Tour de France: Live Centre | Startlist | Stage profiles

La Cantonale Juniors - 2021

Overall

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Hordijk Bart Willebrord Wil Vooruit Juniors 2:39:52
02 Abma Elmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 06
03 Jot Mateo UVC Charleville-Mezieres + 24
04 Rouffaer Lars Willebrord Wil Vooruit Juniors + 35
05 De Vos Youp Willebrord Wil Vooruit Juniors + 35
06 Isidore Noa UV Aube-Club Champagne Charlot + 40
07 Guillaume Sacha Mixte Team 94/SCA 2000 + 49
08 Engels Jules Olympique Grande-Synthe U19 + 1:04
09 Moinet Lucas Crabbe Toitures - CC Chevigny + 1:11
10 Michon Bastien UV Aube-Club Champagne Charlot + 1:13
11 Stirmann Leo Haut-Rhin + 1:14
12 Levon Eliott OC Val d'Oise + 1:15
13 Ledoux Trystan Crabbe Toitures - CC Chevigny + 1:15
14 Neele Maurits Willebrord Wil Vooruit Juniors + 1:18
15 Menager Enzo Argenteuil Val de Seine Cyclisme 95 + 1:26
16 Poulard Baptiste Argenteuil Val de Seine Cyclisme 95 + 1:26
17 Durand Dylan Mixte Team 94/SCA 2000 + 1:27
18 Cramette Noé CSM Clamart + 1:32
19 Huitema Jasper Willebrord Wil Vooruit Juniors + 1:37
20 Felgueiras Jordan OC Val d'Oise + 1:38
21 Pance Octave CSM Clamart + 1:41
22 De Mot Lander UV Aube-Club Champagne Charlot + 1:47
23 Platiaux Valere E.C.Wallonie + 1:48
24 Grard Hugo Team Avesnois Junior + 1:48
25 Boulaire Angus US Métro Transports Junior + 1:53
26 Depil Louis Team Avesnois Junior + 1:54
27 Rifflet Théo Olympique Grande-Synthe U19 + 2:02
28 Berthelot Maxime OC Val d'Oise + 2:03
29 Bouquet Thomas Parisis AC 95 + 2:05
30 Gourguechon Matthieu Olympique Grande-Synthe U19 + 2:08
31 Marchand Elouan UVC Charleville-Mezieres + 2:09
32 Van Wissen Anaick Team Avesnois Junior + 2:15
33 Aldebert Matthias GAZ Elec Douai + 2:16
34 Chatonnet Toby Lepelley Electricite U19 + 2:19
35 Boulahoite Rayan Mixte Team 94/SCA 2000 + 2:19
36 Dezeure Theo Olympique Grande-Synthe U19 + 2:22
37 Durel Mathys Lepelley Electricite U19 + 2:23
38 Munier Riyan Olympique Grande-Synthe U19 + 2:27
39 Ceccato Maxime Crabbe Toitures - CC Chevigny + 2:31
40 Mequinion Theo Mixte CC Cambrai-VC Roubaix + 2:35
41 Bautrait Corentin Argenteuil Val de Seine Cyclisme 95 + 2:36
42 Leroux Allan OC Val d'Oise + 2:37
43 Goovaerts Luca Crabbe Toitures - CC Chevigny + 2:37
44 Decrouy Gaël Mixte Villeneuve St. Germain + 2:40
45 Daouze Simon UV Aube-Club Champagne Charlot + 2:45
46 Schwinger Tom Parisis AC 95 + 2:46
47 Panor Enzo CSM Clamart + 3:00
48 Hartmann Nils Haut-Rhin + 3:05
49 Belloche Thomas Lepelley Electricite U19 + 3:14
50 Bendavid Maxime Argenteuil Val de Seine Cyclisme 95 + 3:14
51 Cousin Pierre UV Aube-Club Champagne Charlot + 3:24
52 Picoux Justin Crabbe Toitures - CC Chevigny + 3:25
53 Ardhuin Mathis OC Val d'Oise + 3:25
54 Bansard Axel Mixte Team 94/SCA 2000 + 3:26
55 Dalanson Mathis Mixte Villeneuve St. Germain + 3:40
56 Clef Antoine Haut-Rhin + 3:41
57 Gast Mathias Haut-Rhin + 3:44
58 Dutombois Matheo GAZ Elec Douai + 4:25
59 Rollandt Mady Olympique Grande-Synthe U19 + 4:51
DNF Bazin Nicolas -
DNF Samokhine Dimitri Ardenne Metropole
DNF Boxe Alexandre CSM Clamart
DNF Vo Thanh Rubens CSM Clamart
DNF Cormont Hugo GAZ Elec Douai
DNF Delimauges Florian GAZ Elec Douai
DNF Duterte Corentin GAZ Elec Douai
DNF Hubert Mathis GAZ Elec Douai
DNF Saint-Quentin Hugo GAZ Elec Douai
DNF Bouvet Hugo Haut-Rhin
DNF Doyere Simon Lepelley Electricite U19
DNF Hairon Nicolas Lepelley Electricite U19
DNF Beaucart Jean-Philippe Mixte CC Cambrai-VC Roubaix
DNF Bray Antoine Mixte CC Cambrai-VC Roubaix
DNF Daumont Antoine Mixte CC Cambrai-VC Roubaix
DNF Delbecq Adrien Mixte CC Cambrai-VC Roubaix
DNF Deleplace Hadrien Mixte CC Cambrai-VC Roubaix
DNF Giannitrapani Oscar Mixte CC Cambrai-VC Roubaix
DNF Regost Thibaut Mixte CC Cambrai-VC Roubaix
DNF Boucher Lilian Mixte Team 94/SCA 2000
DNF De Sousa Anthony Mixte Team 94/SCA 2000
DNF Ardouin Liam Mixte Villeneuve St. Germain
DNF Delval Cyprien Mixte Villeneuve St. Germain
DNF Dhooge Alexandre Mixte Villeneuve St. Germain
DNF Godot Baptiste Mixte Villeneuve St. Germain
DNF Sioncke Gauthier Mixte Villeneuve St. Germain
DNF Duminy Jules Olympique Grande-Synthe U19
DNF Haynau Randy Olympique Grande-Synthe U19
DNF Ducrot Emilien Parisis AC 95
DNF Gautier Charles Parisis AC 95
DNF Malaurent Alexandre Parisis AC 95
DNF Brie Maxence Seine-Et-Marne
DNF Drolon Mathis Seine-Et-Marne
DNF Fahy Mattéo Seine-Et-Marne
DNF Duprey Guillaume UC Bricquebec
DNF Huyart Eliott UC Bricquebec
DNF Moncuit Florian UC Bricquebec
DNF Beurville Mathis UV Aube-Club Champagne Charlot
DNF Valladou Tom UVC Charleville-Mezieres
DNF Arnaud Maxime Argenteuil Val de Seine Cyclisme 95
DNF Nominé Yoann Argenteuil Val de Seine Cyclisme 95
DNF Vandoormael Denzel Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Blaize Nathan E.C.Wallonie
DNF De Smet Orion E.C.Wallonie
DNF Debry Julien E.C.Wallonie
DNF Roussel Simon E.C.Wallonie
DNF Deriaux Pacôme OC Val d'Oise
DNF Grignon Alexandre OC Val d'Oise
DNF Sellier Mathis OC Val d'Oise
DNF Bruhier Matteo Olimpique Hesdin Marconne Junior
DNF Charraud Tom Olimpique Hesdin Marconne Junior
DNF Marquant Leo Olimpique Hesdin Marconne Junior
DNF Outreman Leo Olimpique Hesdin Marconne Junior
DNF Petit Natan Olimpique Hesdin Marconne Junior
DNF Royon Pierrick Olimpique Hesdin Marconne Junior
DNF Viaud Raphael Olimpique Hesdin Marconne Junior
DNF Delille Matthis Team Avesnois Junior
DNF Francois Jonas Team Avesnois Junior
DNF Houbart Gaetan Team Avesnois Junior
DNF Leroy Clement Team Avesnois Junior
DNF Pichon Mathis Team Avesnois Junior
DNF Bar Nathan US Métro Transports Junior
DNF Delabre Axel US Métro Transports Junior
DNF Dormy Clément US Métro Transports Junior
DNF Lair Celio US Métro Transports Junior
DNF Brand Nick Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNF Vastenhout Daniel Willebrord Wil Vooruit Juniors

Information