U6 Cycle Tour Juniors - 2022

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Lysgaard Boas Team Bach Advokater CEC Junior 03:07:52
02 Weis Daniel Team NPV - Carl Ras Roskilde + 00
03 Gysland Sander Stavanger SK Junior + 04
04 Ekman Erik JS Cycling Team + 04
05 Gilljam Axel Svealand Cycling Team + 04
06 Revelj Oskar Team Västergötland + 04
07 Dahlblom Acke JS Cycling Team + 04
08 Kihl Gabriel Svealand Cycling Team + 04
09 Bridgens Joshua Team Give Elementer Junior + 04
10 Nylander Adam Team Västergötland + 04
11 Liljeqvist Isak Svealand Cycling Team + 04
12 Dybwad Even Lystad IL Stjørdals-Blink Junior + 04
13 Ketelsen Magnus Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 04
14 Knudsen Magnus Bachke Team Bach Advokater CEC Junior + 04
15 Lilja Oscar Svealand Cycling Team + 04
16 Persson Hugo Svealand Cycling Team + 04
17 Paarup Jakob Falk Team Bach Advokater CEC Junior + 04
18 Gullhav Kristoffer Asker CK Junior + 04
19 Kitzki Louis Team AGS + 04
20 Granholt Theo Vågene Tønsberg CK Junior + 04
21 Linden Rasmus Svealand Cycling Team + 04
22 Langedrag Herman Vennerød Glåmdal SK Junior + 04
23 Nielsen Max Team Västergötland + 04
24 Borgström Johan Svealand Cycling Team + 13
25 Filseth Axel Asker CK Junior + 20
26 Pollen Sebastian Stavanger SK Junior + 21
27 Jónsson Davíð HFR + 25
28 Cederholm Frans Svealand Cycling Team + 50
29 Jensen-Slettvoll Benjamin Glåmdal SK Junior + 50
30 Gustafsson Elias Team Västergötland + 52
31 Merlov Ville Team Bach Advokater CEC Junior + 52
32 Oldin Alfred JS Cycling Team + 55
33 Törnström Linus JS Cycling Team + 01:10
34 Jensen Espen Glåmdal SK Junior + 01:39
35 Dahl Alvin JS Cycling Team + 01:39
36 Stridsberg Oliver JS Cycling Team + 01:49
37 Lade Mathias Glåmdal SK Junior + 02:10
38 Rodding Magnus Holm Team Give Elementer Junior + 02:48
39 Tvergaard Mikkel Team Bach Advokater CEC Junior + 02:48
40 Blæsbjerg Laurids Team Bach Advokater CEC Junior + 02:48
41 Stange Phillip Trede Grenland SK Junior + 05:55
42 Froberson Lukas FK Trampen + 10:55
43 Steinarsson Daniel HFR + 10:55
44 Halfdansen Sander Ringerike SK Junior + 10:55
45 Sigmund Malte Team Wipotec RLP + 10:55
46 Nordvik Sivert Tønsberg CK Junior + 10:55
DNF Ehn Gardhage Malte Svealand Cycling Team

Information