Tour du Condroz - Souvenir Antoine Demoitié - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 02:24:30
02 van den Berg Daan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:04
03 Dingemans Marijn Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:21
04 Chamberlain Oscar Cannibal Team + 02:19
05 Prestianni Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02:19
06 Dockx Aaron WAC Team + 02:19
07 Ermakov Roman Cannibal Team + 02:19
08 Verbrugghe Jens Avia-Rudyco Cycling Team + 02:19
09 Shtin Valery Cannibal Team + 02:19
10 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 + 02:19
11 Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW + 02:19
12 Feys Milan Avia-Rudyco Cycling Team + 02:19
13 Scherrens Lucas Onder Ons Parike WZW + 02:19
14 Van Bommel Sep TigeRR Cycling Team + 02:19
15 Huising Menno Willebrord Wil Vooruit Juniors + 02:19
16 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02:19
17 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 02:19
18 Dockx Gilles Van Mossel Heist CT U19 + 02:19
19 Van Bylen Liam Acrog-Tormans BC U19 + 02:19
20 Ceulemans Jarne WAC Team + 02:19
21 van der Meulen Max Willebrord Wil Vooruit Juniors + 02:19
22 Place Maxence AG2R Citroën U19 Team + 02:19
23 Melotte Matteo Ser'velo Team + 02:19
24 Sorli Esteban VC Ardennes + 02:19
25 Jordaens Ilias WAC Team + 02:19
26 Van Herck Simon Maes CT Glabbeek + 02:19
27 Van Laer Keano Maes CT Glabbeek + 02:19
28 Mary Zander Brain² Olympia Tienen + 02:19
29 De Meijts Matis EFC - L&R - AGS U19 + 02:19
30 Borremans Tyson Onder Ons Parike WZW + 02:19
31 Bauwens Senne Acrog-Tormans BC U19 + 02:19
32 Sandee Diego - + 02:19
33 Tirry Arthur Young Cycling Talent D & D U19 + 02:19
34 Donie Milan EFC - L&R - AGS U19 + 02:19
35 Vandenhende Kobe Isorex Cycling Team + 02:19
36 Baart Thomas Van Moer Logistics Cycling Team + 02:19
37 Das Rune Maes CT Glabbeek + 02:19
38 McKenzie Hamish Isorex Cycling Team + 02:19
39 Neerinckx Sam Onder Ons Parike WZW + 02:19
40 Graff William VC Ardennes + 02:19
41 Van Hollebeke Milan Isorex Cycling Team + 02:19
42 Nennen Thomas Ser'velo Team + 02:19
43 van den Bosch Ingmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 02:19
44 Modafferi Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02:19
45 Pauwels Thibaut EFC - L&R - AGS U19 + 02:19
46 Declercq Jean-Baptiste Isorex Cycling Team + 02:19
47 Schepens Noah Sport en Steun-Leopoldsburg + 02:19
48 Eeman Kamiel Sport en Steun-Leopoldsburg + 02:19
49 Van Daele Sil Avia-Rudyco Cycling Team + 02:19
50 Kortes Thijs Van Mossel Heist CT U19 + 02:27
51 Holtke Sam - + 02:27
52 Frankish Jasper Sprint 2000 Charleroi + 02:27
53 Boelen Victor Sprint 2000 Charleroi + 02:27
54 Naessens Henri Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 02:27
55 Collignon Yannis VC Ardennes + 02:27
56 De Valck Asger Van Moer Logistics Cycling Team + 02:27
57 De Geeter Jasper Onder Ons Parike WZW + 02:27
58 Van Sanden Kjell Van Moer Logistics Cycling Team + 02:27
59 Maertens Thibo Isorex Cycling Team + 02:27
60 Vanhoudt Yenthe - + 02:27
61 Dierick Romain Avia-Rudyco Cycling Team + 02:27
62 Hoppenbrouwers Sem - + 02:27
63 Verhaegen Ruben WAC Team + 02:27
64 Roussel Simon E.C.Wallonie U19 + 02:27
65 De Nys Milan Alfasun-Alfacool CT U19 + 02:27
66 Janssens Willem AA Drink Young Lions + 02:36
67 Breyer Tom Sprint 2000 Charleroi + 02:36
68 Wertz Hugo VC Ardennes + 02:36
69 Philippi Loek - + 02:40
70 Tops Ruben Sport en Steun-Leopoldsburg + 02:40
71 Goelen Dre Sport en Steun-Leopoldsburg + 02:40
72 Bollengier Andreas Alfasun-Alfacool CT U19 + 02:40
73 Druart Hugo Cannibal Team + 02:40
74 Dallemagne Leopold E.C.Wallonie U19 + 02:40
75 Nachtergaele Diego Debondt Verandas CT U19 + 03:04
76 Teugels Jef Brain² Olympia Tienen + 03:11
77 Van Den Broeck Ruben - + 03:14
78 Dopchie Oscar Sprint 2000 Charleroi + 03:16
79 Galle Senne Debondt Verandas CT U19 + 03:16
80 Brand Nick Willebrord Wil Vooruit Juniors + 03:16
81 Van Den Bergh Toon AA Drink Young Lions + 03:22
82 Sluyts Ward Van Mossel Heist CT U19 + 03:28
83 Vromant Robin EFC - L&R - AGS U19 + 03:31
84 Bosch Robbin Maes CT Glabbeek + 03:31
85 Maris Robbe Van Moer Logistics Cycling Team + 03:31
86 Vuylsteke Tom Acrog-Tormans BC U19 + 03:39
87 Sgarlata Matheo VC Ardennes + 03:39
88 Marcellis Roy TigeRR Cycling Team + 03:41
89 Laverdeur Johan VC Ardennes + 03:44
90 Neirinckx Niels Van Moer Logistics Cycling Team + 03:44
91 Uptegrove Ed WV Schijndel U19 + 03:56
92 Van Cleemputte Kenji Debondt Verandas CT U19 + 03:59
93 Godianche Baptiste Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 04:10
94 Brits Hannu Young Cycling Talent D & D U19 + 04:30
95 Alexandre Arthur Team Geo-Therm Carbonbike U19 + 04:55
96 Moreels Kilian - + 05:06
97 Lageuse Janou Van Mossel Heist CT U19 + 10:51
98 Van Der Heyden Dario AA Drink Young Lions + 11:03
99 Van den Meerssche Warre Avia-Rudyco Cycling Team + 11:03
100 Uytterhoeven Mike WAC Team + 11:09
DNF Reul Aymane -
DNF Torfs Loek -
DNF van de Sande Ramon -
DNF Van Kerkhoven Diego -
DNF Van Den Boer Seppe AA Drink Young Lions
DNF Winsemius Karlo Acrog-Tormans BC U19
DNF Van Hamme Rhune Alfasun-Alfacool CT U19
DNF Dobbelaere Tijs Brain² Olympia Tienen
DNF Huysmans Wout Brain² Olympia Tienen
DNF Nulens Yarne Brain² Olympia Tienen
DNF Vangrunderbeek Viktor Brain² Olympia Tienen
DNF Niemi Tomas-Casimir Cannibal Team
DNF Roosemont Thybault E.C.Wallonie U19
DNF Scheuren Romain E.C.Wallonie U19
DNF Valentin Antoine E.C.Wallonie U19
DNF De Clerck Niels EFC - L&R - AGS U19
DNF Cambre Seppe Maes CT Glabbeek
DNF Cox Felix Maes CT Glabbeek
DNF Catry Lenny Ser'velo Team
DNF Brands Leandro Sport en Steun-Leopoldsburg
DNF Chintinne Tom Sprint 2000 Charleroi
DNF Laurent Gabin Team Geo-Therm Carbonbike U19
DNF Palmer Campbell Team Westpack
DNF Darding Dirk TigeRR Cycling Team
DNF Hamacher Leif TigeRR Cycling Team
DNF Schins Jesper TigeRR Cycling Team
DNF Van Den Branden Rune Van Moer Logistics Cycling Team
DNF de Jonghe Mirko Van Mossel Heist CT U19
DNF Van Dijck Victor Van Mossel Heist CT U19
DNF Hubin Tibe Young Cycling Talent D & D U19

Information