinq-Krush + 12:12
33 Wessel Lange John Deere CT-Allinq-Krush + 12:27
34 Boris Romers Cycling Team Zuidwest + 12:40
35 Adne Koster Metec - Solarwatt p/b Mantel + 12:52
36 Kevin Reuvers Volkerwessels/HSK-Trias-Mooi J + 13:06
37 Stefan Appelman Mixte Volharding/West-Frisia + 13:09
38 Victor Vercouillie Cycling Vlaanderen + 13:17
39 Audric Leleu Bingoal-WB DT + 13:18
40 Casper Van der Woude Comb. Zuid-Holland + 13:37
41 Tristan Scherpenbergh Davo-United CT + 13:42
42 Bruno Van Beek Mixte A Bloc/Noord-Holland + 13:53
43 Marijn Maas Van Uitert-De Jonge Renner + 13:56
44 Jordy Vermeulen Limburg + 14:02
45 Jado Bleyenberg Cycling Vlaanderen + 14:05
46 Christiaan Lubbers Sensa-Kanjers/Dutch Food Valle + 14:19
47 Ivan De Ville De Goyet Bingoal-WB DT + 14:42
48 Jorre Debaele Cycling Vlaanderen + 14:58
49 Jarno Zondag Limburg + 15:07
50 Delano Swenne Comb. Zuid-Holland + 19:54
51 Jens Pronk Mixte Volharding/West-Frisia + 20:28
52 Joost Van Jaarsveld Sensa-Kanjers/Dutch Food Valle + 21:22
53 Philip Sijbrandi Volkerwessels/HSK-Trias-Mooi J + 25:38
DNF Tristan Geleijn -
DNF Joost Van Der Hoogt Comb. Zuid-Holland
DNF Philip Heijnen Cycling Team Zuidwest
DNF Cian Keogh Cycling Team Zuidwest
DNF Wesley Mol Cycling Team Zuidwest
DNF Beau Van Izerloo Cycling Team Zuidwest
DNF Thomas De Pestel Cycling Vlaanderen
DNF Kenneth Verstegen Cycling Vlaanderen
DNF Sven de Haan John Deere CT-Allinq-Krush
DNF Kinley Bijl Limburg
DNF Kay Pronk Mixte A Bloc/Noord-Holland
DNF Niels Van Der Gracht Mixte A Bloc/Noord-Holland
DNF Jim Kes Mixte Volharding/West-Frisia
DNF Mike Kes Mixte Volharding/West-Frisia
DNF Mohamed Rayes Mixte Volharding/West-Frisia
DNF James Potter Sensa-Kanjers/Dutch Food Valle
DNF Werner Van Der Meer Sensa-Kanjers/Dutch Food Valle
DNF Ruben Buitendijk Volkerwessels/HSK-Trias-Mooi J
DNF Sander Lemmens Acrog - Tormans
DNF Daan Stevens Acrog - Tormans
DNF Jelle Vermoote Acrog - Tormans
DNF Tom Jonkmans Amsterdam Racing Academy
DNF Senne Van De Velde Davo-United CT
DNF Yentl Vandevelde Davo-United CT
DNF Yorben Lauryssen EFC - L&R - Vulsteke
DNF Siebe Deweirdt Home Solution-Soenens
DNF Diel Vergote Home Solution-Soenens
DNF Ward De Schepper Van Uitert-De Jonge Renner
DNF Sven Pijnenburg Van Uitert-De Jonge Renner
DNF Wouter Hopmans VDM -Trawobo CT
DNF Jasper Stalmans VDM -Trawobo CT
Information
Nation Netherlands
Date 29th - 30th October
CAT 2.13
Other
Embed Results