La Cantonale Juniors - 2022

GC

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Mercier Edwin Argenteuil Val de Seine Cyclisme 95 U19 03:12:26
02 Floch Prigent Tanguy Etampes/OC Val d'Oise/Aubervil + 01
03 L'Hote Antoine Arras VC/Roubaix-Lille + 10
04 Pance Octave CSM Clamart U19 + 17
05 Berg Gabriel Argenteuil Val de Seine Cyclisme 95 U19 + 18
06 Depil Louis Team Avesnois Junior + 28
07 Guefveneu Swan CC Nogent-sur-Oise Juniors + 33
08 Grard Hugo Team Avesnois Junior + 36
09 Louvrier Stanislas VC Montigny Bretonneux + 37
10 Louis Maxime CC Nogent-sur-Oise Juniors + 37
11 Morin Yoan US Métro Transports Junior + 37
12 Tondo Lucas US Métro Transports Junior + 39
13 Marchand Elouan Olympique Grande-Synthe U19 + 39
14 Cousin Pierre UV Aube Junior + 39
15 Daouze Simon UV Aube Junior + 46
16 Poucet Tristan Team Avesnois Junior + 48
17 Pichon Mathis Team Avesnois Junior + 55
18 Beurville Mathis UV Aube Junior + 01:07
19 Derebergue Victor CC Nogent-sur-Oise Juniors + 01:07
20 Nennen Thomas Ser'velo Team Jr + 01:09
21 Marec Flavien Seine-Et-Marne + 01:15
22 Pouillard Raphaël Olympique Grande-Synthe U19 + 01:24
23 Clef Antoine Haut-Rhin + 01:33
24 Gast Mathias Haut-Rhin + 01:36
25 Tilly Felix Argenteuil Val de Seine Cyclisme 95 U19 + 01:38
26 Aldebert Matthias Gaz Elec Douai Junior + 01:40
27 Dufour Remi Olympique Hesdin Marconne Junior + 01:42
28 Gente Théo Rivery Sports Cyclisme + 01:45
29 Herteler Tom Rivery Sports Cyclisme + 01:47
30 Ayache Thibault Seine-Et-Marne + 01:57
31 Boulahoite Rayan Argenteuil Val de Seine Cyclisme 95 U19 + 02:03
32 Hartmann Nils Haut-Rhin + 02:08
33 Lamouche Constantin VC Montigny Bretonneux + 02:24
34 Breit Oscar Olympique Hesdin Marconne Junior + 02:32
35 Rollandt Mady Olympique Grande-Synthe U19 + 03:06
36 Onesime Louis Argenteuil Val de Seine Cyclisme 95 U19 + 03:10
37 Leroy Clement Team Avesnois Junior + 03:19
38 Melotte Matteo Ser'velo Team Jr + 03:45
39 Galvaing Ethan Seine-Et-Marne + 03:47
40 Linchet William Montgeron/Creteil/Chatou + 04:01
41 Bienvenu Maxime Antony Berne Cycliste + 04:19
42 Begliomini Flavio Gaz Elec Douai Junior + 04:40
43 Flour Florian Olympique Hesdin Marconne Junior + 04:47
44 Bray Antoine Rivery Sports Cyclisme + 04:51
45 Guerinel Mathis Etampes/OC Val d'Oise/Aubervil + 05:17
46 Nominé Yoann Argenteuil Val de Seine Cyclisme 95 U19 + 05:24
47 Debonnet Julien VS de l'Ostrevent + 06:10
48 Stirmann Leo Haut-Rhin + 06:20
49 Outreman Leo Olympique Hesdin Marconne Junior + 06:40
50 Rousseau Benjamin US Métro Transports Junior + 06:42
51 Doyen Mathis VS de l'Ostrevent + 07:01
52 Guillaume Sacha US Métro Transports Junior + 08:08
53 Duclaud Douet Axel CC Nogent-sur-Oise Juniors + 08:20
54 Hubert Mathis Gaz Elec Douai Junior + 11:05
55 Demandrille Tomas EC Tourquennoise + 11:13
56 Laurens Marceau Montgeron/Creteil/Chatou + 14:19
57 Ducrot Emilien Parisis AC 95 Junior + 14:54
58 Chutsch Benjamin Gaz Elec Douai Junior + 15:24
59 Capelle Antoine EC Tourquennoise + 15:39
60 Drolon Mathis Seine-Et-Marne + 17:04
61 Piccinelli Lucas Haut-Rhin + 17:08
62 Serravalle Paolo CSM Clamart U19 + 17:51
63 Van Waetermeulen Yanis Ser'velo Team Jr + 20:21
DNF Delattre Hugo Arras VC/Roubaix-Lille
DNF Manikowski Mathis Arras VC/Roubaix-Lille
DNF Mequinion Theo Arras VC/Roubaix-Lille
DNF Polin Lucas Arras VC/Roubaix-Lille
DNF Regnier Maxime Arras VC/Roubaix-Lille
DNF Verhee Gauthier Arras VC/Roubaix-Lille
DNF Covin Kylian EC Tourquennoise
DNF Vantieghem Maxence EC Tourquennoise
DNF Bansard Axel Etampes/OC Val d'Oise/Aubervil
DNF Clergerie Gabin Etampes/OC Val d'Oise/Aubervil
DNF Corvé Clement Etampes/OC Val d'Oise/Aubervil
DNF Reymann William Haut-Rhin
DNF De Sousa Anthony Montgeron/Creteil/Chatou
DNF Mullois Quentin Montgeron/Creteil/Chatou
DNF Fahy Mattéo Seine-Et-Marne
DNF Thiesson Alexis Seine-Et-Marne
DNF Journe Clovis VC Avize
DNF Landas Marty VS de l'Ostrevent
DNF Kanji Nanji Joachim Antony Berne Cycliste
DNF Chapolard Ayral Julien Argenteuil Val de Seine Cyclisme 95 U19
DNF Linval Florian Argenteuil Val de Seine Cyclisme 95 U19
DNF Bassement Romain CSM Clamart U19
DNF Panor Enzo CSM Clamart U19
DNF Anastasoaie Oger Dimitri Gaz Elec Douai Junior
DNF Douchet Thibault Gaz Elec Douai Junior
DNF Saint-Quentin Hugo Gaz Elec Douai Junior
DNF Engels Jules Olympique Grande-Synthe U19
DNF Obein Clement Olympique Grande-Synthe U19
DNF Van Muylen Maxime Olympique Grande-Synthe U19
DNF Crignon Noe Olympique Hesdin Marconne Junior
DNF Marien Timeo Olympique Hesdin Marconne Junior
DNF Regost Thibaut Olympique Hesdin Marconne Junior
DNF Lallement Antonin Parisis AC 95 Junior
DNF Tuncq Alexis Parisis AC 95 Junior
DNF Crévits Florentin Rivery Sports Cyclisme
DNF Plessier Mattéo Rivery Sports Cyclisme
DNF Catry Lenny Ser'velo Team Jr
DNF Legay Antoine Ser'velo Team Jr
DNF Scabaab William Ser'velo Team Jr
DNF Cruppe Kylian Team Avesnois Junior
DNF Dervellois Robin Team Avesnois Junior
DNF Flament Arthur Team Avesnois Junior
DNF Wuertz Mathis UV Aube Junior
DNF Dupont Alixan VC Montigny Bretonneux
DNF Leroux Victor VC Montigny Bretonneux

Information