Navarra Elite Classics - 2020

Embed Results

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Annemiek van Vleuten Mitchelton-Scott 3:19:01125
02 Elisa Longo Borghini Trek - Segafredo Women + 1:1485
03 Maria Giulia Confalonieri Ceratizit-WNT Pro Cycling + 2:0670
04 Elisa Balsamo Valcar - Travel & Service + 2:0660
05 Christine Majerus Boels - Dolmans Cycling Team + 2:0650
06 Sheyla Gutierrez Movistar Women + 2:0640
07 Marta Bastianelli Alé BTC Ljubljana + 2:0635
08 Elena Cecchini CANYON//SRAM Racing + 2:0630
09 Ane Santesteban Ceratizit-WNT Pro Cycling + 2:0625
10 Eugénie Duval FDJ-N. Aquitaine-Futuroscope + 2:0620
11 Jade Wiel FDJ-N. Aquitaine-Futuroscope + 2:0615
12 Niamh Fisher-Black Équipe Paule Ka + 2:0610
13 Lara Vieceli Ceratizit-WNT Pro Cycling + 2:065
14 Ellen Van Dijk Trek - Segafredo Women + 2:065
15 Blanka Vas Doltcini - Van Eyck Sport + 2:065
16 Mikayla Harvey Équipe Paule Ka + 2:063
17 Rachel Neylan Cronos - Casa Dorada + 2:063
18 Amanda Spratt Mitchelton-Scott + 2:063
19 Tanja Erath CANYON//SRAM Racing + 2:063
20 Mavi Garcia Alé BTC Ljubljana + 2:063
21 Eva Buurman Boels - Dolmans Cycling Team + 2:113
22 Hannah Barnes CANYON//SRAM Racing + 2:113
23 Anna van der Breggen Boels - Dolmans Cycling Team + 2:143
24 Silvia Zanardi Bepink + 2:193
25 Eider Merino Movistar Women + 2:213
26 Eugenia Bujak Alé BTC Ljubljana + 2:44
27 Jelena Eric Movistar Women + 2:59
28 Karol-Ann Canuel Boels - Dolmans Cycling Team + 3:29
29 Sarah Rijkes Ceratizit-WNT Pro Cycling + 5:13
30 Sophie Wright Équipe Paule Ka + 6:30
31 Nadine Michaela Gill Belori Vipeq Team + 8:13
32 Maaike Boogaard Alé BTC Ljubljana + 11:49
33 Mieke Docx Doltcini - Van Eyck Sport + 11:49
34 Erika Milena Botero Lopez Colnago CM Team + 11:49
35 Elise Chabbey Équipe Paule Ka + 11:51
36 Ursa Pintar Alé BTC Ljubljana + 11:51
37 Alba Teruel Movistar Women + 11:51
38 Rotem Gafinovitz CANYON//SRAM Racing + 11:51
39 Alice Maria Arzuffi Bizkaia - Durango + 11:51
40 Charlotte Becker Team Arkéa + 11:51
41 Malgorzata Jasinska Cronos - Casa Dorada + 11:51
42 Lisa Klein CANYON//SRAM Racing + 11:51
43 Georgia Williams Mitchelton-Scott + 11:51
44 Alicia Gonzalez Movistar Women + 11:51
45 Silvia Pollicini Valcar - Travel & Service + 11:51
46 Asja Paladin Cronos - Casa Dorada + 11:51
47 Laura Asencio Ceratizit-WNT Pro Cycling + 11:51
48 Trixi Worrack Trek - Segafredo Women + 11:51
49 Audrey Cordon-Ragot Trek - Segafredo Women + 11:51
50 Christa Riffel CANYON//SRAM Racing + 15:01
51 Carolina Upegui Quevedo Colnago CM Team + 15:01
52 Giorgia Catarzi Bepink + 15:01
53 Séverine Eraud Charente-Maritime Women + 15:01
54 Marieke De Groot Doltcini - Van Eyck Sport + 15:01
55 Melissa Van Neck Bepink + 15:01
56 Mireia Benito Pellicer Massi - Tactic Women Team + 15:01
57 Nicole Steigenga Doltcini - Van Eyck Sport + 15:01
58 Lija Laizane Eneicat - RBH Global + 15:01
59 Marketa Hajkova Bepink + 15:01
60 Maëlle Grossetête FDJ-N. Aquitaine-Futuroscope + 15:01
61 Alice Coutinho Charente-Maritime Women + 15:01
62 Elisabet Escursell Valero Rio Miera - Cantabria Deporte + 15:01
63 Gabrielle Pilote-Fortin Massi - Tactic Women Team + 15:01
64 Alessia Vigilia Cronos - Casa Dorada + 15:01
65 Lourdes Oyarbide Movistar Women + 15:01
66 Shara Marche FDJ-N. Aquitaine-Futuroscope + 15:01
67 Elena Pirrone Valcar - Travel & Service + 15:01
68 Lea Lin Teutenberg Ceratizit-WNT Pro Cycling + 15:01
69 Lucia Gonzalez Blanco Bizkaia - Durango + 15:01
70 Claire Steels Sopela Women's Team + 15:01
71 Chiara Consonni Valcar - Travel & Service + 15:01
72 Elizabeth Holden Bizkaia - Durango + 15:01
73 Gladys Verhulst Team Arkéa + 15:01
74 Lucie Jounier Team Arkéa + 15:01
75 Ilaria Sanguineti Valcar - Travel & Service + 15:01
76 Joselyn Daniely Brea Abreu Farto - Aguas do Paraño + 15:01
77 Vania Canvelli Bepink + 15:01
78 Chantal van den Broek-Blaak Boels - Dolmans Cycling Team + 15:01
79 Lauretta Hanson Trek - Segafredo Women + 1510
80 Lucy Kennedy Mitchelton-Scott + 15:10
81 Agnieta Francke Belori Vipeq Team + 15:10
82 Pauline Allin Team Arkéa + 15:10
DNS India Grangier Charente-Maritime Women
DNS Nikola Noskova Équipe Paule Ka
DNF Anna Trevisi Alé BTC Ljubljana
DNF Camila Ayala Mussard Belori Vipeq Team
DNF Sara Bonillo Belori Vipeq Team
DNF Ana Maria Gago Guillen Belori Vipeq Team
DNF Polly Mason Belori Vipeq Team
DNF Silvia Valsecchi Bepink
DNF Ariana Gilabert Vilaplana Bizkaia - Durango
DNF Amaia Lartitegi Ormazabal Bizkaia - Durango
DNF Cristina Martinez Bonafe Bizkaia - Durango
DNF Lonneke Uneken Boels - Dolmans Cycling Team
DNF Noémie Abgrall Charente-Maritime Women
DNF Lucie Lahaye Charente-Maritime Women
DNF Célia Le Mouel Charente-Maritime Women
DNF Daniela Atehortua Hoyos Colnago CM Team
DNF Daniela Giraldo Marin Colnago CM Team
DNF Catalina Gomez Colnago CM Team
DNF Katherin Steisy Montoya Zuluaga Colnago CM Team
DNF Ainara Elbusto Arteaga Cronos - Casa Dorada
DNF Lydia Iglesias Cronos - Casa Dorada
DNF Minke Bakker Doltcini - Van Eyck Sport
DNF Alessia Bulleri Eneicat - RBH Global
DNF Varvara Fasoi Eneicat - RBH Global
DNF Mayuko Hagiwara Eneicat - RBH Global
DNF Ziortza Isasi Cristobal Eneicat - RBH Global
DNF Eukene Larrarte Arteaga Eneicat - RBH Global
DNF Marlen Reusser Équipe Paule Ka
DNF Edymar Daniely Brea Abreu Farto - Aguas do Paraño
DNF Lara Lois Garcia Farto - Aguas do Paraño
DNF Sandra Moral Ventosinos Farto - Aguas do Paraño
DNF Diana Pedrosa Farto - Aguas do Paraño
DNF Cristina Pujol Munoz Farto - Aguas do Paraño
DNF Clara Copponi FDJ-N. Aquitaine-Futuroscope
DNF Lauren Kitchen FDJ-N. Aquitaine-Futuroscope
DNF Lauren Creamer Massi - Tactic Women Team
DNF Nerea Nuno Iglesias Massi - Tactic Women Team
DNF Patricia Ortega Ruiz Massi - Tactic Women Team
DNF Mireia Trias Jordan Massi - Tactic Women Team
DNF Janneke Ensing Mitchelton-Scott
DNF Moniek Tenniglo Mitchelton-Scott
DNF Carolina Esteban Fernandez Rio Miera - Cantabria Deporte
DNF Maria De Los Angeles Medina Gonzalez Rio Miera - Cantabria Deporte
DNF Susana Perez Conejero Rio Miera - Cantabria Deporte
DNF Elena Perez Munoz Rio Miera - Cantabria Deporte
DNF Sara Perez Sala Rio Miera - Cantabria Deporte
DNF Naia Amondarain Gaztanaga Sopela Women's Team
DNF Maria Banlles Santamaria Sopela Women's Team
DNF Garazi Erostarbe Ugarte Sopela Women's Team
DNF Emma Ortiz Bonilla Sopela Women's Team
DNF Sofia Rodriguez Revert Sopela Women's Team
DNF Coralie Houdin Team Arkéa
DNF Typhaine Laurance Team Arkéa
DNF Lizzie Deignan Trek - Segafredo Women
DNF Teniel Campbell Valcar - Travel & Service
Information
Nation Spain
Date 24th July
Distance 122.9 km
CAT 1.1